Skocz do zawartości

Postrzelony przez myśliwego


witian

Rekomendowane odpowiedzi

Co za bełkot, się uśmiałem?  Wilki wchodzą im w interes, to już zaczynają produkować takie wypociny.Niestety debilów którzy mogą to łyknąć nie brakuje.

"Każdego dnia te wilki zjadają ponad pięć ton mięsa. Głównie chodzi o sarny, jelenie czy dziki"

"Widać, że kilogram szynki w markecie kosztuje tyle, co cały dziki w skupie. Podobne przebitki są na mięsie z sarny czy jelenia. To jest jakieś nieporozumienie"

I teraz hit:

"Teraz widać, że dziki są wychudzone. Dzieje się tak dlatego, że te dziki są płoszone przez wilki. One nie przychodzą do nas po żywność, ale po schronienie. Po prostu uciekają przed wilkami"  no jebłem...

Podsumowując - wilki wyżerają im dziczyznę, którą można sprzedać na skupie, zresztą dużo za tanio.Do tego wilki nie dają dzikowi w spokoju zjeść przy nęcisku pod amboną, czekając na odstrzał.Ratując się przed nimi radośnie biegną w objęcia człowieka który przytuli i nakarmi w zagrodzie.Polowania z nagonką już dzika nie płoszą, zapewne wręcz uwielbiają takie leśne zabawy, które są miłą odskocznią od nieustanego prześladowania przez złego wilka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, vis1939 napisał:

Co za bełkot, się uśmiałem?  Wilki wchodzą im w interes, to już zaczynają produkować takie wypociny.Niestety debilów którzy mogą to łyknąć nie brakuje.

"Każdego dnia te wilki zjadają ponad pięć ton mięsa. Głównie chodzi o sarny, jelenie czy dziki"

 

   "Wataha wilków zabija od 1 do 5 (średnio 3) ssaków kopytnych na tydzień, w zależności od wielkości ofiar i liczby wilków w watasze. W Puszczy Białowieskiej watahy 4-5 wilków zabijały jelenia (przeważnie cielę) raz na 3 dni, dzika raz na 6 dni (zwykle były to warchlaki), a inne gatunki ofiar znacznie rzadziej. W warunkach wysokich zagęszczeń dzikich ssaków kopytnych wataha wilków zabija ofiarę średnio co drugi dzień, a jeden wilk zjada w ciągu doby ok. 5 kg pokarmu. Ofiary zjadane są bardzo szybko: wataha 5 wilków zjada sarnę lub cielaka jelenia w ciągu kilku godzin, dorosłą łanię przez 1,5 doby, a byka przez ok. 3 doby"

źródło: https://ibs.bialowieza.pl/projekty/inwentaryzacja/podstawowe-wiadomosci/

Można nie lubić myśliwych ( nigdy nie polowałem) ale nie rozumiem Twojego niezdrowego podniecenia i rzucaniem tekstów o "debilach łykających bełkot".

Zdanie które cytujesz jest w 100 % prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura- może dlatego, że od dłuższego czasu myśliwi masowo-przemysłowe strzelania uzasadniają niepotrzebnym i zbyt dużym pogłowiem zwierząt.

A jak natura włączyła naturalne procesy, to znów źle...

Pomyśl, że w całej naszej socjalistycznej Ojczyźnie, wg leśników, żyje co 2,5 tys wilków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- może dlatego, że od dłuższego czasu myśliwi masowo-przemysłowe strzelania uzasadniają niepotrzebnym i zbyt dużym pogłowiem zwierząt.

  To nie jest wystarczające usprawiedliwienie aby drwić z oczywistych naukowych faktów ( odnoszę tylko do tego co zacytowałem a nie całego artykułu z linku) od razu ustawiając oponentów jako "debili łykających bełkot".  Nie będę drążył kto i co łykał bo nie chcę eskalować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- ale ja nie drwię.. Pokazuję "tylko" lekkie niekonsekwencje.

A jak poszukasz w internetach, to się dowiesz, że wilki ludzi masowo atakują i należy je eksterminować.

  U mnie akurat wilki są lub systematycznie to zaglądają.

Fakty są takie że nie ma już psów wałęsających sie po lesie lub próbujących kłusować w watahach. Mówię tu o kundlach wszelakich.

Upolowanego jelenia znalazłem z 500 metrów od domu, został tylko kręgosłup i miednica, choć wilka na żywo jeszcze nie widziałem.

Co do atakowania ludzi to pozwolę sobie zacytować opinię myśliwego ( wiem, stronniczy, nie lubi wilków):

- wilki tępione przez ludzi czuły ogromny respekt, teraz się to stopniowo zmienia,

- groźne będą czy już są mieszańce wilków i np. owczarków niemieckich ( mniejszy strach przed ludźmi)

- jak kogoś zeżrą to będzie to w pierwszej kolejności  pijany menel śpiący w rowie lub dziecko, dorosłej silnej osoby ten zawodowy myśliwy ( wilk) nie będzie atakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takafura napisał:

Zdanie które cytujesz jest w 100 % prawdziwe.

Zapewne wilki gdyby nie żarły to by zdechły, wiec przeliczając średnie spożycie mięsa na przypuszczalną ilość wilków(wydumaną lub nie) tak wychodzi.Podobnie trudno wątpić, że pazernym mięsiarzom za mało smarują na skupie.Wystarczy sprawdzić ceny.

Bełkotem tu jest ten cały apel i argumenty po których od razu widać o co się w tym interesie rozchodzi.Specjalnie oddzieliłem cyt hit, bo to już jest niepodważalny kabaret.

Godzinę temu, takafura napisał:

ale nie rozumiem Twojego niezdrowego podniecenia

To jeszcze pikuś, najbardziej mnie podnieca jak słyszę, że las nie urośnie bez leśnika, a dzik bez myśliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta postrzelona w lesie podczas polowania dla cudzoziemców. Policjanci zatrzymali jednego z myśliwych

60-letni Holender został zatrzymany przez policję w powiecie wieluńskim w województwie łódzkim. Mężczyzna miał postrzelić 46-letnią kobietę podczas polowania. Helikopter zabrał ją do szpitala w Łodzi.

Mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, poinformowała, że funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności postrzelenia kobiety podczas polowania w lasach powiatu wieluńskiego.

- Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, w sobotę, w okolicach miejscowości Sieniec, nadleśnictwo zorganizowało polowanie dla kilkunastu cudzoziemców. 46-letnia kobieta przywiozła oplem vivaro część uczestników polowania - przekazała Kącka.

Siedziała za kierownicą auta

- Jeden ze strzałów trafił w zaparkowane na dukcie leśnym auto, a następnie w siedzącą za kierownicą kobietę. Ranna została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Łodzi - podała.

Strzał miał oddać 60-letni obywatel Holandii, który brał udział w polowaniu.

Policjanci - jak podkreśliła rzeczniczka - zabezpieczyli broń myśliwską. Wykonano także oględziny kryminalistyczne. Na miejscu był ekspert balistystyki z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Przesłuchano świadków. Wszyscy uczestnicy polowania byli trzeźwi.

https://tvn24.pl/lodz/sieniec-kobieta-postrzelona-w-lesie-4710604

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, predi888 napisał:

 

Podsumujmy:

- miesiąc więzienia,

- 1,5 roku ograniczenia wolności - obowiązek 25 godz. miesięcznie prac społecznych

- grzywna 15 000 zł

- utratę pracy i automatycznie mieszkania,

- 5-letni zakaz wykonywania zawodu leśnika,

- nawiązka 13 000 zł

- 3300 koszty sadowe,

- przepadek broni czyli 10 000 albo 20 000 zł ?

  Mało ? To Was tak śmieszy ?

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne motywacje więc trudno wprost porównać - Niemcy z 2 lata temu zastrzelili u siebie żubra co kilka lat włóczył się po  Polsce i prokuratura sprawę umorzyła.

Ps. Rozumiem że ktoś uważa że za mała kara ale że "śmiesznie mała" ? Utrata pracy, domu, 50 tyś., więzienie...  Dla mnie śmieszne było jak sąd dziennikarza GW Najsztuba uniewinnił za potrącenie staruszki na pasach ( brak prawka, bez przeglądu auto).

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"To Was tak śmieszy ? "

Nie, zwłaszcza, że w reinkarnację nie wierzę- ani w przypadku myśliwego, ani tym bardziej w przypadku żubra.

Podobnie, jak Ty zapewne nie wierzysz, że nie wiedział w co strzela.. Zwłaszcza patrząc, jak sprawnie (?) sobie później poradził.

Ewidentne kłusownictwo.

Ale pisanie że kara po podsumowaniu jest śmieszna" zalatuje mi poglądami pani Spurek - o gwałconych krowach itp.

Rozumiem ze jedyne wyjście to czapa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, takafura napisał:

Ewidentne kłusownictwo.

Ale pisanie że kara po podsumowaniu jest śmieszna" zalatuje mi poglądami pani Spurek - o gwałconych krowach itp.

Rozumiem ze jedyne wyjście to czapa ?

Kiedy tego nie zrobił zwykły kłusol, ale gościu, który brał pieniądze między innymi za pilnowanie tych żubrów. Więc ja nie widzę w tym przypadku żadnych okoliczności łagodzących. Kara w tym przypadku moim zdaniem jest zbyt niska, bo za zamordowanie kilkunastu jeży gościu dostał niedawno coś dwa lata i bardzo słusznie zresztą, a tu mamy zabicie żubra i to przez leśnika.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Ewidentne kłusownictwo."

Czyli co? Za dużo dostał za kłusownictwo i wprowadzanie organów wszelakich w błąd?

Można podać sporo przykładów, gdzie za zrobienie kaput bydlęciu, choć w dużo drastyczniejszy sposób, debile po kilka lat dostawali bezwzględnego.

 

PS Na marginesie dość ciekawe, że jak ktoś ma inne poglądy czy ogląd sprawy, to Ty i kilku jeszcze, coś o Spurek, gwałtach, itp... Wam się na serio wydaje, że świat jest czarno-biały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, takafura napisał:

Ewidentne kłusownictwo.

Ale pisanie że kara po podsumowaniu jest śmieszna" zalatuje mi poglądami pani Spurek - o gwałconych krowach itp.

Rozumiem ze jedyne wyjście to czapa ?

Nawet ci nie spróbuję cytować, co o tym kliencie myślą znajomi myśliwi. Lincz to najmniejsze co z ich ręki by idiotę spotkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, takafura napisał:

Ewidentne kłusownictwo.

Ale pisanie że kara po podsumowaniu jest śmieszna" zalatuje mi poglądami pani Spurek - o gwałconych krowach itp.

Rozumiem ze jedyne wyjście to czapa ?

Pani Spurek do tego nie mieszaj , bo jej poglądy ,to jej sprawa a nie przestępstwo. Faktem jest ,że kara dla tego kłusola w mundurku wydaje się dosyć surowa , ale niestety vox populi ma tendencje do czapowania za wszystko.Pytanie powstaje tylko takie " na ile skazać w takim razie  takiego Tomasza Duszkiewicza" ? Ups. Kolo nie był nawet oskarżony? choć podobno w zamrażarce żubrzyny  mu nie brakowało a i "duszonym Rysiem" zwykł się chwalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

"Ewidentne kłusownictwo."

Czyli co? Za dużo dostał za kłusownictwo i wprowadzanie organów wszelakich w błąd?

  Nie wiem czy za dużo czy za mało. Wymieniłem powyżej i wydaje mi się że dość sporo tego było.

Ja tylko odniosłem się wyłącznie do pierdzielenia o tym że w/w kara to w sumie żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2020 o 16:17, takafura napisał:

Inne motywacje więc trudno wprost porównać - Niemcy z 2 lata temu zastrzelili u siebie żubra co kilka lat włóczył się po  Polsce i prokuratura sprawę umorzyła.

Ps. Rozumiem że ktoś uważa że za mała kara ale że "śmiesznie mała" ? Utrata pracy, domu, 50 tyś., więzienie...  Dla mnie śmieszne było jak sąd dziennikarza GW Najsztuba uniewinnił za potrącenie staruszki na pasach ( brak prawka, bez przeglądu auto).

Stracił pracę, dom nigdy nie był jego własnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie