Jump to content
witian

Postrzelony przez myśliwego

Recommended Posts

Och jak ja kocham te pieski, takie miłe łagodne i żywiące się marchewką (według właścicieli).

czyli rolnicy mają zamiar po raz kolejny skubnąć koła łowieckie na kasę (te płacą odszkodowania za szkody wyrządzone przez zwierzynę łowną, na dziś dzień ani łosie ani wilki, ani nawet bobry nią nie są).

Czy myśliwy nie powinien przechodzić jakiegoś "kursu" jak odróżnić dzika od człowieka?

Predi888, pisałem tu i gdzie indziej naście razy: przechodzą. Ale jeżeli coś zachowuje się jak dzik, odgłosy wydaje jak dzik, i wygląda jak dzik, to trudno po nocy uznać że to człowiek. Więc wypadki się zdarzają.

Remedium jest proste: po lesie chodzimy na dwóch (2) nogach i odgłosy wydajemy typowe dla rodzaju ludzkiego a nie dziczego. I nie włazimy w cudzą kukurydzę!

PS Dobra noktowizja umożliwia 100% identyfikację, ale myśliwym nie wolno jej używać.

16 minut temu, Erih napisał:

PS Dobra noktowizja umożliwia 100% identyfikację, ale myśliwym nie wolno jej używać.

Wystarczyło by użyć mózgu.

5 minut temu, vis1939 napisał:

Wystarczyło by użyć mózgu.

Masz na myśli PZŁ, mam nadzieję?

Cytat

myśliwi z Koła Łowieckiego "Dzik" ze Świnoujścia skrzyknęli się, przyjechali i było więcej osób. To w zasadzie uratowało życie jeleniom, bo potrzeba było wielu osób, żeby z tej matni wydostać dwa 180-kilogramowe jelenie

Jelenie już wagowo przeliczone na mięcho, a co bagno wciągnie tego nie można zastrzelić jak zapewne rzekł wąsaty łowczy.

O żesz, pomylić szakala złocistego z wilkiem, to jak pomylić wilka z lisem.

dwa, szakal złocisty jest u nas gatunkiem inwazyjnym, zagrażającym populacji drobnych ssaków i ptaków.

Trzy, panowie naukowcy niech wylezą z ciepłych gabinecików i ruszą się do lasu. Niech popytają też w kołach łowieckich, niejeden myśliwy nosi ze sobą aparat i zdjęć tego gatunku na terenach Polski jest dużo.

4 godziny temu, Erih napisał:

O żesz, pomylić szakala złocistego z wilkiem, to jak pomylić wilka z lisem.

dwa, szakal złocisty jest u nas gatunkiem inwazyjnym, zagrażającym populacji drobnych ssaków i ptaków.

Trzy, panowie naukowcy niech wylezą z ciepłych gabinecików i ruszą się do lasu. Niech popytają też w kołach łowieckich, niejeden myśliwy nosi ze sobą aparat i zdjęć tego gatunku na terenach Polski jest dużo.

Taaa, problem niewielki . Wystarczy wprowadzić grzywnę za "omyłkowe " ubicie wilka , najlepiej absurdalnie wysoką i po kłopocie . Gdyby inny " inwazyjny " ( choć nie gatunek ) musiał zapłacić za pomyłkę ze 100k nie byłoby problemu 😄 I szakal złocisty i wilki miałyby dobre i spokojne życie .

2 minuty temu, szutnik napisał:

Taaa, problem niewielki . Wystarczy wprowadzić grzywnę za "omyłkowe " ubicie wilka , najlepiej absurdalnie wysoką i po kłopocie . Gdyby inny " inwazyjny " ( choć nie gatunek ) musiał zapłacić za pomyłkę ze 100k nie byłoby problemu 😄 I szakal złocisty i wilki miałyby dobre i spokojne życie .

Za ubicie wilka są przewidziane odpowiednie kary i każdy myśliwy dwa razy się upewni nim strzeli. Natomiast nie widzę najmniejszego powodu dla którego szakal złocisty miałby mieć w Polsce spokojne życie. Niech sobie żyje-ale u siebie.

PS A z wilkami to jest tak, że mniej więcej 3/4 populacji "wilka" to są mieszańce z burkami. Co ciekawe, takie mieszańce człowieka się nie boją, co rodzi określone konsekwencje.

Tzn. Fiu fiu naładowaną broń w aucie w czasie transportu...... 

Miszcze.....oby więcej takich egzemplarzy to problem sam się rozwiąże. 

Godzinę temu, toska napisał:

Tzn. Fiu fiu naładowaną broń w aucie w czasie transportu...... 

Tłukły cepy z okna samochodu, inaczej by załadowaną/odbezpieczoną bronią się nie bawili we wnętrzu.Napisał bym szkoda dziada... ale mi nie szkoda.

Jakby tłukli z okna, to zdawali by sobie sprawę że mają broń załadowaną. I odpowiednio się z nią obchodzili.

Wypadki niestety się zdarzają. Nie pamiętam czy wspominałem, ale znam przypadek że strzelba  mocno historyczna wisząca na kominku "sama" wystrzeliła.

Chcesz mi powiedzieć, że wypadki z użyciem broni w ogóle się nie zdarzają gdy pacjent ma całkowitą świadomość o załadowaniu, odbezpieczeniu itd? Coś ty brał?  Nawet ja nie uwierzę, że te chłopy to tacy debile, żeby rzucić gotową do strzału broń na tylne siedzenie.

Już to tu pisałem jak jeden mało sprytny z ambony z naładowaną flintą się z turlał i potem go stópka piekła jak dwa paluszki radośnie postanowiły się oddzielić od swojego właściciela. 

Edited by toska