karpik Napisano 8 Październik 2025 Napisano 8 Październik 2025 (edytowane) 19 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Niemcy, gospodarka tango down Serio, to są jakieś poważne problemy? Zależy do czego porównujesz. Do rosji? To możesz być spokojny. Niemcy w lekki deficyt wpadli w kowidzie, a teraz wojna i teoretycznie powinien być to (z wielu względów) czas tragiczny, a mimo to deficyt na poziomie<3%, a przekładając na pieniądz, podobny do polskiego. Ps. Spadanie z wysokiego konia boli, ale czas się przyzwyczaić, że złoty wiek "Europa" ma za sobą... Na własne życzenie poniekąd... Edytowane 8 Październik 2025 przez karpik
Jedburgh_Ops Napisano 8 Październik 2025 Napisano 8 Październik 2025 Kto bogatemu zabroni? Dowódca eskadry chroniącej polskie niebo: użycie F-35 na drony będzie drogie, ale się nie zawahamy
karpik Napisano 8 Październik 2025 Napisano 8 Październik 2025 "Nowosybirsk. Zgłoszono pożar na terenie zakładu ZAO "Zakład lutów", który specjalizuje się w: • produkcji elektroniki i mikroczipów; • naprawie i montażu urządzeń elektrotechnicznych; • przemyśle obronnym (lutowanie elementów uzbrojenia, łączności, radioelektroniki)." VID_20251008_131119_724.mp4 tmplv4g3ynj.mp4 tmpjh9fied3.mp4
Czlowieksniegu Napisano 8 Październik 2025 Autor Napisano 8 Październik 2025 3 minuty temu, karpik napisał: Serio, to są jakieś poważne Na wszelki wypadek założę, że po prostu nie zwróciłeś uwagi, co komentuję. PS 4 minuty temu, karpik napisał: Niemcy w lekki deficyt wpadli w kowidzie Hmmmmm....- Niemcy o tym, że lekki, wiedzą?
Jedburgh_Ops Napisano 8 Październik 2025 Napisano 8 Październik 2025 6 minut temu, karpik napisał: "Nowosybirsk. Zgłoszono pożar na terenie zakładu ZAO "Zakład lutów", który specjalizuje się w: • produkcji elektroniki i mikroczipów; • naprawie i montażu urządzeń elektrotechnicznych; • przemyśle obronnym (lutowanie elementów uzbrojenia, łączności, radioelektroniki)." VID_20251008_131119_724.mp4 tmplv4g3ynj.mp4 tmpjh9fied3.mp4 No i przepięknie Żeby zgasić światło w fabryce np. półprzewodników nie potrzeba wiele. Wystarczy na dzień dobry walnąć w dział cięcia kwarcu i już jest po zawodach. A w zasadzie wystarczy walnąć w inny dowolny tylko jeden dział - czy to w szlifiernię, czy w dział napylania próżniowego, czy w dział zamykania po napylaniu, wszystko jedno. Jedno dobre trafienie w dowolny dział kasuje produkcję.
karpik Napisano 8 Październik 2025 Napisano 8 Październik 2025 14 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Hmmmmm....- Niemcy o tym, że lekki, wiedzą? Dlatego pisałem z czym porównywać i o tym skąd się spada. 2024: Rumunia: –9,3 % PKB Polska: –6,6 % PKB Francja: –5,8 % PKB Słowacja: –5,3 % PKB Niemcy: –2,8 % PKB Dla Niemców może to być szok. Zdaje mi się, że go potrzebowali, bo "dobrobyt" namieszał im w głowach i poprzeginali w wielu dziedzinach. Pieniędzmi wszystkich Europejczyków...
Cypis Napisano 8 Październik 2025 Napisano 8 Październik 2025 nowoczesna antydronówka na okręcie typu 12411 Mołnia
Czlowieksniegu Napisano 8 Październik 2025 Autor Napisano 8 Październik 2025 - Jeżeli prezydent Trump chce naprawdę wstrząsnąć Putinem, to powinien podjąć taką odważną decyzję, która nawet Putina zaskoczy - mówi gen. Roman Polko. Zdaniem Polko, "Tomahawki powinny zostać przekazane, ponieważ Ukraina musi mieć zdolność odpychania wroga od swoich granic". Jak zaznaczył generał Polko "Tomahawki mają zasięg 2500 km i mogą niszczyć centra logistyczne, zgrupowania, stanowiska artylerii rakietowej czy lotniska. Te, które bezpośrednio zagrażają Ukrainie, z których atakowane są obiekty cywilne, infrastruktura krytyczna". Z ciekawości- ile jest "czynnych" i gotowych do użycia zestów "naziemnych", które pozwolą wykorzystać Tomahawki?
karpik Napisano 8 Październik 2025 Napisano 8 Październik 2025 (edytowane) 1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał: - Jeżeli prezydent Trump chce naprawdę wstrząsnąć Putinem, to powinien podjąć taką odważną decyzję, która nawet Putina zaskoczy - mówi gen. Roman Polko. Zdaniem Polko, "Tomahawki powinny zostać przekazane, ponieważ Ukraina musi mieć zdolność odpychania wroga od swoich granic". Jak zaznaczył generał Polko "Tomahawki mają zasięg 2500 km i mogą niszczyć centra logistyczne, zgrupowania, stanowiska artylerii rakietowej czy lotniska. Te, które bezpośrednio zagrażają Ukrainie, z których atakowane są obiekty cywilne, infrastruktura krytyczna". Z ciekawości- ile jest "czynnych" i gotowych do użycia zestów "naziemnych", które pozwolą wykorzystać Tomahawki? "Struktura: 1 „Typhon / MRC (SMRF) battery” = 4 trailerowe wyrzutnie, każda wyrzutnia ma 4 pionowe komory (mark-41-style cells) → 16 komór (cell) na baterię. Liczba baterii (stan na wczesne 2024 / 2024–2025): Wojsko aktywowało co najmniej 2 baterie Typhon (druga bateria aktywowana styczeń 2024; pierwsza była już wcześniej). To daje min. 2 × 16 = 32 komory/pozycje startowe dla pocisków typu Tomahawk (przy założeniu pełnego wyposażenia każdej komory). To dostępne dane. Może jest tego więcej... Edytowane 8 Październik 2025 przez karpik
Czlowieksniegu Napisano 8 Październik 2025 Autor Napisano 8 Październik 2025 23 minuty temu, karpik napisał: Liczba baterii Podobno są.... 4 ( słownie: cztery ). Co w takim razie DTrump planuje przekazać Ukrainie? PS Dziękuję za Twoje zaangażowanie- to było tendencyjne i złośliwe pytanie...
Jedburgh_Ops Napisano 8 Październik 2025 Napisano 8 Październik 2025 Babisz zapowiada. „Nie damy Ukrainie ani korony na uzbrojenie”
karpik Napisano 8 Październik 2025 Napisano 8 Październik 2025 Minus słoneczko i jeszcze cały GAZ BDSM. VID_20251008_230234_455.mp4 VID_20251008_230112_610.mp4
karpik Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 "Tej nocy wybuchało i dymiło w zakładzie przetwórstwa gazu „ŁUKOIL” w obwodzie wołgogradzkim W mieście Kotowo w obwodzie wołgogradzkim zaatakowano Kotowski Zakład Przetwórstwa Gazu sp. z o.o. „ŁUKOIL-Korobkowski GPZ”. Na terenie zakładu odnotowano dwa ogniska pożaru. Kotowski Zakład Przetwórstwa Gazu sp. z o.o. „ŁUKOIL-Korobkowski GPZ” — specjalizuje się w przetwarzaniu towarzyszącego gazu naftowego i lekkich węglowodorów, jego roczna wydajność wynosi około 450 mln metrów sześciennych surowca. Zakład produkuje szeroką frakcję lekkich węglowodorów i stabilny kondensat. Według zdjęć satelitarnych NASA FIRMS pożar został potwierdzony." VID_20251009_094907_154.mp4
Czlowieksniegu Napisano 9 Październik 2025 Autor Napisano 9 Październik 2025 11 godzin temu, karpik napisał: Minus słoneczko i jeszcze cały Pełna profeska*- ciekawe, czy i kiedy w donbaskich kopalniach zabraknie taśm przenośnikowych. * autorzy zadbali i o światła, i o nawiewy...
karpik Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 Podobno obwód rostowski. VID_20251009_144028_930.mp4 VID_20251009_144040_131.mp4
Cronos Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 Rozbawiło mnie:) Ciekawe czy to za, czy przed Uralem:)
Cypis Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 chyba komuś pali się koło du....y i szuka przyjaciół Putin po raz pierwszy przyznał przed Alijewem winę Rosji za zestrzelenie cywilnego samolotu Azerbejdżanu. Stwierdził, że rosyjskie rakiety nie trafiły bezpośrednio w samolot Azerbejdżanu, ale „wybuchły kilka metrów od niego”. Twierdzi on, że przyczyną katastrofy lotniczej było między innymi to, że w powietrzu znajdował się ukraiński dron. 23423.MOV
karpik Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 Nie za blisko VID_20251009_153923_980.mp4
karpik Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 "Parlament Europejski poparł rezolucję zezwalającą na zestrzeliwanie rosyjskich samolotów i dronów na przestrzeni powietrznej UE „Parlament Europejski popiera każdą inicjatywę, która pozwala UE i jej państwom członkowskim podejmować skoordynowane, wspólne i proporcjonalne działania przeciwko wszelkim naruszeniom ich przestrzeni powietrznej, w tym niszczenie zagrożeń powietrznych; zdecydowanie potępia lekkomyślne i eskalacyjne działania Rosji polegające na naruszaniu przestrzeni powietrznej państw członkowskich UE i sojuszników NATO: Polski, Estonii, Łotwy, Litwy i Rumunii, a także celowe wtargnięcia dronów na krytycznie ważne obiekty infrastruktury w Danii, Szwecji i Norwegii” — wskazano w rezolucji."
MarekA Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 "Członkowie polskich sił specjalnych, zwłaszcza z jednostki JW Formoza, brali udział we wspólnych operacjach z Ukraińcami. Niektórzy z nich dołączyli nawet do oddziałów HUR, takich jak Artan i Bractwo. W tych hybrydowych, półoficjalnych, półochotniczych formacjach, przyczynili się do tajnej walidacji systemu na długo przed jego wprowadzeniem do produkcji.""
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się