karpik Napisano 31 Październik 2025 Napisano 31 Październik 2025 "„Dobrze uciekać przed armią – czas latać!”: Madjar ogłosił masowy nabór do Sił Bezzałogowych Systemów Dron stał się podstawowym środkiem współczesnej wojny. Chociaż SBS stanowią tylko 2% wojska, każda trzecia zniszczona cel to ich zasługa. A będzie to co druga. Bo SBS rozszerzają się do 5%. „Madjar” wypuścił mocny spot, w którym ogłosił nowy nabór do SBS: • 12 jednostek, • ponad 15 000 wakatów (połowa to specjalności z życia cywilnego) „Drony czekają na pilotów, a nie odwrotnie. Ponad 15 000 wakatów. Elektronicy i programiści. Konstruktorzy i menedżerowie projektów. Złote rączki i oczywiście – operatorzy dronów. Jesteś potrzebny tu i teraz. Dobrze uciekać – czas latać, wymazując okupanta. Wpisz trzy litery w internecie – SBS. I dołącz do jednej z 12 jednostek ptaków”, - zwrócił się dowódca Sił Bezzałogowych Systemów do Ukraińców. Zapoznać się z ofertami pracy i dołączyć do SBS można pod linkiem. Lub zostawić zgłoszenie pod numerem telefonu: 0 800 207 332" 63E01520-6CB5-4709-8F73-FF77D89DD043.MP4
karpik Napisano 31 Październik 2025 Napisano 31 Październik 2025 "Antybakteryjne sankcje na drony dotarły do Kraju Zabajkalskiego, który znajduje się 7 tysięcy kilometrów od granicy z Ukrainą. Paliwa tutaj już nie ma, a kiedy się pojawi - nie wiadomo. Sprzedają je z ręki za dwukrotnie wyższą cenę nominalną." VID_20251031_192224_314.mp4 VID_20251031_192219_521.mp4
karpik Napisano 31 Październik 2025 Napisano 31 Październik 2025 Telenoweli ciąg dalszy. "Pentagon dał zielone światło na dostawy dalekosiężnych rakiet Tomahawk na Ukrainę, uważając, że nie zaszkodzi to zapasom USA, — CNN Ale ostateczna decyzja należy do prezydenta Trumpa."
karpik Napisano 31 Październik 2025 Napisano 31 Październik 2025 "Rosja używała wobec Ukrainy rakiet 9M729, przez które Trump wycofał się z umowy nuklearnej – Reuters powołując się na Sibihę Rakieta 9M729 jest zdolna do przenoszenia ładunku nuklearnego. W 2019 roku z powodu jej rozwoju Donald Trump wycofał się z Traktatu o likwidacji rakiet średniego i krótszego zasięgu. „Użycie przez Rosję w ostatnich miesiącach rakiet 9M729, zakazanych przez Traktat o rakietach średniego i krótszego zasięgu, przeciwko Ukrainie, pokazuje brak szacunku Putina dla Stanów Zjednoczonych i dyplomatycznych wysiłków prezydenta Trumpa mających na celu zakończenie wojny Rosji przeciwko Ukrainie” – cytuje Reuters szefa MSZ Ukrainy Andrija Sibihę. Agencja, powołując się na wysokiego rangą ukraińskiego urzędnika, informuje, że użycie 9M729 rozpoczęło się 21 sierpnia – mniej niż tydzień po spotkaniu prezydenta USA Donalda Trumpa i rosyjskiego dyktatora Putina na Alasce. Od tego czasu Rosjanie użyli jej 23 razy. Reuters przeanalizował także zdjęcia po rosyjskim ataku 5 października na dom mieszkalny w wiosce Lapaewka w obwodzie lwowskim, gdzie zginęły cztery osoby. Widać na nich, że dwa fragmenty rakiety, w tym rura z kablami, miały oznaczenie 9M729. Starszy pracownik naukowy centrum analitycznego Pacific Forum William Alberk uważa, że w ten sposób Putin próbuje zwiększyć presję w ramach negocjacji dotyczących Ukrainy. Dodaje, że rakieta 9M729 została zaprojektowana do rażenia celów w Europie."
Jedburgh_Ops Napisano 31 Październik 2025 Napisano 31 Październik 2025 17 minut temu, karpik napisał: "„Dobrze uciekać przed armią – czas latać!”: Madjar ogłosił masowy nabór do Sił Bezzałogowych Systemów Dron stał się podstawowym środkiem współczesnej wojny. Chociaż SBS stanowią tylko 2% wojska, każda trzecia zniszczona cel to ich zasługa. A będzie to co druga. Bo SBS rozszerzają się do 5%. „Madjar” wypuścił mocny spot, w którym ogłosił nowy nabór do SBS: • 12 jednostek, • ponad 15 000 wakatów (połowa to specjalności z życia cywilnego) „Drony czekają na pilotów, a nie odwrotnie. Ponad 15 000 wakatów. Elektronicy i programiści. Konstruktorzy i menedżerowie projektów. Złote rączki i oczywiście – operatorzy dronów. Jesteś potrzebny tu i teraz. Dobrze uciekać – czas latać, wymazując okupanta. Wpisz trzy litery w internecie – SBS. I dołącz do jednej z 12 jednostek ptaków”, - zwrócił się dowódca Sił Bezzałogowych Systemów do Ukraińców. Zapoznać się z ofertami pracy i dołączyć do SBS można pod linkiem. Lub zostawić zgłoszenie pod numerem telefonu: 0 800 207 332" 63E01520-6CB5-4709-8F73-FF77D89DD043.MP4 Niezawodna Orbán & Szijjártó Company będzie miała w najbliższym czasie swój komentarz.
Jedburgh_Ops Napisano 31 Październik 2025 Napisano 31 Październik 2025 8 minut temu, karpik napisał: Telenoweli ciąg dalszy. "Pentagon dał zielone światło na dostawy dalekosiężnych rakiet Tomahawk na Ukrainę, uważając, że nie zaszkodzi to zapasom USA, — CNN Ale ostateczna decyzja należy do prezydenta Trumpa." Mydła w USA zabraknie na tę soap operę. Jutro będzie wolta o 180°, bo pacjent nadal bez opieki specjalistów.
karpik Napisano 31 Październik 2025 Napisano 31 Październik 2025 5 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: Niezawodna Orbán & Szijjártó Company będzie miała w najbliższym czasie swój komentarz. "Trump odmówił Orbánowi wyjątku od sankcji wobec Rosnieftu i Łukoilu „Prosił o zwolnienie z sankcji USA dotyczących rosyjskiej ropy. Nie udzieliliśmy mu tego. Ale prosił. Jest moim przyjacielem” – powiedział prezydent USA." VID_20251031_193823_065.mp4
Cypis Napisano 31 Październik 2025 Napisano 31 Październik 2025 3 godziny temu, karpik napisał: "„Dobrze uciekać przed armią – czas latać!”: Madjar ogłosił masowy nabór do Sił Bezzałogowych Systemów Dron stał się podstawowym środkiem współczesnej wojny. Chociaż SBS stanowią tylko 2% wojska, każda trzecia zniszczona cel to ich zasługa. A będzie to co druga. Bo SBS rozszerzają się do 5%. „Madjar” wypuścił mocny spot, w którym ogłosił nowy nabór do SBS: • 12 jednostek, • ponad 15 000 wakatów (połowa to specjalności z życia cywilnego) „Drony czekają na pilotów, a nie odwrotnie. Ponad 15 000 wakatów. Elektronicy i programiści. Konstruktorzy i menedżerowie projektów. Złote rączki i oczywiście – operatorzy dronów. Jesteś potrzebny tu i teraz. Dobrze uciekać – czas latać, wymazując okupanta. Wpisz trzy litery w internecie – SBS. I dołącz do jednej z 12 jednostek ptaków”, - zwrócił się dowódca Sił Bezzałogowych Systemów do Ukraińców. Zapoznać się z ofertami pracy i dołączyć do SBS można pod linkiem. Lub zostawić zgłoszenie pod numerem telefonu: 0 800 207 332" 63E01520-6CB5-4709-8F73-FF77D89DD043.MP4 powinni jeszcze zaproponować pracę zdalną dla operatorów dronów .
Cypis Napisano 31 Październik 2025 Napisano 31 Październik 2025 15 godzin temu, MarekA napisał: wczorajszy atak na elektrownię w orle był przeprowadzony rakietami Neptun
Jedburgh_Ops Napisano 31 Październik 2025 Napisano 31 Październik 2025 11 minut temu, Cypis napisał: powinni jeszcze zaproponować pracę zdalną dla operatorów dronów . Już jest :-) Mówił o tym Damian Duda - najnowsze drony to te sterowane przez Starlinki. Ruskich można zaatakować dronem startującym z Ukrainy, ale operator może być na innym kontynencie. Polski droniarz z Ukrainy to potwierdzał.
Cypis Napisano 31 Październik 2025 Napisano 31 Październik 2025 w moskiewskoj obłasti w oczekiwaniu na drony wprowadzono maskirowkę tj. w jednej części wprowadzono zaciemnienie a w drugiej świetlną dyskotekę 111.mp4 telegram-cloud-document-2-5201918720804420984.mp4
karpik Napisano 1 Listopad 2025 Napisano 1 Listopad 2025 "Grzmot w Moskwie — w wyniku operacji GUR zniszczono trzy nitki ważnego obiektu wojskowego agresora 31 października 2025 roku w wyniku specjalnej operacji GUR Ministerstwa Obrony Ukrainy wyłączono z użytku niezwykle ważny obiekt wojskowy państwa-agresora Rosji — rurociąg naftowy „кольцевой”, który zaopatrywał rosyjską armię okupacyjną w zasoby do prowadzenia ludobójczej wojny przeciwko narodowi ukraińskiemu. Miejsce skutecznego wyłączenia z użytku obiektu krytycznej infrastruktury wojskowej znajduje się na terenie rejonu Ramieńskiego w obwodzie moskiewskim. Siatka antydronowa oraz „ochrona” wrogiego obiektu przez uzbrojoną straż nie pomogły — wszystkie trzy nitki, którymi agresor transportował benzynę, olej napędowy i paliwo lotnicze, wybuchły skutecznie i jednocześnie. Rurociąg naftowy został wyłączony z użytku." VID_20251101_083812_074.mp4 1
bodziu000000 Napisano 1 Listopad 2025 Napisano 1 Listopad 2025 (edytowane) Edytowane 1 Listopad 2025 przez bodziu000000 1
pawel_breslau Napisano 1 Listopad 2025 Napisano 1 Listopad 2025 https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-przekazala-litwie-rosyjskiego-zolnierza-historyczne-wydarzenie/4d8kvqm
karpik Napisano 1 Listopad 2025 Napisano 1 Listopad 2025 (edytowane) 6 godzin temu, Czlowieksniegu napisał: ""Pokrowsk – trzymamy. Mirnograd – trzymamy, kontynuujemy wyzwalanie i oczyszczanie terytorium na występie Dobropolskim — Syrski Głównodowodzący w ogólnych zarysach opowiedział o aktualnej sytuacji na froncie: w aglomeracji Pokrowsk-Mirnograd obrońcy powstrzymują nacisk wielotysięcznej grupy przeciwnika; nie ma otoczenia ani blokady miast; robione jest wszystko, co możliwe, aby zapewnić logistykę; kontynuowana jest kompleksowa operacja mająca na celu zniszczenie i wypchnięcie wojsk rosyjskich; wróg płaci najwyższą cenę za próbę wykonania zadania dyktatora Kremla dotyczącego okupacji ukraińskiego Donbasu; Pokrowsk i Mirnograd się trzymają." Nawet jeżeli to prawda to i tak kwestia niedługiego czasu. Pokrowsk wezmą. Czy to sukces? 2 miasteczka rocznie? Korwin się niecierpliwi, bo póki wojna trwa, to stawki dla ruskiej agentury w Polsce nie wzrosną. Edytowane 1 Listopad 2025 przez karpik
MarekA Napisano 1 Listopad 2025 Napisano 1 Listopad 2025 Tak się zastanawiam: czy zawirowanie powietrza wokół nisko lecących śmigłowców nie będą przeszkadzać dronom w atakach na nie. Może właśnie dlatego nisko lecą by drony ich nie mogły atakować?
Czlowieksniegu Napisano 1 Listopad 2025 Autor Napisano 1 Listopad 2025 2 godziny temu, karpik napisał: Czy to sukces? 2 miasteczka rocznie? Niestety... w pewnym sensie tak. Pal licho, że otwiera (?) to drogę w stronę Dnipro... A przede wszystkim, będzie to upadek symbolu i potwierdzenie, w jakim stanie znajduje się armia ukraińska- przynajmniej, jeśli chodzi o linię i odwody*. * pomińmy ciąg dalszy wewnętrznych problemów armii ukraińskiej, gdzie na brak ludzi nakłada się chaos w dowodzeniu i, a to "coś" nowego, pojawiające się coraz częściej informacje, o wprowadzania w błąd "góry". Dotychczas miało to być domeną Rosjan, gdzie od najniższego szczebla informacje o sukcesach są pompowane, aż do całkowitych absurdów finalnie, na biurkach w Kremlu.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się