Jedburgh_Ops Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 15 godzin temu, pawel_breslau napisał: Niestety, ale nie ma się czym chwalić Mógłby sobie Tusk dać spokój z takimi oświadczeniami całkowicie oderwanymi od potencjału, możliwości i realiów. Tak, jak on mówi może kiedyś będzie, natomiast nie za kadencji ani obecnego rządu, ani rządu kadencji 2027-2031. Na 23 drony, jakie nas zaatakowały na pewno zestrzelono dwa (bo są szczątki po zestrzeleniu), czyli 8,7 proc. Zestrzelenie kolejnych dwóch pozostaje w sferze opowieści mniej lub bardziej rządowych. Nie mamy kim i nie mamy czym powstrzymać ataku 20+ dronów, a co dopiero mówić o normalce z wojny na Ukrainie, czyli normalce z jednej nocy, gdzie atakuje 600-800 dronów.
Jedburgh_Ops Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 W dniu 1.11.2025 o 18:01, MarekA napisał: Tak się zastanawiam: czy zawirowanie powietrza wokół nisko lecących śmigłowców nie będą przeszkadzać dronom w atakach na nie. Może właśnie dlatego nisko lecą by drony ich nie mogły atakować? Nie będą przeszkadzać. Już to kiedyś tłumaczyłem. Podciśnienie nad śmigłowcem to wręcz zaproszenie dla dronów. W łopatach wirnika śmigłowca nie ma ujemnych kątów natarcia - nie ma jak wyzerować podciśnienia. Ukraińskie UH-60 latają kosiakiem, bo latają tak samo, jak wszystkie inne ukraińskie śmigłowce w celu ochrony przed wykryciem radarowym. Nie ma to nic wspólnego z ochroną przed dronami.
Cypis Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 Rafineria w sterlitamaku przyjęła dzisiaj wizyty dronów video_2025-11-04_13-05-52.mp4
MarekA Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 2 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał: Na 23 drony, jakie nas zaatakowały na pewno zestrzelono dwa (bo są szczątki po zestrzeleniu), czyli 8,7 proc. Zestrzelenie kolejnych dwóch pozostaje w sferze opowieści mniej lub bardziej rządowych. Nie mamy kim i nie mamy czym powstrzymać ataku 20+ dronów, a co dopiero mówić o normalce z wojny na Ukrainie, czyli normalce z jednej nocy, gdzie atakuje 600-800 dronów. Dlaczego trzeba zestrzeliwać wszystkie drony? Tusk sfilmował się w otoczeniu wabików - jaki sens ma ich zestrzeliwanie? Jaki szkody może spowodować dron bez ładunku bojowego o masie kilkudziesięciu kg i relatywnie niewielkiej prędkości? Każda próba zestrzelenia takiego drona wiąże się z zagrożeniem dla cywili i ich majątku. Domu nie uszkodził dron a rakieta wystrzelona przez samolot. Najważniejsze jest wykrycie dronów, identyfikacja dronów bojowych i wabików oraz zestrzelenie tych pierwszych. Takie działanie jest też sygnałem dla potencjalnego przeciwnika: potrafimy odróżnić drona bojowego od wabika i zignorować tego ostatniego.
Jedburgh_Ops Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 Braun otrzymał „nagrodę”. Przyznała ją organizacja z Białorusi Europoseł Grzegorz Braun otrzymał białoruską Nagrodę Pokoju i Praw Człowieka. Przyznaje ją propagandowa Międzynarodowa Fundacja im. Emila Czeczko, polskiego żołnierza, który zdezerterował na Białoruś.
Cronos Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 28 minut temu, MarekA napisał: Dlaczego trzeba zestrzeliwać wszystkie drony? Tusk sfilmował się w otoczeniu wabików - jaki sens ma ich zestrzeliwanie? Jaki szkody może spowodować dron bez ładunku bojowego o masie kilkudziesięciu kg i relatywnie niewielkiej prędkości? Każda próba zestrzelenia takiego drona wiąże się z zagrożeniem dla cywili i ich majątku. Domu nie uszkodził dron a rakieta wystrzelona przez samolot. Najważniejsze jest wykrycie dronów, identyfikacja dronów bojowych i wabików oraz zestrzelenie tych pierwszych. Takie działanie jest też sygnałem dla potencjalnego przeciwnika: potrafimy odróżnić drona bojowego od wabika i zignorować tego ostatniego. Ja myślę że najprościej po wleceniu chmary dronów, to zrobić zebranie MON i obgadać każdego drona "za i przeciw" czy jest bojowy czy wabik. Ewentualnie poprosić ruskich o malowanie litery W na wabikach... A jak jeb...e bojowy a nie wabik to tłumaczyć się że "myśleliśmy że to wabik".
Jedburgh_Ops Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 No właśnie. Jak działa polska polityka, wiedza i świadomość dronowa to nie ma lepszego przykładu, niż najskrajniejsza (wspólna) głupota PiS i PO/KO wobec drona NeoX-2 Made in PGZ. Kabaret Moralnego Niepokoju nigdy w życiu lepiej by tego nie wymyślił.
pawel_breslau Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 6 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał: Mógłby sobie Tusk dać spokój z takimi oświadczeniami całkowicie oderwanymi od potencjału, możliwości i realiów. Tak, jak on mówi może kiedyś będzie, natomiast nie za kadencji ani obecnego rządu, ani rządu kadencji 2027-2031. Na 23 drony, jakie nas zaatakowały na pewno zestrzelono dwa (bo są szczątki po zestrzeleniu), czyli 8,7 proc. Zestrzelenie kolejnych dwóch pozostaje w sferze opowieści mniej lub bardziej rządowych. Nie mamy kim i nie mamy czym powstrzymać ataku 20+ dronów, a co dopiero mówić o normalce z wojny na Ukrainie, czyli normalce z jednej nocy, gdzie atakuje 600-800 dronów. Dokładnie, jakby zestrzelili (nie jest ważne jakim sprzętem) 90% tych dronów to mógłby wyleźć na trybunę i ogłosić sukces. A teraz to jest, jak to w naszym zwyczaju-machanie szabelką, niestety
karpik Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 Putler wynegocjował zdjęcie ceł na import paliwa z zaprzyjaźnionych krajów... "Wszystko zgodnie z planem". "Rafineria w obwodzie niżnonowogrodzkim zaatakowana przez żołnierzy GUR, Sił Zbrojnych Ukrainy i Sił Operacji Specjalnych — media W nocy z 3 na 4 listopada uderzenie na rafinerię „Lukoil-Nizhegorodnefteorgsintez” w rosyjskim Kstowie przeprowadzili żołnierze GUR, Sił Zbrojnych Ukrainy oraz Sił Operacji Specjalnych, informują ukraińskie media powołując się na źródło w wywiadzie. Podano, że podczas operacji użyto ponad 50 dronów ukraińskiej produkcji, w tym „Bober” i FP-1. „Lukoil-Nizhegorodnefteorgsintez” to jedna z największych rafinerii w Rosji, zaopatrująca między innymi region moskiewski. Odpowiada za około 30% zużycia benzyny w Rosji, a jej roczna moc przerobowa wynosi około 17 mln ton. Zakład produkuje ponad 50 rodzajów produktów naftowych." VID_20251104_182938_965.mp4
karpik Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 "Svo zgodnie z planem" "Putin podpisał ustawę o całorocznym poborze do armii Teraz Rosjan będą powoływać do służby wojskowej przez cały rok — od 1 stycznia do 31 grudnia. Wcześniej pobór odbywał się dwa razy w roku: od 1 kwietnia do 15 lipca oraz od 1 października do 31 grudnia. Teraz świeża "mięso armatnie" będzie napływać przez cały rok. "
MarekA Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 4 godziny temu, Cronos napisał: Ja myślę że najprościej po wleceniu chmary dronów, to zrobić zebranie MON i obgadać każdego drona "za i przeciw" czy jest bojowy czy wabik. Ewentualnie poprosić ruskich o malowanie litery W na wabikach... A jak jeb...e bojowy a nie wabik to tłumaczyć się że "myśleliśmy że to wabik". Jakiś czas temu zamieściłem link to opisu jak wyglądało zwalczanie tych dronów. Tam były nasze F-16 i holenderskie F-35. To te ostatnie były w stanie odróżnić wabika od drona bojowego. Nawaliła amerykańska rakieta wystrzelona z amerykańskiego F-35 będącego własnością Niderlandów, trafiła w dom. Szczęście że nikomu nic się nie stało.
Czlowieksniegu Napisano 4 Listopad 2025 Autor Napisano 4 Listopad 2025 Grzegorz Braun otrzymał białoruską „Nagrodę Pokoju i Praw Człowieka” od Fundacji im. Emila Czeczki
Cronos Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 11 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Grzegorz Braun otrzymał białoruską „Nagrodę Pokoju i Praw Człowieka” od Fundacji im. Emila Czeczki W nagrodę niech tam zostanie.
karpik Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 11 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Grzegorz Braun otrzymał białoruską „Nagrodę Pokoju i Praw Człowieka” od Fundacji im. Emila Czeczki Moim zdaniem nagroda od reżimu białoruskiego, pod patronatem zdrajcy Polski w pełni mu się należała. 1 1
karpik Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 "Porwany latem 2023 roku przez rosyjskiego pilota śmigłowiec transportowy Mi-8AMTSz na stanie GUR"
Jedburgh_Ops Napisano 4 Listopad 2025 Napisano 4 Listopad 2025 Przekazał bombę do Polski. Poszukiwany szpieg z Ukrainy wciąż szuka kontaktów w naszym kraju Jurij Kowalenko, poszukiwany przez polską policję w związku ze śledztwem dotyczącym przesłania bomby paczkomatem w Polsce, nadal próbuje nawiązywać kontakty z Polakami. Po publikacji Wirtualnej Polski został rozpoznany przez wolontariuszy działających na zapleczu frontu wojny w Ukrainie. Z ich relacji wynika, iż swobodnie działa w Ukrainie.
Jedburgh_Ops Napisano 5 Listopad 2025 Napisano 5 Listopad 2025 Szpiedzy Orbana w Brukseli? Co wiadomo o skandalu w sercu UE Czas kary być może nadchodzi... Cios z niespodziewanej strony. Odetną Węgry od gazu
Jedburgh_Ops Napisano 5 Listopad 2025 Napisano 5 Listopad 2025 17 godzin temu, MarekA napisał: Nawaliła amerykańska rakieta wystrzelona z amerykańskiego F-35 będącego własnością Niderlandów, trafiła w dom. Nikt niczego nie może wiedzieć (spośród cywilów rzecz jasna), co się tam wtedy stało i co spadło na dom. Nie przy tej skali (dez)informacji.
Jedburgh_Ops Napisano 5 Listopad 2025 Napisano 5 Listopad 2025 (edytowane) W dniu 4.11.2025 o 13:21, MarekA napisał: Dlaczego trzeba zestrzeliwać wszystkie drony? Tusk sfilmował się w otoczeniu wabików - jaki sens ma ich zestrzeliwanie? Jaki szkody może spowodować dron bez ładunku bojowego o masie kilkudziesięciu kg i relatywnie niewielkiej prędkości? Każda próba zestrzelenia takiego drona wiąże się z zagrożeniem dla cywili i ich majątku. Domu nie uszkodził dron a rakieta wystrzelona przez samolot. Najważniejsze jest wykrycie dronów, identyfikacja dronów bojowych i wabików oraz zestrzelenie tych pierwszych. Takie działanie jest też sygnałem dla potencjalnego przeciwnika: potrafimy odróżnić drona bojowego od wabika i zignorować tego ostatniego. Tak na poważnie zadajesz te pytania? Tak, wszystkie trzeba zestrzeliwać. Szkoda, że to niezrozumiałe i że trzeba to tłumaczyć. Zabawę w zasadę Sun Zi „Wojna to sztuka wprowadzania w błąd. Więc jeśli coś możesz, udawaj że nie możesz. Jeżeli jesteś gotów, udawaj bezczynność” – możesz sobie stosować na rachunek prywatny, ale nie na rachunek bezpieczeństwa publicznego. W czasach Sun Zi nie było włóczni, toporów i strzał z łuków latających na dystansach setek kilometrów i grożących ludności cywilnej na głębokich tyłach. Tę zasadę Sun Zi wykłada się w akademiach wojskowych, ale nie w odniesieniu do dronów i ogólnie śnp. Wielka szkoda, że trzeba tłumaczyć takie oczywistości, że każdy niekontrolowany obiekt latający jest potencjalnie śmiertelnie niebezpieczny dla każdego; każdego, nie tylko dla wojskowych, którzy z definicji godzą się na zagrożenie życia. Krzywowierzba-Kolonia – ruski dron Gerbera (masa 18 kg) spada przy domu na grządkach pomidorów. Cud, że nikt nie dostał nim w głowę. Bychawka Trzecia – ruski dron Gerbera (masa 18 kg) spada przy domu na królikarnię. Kolejny cud, że nikt nie zarobił nim w głowę. Nowe Miasto nad Pilicą – ruski dron Gerbera (masa 18 kg) spada na bazę WOT. Jeszcze jeden cud, że nikt nie zaliczył nim w głowę. Mało? Tłumaczyć nadal, czym jest niekontrolowany obiekt powietrzny typu dron? Inowrocław – dziadowski polski dron NeoX-2 (masa 13 kg) nienadający się do niczego (opinia WP) spada w biały dzień na parking. Tylko cudem nikt nie dostał nim w głowę. Ile jeszcze takich cudów ma się w Polsce wydarzyć, bo zasoby cudów nie są niewyczerpalne? A jak jesteś bohaterem wyznającym powyższą zasadę Sun Zi to po kolejnym nalocie kilkudziesięciu/100+ ruskich dronów na Polskę miej olbrzymią odwagę cywilną, wyjdź na konferencję prasową, stań z podniesioną głową przed tłumem dziennikarzy i zgodnie z Twoim poglądem jasno powiedz: „Nie proszę państwa, nie będziemy zestrzeliwać rosyjskich dronów, ponieważ ich zestrzeliwanie obnażyłoby przed Rosją nasz potencjał radiolokacyjny i antydronowy, a to jest niedopuszczalne z naszego punktu widzenia. Ale oczywiście jest mi niezmiernie przykro, że po wyczerpaniu paliwa niekontrolowane spadające rosyjskie drony zabiły dzisiaj trzy osoby”. Edytowane 5 Listopad 2025 przez Jedburgh_Ops
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się