Skocz do zawartości

Postrzelony przez myśliwego


witian

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, szutnik napisał:

Nie no, Erih ma racje. Lisa się nie opłaca ?  Co innego Żubr ? 

Wolę Żywca.

Ale fakt, lis się nie opłaca, strzela się go by uchronić drobną zwierzynę polną. Zwłaszcza na obszarach występowania i reintrodukcji głuszca i cietrzewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vis1939 napisał:

Na takich bezczelnych cepów jest prosty i skuteczny sposób - polny kamiolec i szukamy samochodu łajzy.Prymitywne toto ale skoro inaczej się nie da.

I takim tokiem podpadasz pod paragraf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Erih napisał:

I takim tokiem podpadasz pod paragraf.

Że niby za co ten paragraf? Za zbieranie kamieni czy poszukiwanie samochodów ? . Ogarnij się ? 

Nota bene , znajomy w stanie wojennym rozwiązał subtelnej problem z niekulturalnym milicjantem - kwas z akumulatora i auto na złom ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, balans napisał:

Nietykalna kasta ponad prawem.

W każdym normalnym kraju to właściciel gruntu decyduje co i kiedy można na tym gruncie robić.

Można zgodzić się lub nie zgodzić na wpuszczenie tam poszukiwaczy, oblatywaczy balonów, fotografów itd.

Tylko nietykalna kasta myśliwych ma większe prawa do gruntu od właściciela. 

Czy ogrodzenie gruntu płotem coś da, skoro myśliwy może wyprosić właściciela ze swojej posesji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sowa74 napisał:

Czy ogrodzenie gruntu płotem coś da, skoro myśliwy może wyprosić właściciela ze swojej posesji?

Ależ oczywiście! Jeżeli ogrodzisz na tyle skutecznie, ze zwierzyna łowna i szkodniki nie dostaną się do środka! Można też nie wyrazić zgody na włączenie swojego terenu do obwodu łowieckiego- myśliwi będą go po prostu omijać, ale to dotyczy normalnych polowań, nie odstrzału sanitarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

"ogrodzisz na tyle skutecznie, ze zwierzyna łowna i szkodniki nie dostaną się do środka"

A co ma nie-piernik do wiatraka?
 

No właśnie. Załóżmy, że mam swój las i 20 ha pastwisk i jestem odgrodzony, ale jakiś zając czy lis wejdzie sobie na mój teren i mi to akurat pasuje - niech sobie tam mieszka . Jeleń swobodnie przeskakuje ogrodzenie 2 metrowe więc chyba tylko mur Chiński wchodzi w grę, ale co z gęśmi i kaczkami? Czy w takim razie za tym zającem , dziką kaczką zgodnie z prawem może mi się wgramolić przez płot myśliwy i wyprosić mnie z mojej działki bo akurat przeprowadza polowanie? Widać prawo Bieruta nadal aktualne.

Edytowane przez Sowa74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem zwolennikiem spiskowych teorii dziejów, ale chyba jest coś na rzeczy?

1. Po ataku na WTC mocno ograniczono prawa obywatelskie w USA i nie tylko. Są poszlaki, że amerykańskie służby miały wiedzę na temat planowanego ataku, ale celowo nie zareagowały.

2. Pod pretekstem walki z terroryzmem zaczęto inwigilować i podsłuchiwać wszystkich obywateli. W naszym bantustanie do tego celu używają między innymi i chyba nie bardzo legalnie zresztą, systemu Pegasus, który tak przy okazji ma ten feler, że dane wrażliwe dostaje również Izrael.

3. Pod pretekstem tego, że służby Amerykanom wmówiły, że Prezydenta wybrał im Putin, co zresztą samo w sobie jest prymitywnie głupie, dąży się do ocenzurowania internetu i mediów społecznościowych.

4. A w naszym bantustanie, gdzie morze jest zimne a cola ciepła, dodatkowo pod pretekstem walki z ASF wprowadzono barbarzyńskie prawo zwane "Lex Ardanowski". Niewiele da się zmienić, bo taki jest świat wg. Katotalibów, trzeba to jakoś przeżyć, nic nie trwa wiecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz- obawiam się, że tylko Ty potrafisz powiązać lobby łowieckie z WTC i talibami...

 

Sowa- ja rozumiem, że Ty z pewnych kręgów, które właśnie się do sejmu dostały, ale nie mieszaj wszędzie we wszystko komunistów i podobnych. Lobby łowieckie nie ma kolorów partyjnych...

 

PS "3. Pod pretekstem tego, że służby Amerykanom wmówiły, że Prezydenta wybrał im Putin, co zresztą samo w sobie jest prymitywnie głupie, dąży się do ocenzurowania internetu i mediów społecznościowych."

I tu byś się mógł poczuć zaskoczony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sowa74 napisał:

No właśnie. Załóżmy, że mam swój las i 20 ha pastwisk i jestem odgrodzony, ale jakiś zając czy lis wejdzie sobie na mój teren i mi to akurat pasuje - niech sobie tam mieszka . Jeleń swobodnie przeskakuje ogrodzenie 2 metrowe więc chyba tylko mur Chiński wchodzi w grę, ale co z gęśmi i kaczkami? Czy w takim razie za tym zającem , dziką kaczką zgodnie z prawem może mi się wgramolić przez płot myśliwy i wyprosić mnie z mojej działki bo akurat przeprowadza polowanie? Widać prawo Bieruta nadal aktualne.

Jeżeli nie jest to dzik (odstrzał sanitarny)to myśliwy na takim terenie polował nie będzie, chyba że za twoją zgodą.Jeżeli nie zgodzisz się na włączenie twojego terenu do obwodu łowieckiego- to nawet cię nie zapyta, choćby tam żerowały najpiękniejsze rogacze w województwie.

Ale! Jeżeli na swoim terenie widząc polujących myśliwych włączysz syrenę płosząc w okolicy wszystko co żywe - to dostaniesz mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Erih napisał:

Ale! Jeżeli na swoim terenie widząc polujących myśliwych włączysz syrenę płosząc w okolicy wszystko co żywe - to dostaniesz mandat.

Barbarzyński kraj, barbarzyńskie obyczaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Sowa- ja rozumiem, że Ty z pewnych kręgów, które właśnie się do sejmu dostały, ale nie mieszaj wszędzie we wszystko komunistów i podobnych. Lobby łowieckie nie ma kolorów partyjnych...

Chyba żyjemy w dwóch osobnych czasoprzestrzeniach zatem pora na pobudkę.  Jeszcze żyją ludzie, pamiętający czasy kiedy prezesem koła mógł być  tylko oficer UB lub SB.  W ostatnich latach koła nie są już tak hermetyczne jak dawniej (ale zapomnij że np syn AKowca dawniej  mógł dostać pozwolenie na sztucer, lub chociażby telefon stacjonarny ). Koła miały się zdeubekizować i dekomunizować, ale z noweli prawa łowieckiego w ostatniej chwili "wyparował" zakaz sprawowania wysokich funkcji w PZŁ przesz tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL. Związek twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego, nie mniej lobby działa i ma się dobrze i nie wyjeżdżaj mi tu z pewnymi kręgami bo sam jesteś z "pewnych kręgów" , a z jeszcze pewniejszych to kilku z miesięcznika na "O" na co jest i papier i świadek, ale to inny temat i nie to forum.

Edytowane przez Sowa74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie