Skocz do zawartości

Postrzelony przez myśliwego


witian

Rekomendowane odpowiedzi

Holender zastrzelił chronionego wilka. Tłumaczy, że pomylił go z lisem

Prokuratura Rejonowa w Kluczborku zajmie się sprawą myśliwego z Holandii, który podczas polowania zastrzelił chronionego w Polsce wilka - poinformował rzecznik opolskiej prokuratury Stanisław Bar.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, w lasach należących do Nadleśnictwa Turawa. Podczas polowania myśliwy z Holandii odstrzelił wilka. Jak tłumaczył, pomylił chronione w Polsce zwierzę z lisem.

Obywatelowi Holandii przedstawiono już zarzut zabicia zwierzęcia pozostającego pod ścisłą ochroną, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Sprawa początkowo trafiła do prokuratury w Opolu, jednak jak powiedział PAP prokurator Bar, ze względu na miejsce, gdzie doszło do przestępstwa, akta zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Kluczborku, która będzie prowadziła śledztwo w tej sprawie.

https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/613248,holender-zastrzelil-wilk-pomylil-lis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/olsztyn-75-letni-mezczyzna-postrzelony-podczas-polowania/vel02e2 75-letni mężczyzna został postrzelony w przedramię i brzuch podczas polowania w lasach koło miejscowości Kurki w gminie Olsztynek (warmińsko-mazurskie). Sprawa została przekazana do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Edytowane przez czestar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktoś z tych baranów zdaje sobie sprawę jakim potencjalnie gigantycznym zagrożeniem jest ASF ? To, że jest niby niegroźny dla ludzi jest bajką . Podobnie była niegroźna ptasia grypa , na którą też człowiek nie zapadał , do czasu. Ten przeskok choroby odzwierzęcej został nazwany "epidemią hiszpanki " i posłał do piachu 80-100 mln ludzi.  Ebola jest też pochodzenia zwierzęcego ( przynajmniej tak sądzą ) , SARS również. 

Oczywiście nie ma pewności ,że przeskoczy ale jego budowa znacznie może to ułatwić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, o to taka sytuacja. Zaparķwalem auto przy głównej drodze w lesie. Zrobiłem krotki rekonesans  i postanowilem wrócić po plecak i sprzęt do samochodu. Gdy już miałem podnosic klapę bagażnika, slysze że jedzie drogą rozpedzona terenowka, mysle niech przejedzie. Nie chcialem zeby widzieli co mam w aucie. Podjechali do mnie i z pytaniem, co pan tu robi? Spaceruje,odpowiedziałem. Proszę stad odjechac, tu jest polowanie ,powiedzial gosci z terenowki co mial gębę opuchnietą, jagby go osy pokasały. Z oczu biło mu zamiłowaniem do różnych trunków. Wsiadlem i odjechałem.

Tak to wygladała dzisiejsza moja eskapada, na ktora czekalem od dawna:-(

Edytowane przez dago2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie