Jump to content

MarekA

Forum members
 • Content Count

  708
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na "wrotkach" armatę można było holować w terenie, na drodze, nawet gruntowej, było więc łatwiej. "Wrotki" umożliwiały jazdę z większą prędkością. Może było tak, że transport odbywał się na niewielką odległość i obsłudze nie chciało się posadzić na nich armaty albo "wrotki" były uszkodzone?
 2. To nie są przypadkiem okulary teatralne? Tj używane przez wytworne damy oglądające sztuki teatralne? Może autorowi nie chodziło o ślepą lisicą a o wytworną lisice?
 3. Tak w kwestii formalnej - mobilizacja to proces ciągły, jej koniec to początek demobilizacji. Czechosłowacja ukończyła mobilizację gdyż nie podjęła walki i rozpoczęła demobilizację. WP takiej możliwości nie miała. Mobilizację mogła zakończyć wraz z końcem wojny lub klęską.
 4. Wygląda na teleskopowy maszt radiostacji.
 5. Jeśli chodzi o zasady walki, to dostępna jest: Instrukcja strzelecka. Cz. 1 Dod. 2, Strzelec wyborowy kawalerii http://zbrojownia.cbw.wp.mil.pl:8080/dlibra/docmetadata?id=2165&from=&dirids=1&ver_id=&lp=1&QI=
 6. A co z przemieszczaniem się linii brzegowej? Na tym zdjęciu samolot w tle jest blisko krzaków: Na tym odległość do drzew i krzaków jest dużo większa: To są dwa rożne miejsca.
 7. Czy na pewno to to samo miejsce? Na jednym samoloty w tle są ogonami do wody, na drugim samolot w głębi jest silnikiem do wody.
 8. Inspiracja może być Rosja. Tam przywracają do służby T-62. " Dodatkowo w planach jest również przywrócenie T-62M do służby w samej Rosji. Tam czołgi miałyby trafić na wyposażenie Rosgwardii, aby wypełniać funkcję czołgu podstawowego w rosyjskich jednostkach terytorialnych." http://www.konflikty.pl/aktualnosci/wiadomosci/uralwagonzawod-wznowi-produkcje-armat-2a20/
 9. R35 i 7TP w jednym miejscu - takiego zdjęcia chyba jeszcze nie było.
 10. Taka mała ciekawostka związana z w/w armatą. Maksymalny kąt podniesienia lufy to 18 stopni. Przy tym kącie granat wz 1915 miał donośność ok 6500m a granat wz 1917 ok 8000m. Chcąc strzelać na większe odległości należało podkopać ogon łoża, co widać na w/w zdjęciu.
 11. To może być włoskie działo samobieżne Semovente da 75/18
 12. To na pewno są różne czołgi, widać to np po różnych typach zawieszenia.
×
×
 • Create New...

Important Information