Jump to content

MarekA

Forum members
 • Content Count

  755
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

MarekA last won the day on October 21 2020

MarekA had the most liked content!

Community Reputation

11 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To chyba Francuzi. Na czapkach są najprawdopodobniej pompony.
 2. Czyżby mieli pecha i dostali trafienie granatem z działa polowego strzelającego ogniem pośrednim?
 3. Ten dron to najpewniej cel "latający" na drucie do nauki celowania.
 4. Ciekawe. Łóżka zsunięte po dwa. Patrząc od prawej: dwóch żołnierzy, dwóch, dwóch i trzech. Problemy z zakwaterowaniem?
 5. Wątpię. Raczej tuż przez rozpadnięciem się w powietrzu dwupłata. Moim zdaniem to fotomontaż. .
 6. Mogło być. Od dołu przykręcone jest coś co wygląda jak kanał np. doprowadzający powietrze. Powiększenie w prawym górnym rogu.
 7. Ja obstawiam 105mm. Wyraźnie widać przewężne lufy. W 75mm raczej nie powinno być tak wyraźnie widoczne.
 8. Mapka pokazuje ugrupowanie do walki Wołyńskiej BK. 84 batalion piechoty, 21 i 19 puł tworzą główną linię obrony. Odwód to 2psk i 21puł. Północne skrzydło brygady zabezpieczały oddziały 30DP a południowe "wisiało w powietrzu" dlatego musiał je zabezpieczyć 11 batalion strzelców. Walkę pod Mokrą stoczyła Wołyńska BK a nie tylko oddziały walczące bezpośrednio w okolicy tej miejscowości. Elementem ugrupowanie do walki brygady był także 11bs w Łobodnie dlatego nie można go pominąć jeśli chodzi o walki pod Mokrą.
 9. Obrona Łobodna jak najbardziej jest elementem walki pod Mokrą. Wystarczy spojrzeć na mapę by zrozumieć jak była ważna. Uniemożliwiała wyjście na tyły Wołyńskiej BK i w konsekwencji jej zniszczenie.
 10. Ciekawe, co poza czapkami, mają ci żołnierze na głowach. Jakiś siatki maskujące lub coś podobnego?
 11. Koniecznie musisz o tym poinformować dowództwo NATO, ci ignoranci organizują na Bałtyku takie ćwiczenia: http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/28504?t=-Baltops-czyli-desanty-pod-wodza-USA
 12. Ten artykuł to tylko kolejny dowód na to, że obecnie panuje prymat polityk nad zdrowym rozsądkiem. "W jej wyniku w praktyce dopuszczono do niego tylko firmy państwowe, a więc PGZ. Grupę WB, producenta systemu FlyEye, z postępowania wyłączono."
×
×
 • Create New...

Important Information