Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Czy Orban zdąży uratować Polskę?

W Czechach wygrał sojusznik Viktora Orbana

Rusofobia – bliźniacza siostra banderyzmu

Orbána sposób na zwycięstwo

 

 

Doniecki festiwal  
II Ogólnorosyjski Festiwal Wykonawców Współczesnej Pieśni Wojskowej „Głos Frontu” zakończył się sukcesem w stolicy Donieckiej Republiki Ludowej. Koncert galowy odbył się w malowniczym parku „Lewobrzeże”, kończąc tym samym wydarzenie kulturalne poświęcone bohaterom broniącym ojczyzny



Szukając "czegoś" poniosło mnie b. mocno w prawo, w stronę prawilnych patriotów- to cytaty z pierwszej strony :-)

Napisano

Je....

To pytanie jest z cyklu a'la "Czy wszyscy chcą być młodzi, zdrowi, piękni i bogaci."

I podobny merytoryczny wydźwięk mają odpowiedzi.

Zwłaszcza, że prawdopodobnie nigdy nie poznamy szczegółów i przygotowań, i samej operacji.

Zakładam, że nikt* (?) nie wierzy w wersję, że jeden specjalista, który się ze smyczy urwał, wymyślił-opracował-przeprowadził.

* przy zdrowych zmysłach i IQ powyżej pantofelka

Napisano
1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał:

I podobny merytoryczny wydźwięk mają odpowiedzi.

A to ktoś się spodziewał, że polskie Dżesiki i Brajany oraz ich pomysłowi rodzice mają świadomość, że za wschodnią granicą nie toczy się jakaś wojna, ale również nasza wojna? No nie żartujmy.

Napisano
57 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

A to ktoś się spodziewał

Niepotrzebnie kombinujesz i mnożysz tematy, gdy jest ich już wystarczająco dużo, czy za dużo.

Niemcy/Schröder wraz z Rosją/Putinem pokazały Polsce i okolicom "środkowy palec". 
Przy czym b. szybko pojawiły się "niejasności" co do roli Schrödera, a później także co do działań lub zaniechań kilku niemieckich urzędów.

Od września 2022 trwa "zabawa" w wyjaśnianie i szukanie dowodów. Jednym z pomysłów było... oskarżenie Rosji, która miała "zaminować" rurociągi już na etapie inwestycji, a teraz "tylko" uruchomiła Plan B.

Finałem ma być, jak rozumiem, proces w Niemczech, gdzie oskarżonym będzie Wołodymyr Ż.- chyba tylko wobec niego*, choć zatrzymanych było więcej osób.


Gdybyśmy mieszkalni w normalnym kraju, to na informację, że jest w Pruszkowie, należało czy umożliwić wyjazd do Ukrainy lub przygotować wyjazd i w nim pomóc.

A tak, to:

- Polska ze standardowo gaciami opuszczonymi do kostek, czyli jak Ukraińcom udało się przeprowadzić akcję, która umknęła polskim służbom? A może polskie służby miały w tym udział? Szczegółów nie poznamy....
- Niemcy, nie pierwszy raz, robią przysługę Putinowi, stając w obronie Gazpromu, który jest współwłaścicielem NS
- część polskich polityków wykorzystuje temat do politycznej nawalanki, co także nie pomaga w "uciszeniu" sprawy

I rzecz w tym bałaganie najważniejsza- czy był to akt terroru, poza granicami Rosji, czy jednak było to uprawnione stanem wojny działanie na niekorzyść Rosji.

O DTrumpie, dla świętego spokoju, przez moment nie myślmy- bo tu jeszcze większe zamieszanie i chaos, także w jego czy jemu przypisywanych wypowiedziach, czy i co dalej z NS.

 

* przyznam, że nie śledzę...

 


PS A jak dokładnie poszukasz, to większość informacji, czy wypowiedzi dotyczy NS2- ciekawe, dlaczego zapomina się (?), że także NS1 zostało naruszone.
Przy czym, uszkodzony NS2 nie były oddany do użytku.

Napisano (edytowane)
5 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Niepotrzebnie kombinujesz i mnożysz tematy, gdy jest ich już wystarczająco dużo, czy za dużo.

WP.pl zrobiło sondaż o bardzo znamiennym wyniku dobrze pokazującym, kto nas mija codziennie na ulicach miast, miasteczek i innych miejscowości. Warto to wiedzieć, a już szczególnie w takim wątku, jak ten.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano
2 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

WP.pl zrobiło sondaż o

Już Ci odpisałem, co myślę o takim sondażu- zwłaszcza, że ani on, ani jego wyniki do niczego nie są mi potrzebne, pomijając jego wiarygodność.

Zwłaszcza, że, co gwarantuję, ci, część tych, którzy są przeciw wydaniu Ż. Niemcom, za powód do wyboru "Nie" zapewne bardziej uznają, że Niemcom, a nie że wojna w Ukrainie.

A wyżej przywołałem nagłówki z pewnego internetowego prawilnego bytu, który nawiązuje ideologią/światopoglądem do Dmowskiego/endecji i który Dmowskiego hołubi.
 

Napisano
13 minut temu, MarekA napisał:

Podobno wyjechał w ubiegłym roku.

Powtórzę- nie śledzę, ale czy tam dwóch/trzech (?) zaangażowanych/podejrzanych o zaangażowanie Ukraińców nie jest już świętej pamięci, przynajmniej oficjalnie?

Napisano
19 minut temu, MarekA napisał:

Tak samo można pytać, dlaczego dowódca grupy, Serhij K., spokojnie żył sobie we Włoszech bynajmniej nie w ukryciu i dopiero Włosi go aresztowali, a teraz szykują do ekstradycji Niemcom. Kilka dni temu publicyści od wojny na Ukrainie tłumaczyli mentalność Ukraińców kasujących NS, ale to tylko teorie publicystyczne, więc nie ma co się nad nimi rozwodzić. Niemniej faktem jest, że wszystkich fascynuje, dlaczego ekipa nie zamelinowała się na Ukrainie, tylko wiodła spokojny żywot na Zachodzie w przeświadczeniu, że... [odpowiednie wpisać].

Napisano
3 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

Niemniej faktem jest, że wszystkich fascynuje, dlaczego ekipa nie zamelinowała się na Ukrainie, tylko wiodła spokojny żywot na Zachodzie w przeświadczeniu, że... [odpowiednie wpisać].

Raczej zadał bym pytanie dlaczego nie biorą udziału w kolejnych akcjach podobnego typu. Które służby specjalne stać na to by pozwolić odejść takim ludziom? 

Napisano

Czego uczą emerytowani oficerowie z Kiejkut? Uczą - „Sprawy nigdy nie są takie, na jakie wyglądają”.

Że Siemoniak to duda wołowa to wiadomo. Ale co - u Włochów jest identyczna duda wołowa? Trochę za duży byłby to zbieg okoliczności.

Napisano
9 minut temu, MarekA napisał:

Raczej zadał bym pytanie dlaczego

No jak- przecież jedno z wielu udostępnionych "tłumaczeń" brzmiało, że ekipa urwała się ze smyczy i postanowili samodzielnie działać, nie mając poparcia w tamtejszych strukturach, że o zgodzie na taką akrobację nie wspomnę :-)

Przecież to oczywiste, że tak jak "zielone ludziki" Putina były kupowane w dowolnym sklepie z "zielonymi ludzikami", tak tu się ekipa przy grillu skrzyknęła, zrobili zrzutkę na koszta i poszło....

Napisano
10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Przecież to oczywiste, że tak jak "zielone ludziki" Putina były kupowane w dowolnym sklepie z "zielonymi ludzikami", tak tu się ekipa przy grillu skrzyknęła, zrobili zrzutkę na koszta i poszło....

Jeśli jest to ta ekipa ...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie