karpik Napisano 1 Listopad 2025 Napisano 1 Listopad 2025 9 minut temu, Czlowieksniegu napisał: A przede wszystkim, będzie to upadek symbolu i potwierdzenie, w jakim stanie znajduje się armia ukraińska- przynajmniej, jeśli chodzi o linię i odwody*. Nie byłeś w wojsku Yeti, nie? Jeżeli zdobywanie rok mieściny jest dla Ciebie symbolem i potwierdzeniem czyjejś słabości to na pewno nie Ukraińców. Utrzymywanie ruin po zyskaniu tak ogromnej ilości potrzebnego czasu jest nielogiczne. Jeśli chodzi o chaos. On występuje od zawsze na wojnie. Ten niechciany i ten pozorowany. Przypomnę, że nie ma potwierdzenia zdobycia miasta, choć myślę, że to co teraz się dzieję to wzmocnienie odwrotu.
MarekA Napisano 1 Listopad 2025 Napisano 1 Listopad 2025 (edytowane) 33 minuty temu, Czlowieksniegu napisał: A przede wszystkim, będzie to upadek symbolu i potwierdzenie, w jakim stanie znajduje się armia ukraińska- przynajmniej, jeśli chodzi o linię i odwody*. Sądzę że Pokrowsk niedługo upadnie. Od Awdijewki oddalony jest o +/_ 50km. Za 4 miesiące miną dwa lata od jej upadku. Armia ukraińska jest w ciągłym odwrocie: 50km w dwa lata, ok. 25km rocznie, 2km miesięcznie ok 70 metrów dziennie. Katastrofa Edytowane 1 Listopad 2025 przez MarekA
Cronos Napisano 1 Listopad 2025 Napisano 1 Listopad 2025 2 minuty temu, MarekA napisał: Sądzę że Pokrowsk niedługo upadnie. Od Awdijewki oddalony jest o +/_ 50km. Za 4 miesiące miną dwa lata od jej upadku. Armia ukraińska jest w ciągłym odwrocie: 50km w dwa lata, ok. 25km rocznie, 2km miesięcznie ok 70 metrów dziennie. Katastrofa No niezła katastrofa. Idąc tą prędkością, ile lat trwała by Wielka wojna ojczyźniana? I na którym kilometrze licznik populacji zszedł by na minus?
Czlowieksniegu Napisano 1 Listopad 2025 Autor Napisano 1 Listopad 2025 karpik MarekA Chyba zacznę pisać powoli i dużymi literami...- wydawało mi się, że dość jasno napisałem, dlaczego "zahacza" to o sukces Rosjan. Od dobrych kilku tygodni mamy na zmianę info o kilku kotłach, w których U. mieli w okolicy Pokrowska zamknąć kilkanaście tysięcy Rosjan vs informacje o narastających problemach U. z utrzymaniem linii/masowym przenikaniu Rosjan, którzy grupami po kilku żołnierzy bez problemów przenikali przez dziurawe jak sito posterunki ukraińskie. Mamy za to dziś ciszę, a kotły chyba znikły- ja nie kojarzę informacji o ich likwidacji i Gruz200 liczonych w setkach, jak nie tysiącach. Ukraińcy, którzy zerują rosyjski przemysł naftowy, mają coraz większe problemy z liczbą żołnierzy- poszukajcie trwających od "kilku" dni dyskusji, dlaczego Zelensky zgodził się na wyjazdy mężczyzn do 22 roku życia. Wystąpienie "Madziara" też raczej ma drugie dno...
Czlowieksniegu Napisano 1 Listopad 2025 Autor Napisano 1 Listopad 2025 5 minut temu, Cronos napisał: No niezła katastrofa. Marek zapewne ironizował.... A ja się b. chętnie pomylę i życzę U., żeby Pokrowsk z okolicami nie upadał i/lub nie był początkiem jeszcze większych problemów Ukraińców.
bjar_1 Napisano 1 Listopad 2025 Napisano 1 Listopad 2025 Yeti - te kotły, to tylko w ukraińskich snach były niestety ;)
Jedburgh_Ops Napisano 1 Listopad 2025 Napisano 1 Listopad 2025 Ukraińcy chcą „zgasić światło” Rosjanom. „Blackouty to nic strasznego” Dowódca ukraińskich Sił Systemów Bezzałogowych major Robert „Madziar” Browdi zapowiedział w sobotę ataki na infrastrukturę energetyczną Rosji. Wojskowy zwrócił się też bezpośrednio do Rosjan. „Blackouty to nic strasznego, przyzwyczajajcie się” — napisał w mediach społecznościowych.
canabis.dw Napisano 1 Listopad 2025 Napisano 1 Listopad 2025 2 godziny temu, bodziu000000 napisał: Zna ktoś autora i tytuł nuty lecącej w tle do lecącej myszy??
Cypis Napisano 1 Listopad 2025 Napisano 1 Listopad 2025 (edytowane) Алчевск, горит подстанция. 1101 (2).mp4 Edytowane 1 Listopad 2025 przez Cypis
karpik Napisano 2 Listopad 2025 Napisano 2 Listopad 2025 (edytowane) "Tuapse, Kraj Krasnodarski w Rosji, przejął pałeczkę pożarów na obiektach naftowych Jak informują lokalne władze, w nocy do miasta zawitały dobre drony. W wyniku „trafień” odnotowano uszkodzenia infrastruktury portowej oraz pożar. W sztabie operacyjnym doprecyzowano, że uszkodzony został tankowiec i terminal naftowy. Na tankowcu ucierpiała nadbudówka pokładowa, załoga została ewakuowana. Na statku wybuchł pożar. Uszkodzenia odniosły także budynki i infrastruktura terminalu. W porcie znajdują się terminal naftowy oraz Tuapski Zakład Przetwórstwa Ropy Naftowej (Rafineria) „Rosniefti”. Obserwatorzy przypuszczają, że prawdopodobnie został trafiony głębokowodny nabrzeże, które oddano do użytku w 2013 roku. Jego zdolność przeładunkowa wynosi około 7 mln ton rocznie. Terminal może przyjmować statki o długości do 250 m i zanurzeniu do 15 m." Ponadto drony uderzyły w: • Stację 500 kV w obwodzie lipieckim; • Stację Alczewską 220 kV na okupowanym obwodzie ługańskim • Stację w Żeleznogorsku, obwód kurski • Wybuchy rozległy się w miastach Lazorowoje i Temriuk w Kraju Krasnodarskim, a także w mieście Orzeł. Edytowane 2 Listopad 2025 przez karpik
Jedburgh_Ops Napisano 2 Listopad 2025 Napisano 2 Listopad 2025 (edytowane) Materiał szkodliwy dla zdrowia grożący zakrztuszeniem się ze śmiechu. Przyswajać nie podczas jedzenia i picia oraz z dala od monitora komputerowego. Nie trzeba oglądać - wystarczy słuchać. Posłuchajcie o współczesnym, kupowanym obecnie przez WP dronie państwowej firmy. O dronie, jak mówią wojskowi, reprezentującym poziom techniki sprzed 15 lat. O dronie, który nie łączy się z żadnym systemem łączności Wojska Polskiego. Historia drona NeoX-2 (program „Wizjer”) Made in PGZ reprezentującego wieki wczesne, nawet nie dronowe średniowiecze. Warto przyswoić ten materiał w kontekście walki „Solidarności” z prywatną polską zbrojeniówką, która robi drony wybitne w skali świata i aktualizowane w czasie rzeczywistym w ramach stałej współpracy z Ukraińcami. Edytowane 2 Listopad 2025 przez Jedburgh_Ops
pawel_breslau Napisano 2 Listopad 2025 Napisano 2 Listopad 2025 https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/militaria/centaury-dotarly-do-ukrainy-tak-maja-wygladac-czolgi-przyszlosci/gldz4bl
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się