Jedburgh_Ops Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 1 godzinę temu, pawel_breslau napisał: Jestem ZA Jest w tym wszystkim, co napisałem, tragikomizm, niestety. Media ekscytują się i dworują sobie z pojedynczych przypadków ruskiego lotniczego „friendly fire”, które na maksa ruskich i ich technikę kompromituje, ale media nie chcą na problem spojrzeć całościowo, choćby przez pryzmat takiej tabelki, jaką zamieściłem. Za to na całego te same media popadają w wojenną histerię i straszą jakimiś rzekomymi przygotowaniami FR do konwencjonalnego, kinetycznego ataku na Europę. A kim i czym? Kim – pilotami z przyczepionymi do ud komórkami z odpalonymi Google Mapsami (jak było widać na zestrzelonych dzikich), bo dziadowskie ruskie systemy nawigacyjne nie działają? Czym – samolotami Su-35, które mają podczepiony najnowszy ruski zasobnik WRE Chibiny i samolotami Su-34 z zasobnikami WRE albo Chibiny, albo SAP-14, które to samoloty lecą pod osłoną dwóch Mi-8MTPR-1 do WRE, a i tak oba Su i oba Mi zostają zestrzelone NASAMSami? Taką to techniką mają dzicy zaatakować Europę? Czy może wszystkimi dwudziestoma samolotami Su-57 generacji 4,2 w porywach może 4,4 z kabaretowej jakości płatowcem wyśmiewanym na całym świecie? Samolotami, których dzicy histerycznie trzęsą się użyć na Ukrainie, żeby one jako kolejne nie skompromitowały swoich twórców. Owszem, ruska dzicz będzie nękać Europę hackingiem, sabotażem, agenturą operacyjną, agenturą wpływu, prawnikami finansowanymi przez FR itd. Ale na pewno nie swoją techniką siekierą ciosaną. Ale 25. ruskie zestrzelenie ruskiego samolotu lub śmigłowca oczywiście uczcimy wieńcem laurowym otaczającym liczbę 25.
karpik Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 (edytowane) 9 godzin temu, Czlowieksniegu napisał: "To potężna i niebezpieczna broń. Wiele złych rzeczy mogłoby się wydarzyć. Nie będziemy przekazywać rzeczy, których potrzebujemy do obrony kraju." Z pozdrowieniami dla tych, którzy i wierzyli w samo przekazanie, i nie wierzyli, że m.in. takim argumentem DTrump się posłuży. Oczywiście poniższe jako żarcik. Ja od początku twierdzę, że to zwykły zdrajca i dopisywanie jakiś planów i faz to zaciemnianie obrazu i zasłona dymna. Edytowane 18 Październik 2025 przez karpik
Cronos Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 44 minuty temu, Czlowieksniegu napisał: Jeżeli to nie fake to już ma blachy białoruskie i śmiga po mińsku z wlepka "dzięki frajerzy". Chyba że przerzucił już auto zakupione za kasę frajerów, a sam ma zamiar na dniach spieprzyć do Olka na kartoszki, to szacun, sprytne.
Jedburgh_Ops Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 Ze spraw okołowojennych... Niemiecka prasa o wypowiedzi Schroedera: bezczelność wobec Polski "Gdy Gerhard Schroeder na pytanie o jego kontakty z biznesem odpowiada posłom "nie wasz interes", to jest to dowód na brak szacunku dla parlamentu. A jego uwaga, że zastrzeżenia polskiego rządu wobec gazociągu przez Bałtyk "nie interesowały go", jest bezczelnością wobec kraju sąsiedniego, który w przeciwieństwie do Rosji jest sojusznikiem Niemiec" — pisze Reinhard Veser w komentarzu opublikowanym w sobotę na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ).
karpik Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 "W celowniku ukraińskiego snajpera znalazła się grupa rosyjskich żołnierzy poruszających się zwartą kolumną. Pierwszym strzałem zlikwidowano jednego z okupantów, a jego towarzysz, który próbował pomóc, wkrótce podzielił ten sam los. Praca wykonana z karabinu snajperskiego Barrett MRAD na dystansie około 1150 metrów." VID_20251018_220341_954.mp4
karpik Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 "Rosjanie raportują o uderzeniu rakietami HIMARS w miejsce stacjonowania 95. pułku. Kierunek Pokrowski." VID_20251018_221119_385.mp4
karpik Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 Dużo gruzu. VID_20251018_221245_745.mp4
Czlowieksniegu Napisano 18 Październik 2025 Autor Napisano 18 Październik 2025 13 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: Ze spraw okołowojennych... A jak myślisz- jakie zdanie o NS i gazie ma cytowany przeze mnie wcześniej Kay Gottschalk, reprezentujący w Bundestagu AfD?
karpik Napisano 19 Październik 2025 Napisano 19 Październik 2025 "Tej nocy drony skutecznie zaatakowały rafinerię naftową Nowokuibyszewską w obwodzie samarskim. ~800 km od granicy państwowej Ukrainy." VID_20251019_090731_399.mp4 VID_20251019_090735_533.mp4 IMG_3171.MP4 VID_20251019_090801_279.mp4
Czlowieksniegu Napisano 19 Październik 2025 Autor Napisano 19 Październik 2025 Kay Gottschalk z AfD nie jest wyjątkiem.... A Froelich ma być jednym z tych najbardziej pro-polskich polityków AfD.
bjar_1 Napisano 19 Październik 2025 Napisano 19 Październik 2025 35 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Takie tam.... ?
Czlowieksniegu Napisano 19 Październik 2025 Autor Napisano 19 Październik 2025 1 minutę temu, bjar_1 napisał: ? Poczekaj kilka dni..., choć i tak dużo widać na zdjęciu.
Cronos Napisano 19 Październik 2025 Napisano 19 Październik 2025 16 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Poczekaj kilka dni..., choć i tak dużo widać na zdjęciu. Batyr gdzieś tam stoi?
Czlowieksniegu Napisano 19 Październik 2025 Autor Napisano 19 Październik 2025 18 minut temu, Cronos napisał: Batyr gdzieś tam stoi? Aż tak, to nie, ale podoba mi się Twój tok rozumowania... Choć zdjęcie ma b. duży, wg kilku źródeł, związek z... tematem wątku.
karpik Napisano 19 Październik 2025 Napisano 19 Październik 2025 3 minuty temu, Czlowieksniegu napisał: Aż tak, to nie, ale podoba mi się Twój tok rozumowania... Choć zdjęcie ma b. duży, wg kilku źródeł, związek z... tematem wątku. Nie wiem o co chodzi, ale jak o to , że wśród chuliganerki kibicowskiej w Polsce świetnie się mają "biznesowe" i agenturalne powiazania z dziczą, to dla mnie to żadne odkrycie nie jest.
karpik Napisano 19 Październik 2025 Napisano 19 Październik 2025 Wołodia śpiewa. VID_20251019_112015_113.mp4
Jedburgh_Ops Napisano 19 Październik 2025 Napisano 19 Październik 2025 Lekkie samoloty przeciw bsl Rosyjski Ośrodek Operacji Specjalnych Bars-Sarmat tworzy jednostkę lotniczą do zwalczania bezzałogowych statków latających (bsl). W skład eskadry wejdą samoloty Jak-52 i Cessna 172. Z doświadczenia stosowania takiej taktyki przez stronę ukraińską wiadomo, że samolot nie może lecieć szybciej niż 250 km/h ze względu na silne oddziaływanie powietrza na strzelca w otwartej kabinie. _______________________________ Rechot historii. W kategorii samolotów lekkich dziś nie byłoby bardziej idealnego samolotu przeciwdronowego niż Defiant. Żaden wiatr nie oddziaływałby na strzelca w tylnej kabinie.
Cronos Napisano 19 Październik 2025 Napisano 19 Październik 2025 6 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: Lekkie samoloty przeciw bsl Rosyjski Ośrodek Operacji Specjalnych Bars-Sarmat tworzy jednostkę lotniczą do zwalczania bezzałogowych statków latających (bsl). W skład eskadry wejdą samoloty Jak-52 i Cessna 172. Z doświadczenia stosowania takiej taktyki przez stronę ukraińską wiadomo, że samolot nie może lecieć szybciej niż 250 km/h ze względu na silne oddziaływanie powietrza na strzelca w otwartej kabinie. _______________________________ Rechot historii. W kategorii samolotów lekkich dziś nie byłoby bardziej idealnego samolotu przeciwdronowego niż Defiant. Żaden wiatr nie oddziaływałby na strzelca w tylnej kabinie. Znów by się świetnie przydały na kacapskie wozidła, działka Bordkanone 3,7 na takim Sztukasie, z tylnym strzelcem na drony :)
Jedburgh_Ops Napisano 19 Październik 2025 Napisano 19 Październik 2025 (edytowane) Polski system antydronowy SKYctrl nie działa? Przedstawiamy, jak jest naprawdę ____________________________ Jakaż to jest powtórka z betonu i zupactwa LWPowskiego i z historii PZL-130, którą doskonale znam od kulis z własnego domu, bo mój ojciec był w grupie inżynierów lotniczych, których zmuszano (ale się nie poddali), żeby uratowali tyłki głupim trepom LWPowskim. PZL-130 i SKYctrl to jest idealnie ten sam model zachowań trepów. 1. Ktoś pisze SIWZ na coś. 2. Przemysł projektuje i produkuje dokładnie to, co było w SIWZ. 3. Zmieniają się jakieś realia w rodzaju: a) komuś w wojsku coś się odwidziało; albo... b) głupcy bez wyobraźni napisali SIWZ; albo... c) w konsekwencji punktu b) przedmiot zamówienia nie spełnia oczekiwań; albo... d) w konsekwencji punktu c) nie spełnia oczekiwań, bo głupcy wojskowi nie wiedzą, że wszystko, co techniczne trzeba cyklicznie modernizować, a z producentem nie podpisano umowy na tę czynność; albo... e) zmieniły się jakieś okoliczności zewnętrzne, a nie ma w tym winy stron umowy. 4. W wojsku rozpoczyna się afera pod tytułem: a) coście k... za SIWZ napisali; b) coście k... za testy robili; c) co za k... bałwan podpisal się pod odbiorem technicznym; d) coście k... za umowę podpisali bez klauzuli na modernizację; e) wicie, rozumicie, awansów nie budiet, bo ktoś musi za to beknąć. 5. A żeby Zdzisiu nie beknął to Stasiu nie da go skrzywdzić i zaczyna działać wojskowa koteria. Wojsko wyprowadza ciężki atak na przemysł, że dostarczył jakieś cuś, które do niczego się nie nadaje (dokładnie tak było z PZL-130). 6. Przemysł - zgodnie z prawdą i stanem faktycznym - odpowiada, że dostarczył dokładnie to, co było zamówione, co działało, co przeszło testy odbiorcze i zostało legalnie wciągnięte na stan wojska. 7. Wojsko nadal opluwa producenta. 8. AD 2025 - pediatra niemający najzieleńszego pojęcia o wojskowości i o jakiejkolwiek technice oraz o kształcie kontraktów wojskowych, jak również podlizujący się PiS i generałom-nominatom PiS nic z tą grandą nie robi, żeby mieć szansę na wejście do parlamentu po następnych wyborach. W tym kraju nigdy nic się nie zmieni. WP to jest kraina rekonstruktorów historycznych LWP. Tutaj trepstwo wysysa z mlekiem matek wszystko, co PRLowskie. Tutaj płyta postojowa na lotnisku po wsze czasy będzie sowiecką „stojanką”. Tutaj dowódcą polskich wojsk dronowych jest gość, który nie ma o tym zielonego pojęcia, jak mówią dziennikarzom jego podwładni. Edytowane 19 Październik 2025 przez Jedburgh_Ops
Jedburgh_Ops Napisano 19 Październik 2025 Napisano 19 Październik 2025 Tak „Latający Kreml” zabierze Putina na spotkanie z Trumpem. Pokazali trasę
Jedburgh_Ops Napisano 19 Październik 2025 Napisano 19 Październik 2025 Pacjent nadal nieleczony. Donald Trump zmienił zdanie ws. wojny w Ukrainie.
Czlowieksniegu Napisano 19 Październik 2025 Autor Napisano 19 Październik 2025 29 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: Pacjent nadal nieleczony. Myślałeś/łudziłeś się, że ostatnie wypowiedzi Kremla o Doniecku i okolicach, to było zagranie va bank? Zazdroszczę...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się