Jedburgh_Ops Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał: Może lepiej pokazać szefa wywiadu państwa, z którego wywodzi się powyższa postać, to wtedy sprawy omawiane w tym wątku jeszcze bardziej się rozjaśnią...
Jedburgh_Ops Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 Siatka szpiegów Orbana knuła w sercu UE. Skandal z węgierskimi agentami wstrząsa Europą. „Dlaczego im pozwolili?” W środę, 22 października, odbędzie się przesłuchanie członków Komisji Europejskiej w sprawie werbowania urzędników UE przez funkcjonariuszy wywiadu węgierskiego rządu premiera Viktora Orbana w latach 2012–2018. Na szczytach UE w związku z zarzutami zapanował bezprecedensowy kryzys zaufania.
Czlowieksniegu Napisano 22 Październik 2025 Autor Napisano 22 Październik 2025 38 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: Może lepiej pokazać szefa wywiadu państwa, Dostał, razem z Orbanem i "paroma" innymi politykami, także polskimi z opozycji, mokrą szmatą po pysku. A teraz, zgodnie z nowomową, za wszystko obwinia nie Putina, który dokumentnie nie jest zainteresowany spotkaniem, czy nie DTrumpa, któremu bałagan w głowie nie pozwala się zdecydować, a... przeciwników Putina, czy Zachód :-)
Czlowieksniegu Napisano 22 Październik 2025 Autor Napisano 22 Październik 2025 27 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: W środę, 22 października, odbędzie się przesłuchanie Od lat węgierskie instytucje państwowe i część (?) służb były na usługach Kremla, co wszyscy wiedzieli. Baaaaaaaa.... był nawet jakiś bank, który otwarcie finansował sporo posunięć Kremla, jako pośrednik w przekazywaniu środków.
Jedburgh_Ops Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 (edytowane) I tylko Bułgaria* pewnie płacze, bo zgodziła się na przelot putlera przez jej przestrzeń powietrzną w locie do Budapesztu. * Dla uczniów klas pierwszych: Demolud od zawsze najbardziej bezwolny, służalczy wobec ZSRR, nigdy przeciwko niczemu nie protestujący, a dziś nadal bardzo prorosyjski. Edytowane 22 Październik 2025 przez Jedburgh_Ops
Cronos Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 Bułgaria powie że chciała dobrze, że to dla pokoju itp i rozjedzie się po kościach. Natomiast w sprawie Ugrofińskich migrantów zza Uralu, myślę ze pojawią się w najbliższym czasie hasła klucze: Lotos, Mol.
Jedburgh_Ops Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 Hmmm... Eksplozje w rafineriach na Węgrzech i w Rumunii. Viktor Orban reaguje Eksplozja i ogromny pożar w węgierskiej rafinerii MOL mogą doprowadzić do problemów z paliwem w całym regionie. Do podobnych zdarzeń doszło w powiązanej z rosyjskim importem ropy rafinerii w Rumunii.
Jedburgh_Ops Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 (edytowane) Tajne testy broni. Rewolucyjny sprzęt sprawdzony w Ukrainie Shield AI prezentuje nowatorski dron myśliwski X-bat z pionowym startem i lądowaniem. To nie tylko koncepcja, ale już funkcjonujący prototyp, który wkrótce ma odbyć swój pierwszy lot testowy. Testy sprzętu odbyły się potajemnie w Ukrainie. Shield AI już wcześniej zasłynęło z drona V-Bat, który został dyskretnie przetestowany w Ukrainie. Było to możliwe dzięki współpracy z tamtejszymi siłami bezzałogowymi. V-Bat wzbudził zainteresowanie ukraińskich wojskowych, co zaowocowało zamówieniem pierwszej partii tego sprzętu. Miłośnicy anatomii mogą sobie wybrać miejsce, w jakim jest WP i do której z historycznych wojen obecnie się przygotowuje. I można sobie wybrać markę pasty do butów, którą powinno się czyścić buty Ukraińcom. Edytowane 22 Październik 2025 przez Jedburgh_Ops
MarekA Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 (edytowane) Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał: Miłośnicy anatomii mogą sobie wybrać miejsce, w jakim jest WP i do której z historycznych wojen obecnie się przygotowuje. Ważniejsze od tego co WP posiada w czasie P jest to co możemy dla niego produkować w czasie W. Edytowane 22 Październik 2025 przez MarekA
Jedburgh_Ops Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 (edytowane) Godzinę temu, MarekA napisał: Ważniejsze od tego co WP posiada w czasie P jest to co możemy dla niego produkować w czasie W. Polska i Ukraina mają mniej więcej tę samą (po ucieczce milionów Ukraińców na skutek wojny) liczbę ludności. Na Ukrainie drony wojskowe produkuje/współprodukuje ponad 900 firm. W Polsce relatywnie dużych graczy dronowych jest 10, reszta to półamatorski/półprofesjonalny plankton bez zamówień wojskowych. Komentarz zbędny. Edytowane 22 Październik 2025 przez Jedburgh_Ops
Czlowieksniegu Napisano 22 Październik 2025 Autor Napisano 22 Październik 2025 Chodził po Gdyni i podpalał samochody z tablicami rejestracyjnymi. Policja zatrzymała 42-latka z Gdyni podejrzanego o dokonanie serii podpaleń zaparkowanych w mieście aut z ukraińskimi rejestracjami. W pożarach płonęły również pojazdy z polskimi tablicami. Straty wyceniono na minimum 262 tys zł. W mieszkaniu podpalacza znaleziono również środki łatwopalne i pirotechniczne. Grozi mu od 5 lat więzienia. Sprawca jest związany z grupami w których działa inny prorosyjski dywersant pseudonim "Nazar".
Cypis Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 W Rosji będą używać balonów z siatkami do ochrony przed ukraińskimi bezzałogowymi statkami powietrznymi Podobne bariery były używane już podczas I wojny światowej do ochrony infrastruktury przed wrogim lotnictwem. Zakład chemiczny w obwodzie tulskim ogłosił przetarg na zakup balonów ochronnych o wartości 9 mln rubli. Pomiędzy balonami zostanie rozpięta siatka, która ma chronić przed dronami.
Jedburgh_Ops Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 Cóż za wzruszający come back historii. Wróciła stopa okopowa, mięsne szturmy, bombardowania małymi bombkami, samoloty ze strzelcem pokładowym, teraz balony.
Cypis Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 9 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: Cóż za wzruszający come back historii. Wróciła stopa okopowa, mięsne szturmy, bombardowania małymi bombkami, samoloty ze strzelcem pokładowym, teraz balony. i pewnie w tych okopach wyrośnie nam jakiś nowy adolfik
Jedburgh_Ops Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 18 minut temu, Cypis napisał: i pewnie w tych okopach wyrośnie nam jakiś nowy adolfik Ponieważ wierzę w porzekadło, całkiem naukowe, że „Ostatni pilot załogowego statku powietrznego już się urodził” to i wierzę w kolejnego Adolfa wywodzącego się z okopu...
Czlowieksniegu Napisano 22 Październik 2025 Autor Napisano 22 Październik 2025 55 minut temu, Cypis napisał: i pewnie w tych okopach wyrośnie nam jakiś nowy adolfik I właśnie zapewne takiego małego "adolfika" Putin boi się bardziej, niż ruchów separatystycznych w "paru" regionach. Bo taki "adolfik", Grinkin jest jednak za "krótki", wywodzący się ze skrajnej nacjonalistycznej prawicy*, jeśli zjednoczy część społeczeństwa pod sztandarami nieudolności Kremla, przegranej wojny, korupcji, itp, itd, a Cerkiew mu w tym pomoże, finalnie ma szansę zagrozić Putinowi i ewentualnym "naturalnym" następcom. * która ma się w Rosji doskonale
Jedburgh_Ops Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 1 godzinę temu, bodziu000000 napisał: Mogę tylko pogratulować moim byłym pracodawcom. Podczas mojej prawie 3-letniej pracy dla Gripena dramatycznie brakowało takiego marketingu. Teraz (tzn. za jakiś czas) Su-35S spokojnie zarobi Meteorem i od razu ruska turańska dzicz będzie znała jej miejsce w szeregu.
pawel_breslau Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 Za Onet Dotąd wielu Amerykanów uważało ten krok za ostateczność, bojąc się, że zamknie on drzwi do negocjacji z Władimirem Putinem. Teraz grupa amerykańskich ustawodawców z obu partii postanowiła przełamać tabu — i stawia ultimatum. Żąda od prezydenta Rosji, by zwrócił porwane ukraińskie dzieci ich rodzinom. W przeciwnym wypadku USA wpiszą ją na listę krajów sponsorujących terroryzm — a to pociągnie za sodą daleko idące konsekwencje. We wtorek grupa amerykańskich ustawodawców — zarówno spośród Republikanów, jak i Demokratów — rozpoczęła potężną kampanię mającą na celu zwiększenie presji na prezydenta Rosji Władimira Putina. Domagają się natychmiastowego oddania ukraińskim rodzinom około 19 tys. dzieci uprowadzonych podczas wojny. W przeciwnym razie USA uznają ją za państwo sponsorujące terroryzm. I pokazali, że nie żartują. Senat USA zamierza przedstawić projekt ustawy w tej sprawie, sygnalizując zjednoczony front legislacyjny przeciwko "niebudzącym wątpliwości aktom terroryzmu", których dopuszcza się Kreml.
MarekA Napisano 22 Październik 2025 Napisano 22 Październik 2025 2 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał: Polska i Ukraina mają mniej więcej tę samą (po ucieczce milionów Ukraińców na skutek wojny) liczbę ludności. Na Ukrainie drony wojskowe produkuje/współprodukuje ponad 900 firm. Potem pojawił się Ford i jego produkowany taśmowo model T.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się