Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

z32343184IH,Peter-Szijjarto--zdjecie-archiwalne-.jpg

Może lepiej pokazać szefa wywiadu państwa, z którego wywodzi się powyższa postać, to wtedy sprawy omawiane w tym wątku jeszcze bardziej się rozjaśnią...

Napisano

Siatka szpiegów Orbana knuła w sercu UE. Skandal z węgierskimi agentami wstrząsa Europą. „Dlaczego im pozwolili?”

W środę, 22 października, odbędzie się przesłuchanie członków Komisji Europejskiej w sprawie werbowania urzędników UE przez funkcjonariuszy wywiadu węgierskiego rządu premiera Viktora Orbana w latach 2012–2018. Na szczytach UE w związku z zarzutami zapanował bezprecedensowy kryzys zaufania.

Napisano
38 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Może lepiej pokazać szefa wywiadu państwa,

Dostał, razem z Orbanem i "paroma" innymi politykami, także polskimi z opozycji, mokrą szmatą po pysku.
A teraz, zgodnie z nowomową, za wszystko obwinia nie Putina, który dokumentnie nie jest zainteresowany spotkaniem, czy nie DTrumpa, któremu bałagan w głowie nie pozwala się zdecydować, a... przeciwników Putina, czy Zachód :-)

Napisano
27 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

W środę, 22 października, odbędzie się przesłuchanie

Od lat węgierskie instytucje państwowe i część (?) służb były na usługach Kremla, co wszyscy wiedzieli.
Baaaaaaaa.... był nawet jakiś bank, który otwarcie finansował sporo posunięć Kremla, jako pośrednik w przekazywaniu środków.

Napisano (edytowane)

I tylko Bułgaria* pewnie płacze, bo zgodziła się na przelot putlera przez jej przestrzeń powietrzną w locie do Budapesztu.

 

 

* Dla uczniów klas pierwszych: Demolud od zawsze najbardziej bezwolny, służalczy wobec ZSRR, nigdy przeciwko niczemu nie protestujący, a dziś nadal bardzo prorosyjski.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano

Bułgaria powie że chciała dobrze, że to dla pokoju itp i rozjedzie się po kościach. Natomiast w sprawie Ugrofińskich migrantów zza Uralu, myślę ze pojawią się w najbliższym czasie hasła klucze: Lotos, Mol. 

Napisano (edytowane)

Tajne testy broni. Rewolucyjny sprzęt sprawdzony w Ukrainie

Shield AI prezentuje nowatorski dron myśliwski X-bat z pionowym startem i lądowaniem. To nie tylko koncepcja, ale już funkcjonujący prototyp, który wkrótce ma odbyć swój pierwszy lot testowy. Testy sprzętu odbyły się potajemnie w Ukrainie.

Shield AI już wcześniej zasłynęło z drona V-Bat, który został dyskretnie przetestowany w Ukrainie. Było to możliwe dzięki współpracy z tamtejszymi siłami bezzałogowymi. V-Bat wzbudził zainteresowanie ukraińskich wojskowych, co zaowocowało zamówieniem pierwszej partii tego sprzętu.

 

 

Miłośnicy anatomii mogą sobie wybrać miejsce, w jakim jest WP i do której z historycznych wojen obecnie się przygotowuje.

I można sobie wybrać markę pasty do butów, którą powinno się czyścić buty Ukraińcom.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Miłośnicy anatomii mogą sobie wybrać miejsce, w jakim jest WP i do której z historycznych wojen obecnie się przygotowuje.

Ważniejsze od tego co WP posiada w czasie P  jest to co możemy dla niego produkować w czasie W.

 

 

Edytowane przez MarekA
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, MarekA napisał:

Ważniejsze od tego co WP posiada w czasie P  jest to co możemy dla niego produkować w czasie W.

Polska i Ukraina mają mniej więcej tę samą (po ucieczce milionów Ukraińców na skutek wojny) liczbę ludności. Na Ukrainie drony wojskowe produkuje/współprodukuje ponad 900 firm. W Polsce relatywnie dużych graczy dronowych jest 10, reszta to półamatorski/półprofesjonalny plankton bez zamówień wojskowych.

Komentarz zbędny.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano
Chodził po Gdyni i podpalał samochody z 🇺🇦 tablicami rejestracyjnymi.
 
Policja zatrzymała 42-latka z Gdyni podejrzanego o dokonanie serii podpaleń zaparkowanych w mieście aut z ukraińskimi rejestracjami. W pożarach płonęły również pojazdy z polskimi tablicami. Straty wyceniono na minimum 262 tys zł.
W mieszkaniu podpalacza znaleziono również środki łatwopalne i pirotechniczne.
Grozi mu od 5 lat więzienia.
Sprawca jest związany z grupami w których działa inny prorosyjski dywersant pseudonim "Nazar".
Napisano

W Rosji będą używać balonów z siatkami do ochrony przed ukraińskimi bezzałogowymi statkami powietrznymi

Podobne bariery były używane już podczas I wojny światowej do ochrony infrastruktury przed wrogim lotnictwem. Zakład chemiczny w obwodzie tulskim ogłosił przetarg na zakup balonów ochronnych o wartości 9 mln rubli. Pomiędzy balonami zostanie rozpięta siatka, która ma chronić przed dronami.
 

photo_2025-10-22_13-37-11.jpg

photo_2025-10-22_13-37-11 (2).jpg

photo_2025-10-22_13-37-12.jpg

Napisano
9 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Cóż za wzruszający come back historii.

Wróciła stopa okopowa, mięsne szturmy, bombardowania małymi bombkami, samoloty ze strzelcem pokładowym, teraz balony.

i pewnie w tych okopach wyrośnie nam jakiś nowy adolfik

Napisano
18 minut temu, Cypis napisał:

i pewnie w tych okopach wyrośnie nam jakiś nowy adolfik

Ponieważ wierzę w porzekadło, całkiem naukowe, że „Ostatni pilot załogowego statku powietrznego już się urodził” to i wierzę w kolejnego Adolfa wywodzącego się z okopu...

Napisano
55 minut temu, Cypis napisał:

i pewnie w tych okopach wyrośnie nam jakiś nowy adolfik

I właśnie zapewne takiego małego "adolfika" Putin boi się bardziej, niż ruchów separatystycznych w "paru" regionach.

Bo taki "adolfik", Grinkin jest jednak za "krótki", wywodzący się ze skrajnej nacjonalistycznej prawicy*, jeśli zjednoczy część społeczeństwa pod sztandarami nieudolności Kremla, przegranej wojny, korupcji, itp, itd, a Cerkiew mu w tym pomoże, finalnie ma szansę zagrozić Putinowi i ewentualnym "naturalnym" następcom.


* która ma się w Rosji doskonale

Napisano
1 godzinę temu, bodziu000000 napisał:

Mogę tylko pogratulować moim byłym pracodawcom. Podczas mojej prawie 3-letniej pracy dla Gripena dramatycznie brakowało takiego marketingu. Teraz (tzn. za jakiś czas) Su-35S spokojnie zarobi Meteorem i od razu ruska turańska dzicz będzie znała jej miejsce w szeregu.

👍

Napisano

Za Onet

Dotąd wielu Amerykanów uważało ten krok za ostateczność, bojąc się, że zamknie on drzwi do negocjacji z Władimirem Putinem. Teraz grupa amerykańskich ustawodawców z obu partii postanowiła przełamać tabu — i stawia ultimatum. Żąda od prezydenta Rosji, by zwrócił porwane ukraińskie dzieci ich rodzinom. W przeciwnym wypadku USA wpiszą ją na listę krajów sponsorujących terroryzm — a to pociągnie za sodą daleko idące konsekwencje.

 

We wtorek grupa amerykańskich ustawodawców — zarówno spośród Republikanów, jak i Demokratów — rozpoczęła potężną kampanię mającą na celu zwiększenie presji na prezydenta Rosji Władimira Putina. Domagają się natychmiastowego oddania ukraińskim rodzinom około 19 tys. dzieci uprowadzonych podczas wojny. W przeciwnym razie USA uznają ją za państwo sponsorujące terroryzm. I pokazali, że nie żartują.

Senat USA zamierza przedstawić projekt ustawy w tej sprawie, sygnalizując zjednoczony front legislacyjny przeciwko "niebudzącym wątpliwości aktom terroryzmu", których dopuszcza się Kreml.

Napisano
2 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Polska i Ukraina mają mniej więcej tę samą (po ucieczce milionów Ukraińców na skutek wojny) liczbę ludności. Na Ukrainie drony wojskowe produkuje/współprodukuje ponad 900 firm.

Potem pojawił się Ford i jego produkowany taśmowo model T.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie