Czlowieksniegu Napisano 28 Październik 2025 Autor Napisano 28 Październik 2025 Orban będzie namawiał Trumpa do zniesienia sankcji na Rosję. "Nie działają" Węgierski premier po wizycie w Rzymie zapowiedział, że wkrótce poleci do Waszyngtonu. Chce tam namawiać amerykańskiego prezydenta do zniesienia sankcji na Rosję. [...] https://polskieradio24.pl/artykul/3599523,orban-bedzie-namawial-trumpa-do-zniesienia-sankcji-na-rosje-nie-dzialaja
karpik Napisano 28 Październik 2025 Napisano 28 Październik 2025 21 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Orban będzie namawiał Trumpa do zniesienia sankcji na Rosję. "Nie działają" Słowo w słowo ruska propaganda. Od pierwszego dnia po ich wprowadzeniu powtarzają, że "zachód musi znieść sankcje, które na rosję nie działają". Nikt przecież nie mówi, że propaganda musi mieć coś wspólnego z logiką
Cypis Napisano 28 Październik 2025 Napisano 28 Październik 2025 pogoda na dziś , u ruskich może być kolejna gorąca noc 1
Jedburgh_Ops Napisano 28 Październik 2025 Napisano 28 Październik 2025 Albo zrobisz kurs droniarski, albo pójdziesz do piechoty Paweł Pawłowski rozmawiał z Piotrem Mitkiewiczem, polskim ochotnikiem, który walczył na froncie w Ukrainie. Poruszyli temat gotowości polskiego wojska na możliwość wybuchu wojny.
Cypis Napisano 28 Październik 2025 Napisano 28 Październik 2025 2 godziny temu, Cypis napisał: pogoda na dziś , u ruskich może być kolejna gorąca noc i są już pierwsze efekty w Новоспасском Ульяновской области , atak na rafinerię/skład ropy NS-oil. IMG_4755.MP4
Jedburgh_Ops Napisano 29 Październik 2025 Napisano 29 Październik 2025 W dniu 18.10.2025 o 12:51, Jedburgh_Ops napisał: Wielkie gratulacje dla ruskich; naprawdę olbrzymie. Nikt na świecie nie ma takiego dorobku, jak wyszczególniony poniżej. Niech ktoś spróbuje pokazać taki natowski własny „dorobek” czy to z obu wojen zatokowych, czy z wojny powietrznej nad b. Jugosławią. Na temat poniższego dorobku z utęsknieniem będę wypatrywał kolejnego – z niezliczonych – artykułu towarzysza lektora PZPR, który prorosyjską propagandą zalewa od pół wieku polską prasę lotniczą promując „najlepszość” radzieckiej/rosyjskiej techniki lotniczej i jej przewagę nad zachodnią. W kontekście poniższego dorobku jestem olbrzymim fanem rosyjskiej elektroniki wojskowej, w tym głównie awioniki i związanymi z nią systemami identyfikacji „swój-oby”. Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem jakości rosyjskich półprzewodników, na których w olbrzymiej mierze te systemy muszą się opierać. A jestem tym większym fanem, że widziałem ruskie gęby z opadem szczęk na widok tego, jak się produkuje półprzewodniki w kraju innym niż ZSRR/FR. 1. 25 lutego 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-30 Floty Czarnomorskiej 2. 18 lipca 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 3. 11 września 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 4. 3 marca 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 5. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili Ił-a-22M 6. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili Mi-35M (Mi-24WM) 7. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili pierwszego Mi-8MTPR-1 8. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili drugiego Mi-8MTPR-1 9. 28 września 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35 10. 6 października 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 11. 18 października 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Mi-8MTW-5 12. 17 grudnia 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-25 13. 15 stycznia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ił-a-22M 14. 17 lutego 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35 15. 23 lutego 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie A-50 16. 27 marca 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35 17. 10 kwietnia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Mi-24 18. 21 czerwca 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ka-29 Floty Czarnomorskiej 19. 5 października 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie S-70 20. 18 grudnia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ka-52 21. 13 czerwca 2025 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-25 22. 17 października 2025 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-30SM Od razu proponuję, że gdy w tej wojnie będzie uroczyste, jubileuszowe 25. ruskie zestrzelenie własnego samolotu lub śmigłowca to żeby post temu poświęcony uczcić stosowym akcentem… Aktualizacja 1. 25 lutego 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-30 Floty Czarnomorskiej 2. 18 lipca 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 3. 11 września 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 4. 3 marca 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 5. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili Ił-a-22M 6. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili Mi-35M (Mi-24WM) 7. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili pierwszego Mi-8MTPR-1 8. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili drugiego Mi-8MTPR-1 9. 28 września 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35 10. 6 października 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 11. 18 października 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Mi-8MTW-5 12. 17 grudnia 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-25 13. 15 stycznia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ił-a-22M 14. 17 lutego 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35 15. 23 lutego 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie A-50 16. 27 marca 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35 17. 10 kwietnia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Mi-24 18. 21 czerwca 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ka-29 Floty Czarnomorskiej 19. 5 października 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie S-70 20. 18 grudnia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ka-52 21. 13 czerwca 2025 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-25 22. 17 października 2025 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-30SM 23. 27 października 2025 - ruscy zestrzeliwują sobie Ka-52
Jedburgh_Ops Napisano 29 Październik 2025 Napisano 29 Październik 2025 Tajemnicza współpraca państw bałtyckich z Rosją. Media ujawniły szokujące fakty Wspólne śledztwo dziennikarzy LRT, 15min, Eesti Ekspress i Neka personiga ujawniło działalność sieci przedsiębiorstwa Fast Bunkering, prowadzącego operacje bunkrowania statków na morzu w rejonie Litwy, Łotwy i Estonii. Firma ta — według ustaleń — w okresie od czerwca 2024 r. do marca 2025 r. przeprowadziła 286 operacji przeładunku paliwa między statkami, zaopatrując 177 tankowców przewożących ropę i produkty ropopochodne. Czy my, demoludy, aby na pewno jesteśmy normalne? Pacjent o personaliach D. Trump jaki jest, taki jest, ale to coś powyższe to jak naplucie mu w twarz w świetle jego sankcji przeciwko ruskiemu sektorowi wydobywczemu i petrochemicznemu.
Cypis Napisano 29 Październik 2025 Napisano 29 Październik 2025 po wczorajszej nocy: Krym. Pali się elektrociepłownia w Symferopolu. Krym. Gwardiejskoje. Ataki na bazę paliwową ATAN, która została już zbombardowana 17 października — wtedy paliła się przez kilka dni. Nowospasskoje. Obwód uljanowski RF. Zaatakowano rafinerie „NS-Oil”. Wydajność ≈ 600 000 ton rocznie. Tabaszyno. Republika Marii El RF. Atak na mariiński zakład rafineryjny. Zakład posiada dwie instalacje AVT i jest w stanie przetworzyć ponad 1,6 miliona ton ropy rocznie. Budiennowsk. Kraj Stawropolski RF. Atak na zakład chemiczny LLC „Stavrolen”. Produkuje polietylen, polipropylen, octan winylu, benzen i inne. Rosjanie stracili też system obrony przeciwlotniczej „Pantsir-S2” o wartości około 20 mln dolarów. Ponadto przeciwnik stracił dwie stacje radarowe. 1
Jedburgh_Ops Napisano 29 Październik 2025 Napisano 29 Październik 2025 Bardzo efektywna ukraińska wojna z ruskimi rafineriami ma niestety swoją cenę, ponieważ jest kijem o dwóch końcach - jedni wyniszczają drugim sektor petrochemiczny; drudzy wyniszczają tym pierwszym sektor gazowy... Rosjanie równają z ziemią ukraińską produkcję gazu. Kijów przyparty do muru Nocne ataki Rosjan na gazową infrastrukturę Ukrainy spowodowały, że wydobycie gazu u naszego wschodniego sąsiada spadło do zaledwie 40 proc. przedwojennej produkcji. Kijów może być zmuszony do zwiększenia importu surowca. Według najnowszych danych Ukraina straciła ponad 60 proc. swoich zdolności wydobywczych. Przed wojną ukraińskie wydobycie gazu sięgało 20 mld m³.
Czlowieksniegu Napisano 29 Październik 2025 Autor Napisano 29 Październik 2025 51 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: Kijów może być zmuszony do zwiększenia importu surowca. 1-2-3... start, że "To nie nasza wojna", "Nie będziemy płacić za gaz dla Ukrainy", itp, itd....
Jedburgh_Ops Napisano 29 Październik 2025 Napisano 29 Październik 2025 32 minuty temu, Czlowieksniegu napisał: 1-2-3... start, że "To nie nasza wojna",...
Jedburgh_Ops Napisano 29 Październik 2025 Napisano 29 Październik 2025 Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że ukraińskie siły obrony przeprowadziły ataki na dwie rafinerie ropy naftowej w obwodzie uljanowskim i Republice Mari El, a także na zakład przetwórstwa gazu w Kraju Stawropolskim w Rosji – przekazała w środę służba prasowa sztabu.
Czlowieksniegu Napisano 29 Październik 2025 Autor Napisano 29 Październik 2025 Je.... Twój wpis miałby sens, gdybyś dołożył dodatkowo rozkład popierających lub wcale Ukrainę vs preferencje wyborcze/partyjne. A tak, to... sam wiesz niestety.
pawel_breslau Napisano 29 Październik 2025 Napisano 29 Październik 2025 Nasz "brat" znów coś fajnego brał https://wiadomosci.onet.pl/swiat/popis-orbana-polaczyl-emerytury-i-podatki-z-rozbiorem-ukrainy-przez-ue/cjfpzg9
pawel_breslau Napisano 29 Październik 2025 Napisano 29 Październik 2025 Za Onet Stany Zjednoczone poinformowały Rumunię i inne państwa NATO, że postanowiły zredukować liczebność amerykańskich wojsk we wschodniej Europie — ogłosiło w środę ministerstwo obrony w Bukareszcie. To znacząca decyzja, która wywołała falę niepokoju na mierzącej się z rosyjskimi prowokacjami flance sojuszu i podkreśliła strategiczną zmianę w globalnych priorytetach wojskowych Waszyngtonu. Źródła podały, że w wewnętrznych dyskusjach omawiano także przypadek Polski.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się