Czlowieksniegu Napisano 9 Październik 2025 Autor Napisano 9 Październik 2025 Czy Orban zdąży uratować Polskę? W Czechach wygrał sojusznik Viktora Orbana Rusofobia – bliźniacza siostra banderyzmu Orbána sposób na zwycięstwo Doniecki festiwal II Ogólnorosyjski Festiwal Wykonawców Współczesnej Pieśni Wojskowej „Głos Frontu” zakończył się sukcesem w stolicy Donieckiej Republiki Ludowej. Koncert galowy odbył się w malowniczym parku „Lewobrzeże”, kończąc tym samym wydarzenie kulturalne poświęcone bohaterom broniącym ojczyzny Szukając "czegoś" poniosło mnie b. mocno w prawo, w stronę prawilnych patriotów- to cytaty z pierwszej strony :-)
karpik Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 To robią ze swoimi. Nie chcę nawet wiedzieć co robią jeńcom. VID_20251009_174008_134.mp4
Czlowieksniegu Napisano 9 Październik 2025 Autor Napisano 9 Październik 2025 Je.... To pytanie jest z cyklu a'la "Czy wszyscy chcą być młodzi, zdrowi, piękni i bogaci." I podobny merytoryczny wydźwięk mają odpowiedzi. Zwłaszcza, że prawdopodobnie nigdy nie poznamy szczegółów i przygotowań, i samej operacji. Zakładam, że nikt* (?) nie wierzy w wersję, że jeden specjalista, który się ze smyczy urwał, wymyślił-opracował-przeprowadził. * przy zdrowych zmysłach i IQ powyżej pantofelka
Jedburgh_Ops Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał: I podobny merytoryczny wydźwięk mają odpowiedzi. A to ktoś się spodziewał, że polskie Dżesiki i Brajany oraz ich pomysłowi rodzice mają świadomość, że za wschodnią granicą nie toczy się jakaś wojna, ale również nasza wojna? No nie żartujmy.
Czlowieksniegu Napisano 9 Październik 2025 Autor Napisano 9 Październik 2025 57 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: A to ktoś się spodziewał Niepotrzebnie kombinujesz i mnożysz tematy, gdy jest ich już wystarczająco dużo, czy za dużo. Niemcy/Schröder wraz z Rosją/Putinem pokazały Polsce i okolicom "środkowy palec". Przy czym b. szybko pojawiły się "niejasności" co do roli Schrödera, a później także co do działań lub zaniechań kilku niemieckich urzędów. Od września 2022 trwa "zabawa" w wyjaśnianie i szukanie dowodów. Jednym z pomysłów było... oskarżenie Rosji, która miała "zaminować" rurociągi już na etapie inwestycji, a teraz "tylko" uruchomiła Plan B. Finałem ma być, jak rozumiem, proces w Niemczech, gdzie oskarżonym będzie Wołodymyr Ż.- chyba tylko wobec niego*, choć zatrzymanych było więcej osób. Gdybyśmy mieszkalni w normalnym kraju, to na informację, że jest w Pruszkowie, należało czy umożliwić wyjazd do Ukrainy lub przygotować wyjazd i w nim pomóc. A tak, to: - Polska ze standardowo gaciami opuszczonymi do kostek, czyli jak Ukraińcom udało się przeprowadzić akcję, która umknęła polskim służbom? A może polskie służby miały w tym udział? Szczegółów nie poznamy.... - Niemcy, nie pierwszy raz, robią przysługę Putinowi, stając w obronie Gazpromu, który jest współwłaścicielem NS - część polskich polityków wykorzystuje temat do politycznej nawalanki, co także nie pomaga w "uciszeniu" sprawy I rzecz w tym bałaganie najważniejsza- czy był to akt terroru, poza granicami Rosji, czy jednak było to uprawnione stanem wojny działanie na niekorzyść Rosji. O DTrumpie, dla świętego spokoju, przez moment nie myślmy- bo tu jeszcze większe zamieszanie i chaos, także w jego czy jemu przypisywanych wypowiedziach, czy i co dalej z NS. * przyznam, że nie śledzę... PS A jak dokładnie poszukasz, to większość informacji, czy wypowiedzi dotyczy NS2- ciekawe, dlaczego zapomina się (?), że także NS1 zostało naruszone. Przy czym, uszkodzony NS2 nie były oddany do użytku.
pawel_breslau Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/militaria/atak-warty-2-miliardy-dolarow-rosja-postawila-ukraine-pod-sciana/31hxzh2
Jedburgh_Ops Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 (edytowane) 5 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Niepotrzebnie kombinujesz i mnożysz tematy, gdy jest ich już wystarczająco dużo, czy za dużo. WP.pl zrobiło sondaż o bardzo znamiennym wyniku dobrze pokazującym, kto nas mija codziennie na ulicach miast, miasteczek i innych miejscowości. Warto to wiedzieć, a już szczególnie w takim wątku, jak ten. Edytowane 9 Październik 2025 przez Jedburgh_Ops
Czlowieksniegu Napisano 9 Październik 2025 Autor Napisano 9 Październik 2025 2 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał: WP.pl zrobiło sondaż o Już Ci odpisałem, co myślę o takim sondażu- zwłaszcza, że ani on, ani jego wyniki do niczego nie są mi potrzebne, pomijając jego wiarygodność. Zwłaszcza, że, co gwarantuję, ci, część tych, którzy są przeciw wydaniu Ż. Niemcom, za powód do wyboru "Nie" zapewne bardziej uznają, że Niemcom, a nie że wojna w Ukrainie. A wyżej przywołałem nagłówki z pewnego internetowego prawilnego bytu, który nawiązuje ideologią/światopoglądem do Dmowskiego/endecji i który Dmowskiego hołubi.
MarekA Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 11 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Gdybyśmy mieszkalni w normalnym kraju, to na informację, że jest w Pruszkowie, należało czy umożliwić wyjazd do Ukrainy lub przygotować wyjazd i w nim pomóc. Podobno wyjechał w ubiegłym roku. Ciekawe dlaczego wrócił. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,31227234,wybuch-nord-stream-media-poszukiwany-wolodymyr-z-wyjechal.html
Czlowieksniegu Napisano 9 Październik 2025 Autor Napisano 9 Październik 2025 13 minut temu, MarekA napisał: Podobno wyjechał w ubiegłym roku. Powtórzę- nie śledzę, ale czy tam dwóch/trzech (?) zaangażowanych/podejrzanych o zaangażowanie Ukraińców nie jest już świętej pamięci, przynajmniej oficjalnie?
Jedburgh_Ops Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 19 minut temu, MarekA napisał: Podobno wyjechał w ubiegłym roku. Ciekawe dlaczego wrócił. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,31227234,wybuch-nord-stream-media-poszukiwany-wolodymyr-z-wyjechal.html Tak samo można pytać, dlaczego dowódca grupy, Serhij K., spokojnie żył sobie we Włoszech bynajmniej nie w ukryciu i dopiero Włosi go aresztowali, a teraz szykują do ekstradycji Niemcom. Kilka dni temu publicyści od wojny na Ukrainie tłumaczyli mentalność Ukraińców kasujących NS, ale to tylko teorie publicystyczne, więc nie ma co się nad nimi rozwodzić. Niemniej faktem jest, że wszystkich fascynuje, dlaczego ekipa nie zamelinowała się na Ukrainie, tylko wiodła spokojny żywot na Zachodzie w przeświadczeniu, że... [odpowiednie wpisać].
MarekA Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 3 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał: Niemniej faktem jest, że wszystkich fascynuje, dlaczego ekipa nie zamelinowała się na Ukrainie, tylko wiodła spokojny żywot na Zachodzie w przeświadczeniu, że... [odpowiednie wpisać]. Raczej zadał bym pytanie dlaczego nie biorą udziału w kolejnych akcjach podobnego typu. Które służby specjalne stać na to by pozwolić odejść takim ludziom?
Jedburgh_Ops Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 Czego uczą emerytowani oficerowie z Kiejkut? Uczą - „Sprawy nigdy nie są takie, na jakie wyglądają”. Że Siemoniak to duda wołowa to wiadomo. Ale co - u Włochów jest identyczna duda wołowa? Trochę za duży byłby to zbieg okoliczności.
Czlowieksniegu Napisano 9 Październik 2025 Autor Napisano 9 Październik 2025 9 minut temu, MarekA napisał: Raczej zadał bym pytanie dlaczego No jak- przecież jedno z wielu udostępnionych "tłumaczeń" brzmiało, że ekipa urwała się ze smyczy i postanowili samodzielnie działać, nie mając poparcia w tamtejszych strukturach, że o zgodzie na taką akrobację nie wspomnę :-) Przecież to oczywiste, że tak jak "zielone ludziki" Putina były kupowane w dowolnym sklepie z "zielonymi ludzikami", tak tu się ekipa przy grillu skrzyknęła, zrobili zrzutkę na koszta i poszło....
karpik Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 "W obwodzie lipieckim rozbił się MiG-31 – Ministerstwo Obrony FR Załoga rzekomo się katapultowała. Ale to nie jest pewne."
Jedburgh_Ops Napisano 9 Październik 2025 Napisano 9 Październik 2025 Jeśli to prawda to już piąty utracony od wybuchu wojny, a wszystkie 4 stracone wcześniej to tylko z przyczyn technicznych.
MarekA Napisano 10 Październik 2025 Napisano 10 Październik 2025 10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał: Przecież to oczywiste, że tak jak "zielone ludziki" Putina były kupowane w dowolnym sklepie z "zielonymi ludzikami", tak tu się ekipa przy grillu skrzyknęła, zrobili zrzutkę na koszta i poszło.... Jeśli jest to ta ekipa ...
Czlowieksniegu Napisano 10 Październik 2025 Autor Napisano 10 Październik 2025 Nie, niestety nie wypadł z okna...- warto jego ostatnie wpisy poczytać.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się