Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ukraiński F-16A.

Pod kadłubem ma co najmniej dwuzakresowy (jeśli nie trzy-) zasobnik ECM (WRE) Northrop Grummn AN/ALQ-131 tzw. Long.

image.thumb.jpeg.cf4c6449cf57dbeb419edd2aa6ce93b2.jpeg

W Polsce wmawia się brednie, że polskie samolociki FA-50 - niezintegrowane z jakimkolwiek NATOwskim zasobnikiem ECM - to są samoloty „bojowe”, bo przenoszą jakieś efektory powietrze-ziemia mniej lub bardziej kierowane.

„Bojowe” przeciwko komu bez zasobników WRE? Jak FA-50 bez takich zasobników miałyby się zbliżyć do jakichkolwiek ruskich samolotów lub pozycji naziemnych?

Może Ukraińcy coś Polsce doradzą, jak samolotem całkowicie bezbronnym pod względem WRE walczyć z ruskimi?

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano
15 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

PetroChina

Sinopec

CNOOC

Zhenhua Oil

Reliance Industries Ltd.

Mydlenie oczu. Dlatego zawsze ma białe, w odróżnieniu od reszty pyska.

 

"To nie jest pełna rezygnacja — nadal istnieją zakupy, zwłaszcza przez niezależnych chińskich rafinerów („teapots”) oraz przez pozycyjne zakupy z ropociągów. 

Zawieszenie dotyczy głównie zakupów morskich (tankowce) przez stanowe firmy.

Brakuje oficjalnego chińskiego oświadczenia „rezygnujemy całkowicie z rosyjskiej ropy” — jedynie raporty branżowe wskazują na ostrożność i zawieszenie w określonych segmentach."

Napisano
15 godzin temu, Landszaft napisał:

paweł rozróźnij polityków od węgrów. Chyba że wszystkie narody traktujemy jak polityków a wtedy Hitler ze swymi antagonizmami był by aniołem przy takim  traktowaniu narodów

Zapewne masz rację ale ktoś wybrał Orbana na stanowisko więc większość Węgrów popiera jego działania. Wiem, że wśród tych nienormalnych są i ci normalni ale lata pokazują, że jest to mniejszość. Mam nadzieję, że ich naród się obudzi na tych wyborach. Zresztą już chyba sami politycy rządzący coś przebąkują, że roSSija jest BE. Przynajmniej w jakiejś części. 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nowy-plan-wegier-uderza-w-rosje-juz-nie-chca-uzaleznienia-od-jej-surowcow/56z4gc8

Napisano
9 minut temu, pawel_breslau napisał:

Traktuj te rewelacje jako część propagandy lub coś w deseń chowania przed wyborami Macierewicza i mu podobnych świrów.

Węgry orbana kierunek mają jeden i tylko mobilizacja społeczeństwa może go zmienić.

Zmieniony azymut to ten, gdzie dzień po przegranych wyborach jest w samolocie do raszki i długo ojczyzny nie zobaczy, jeżeli nie chce jej oglądać zza krat.

Napisano

Ale to nie słyszeliście, że nie Federacja Rosyjska zagraża Polsce i to nie ona chce zagarnąć państwo polskie, ale najgroźniejsze są połączone siły Niemiec i Francji i to one do spółki planują akt agresji przeciwko Polsce?

Napisano
4 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

Ale to nie słyszeliście, że nie Federacja Rosyjska zagraża Polsce i to nie ona chce zagarnąć państwo polskie, ale najgroźniejsze są połączone siły Niemiec i Francji i to one do spółki planują akt agresji przeciwko Polsce?

Ciężko będzie znaleźć konkretne źródło tych rewelacji bo jest powtarzana od lat przez całą prawą stronę polskiej sceny politycznej i wszystkich jej sojuszników w Europie. Tylko przypadek sprawia, że frakcja europejska tych sensacji jest kundlami putlera...

Napisano
12 minut temu, karpik napisał:

Ciężko będzie znaleźć konkretne źródło tych rewelacji bo jest powtarzana od lat przez całą prawą stronę polskiej sceny politycznej i wszystkich jej sojuszników w Europie. Tylko przypadek sprawia, że frakcja europejska tych sensacji jest kundlami putlera...

Źródło jest jak najbardziej świeże, bo z wczoraj:

Niemcy chcą nam zabrać państwo. Francuzi razem z nimi

Na tle powyższego Federacja Rosyjska to miłe, sympatyczne, przyjazne Polsce państwo. Do Rosji autor tych słów, jak widać w całej wypowiedzi, nic nie ma. Najgorsza jest koalicja niemiecko-francuska i to na zachód trzeba kierować lufy, a nie na wschód.

Napisano
Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Ale to nie słyszeliście, że nie Federacja Rosyjska zagraża Polsce i to nie ona chce zagarnąć państwo polskie, ale najgroźniejsze są połączone siły Niemiec i Francji i to one do spółki planują akt agresji przeciwko Polsce?

Skomentować można to tylko publikując kogoś mądrego

 

 

  • Super 1
Napisano
3 godziny temu, karpik napisał:

Traktuj te rewelacje jako część propagandy lub coś w deseń chowania przed wyborami Macierewicza i mu podobnych świrów.

Węgry orbana kierunek mają jeden i tylko mobilizacja społeczeństwa może go zmienić.

Zmieniony azymut to ten, gdzie dzień po przegranych wyborach jest w samolocie do raszki i długo ojczyzny nie zobaczy, jeżeli nie chce jej oglądać zza krat.

W punkt, też mi się wydaje, że to mydlenie oczu i twierdzenie jacy to oni (obecnie rządzący) są super zajeb...ści i chcą się odciąć od złych ruSSkich. Zapewne porobili jakieś rozpoznanie wśród ludności i wyszło im, że większość tego chce więc idą z prądem. Ale tak jak pisałem, też myślę, że to mydlenie oczy, zasłona dymna :-)

Napisano

My się wybieramy na jakąś Wojnę Obronną❓

Pamiętacie niedawnych idiotów WP ze stycznia br., którzy 2200 kg min przeciwpancernych wysłali do magazynu IKEI, ale najpierw zagubione i bez niczyjego zainteresowania miny jeździły sobie pociągiem po Polsce przez dwa tygodnie? Żaden trep za to nie beknął.

A kojarzycie z ostatnich dni dwie afery z wrażliwymi dokumentami wojskowymi - jedna to wyrzucone na śmietnik, druga to nielegalnie wyrzucone razem z gruzem po remoncie prywatnej osobie na działkę? To ci sami debile z tej samej jednostki od 2,2 tony zgubionych min.

Do dziś wrażliwe wyrzucone w publiczne miejsce dokumenty - dokumenty z personaliami żołnierzy i z ich danymi teleadresowymi - są u dziennikarzy. Właściciel działki, na którą wyrzucono te dokumenty zadzwonił do SKW, żeby zabrała te dokumenty - ZERO ODZEWU I ZAINTERESOWANIA SPRAWĄ.

 

MON i WP pod rządami rozwodnika-pediatry walczącego z rozwodami i aborcją 👏 👏 👏

Napisano
3 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Źródło jest jak najbardziej świeże, bo z wczoraj:

Niemcy chcą nam zabrać państwo. Francuzi razem z nimi

Na tle powyższego Federacja Rosyjska to miłe, sympatyczne, przyjazne Polsce państwo. Do Rosji autor tych słów, jak widać w całej wypowiedzi, nic nie ma. Najgorsza jest koalicja niemiecko-francuska i to na zachód trzeba kierować lufy, a nie na wschód.

A zwróciłeś uwagę na barwy tego komuszego spędu? 😉

Napisano
1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał:

Taka schiza, że biały, niebieski, czerwony, to jak nic kolory z Rosją powiązane...

A może to takie alarmistyczne ostrzeżenie - barwy w najwyższym stopniu wrogiej nam Francji, która chce zagarnąć nasze państwo, jak już wiemy od wczoraj?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie