DaSk1 Napisano 6 Październik 2025 Napisano 6 Październik 2025 https://defence24.pl/wojna-na-ukrainie-raport-specjalny-defence24/palil-smieci-spalil-smiglowiec-wojsko-chce-odszkodowania
Czlowieksniegu Napisano 6 Październik 2025 Autor Napisano 6 Październik 2025 Jak ustaliła agencja Reutera, rafineria ropy w Kiriszach w obwodzie leningradzkim – jedna z największych w kraju – musiała wstrzymać pracę swojej kluczowej instalacji CDU-6 po ataku dronów i pożarze, do którego doszło 4 października. CDU-6 to najważniejsza jednostka w tej rafinerii, odpowiadająca za ok. 40 proc. całkowitej produkcji. To tzw. instalacja destylacji ropy, czyli serce zakładu. W niej ropa naftowa jest podgrzewana i rozdzielana na podstawowe frakcje – benzynę, olej napędowy, naftę czy mazut. Jeśli CDU-6 staje, produkcja paliw gwałtownie spada. Według źródeł branżowych, CDU-6 ma zdolność przerobu 8 mln ton rocznie, czyli ok. 160 tys. baryłek dziennie. Ponowne uruchomienie instalacji może potrwać około miesiąca. Aby zminimalizować straty, zarząd rafinerii uruchamia inną główną instalację, która we wrześniu również została uszkodzona przez drony. Po naprawach ma wrócić do pracy i pozwoli utrzymać produkcję paliw, choć na ograniczonym poziomie. Termin jej uruchomienia nie jest znany. Jeśli zapasowa instalacja ruszy, wówczas zakład będzie dział na ok. 70 proc. mocy, choć i tak oznacza to wyraźny spadek produkcji paliw. W 2024 roku rafineria w Kiriszach przerobiła 17,5 mln ton ropy, co stanowiło 6,6 proc. całkowitego wolumenu przerobu w Rosji. Zakład wyprodukował wtedy 2 mln ton benzyny, 7,1 mln ton oleju napędowego, 6,1 mln ton mazutu oraz 600 tys. ton asfaltu.
Cypis Napisano 6 Październik 2025 Napisano 6 Październik 2025 pomarańczowy dzisiaj : „Postanowiłem wysłać Tomahawki do Ukrainy”
Cypis Napisano 6 Październik 2025 Napisano 6 Październik 2025 elektrownia w biełgorodzie , to się wyklepie , ale na razie ruskie muszą żyć bez prądu IMG_4098.MP4
Cypis Napisano 7 Październik 2025 Napisano 7 Październik 2025 baza naftowa w Teodozji dzisiaj nadal płonie
Cypis Napisano 7 Październik 2025 Napisano 7 Październik 2025 radar od kompleksu S-400 , raczej wyeliminowany IMG_4101.MP4
Cronos Napisano 7 Październik 2025 Napisano 7 Październik 2025 30 minut temu, bjar_1 napisał: Wiem że to nie wygląda na fejk, ale odziwo to fejk :)
karpik Napisano 7 Październik 2025 Napisano 7 Październik 2025 (edytowane) 19 minut temu, bodziu000000 napisał: Nie uczy się na błędach On tego niedawno próbował z ziemniakami. Skończyło się tak, że rolnicy po prostu ich nie posadzili. Ci co posadzili, musieli oddać pierwszy gatunek do wasala w moskwie bo im też się nie opłacało sadzić. Ludziom został syf z zarazą ziemniaka, który nie nadaje się do przechowywania. Edytowane 7 Październik 2025 przez karpik
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się