Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Dobre drony ponownie zaatakowały Rafinerię „Lukoil-Nizhegorodnefteorgsintez” w mieście Kstowo w obwodzie niżnonowogrodzkim – publiczne źródła

 

Ukraiński projekt CyberBoroshno zlokalizował dostępne zdjęcia i doszedł do wniosku, że trafiono w instalację do hydrooczyszczania benzyny L-24/300, zdolną przerabiać 24 tony paliwa na godzinę lub ponad 200 tys. ton rocznie.

 

Również dzisiaj z powodu zagrożenia bezzałogowymi statkami powietrznymi na lotnisku w Niżnym Nowogrodzie ogłoszono na 3 godziny plan „Dywan”. Władze lokalne na razie nie komentują ataku. Czekamy na oficjalne potwierdzenie.

 

🛢 Tymczasem w rosyjskim Związku Serwisów Samochodowych skarżą się, że stacje benzynowe w Rosji zaczęły rozcieńczać benzynę, aby powstrzymać wzrost cen w obliczu niedoboru paliwa.

 

„Producenci rosyjskiej benzyny zaczęli oszczędzać na jakości z powodu niemożności podnoszenia cen. Wielu zaczęło podnosić liczbę oktanową za pomocą jakichś dodatków z powodu sytuacji ekonomicznej i niedoboru w niektórych regionach” – powiedział szef Związku Serwisów Samochodowych Rosji Jurij Walko.

 

Według niego podobna sytuacja miała miejsce na początku lat 2010, kiedy „wlałeś – i od razu do serwisu samochodowego”.

 

💩 Wiadomo, że kilkadziesiąt samochodów Geely z 2025 roku produkcji zepsuło się w Rosji z powodu awarii silników. Niektórzy kierowcy tracili kontrolę nad pojazdem podczas jazdy.

 

W Geely Motors oświadczyli, że problemem jest poziom utleniaczy w rosyjskiej benzynie, do której chińskie modele rzekomo nie są przystosowane.

Napisano
55 minut temu, bodziu000000 napisał:

 

 

Oho. Czyli ministerstwo przyznaje, że deportacja do rosji to barbarzyństwo. Pierwszy raz się z nią zgadzam.

  • Tak trzymać 1
Napisano

"Żeby dostać pobyt stały trzeba żyć na Łotwie...."

Temat stary i akurat teraz, oczywiście bez powodu i związku z agresją na Ukrainę, przypomniany.
Przepisy obowiązują od czerwca 1994- ich wprowadzenie wywołało powszechne, włącznie z UE, OBWE, itp protesty.

A jednocześnie tzw "nieobywatele", w domyśle rdzenni Rosjanie, to +/- 10 % mieszkańców, sukcesywnie z roku na rok są malejącą liczebnie grupą.
I zapewne, poza śpiochami, znakomita większość to Rosjanie mieszkający na Łotwie od dziesięcioleci, którzy w rozkroku siedzą.

Napisano
2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

"Żeby dostać pobyt stały trzeba żyć na Łotwie...."

Temat stary i akurat teraz, oczywiście bez powodu i związku z agresją na Ukrainę, przypomniany.
Przepisy obowiązują od czerwca 1994- ich wprowadzenie wywołało powszechne, włącznie z UE, OBWE, itp protesty.

A jednocześnie tzw "nieobywatele", w domyśle rdzenni Rosjanie, to +/- 10 % mieszkańców, sukcesywnie z roku na rok są malejącą liczebnie grupą.
I zapewne, poza śpiochami, znakomita większość to Rosjanie mieszkający na Łotwie od dziesięcioleci, którzy w rozkroku siedzą.

 

 

  • Tak trzymać 1
Napisano
31 minut temu, MarekA napisał:

Putin będzie leciał nad Ukrainą?

To samo pomyślałem. Myślę że polawiruje sporym zygzakiem od południa. A druga sprawa, bardziej realna, do spotkania i tak nie dojdzie. Opera mydlana "Gra na czas" odc. 854783

Napisano
1 godzinę temu, Cronos napisał:

To samo pomyślałem. Myślę że polawiruje sporym zygzakiem od południa. A druga sprawa, bardziej realna, do spotkania i tak nie dojdzie. Opera mydlana "Gra na czas" odc. 854783

przecież spokojnie może polecieć nad Białorusią , Polską i dalej Słowacją , tak jak MH17 nad Ukrainą

  • Super 1
Napisano (edytowane)

za WP,

Włoska firma Sir Industriale S.p.A. została podejrzana o dostarczanie Rosji epoksydowych smół, wykorzystywanych w produkcji rakiet Iskander-M. Sprawę ujawniono dzięki analizom danych celnych i śledztw dziennikarskich.

Zgodnie z badaniami opublikowanymi przez dziennik "Corriere della Sera", w 2024 r. z Włoch do Rosji miało trafić co najmniej 232 tony płynnych epoksydowych smół. 

Epoksydowe smoły odgrywają kluczową rolę w produkcji kompozytów węglowych, które są niezbędne przy tworzeniu lekkich, ale wytrzymałych rakiet balistycznych oraz pocisków dronowych. Kompozyty te są wykorzystywane m.in. w konstrukcji rakiet Iskander-M.

Edytowane przez Cypis
Napisano

"Najmłodszy członek NATO - Szwecja - uruchamia pierwsze od czasów zimnej wojny krajowe rezerwy żywności, by zgromadzić zapasy zboża w obliczu rosnących napięć z Rosją" - donosi "Newsweek" w swoim artykule. Tamtejszy rząd przeznaczył na to około 575 milionów koron, czyli ponad 221 milionów złotych. Wszystko po to, aby stworzyć awaryjne magazyny zboża w północnej części kraju, która ma strategiczne znaczenie dla wojska i systemu obrony. Zboże będzie przechowywane w tzw. magazynach roboczych. Przetarg na realizację projektu ogłoszono w regionach Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland i Jämtland, które są uzależnione od dostaw zboża z południa kraju i mogłyby zostać odcięte w razie kryzysu lub wojny. "Decyzja zapadła po ostrzeżeniach państw znajdujących się na wschodniej flance NATO dotyczących zagrożenia ze strony Rosji, oskarżanej o naruszanie przestrzeni powietrznej Sojuszu za pomocą dronów"

Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

"Najmłodszy członek NATO - Szwecja - uruchamia pierwsze od czasów zimnej wojny krajowe rezerwy żywności, by zgromadzić zapasy zboża w obliczu rosnących napięć z Rosją" - donosi "Newsweek" w swoim artykule. Tamtejszy rząd przeznaczył na to około 575 milionów koron, czyli ponad 221 milionów złotych. Wszystko po to, aby stworzyć awaryjne magazyny zboża w północnej części kraju, która ma strategiczne znaczenie dla wojska i systemu obrony. Zboże będzie przechowywane w tzw. magazynach roboczych. Przetarg na realizację projektu ogłoszono w regionach Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland i Jämtland, które są uzależnione od dostaw zboża z południa kraju i mogłyby zostać odcięte w razie kryzysu lub wojny. "Decyzja zapadła po ostrzeżeniach państw znajdujących się na wschodniej flance NATO dotyczących zagrożenia ze strony Rosji, oskarżanej o naruszanie przestrzeni powietrznej Sojuszu za pomocą dronów"

FR tylko się śmieje i zaciera ręce.

Dzicz nie mogłaby nawet marzyć o wywołaniu w Europie takiej histerii wojennej, jaka zapanowała, że niby FR zaatakuje Europę. A czym? Mają ~20 samolotów „5. generacji” („5.” wg ich mniemania i propagandy i bez sieciocentryczności, bo niby z czym przy nieistniejących standaryzowanych AWACSach), a i tak każdy jest inny z goownianą awioniką taką, jaką dało się poskładać ze skręconych gdzieś na lewo zachodnich kości. Europa na zakończenie dostaw F-35A i B będzie ich miała z grubsza tyle, jak poniżej (dane z 2023, ale drastycznie nie odbiegają od realiów):

image.thumb.jpeg.417bbf778ecba551411204c2b3276244.jpeg

Edytowane przez Jedburgh_Ops

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie