Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
11 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

To.... inaczej- wyrzutnie, lądowe, Typhoon, Amerykanie, w formie testów, wg oficjalnych informacji, uruchomili latem 2023.

Czy i ile musieliby przez dwa lata wyprodukować, aby, pomijając "politykę", bez zgrzytania zębami, mogli "parę" przekazać Ukrainie?


https://www.congress.gov/crs-product/IF12135

jeżeli pomarańczowy uzna , że przy pomocy Tomahawków może przybliży się do tego , co zrobiono dzisiaj na bliskim wschodzie , to da ich sporo

Napisano
3 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

To nie tylko dobra/zła wola DTrumpa- specjalnie wkleiłem śnurek do dokumentów Kongresu. A tam jest dużo informacji co-jak-gdzie.

spoko , jak będzie trzeba to się Kongres ominie , zmarginalizuje itp. itd. 

Napisano
4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

A wystarczyło, gdybyś przeczytał info ze śnurka...

no tak sobie paczę , i to to z mojego zdjęcia to jest cos całkiem innego niż Typhon . więc może to jest coś co opracowano i zaczęto produkować jakiś czas temu , po analizach , że Typhon jest za duży . 

Napisano
5 minut temu, Cypis napisał:

no tak sobie paczę , i to

A, gdybyś jednak, zapoznał się, choćby, z Wiki* i moim śnurkiem, to...

The FY 2025 budget allocated funds to procure thirty-two Tactical Tomahawks (TACTOMs) and Mk 14 canisters, an additional Typhon battery, and ground support equipment to include one Battery Operations Center (BOC), four launcher Payload Deployment Systems (PDS), one Reload Capability, and one BOC Support Vehicle, [and] associated Government Furnished Equipment, and program management costs. Total FY 2025 funding for the system reached $183 million for RDT&E, and $233 million for procurement, with an undisclosed number of units ordered


* wiem, wiem... ale źródła podaje :-)

Napisano

gadał dziad do obrazu , a obraz dalej swoje .

Ty cały czas piszesz o Tyhon-ie , ilościach, budżetach itp. itd. ale systemu Typhon 

a ja o X-MAV .

Nie mam żadnych danych budżetowych , ilościowych itd. itp. systemu X-MAV.

Ale tak jak napisałem wyżej do 1988 nigdzie oficjalne info (o ilościach , budżetach , produkcji docelowej , a nawet zdjęcia) o F-117 się nie pojawiało , więc jaka jest pewność o ilości , planach itd. itp . systemu X-MAV. (nie systemu Typhon)

 

Napisano
2 minuty temu, Cypis napisał:

Ty cały czas piszesz o Tyhon-ie

Z b. prostego powodu- Typhoon, szczątkowo bo szczątkowo, ale istnieje w realu i ma za sobą testy.
A spróbuj znaleźć inną, niż z przywołanych targów, wersję X-MAV. 
Nawet na stronie firmowej jest to traktowane jako zapowiedź.

Przy czym, chyba nie ma innej możliwości niż wykorzystanie Mark 41.

Napisano (edytowane)
15 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Z b. prostego powodu- Typhoon, szczątkowo bo szczątkowo, ale istnieje w realu i ma za sobą testy.
A spróbuj znaleźć inną, niż z przywołanych targów, wersję X-MAV. 
Nawet na stronie firmowej jest to traktowane jako zapowiedź.

Przy czym, chyba nie ma innej możliwości niż wykorzystanie Mark 41.

Wszystko w USA jest takie transparentne i jawne ? przykład F-117 może i jest wyjątkiem, ale sugeruje , że o pewnych rzeczach , uzbrojeniu , dowiadujemy się po czasie.

I tak jest nie tylko w USA.

O pociskach Flamingo , też dowiedzieliśmy się jak już zaczęły latać bojowo , o Neptunach zdaje się też.

W ogóle o uzbrojeniu i modyfikacjach uzbrojenia dla Ukrainy dowiadujemy jak już to trafia do nich . 

O wielu nowych typach uzbrojenia chińskiego lub jego atrapach/ prototypach dowiedzieliśmy się z ostatniej parady zwycięstwa .

 

wiem , że to inny kraj , bardziej zamknięty , ale spróbuj znaleźć informację , która jest starsza niż 3 dni , że śkośnookie skopiowali Himmarsy i już je produkują  oraz że, wyprodukowali wyrzutnie rakiet Hwasong 20 .

G2_bCukWYAAKBE1.jpg

G2_bCuRWMAALVUT.jpg

hwasong20.jpg

Edytowane przez Cypis
Napisano
2 minuty temu, Cypis napisał:

oraz że, wyprodukowali wyrzutnie rakiet Hwasong 20

Znalazłem- z 15 września :-)

 

 

4 minuty temu, Cypis napisał:

W ogóle o uzbrojeniu i modyfikacjach

Poddaję się, serio- jeśli uważasz, że istnieje szansa na ukrycie wieloseryjnej produkcji zestawów wyrzutni, to... poddaję się.

Napisano (edytowane)
18 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Poddaję się, serio- jeśli uważasz, że istnieje szansa na ukrycie wieloseryjnej produkcji zestawów wyrzutni, to... poddaję się.

no co Ty , to ja się poddaję i odszczekuję wszystko to co napisałem wyżej .

Potwierdzam to co pisze Yeti .

Uważam , że w obecnym świecie nic z produkcji uzbrojenia nie ma szans na to , by Yeti o tym nie wiedział . 

Ukraina w najbliższych 100 latach nie otrzyma ani jednego Tomahawka w wersji wystrzliwanej z lądu .

System X-Mav to tylko dmuchana z kartonu i dykty atrapa , amerykańcy nie są w stanie (technicznie i mentalnie)  zbudować seryjnie (tj. 10-20 jednostek)  takiego systemu w krótkim czasie .

Jedyna możliwość to taka , że Ukraińcy wymyślą jakiś system odpalania Tomahawków z furmanki , Yeti pewnie będzie pierwszym , który się o tym dowie .

Edytowane przez Cypis
Napisano
12 godzin temu, Cypis napisał:

no co Ty , to ja się poddaję i odszczekuję

Pomyśleć, że sporo razy uczulałem Użytkowników, żeby nie próbowali grać w szachy z gołębiem, a później sam dałem się podpuścić do takiej partii...

Napisano

Ile czołgów chcą wyprodukować Rosjanie? W dokumencie wykradzionym z „Wagonki” nie ma "cudownej" Armaty

Jak wynika z zaprezentowanych przez Ukraińców dokumentów, Rosja chciałaby w najbliższych trzech latach przyjąć do służby ponad tysiąc czołgów T-90. Nie chodzi jednak o produkcję. Znaczną część tej liczby mają stanowić pojazdy starsze, wyciągnięte ze składów, poddane mniejszej lub większej modernizacji. Do tego w dłuższych planach jest daleko idąca modernizacja prawie dwa razy starszych T-72.

 

Napisano
1 godzinę temu, bjar_1 napisał:

Ojej...

Moja duma narodowa rośnie w postępie geometrycznym.

Państwo polskie - silne, zwarte i gotowe - bohatersko pokonało niepolską osiemnastolatkę i deportowało ją do jej ojczyzny.

Jakaż szkoda, że to samo niepokonane państwo polskie nie ma ani odwagi, ani siły wygrać z bandytą mającym siedem zarzutów karnych, w tym uszkodzenie gaśnicą wzroku innemu człowiekowi i deportować tego bandytę bardzo blisko i tanio, bez przepałów benzyny, do ZK Białołęka.

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, bjar_1 napisał:

Dobry tt, polecam polskie (?) onuce:

Nooo, brawo, brawo, brawo! 👏 👏 👏

Sądząc po fizjonomii i dresie to ten sam zacny bogobojny (BACZNOŚĆ❗) Polski Patriota, promowany przez PiS, który to patriota przedwczoraj nie był zdolny odpowiedzieć telewizji, jaka jest data wybuchu Powstania Warszawskiego, gdy zrobiono sondę wśród najwybitniejszych intelektualistów kibolskich.

Nobel z historii mieści się w kategorii „Literatura” i to jest na pewno kandydat do tej nagrody.

Edytowane przez Jedburgh_Ops

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie