Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

- Jeśli ta wojna się nie zakończy, jeśli nie będzie drogi do pokoju w krótkiej perspektywie, to Stany Zjednoczone wraz ze swoimi sojusznikami podejmą niezbędne kroki, aby obciążyć Rosję kosztami jej nieustannej agresji - powiedział sekretarz wojny USA Pete Hegseth, który w środę w kwaterze głównej NATO wziął udział w posiedzeniu Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy.

- Jeśli będziemy musieli podjąć ten krok, Departament Wojny USA jest gotowy dołożyć swoją cegiełkę w sposób, w jaki tylko Stany Zjednoczone mogą to zrobić - podkreślił.

- Pod niezłomnym przywództwem prezydenta Trumpa, a w szczególności przy wsparciu naszych europejskich sojuszników, położymy kres wojnie w Ukrainie. Wojna musi się skończyć - zaznaczył Hegseth.

Jeśli Rosja nie zakończy wojny, jesteśmy gotowi odpowiedzieć w sposób, w jaki mogą to zrobić tylko Stany Zjednoczone” – Pete Hegseth

 

W Brukseli odbywa się posiedzenie w formacie „Ramstein”, w którym po raz pierwszy od lutego osobiście uczestniczy amerykański minister wojny Pete Hegseth. Obecni są także przedstawiciele 50 krajów oraz sekretarz generalny NATO Mark Rutte.

 

W swoim wstępnym wystąpieniu szef Pentagonu oświadczył, że „jeśli ta wojna się nie zakończy, jeśli w krótkim terminie nie pojawi się droga do pokoju, Stany Zjednoczone wraz z sojusznikami podejmą niezbędne kroki, aby zmusić Rosję do zapłacenia za swoją trwającą agresję”.

 

Według niego „kluczowym mechanizmem ustanowienia pokoju jest inicjatywa dostaw broni PURL za europejskie pieniądze”.

 

„Sojusznicy często mówią, że bezpieczeństwo Ukrainy to synonim bezpieczeństwa Europy. Nadszedł więc czas, aby wszystkie kraje NATO zamieniły słowa w czyny poprzez inwestycje w PURL. Wszystkie kraje przy tym stole. Żadnych „gapowiczów”” – podkreślił Hegseth.

 

Jeszcze kilka oświadczeń amerykańskiego ministra wojny:

⏺ Z całego świata zebraliśmy się w bardzo ważnym momencie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy europejskie inwestycje w obronę Ukrainy znacznie wzrosły.

 

⏺ Oczywiście Stany Zjednoczone będą nadal wypełniać swoją część zobowiązań, ale Europejczycy muszą nadal brać na siebie główną odpowiedzialność za konwencjonalną obronę kontynentu.

 

⏺ Dziś dzięki wysiłkom prezydenta Trumpa widzimy na żywo, że sojusznicy poważnie traktują te zobowiązania, w tym zobowiązania wobec Ukrainy.

 

⏺ Zwiększenie zobowiązań wobec PURL dzisiaj wyśle światu niesamowity sygnał.

 

⏺ Wszystkie kraje muszą zamieniać cele w broń, wydatki w zdolności bojowe, zobowiązania w siłę.

 

⏺ Liczy się tylko twarda siła. To jedyna rzecz, którą szanują walczące strony.

 

⏺ Wasze inwestycje są niezbędne dla zdolności Ukrainy do obrony siebie i zakończenia tej wojny.

 

⏺ Opracowując plan w ramach „Koalicji zdecydowanych”, europejscy liderzy wysyłają Rosji jasny sygnał: nadszedł czas, aby zakończyć tę tragiczną wojnę, powstrzymać rozlew krwi i usiąść do stołu negocjacji.

 

⏺ Jasne jest dla nas, że najskuteczniejszym powstrzymaniem rosyjskiej agresji jest: po pierwsze, śmiercionośne, zdolne do walki NATO pod przewodnictwem Europy; po drugie, zdolna do walki, niezawodna armia ukraińska, która potrafi się obronić i tym samym nadal powstrzymywać rosyjską agresję na granicach NATO.

 

⏺ Pod przewodnictwem prezydenta Trumpa i naszych europejskich sojuszników zakończymy wojnę na Ukrainie. Ta wojna nie zaczęła się za Trumpa, ale zakończy się za jego kadencji.

Napisano
1 minutę temu, karpik napisał:

zamieniły słowa w czyny poprzez inwestycje

Znakomita część broni, amunicji, wyposażenia, itp, które USA "przekazały" do U., była... kupiona za żywą gotówkę.

Co więcej- UE także część takich dostaw opłaca. Tyle, że np w przypadku Polski, duuuuże kwoty zablokował... Orban.

Finalnie, idąc tropem ich rozumowania, europejscy członkowie NATO* mają wydawać na obronność przynajmniej 5 % PKB, najlepiej kupując rzecz jasna amerykańskie uzbrojenie i dodatki, a dodatkowo przelewać N miliardów USD za Wielką Wodę, aby USA przekazywały opłacony przez europejskiego podatnika sprzęt do U.

I oczywista oczywistość środki nie mogą zapewne pochodzić z zamrożonych rosyjskich aktywów, bo Trump nie zdecyduje się drażnić Putina...


* ciekawe, czy DTrump sformalizuje swoje werbalne wzmożenie wobec Hiszpanii...

Napisano

Sąd we Włoszech zawiesił ekstradycję do Niemiec Ukraińca podejrzanego o wysadzenie „Nord Streamów”

 

Sąd Najwyższy Włoch uchylił decyzję sądu w Bolonii o ekstradycji do Niemiec Ukraińca Siergieja Kuzniecowa, zatrzymanego 21 sierpnia pod zarzutem sabotażu na gazociągach „Nord Stream 1” i „Nord Stream 2” we wrześniu 2022 roku.

 

Sprawa ekstradycji Kuzniecowa zostanie ponownie rozpatrzona przez sąd apelacyjny w Bolonii z udziałem nowego składu sędziowskiego, pisze ANSA.

 

Na posiedzeniu prokuratura poprosiła o uwzględnienie jednego z zarzutów apelacji obrony Ukraińca, adwokata Nikoli Kanestrini, dotyczącego niewłaściwej kwalifikacji prawnej faktów w europejskim nakazie aresztowania.

Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Po co przeinaczasz i manipulujesz? 

Gdybyś czytał ze zrozumieniem, zapytałem, w jaki sposób U. mają wykorzystywać T., w sytuacji, gdy gotowe/istniejące zestawy są policzalne na palcach jednej ręki, a Pentagon, co z jego perspektywy może wydawać się rozsądne, nie będzie tych istniejących chciał oddać.

Na to, że U. nie będzie miało problemów w razie W, przywołałeś zdjęcie z targów uzbrojenia AUSA 2025, które odbywają się 13/15 października, a na którym widać prototyp, a może i wydmuszkę X-MAV.

I w/w zdjęcie, idąc twoim tokiem rozumowania (?) ma być dowodem, że na dziś Typhoon nie jest jedynym rozwiązaniem.

Przez litość pominę CZTERY istniejące zestawy, które USMC* tworzyła wraz z US Army, ale które jako problematyczne zostały zawieszone/skończone bez happy end**.

Gdybyś ich szukał, podpowiem, że jeszcze niedawno były bodajże w Japonii....



* temat powiązany ze śnurkiem Karpika...
** USMC próbuje "coś" z Lockheed na podwoziu JLTV lub Oshkosh M983A4 HEMTT, a US Army pompuje Typhoon

przeczytaj sobie wszystko co napisałeś w poprzednich postach , będziesz wtedy wiedział kto przeinacza i manipuluje , ale tłumaczyć tobie tego nie mam zamiaru , bo jak można sobie poczytać jesteś nieomylny.

A co do części twoich wypowiedzi , to należy się najpierw domyślić co miałeś na myśli i że twoje wypowiedzi mogą sobie zaprzeczać i to jest ok.

taki mały rysercz twoich wypowiedzi

ty 13.10. "U. będą nimi z proc, czy katapult strzelać?" tzn. twoje tłumaczenie tego zdania z 15.10. "zapytałem, w jaki sposób U. mają wykorzystywać T., w sytuacji, gdy gotowe/istniejące zestawy są policzalne na palcach jednej ręki, a Pentagon, co z jego perspektywy może wydawać się rozsądne, nie będzie tych istniejących chciał oddać." 

a to już kuriozum , twoje tłumaczenie 15.10. "....w sytuacji, gdy gotowe/istniejące zestawy są policzalne na palcach jednej ręki, a Pentagon, co z jego perspektywy może wydawać się rozsądne, nie będzie tych istniejących chciał oddać."

ale 10 godzin wcześniej napisałeś "mógłbyś zauważyć, że... istnieje KILKA-KILKANAŚCIE gotowych zestawów lądowych wyrzutni.
I, zgodnie z tym, z czym się upierasz, Pentagon nie widzi problemu, aby część (?) przekazać Ukrainie."

to w końcu tych wyrzutni jest 5 lub mniej (chyba, że ty masz inną rękę) czy kilkanaście ?

to w końcu Pentagon będzie czy nie będzie się chciał nimi podzielić ?

 

Skorzystam z twojej rady i z mojej strony zakańczam tą dyskusję z gołębiem (i do tego z tendencją do pinokiowania)

 

 

 

Edytowane przez Cypis
Napisano
Godzinę temu, MarekA napisał:

Amerykanie włączą się do wojny?

Przecież, pomijając ochotników z wielu różnych państw, dość oczywiste wydaje się, że na miejscu są nie tylko różnej maści doradcy, ale także.... specjaliści z kilku, jeśli nie kilkunastu kierunków.
Polacy zapewne także...

Napisano
19 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Przecież, pomijając ochotników z wielu różnych państw, dość oczywiste wydaje się, że na miejscu są nie tylko różnej maści doradcy, ale także.... specjaliści z kilku, jeśli nie kilkunastu kierunków.
Polacy zapewne także...

To są te dobre "zielone ludziki". Tu jednak mamy coś trochę innego. Przekazujemy broń ale oficjalnie informujemy że wyłącznie nasi ludzi mogą ją obsługiwać. Taką deklaracją stajemy się czynną stroną konfliktu. 

Napisano
6 minut temu, MarekA napisał:

To są te dobre "zielone ludziki".

 

Mam uczucie, że fikołek jest inny....

Z jednej strony wymachiwanie szabelką- Tomahawkami, z drugiej strony, pomijając możliwość techniczną ich wykorzystania i w zasadzie czystko PR wydźwięk, patrząc na ilość, to raczej mrugnięcie okiem do Putina, żeby wiedział, że nic z tego nie będzie.

DTrump jest raczej ostatnią osobą, która chciałaby otwarcie zirytować Putina, czy realnie wywołać otwarty* konflikt NATO-Rosja.


* pomijam ostatnie lata i np przekazywanie sprzętu, czy danych wywiadowczych
 

Napisano

Nie rozumiem po kiego gadają takie rzeczy (jeżeli to prawda), lub bardziej, dlaczego ktoś bierze na poważnie Financial Times, które już parokrotnie popisało się manipulacją danymi (jak z danymi w przypadku skuteczności strącania ruskich rakiet). Taki US Super Express.

Napisano
5 minut temu, Cronos napisał:

Nie rozumiem po kiego gadają takie rzeczy (jeżeli to prawda), lub bardziej, dlaczego ktoś bierze na poważnie Financial Times, które już parokrotnie popisało się manipulacją danymi (jak z danymi w przypadku skuteczności strącania ruskich rakiet). Taki US Super Express.

Mając wybór ludzie wolą widzieć to co chcą zobaczyć a nie to co jest.

Napisano
57 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Mając wybór ludzie wolą widzieć

PS 
To tak, jak z Gripenami*- Szwecja przymierzała się do przekazania N samolotów, a U. bardzo się i cieszyli, i nalegali.
Tyle, że Szwedzi finalnie uznali i trudno z tym dyskutować, że U. nie mają szans na stworzenie sensownego zaplecza technicznego, a kolejny typ/rodzaj samolotu od strony użytkowania spowoduje chaos i problemy.

* nie wiem, jak to w przypadku szkoleń pilotów wygląda, pomijam oczywiście ograniczoną ich liczbę en masse po stronie ukraińskiej.

Napisano

Roje dronów Shahed uderzyły w Ukrainę po tych słowach Trumpa

Rosyjskie samoloty MiG-31, pociski balistyczne i manewrujące oraz roje bezzałogowców Shahed uderzyły w ukraińskie miasta ok. godz. 4 polskiego czasu. Zmasowany atak nastąpił kilka godzin po tym, jak prezydent USA Donald Trump wezwał prezydenta Rosji Władimira Putina do zaprzestania zabijania Ukraińców oraz po tym, jak podano informację o możliwości dostarczenia Kijowowi przez Stany Zjednoczone rakiet Tomahawk.

image.thumb.jpeg.75013f0e2797d3db60593256e8d36f22.jpeg

Napisano
10 minut temu, MarekA napisał:

 

Szaleństwo. Prędzej „wyklepie się” środkowe fragmenty skrzydła, albo bliższe krawędzi spływu, ale krawędź natarcia to jest swego rodzaju świętość, która powinna być nienaruszalna. Nie ma nieinwazyjnie demontowalnych kesonów i w ogóle innych konstrukcyjnie krawędzi natarcia, żeby bawić się w ten sposób.

Napisano

„Brytyjscy bojowi płetwonurkowie przygotowują się do ataku na infrastrukturę Rosji” — dyrektor FSB Bortnikow

 

Po obejrzeniu wszystkich części serii o Bondzie, główny rosyjski szef FSB wygłosił znakomity stand-up na posiedzeniu Rady Szefów Organów Bezpieczeństwa i Służb Specjalnych krajów WNP.

 

Oto kilka wybranych perełek:

💩 „Pod bezpośrednim nadzorem brytyjskiego wywiadu przeprowadzono operację SBU „Pająk”. Anglicy zapewnili jej późniejsze propagandowe wsparcie, wrzucając do mediów fałszywki o ogromnych stratach i wyłącznie ukraińskim autorstwie dywersji”

Zapomniał wspomnieć o „Człowieku-Pająku” z uniwersum Marvela.

💩 „Wspólnie z MI-6 planują wypady ukraińskich grup dywersyjnych na przygraniczne regiony Rosji. Dywersje przygotowywane są z użyciem bezzałogowych statków powietrznych, bezzałogowych łodzi i bojowych płetwonurków”

A czy będą też mewy-szpiedzy i delfiny-dywersanci?

💩 „Specjalne jednostki brytyjskiej armii (SAS) bezpośrednio uczestniczą w działaniach bojowych przeciwko Rosji”.

Teraz już wiadomo, dlaczego „Kijów w 3 dni” nie zdobyli.

💩 „Reżim kijowski, który jest całkowicie kontrolowany przez Brytyjczyków, otrzymał wolną rękę do budowy faszystowskiej dyktatury”

A co z tradycyjnymi „kuratorami z Waszyngtonu”?

💩 „Kierownictwo MI-6 nawołuje do „zabijania wszystkich niepożądanych” w Rosji”.

Po co?

💩 „Histeria w Europie o „zagrożeniu ze Wschodu” jest podsycana przez Londyn. Anglo-Sasi przez histerię wojenną zapewniają przepływ kapitału z UE na swoje rynki”.

A drogi i obiekty komunalne w Rosji też anglosasi nie pozwalają naprawić?

Napisano
4 minuty temu, karpik napisał:

💩 „Wspólnie z MI-6 planują wypady ukraińskich grup dywersyjnych na przygraniczne regiony Rosji. Dywersje przygotowywane są z użyciem bezzałogowych statków powietrznych, bezzałogowych łodzi i bojowych płetwonurków”

Bez wątpienia 🤣

Wszak Mi-6 używały/używają Algieria, Białoruś, Bułgaria, Chiny, Egipt, Etiopia, Indonezja, Irak, Kazachstan, Peru, Syria, Ukraina, Uzbekistan oraz Wietnam, więc na pewno da się kupić takiego Mi-6 i wprzęgnąć go do ataku sił Zachodu na Rosję.

Napisano

Znów dostał poligon...

"Rosja dziś w nocy wystrzeliła na Ukrainę największą liczbę balistycznych rakiet „Iskander-M” od początku pełnoskalowej wojny — 26 rakiet, — The Insider

 

Wcześniejszy rekord uderzenia wynosił 14 rakiet. Według danych wydawnictwa użyto zmodernizowanych rakiet i żadnej z nich nie udało się zestrzelić."

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie