Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
9 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

 

A przede wszystkim, będzie to upadek symbolu i potwierdzenie, w jakim stanie znajduje się armia ukraińska- przynajmniej, jeśli chodzi o linię i odwody*.

Nie byłeś w wojsku Yeti, nie?

Jeżeli zdobywanie rok mieściny jest dla Ciebie symbolem i potwierdzeniem czyjejś słabości to na pewno nie Ukraińców. 

Utrzymywanie ruin po zyskaniu tak ogromnej ilości potrzebnego czasu jest nielogiczne.

Jeśli chodzi o chaos. On występuje od zawsze na wojnie. Ten niechciany i ten pozorowany.

Przypomnę, że nie ma potwierdzenia zdobycia miasta, choć myślę, że to co teraz się dzieję to wzmocnienie odwrotu.

Napisano (edytowane)
33 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

A przede wszystkim, będzie to upadek symbolu i potwierdzenie, w jakim stanie znajduje się armia ukraińska- przynajmniej, jeśli chodzi o linię i odwody*.

Sądzę że Pokrowsk niedługo upadnie. Od Awdijewki oddalony jest o +/_ 50km. Za 4 miesiące miną dwa lata od jej upadku. Armia ukraińska jest w ciągłym odwrocie: 50km w dwa lata, ok. 25km rocznie, 2km miesięcznie ok 70 metrów dziennie. Katastrofa 🫤

Edytowane przez MarekA
Napisano
2 minuty temu, MarekA napisał:

Sądzę że Pokrowsk niedługo upadnie. Od Awdijewki oddalony jest o +/_ 50km. Za 4 miesiące miną dwa lata od jej upadku. Armia ukraińska jest w ciągłym odwrocie: 50km w dwa lata, ok. 25km rocznie, 2km miesięcznie ok 70 metrów dziennie. Katastrofa 🫤

No niezła katastrofa. Idąc tą prędkością, ile lat trwała by Wielka wojna ojczyźniana? I na którym kilometrze licznik populacji zszedł by na minus?

Napisano

karpik
MarekA

Chyba zacznę pisać powoli i dużymi literami...- wydawało mi się, że dość jasno napisałem, dlaczego "zahacza" to o sukces Rosjan.

Od dobrych kilku tygodni mamy na zmianę info o kilku kotłach, w których U. mieli w okolicy Pokrowska zamknąć kilkanaście tysięcy Rosjan vs informacje o narastających problemach U. z utrzymaniem linii/masowym przenikaniu Rosjan, którzy grupami po kilku żołnierzy bez problemów przenikali przez dziurawe jak sito posterunki ukraińskie.


Mamy za to dziś ciszę, a kotły chyba znikły- ja nie kojarzę informacji o ich likwidacji i Gruz200 liczonych w setkach, jak nie tysiącach. 

Ukraińcy, którzy zerują rosyjski przemysł naftowy, mają coraz większe problemy z liczbą żołnierzy- poszukajcie trwających od "kilku" dni dyskusji, dlaczego Zelensky zgodził się na wyjazdy mężczyzn do 22 roku życia.

Wystąpienie "Madziara" też raczej ma drugie dno...

Napisano
5 minut temu, Cronos napisał:

No niezła katastrofa.

Marek zapewne ironizował....

A ja się b. chętnie pomylę i życzę U., żeby Pokrowsk z okolicami nie upadał i/lub nie był początkiem jeszcze większych problemów Ukraińców.

Napisano (edytowane)

"Tuapse, Kraj Krasnodarski w Rosji, przejął pałeczkę pożarów na obiektach naftowych

 

Jak informują lokalne władze, w nocy do miasta zawitały dobre drony. W wyniku „trafień” odnotowano uszkodzenia infrastruktury portowej oraz pożar.

 

W sztabie operacyjnym doprecyzowano, że uszkodzony został tankowiec i terminal naftowy. Na tankowcu ucierpiała nadbudówka pokładowa, załoga została ewakuowana. Na statku wybuchł pożar. Uszkodzenia odniosły także budynki i infrastruktura terminalu.

 

ℹ️ W porcie znajdują się terminal naftowy oraz Tuapski Zakład Przetwórstwa Ropy Naftowej (Rafineria) „Rosniefti”. Obserwatorzy przypuszczają, że prawdopodobnie został trafiony głębokowodny nabrzeże, które oddano do użytku w 2013 roku. Jego zdolność przeładunkowa wynosi około 7 mln ton rocznie. Terminal może przyjmować statki o długości do 250 m i zanurzeniu do 15 m."

 

Ponadto drony uderzyły w:

 

• Stację 500 kV w obwodzie lipieckim;

 

• Stację Alczewską 220 kV na okupowanym obwodzie ługańskim

 

• Stację w Żeleznogorsku, obwód kurski

 

• Wybuchy rozległy się w miastach Lazorowoje i Temriuk w Kraju Krasnodarskim, a także w mieście Orzeł.

IMG_20251102_065056_378.jpg

Edytowane przez karpik
Napisano (edytowane)

🏴‍☠️‼️ Materiał szkodliwy dla zdrowia grożący zakrztuszeniem się ze śmiechu. Przyswajać nie podczas jedzenia i picia oraz z dala od monitora komputerowego.

Nie trzeba oglądać - wystarczy słuchać. Posłuchajcie o współczesnym, kupowanym  obecnie przez WP dronie państwowej firmy. O dronie, jak mówią wojskowi, reprezentującym poziom techniki sprzed 15 lat. O dronie, który nie łączy się z żadnym systemem łączności Wojska Polskiego.

Historia drona NeoX-2 (program „Wizjer”) Made in PGZ reprezentującego wieki wczesne, nawet nie dronowe średniowiecze.

Warto przyswoić ten materiał w kontekście walki „Solidarności” z prywatną polską zbrojeniówką, która robi drony wybitne w skali świata i aktualizowane w czasie rzeczywistym w ramach stałej współpracy z Ukraińcami.

Edytowane przez Jedburgh_Ops

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie