Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

zapewne, pomijając nieliczne służby, to tak, jak z demokracją i ruchami antydemokratycznymi- wykorzystują one, do oporu, w walce z demokracją wszelkie możliwe prawa i możliwości, które im ta właśnie demokracja zapewnia

Zakładasz, że politycy i służby państwa atakowanego hybrydowo kontratakując będą przejmować się prawem? Czyim? Własnym czy agresora?

Napisano
24 minuty temu, MarekA napisał:

Zakładasz, że politycy i służby

A czy i, ewentualnie, napisałem "coś" o Ukrainie?

Zakładam, że przy okazji fizycznej agresji Rosji, piszemy sobie o wojnie hybrydowej, którą Rosja prowadzi z częścią państw Europy.


I tu, dziwnie zabrzmi i chętnie się pomylę, obstawiam, że nawet jeśli takie działania są przez nie prowadzone, to na minimalną skalę i/lub bardziej jako przygotowanie do pełnoskalowych ataków w razie W i realnego fizycznego zagrożenia ze strony Rosji.
Co więcej- gwarantuję, że gdyby takie działania były faktycznie przez nie prowadzone, to środowiska z Kremlem powiązane, czy np dziennikarze śledczy już dawno by je nagłośnili, czy "coś" o tym wspomnieli.

Napisano
17 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

 

Jeżeli kundle putina ujadają to znaczy, że robimy dobrze.

Wsza ludzka ma czelność pisać coś o terroryzmie, gdy ich przydupas- ludobójca niszczy każdej nocy, każdym możliwym sposobem, cywilną infrastrukturę w Ukrainie. Świński ryj.

  • Super 3
Napisano
1 godzinę temu, karpik napisał:

Jeżeli kundle putina ujadają to znaczy, że robimy dobrze.

Wsza ludzka ma czelność pisać coś o terroryzmie, gdy ich przydupas- ludobójca niszczy każdej nocy, każdym możliwym sposobem, cywilną infrastrukturę w Ukrainie. Świński ryj.

Nasza rodzima ludzka wesz chciała nam urządzić Budapeszt w Warszawie, i ciągle jeszcze podskakuje.

Napisano

Nocą dobre drony zaatakowały podstację 500 kV „Wieszkajma” — jeden z kluczowych węzłów energetycznych Wołgi został wyłączony z eksploatacji

 

W wyniku ataku dronów w Rosji uszkodzona została podstacja 500 kV „Wieszkajma” — ważny obiekt systemu energetycznego Środkowej Wołgi, będący częścią MIES Wołgi (oddział PAO „Rosseti FSK EES”). Informują o tym media i miejscowi mieszkańcy, publikujący odpowiednie filmy.

 

Ta podstacja jest kluczowym węzłem pierścienia energetycznego Wołgi, zapewniającego połączenie systemów energetycznych Uljanowska, Mordowii, Czuwaszy i Samary.

 

Przez „Wieszkajmę” przechodzą tranzytowe przepływy energii elektrycznej z północno-wschodniej Rosji, w szczególności z elektrowni wodnych Syzrańskiej i Żigulowskiej, do centralnych regionów kraju.

 

Ponadto jednocześnie w siedmiu rosyjskich lotniskach z powodu zagrożenia dronami wstrzymano starty i lądowania. W Soczi opóźniono 27 lotów startujących i lądujących, dwa samoloty krążą w powietrzu, nie mogą wylądować.

IMG_20251018_061140_592.jpg

IMG_20251018_061140_696.jpg

IMG_20251018_061140_256.jpg

Napisano
13 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Co więcej- gwarantuję, że gdyby takie działania były faktycznie przez nie prowadzone, to środowiska z Kremlem powiązane, czy np dziennikarze śledczy już dawno by je nagłośnili, czy "coś" o tym wspomnieli.

Klasyk powiedział, że wojna to polityka realizowana innymi metodami. Ujawnianie lub nie informacji o pewnych wydarzeniach jest elementem prowadzonej polityki. Na dziennikarzy śledczych bym nie liczył. Każde, nawet najbardziej demokratyczne państwo posiada środki dyscyplinujące takich dziennikarzy. Czy niemieccy dziennikarze śledczy są skuteczniejsi od niemieckich służb specjalnych? Sprawców wysadzenie gazociągu NS powinny wykryć służby za to odpowiedzialne a nie jacyś dziennikarze. Moim zdaniem tak było. Nie mogły (nie chciały) jednak tego podać do publicznej wiadomość i dlatego zrobili to dziennikarze. Ot, polityka. To, że bezpośrednimi sprawcami podobno są Ukraińcy wcale nie oznacza że Ukraina za tym stoi. Np. gdybyś chciał przeprowadzić akcję sabotażową w Królewcu wysłał być do jej wykonania Polaków? Nie lepiej było by zwerbować Rosjan, Białorusinów lub kogoś z wielu narodów zamieszkujących FR?

Napisano

"To potężna i niebezpieczna broń. Wiele złych rzeczy mogłoby się wydarzyć. Nie będziemy przekazywać rzeczy, których potrzebujemy do obrony kraju."

Z pozdrowieniami dla tych, którzy i wierzyli w samo przekazanie, i nie wierzyli, że m.in. takim argumentem DTrump się posłuży. 

Napisano

Myślę że Zeleński nie brał na serio tych Tomahowków. Świetnie się pobawił propagandowo tym straszakiem, a i tak wie że trzeba sobie radzić samemu. Tzn. z Europą, bo chyba w końcu wszystko poszło na dobre tory, jeśli chodzi o zbrojenie (mam taką nadzieję). A w ogóle to wczorajsze spotkanie to było jak film instruktażowy z wariatkowo. 

Napisano (edytowane)
W dniu 17.10.2025 o 08:57, MarekA napisał:

  

Wielkie gratulacje dla ruskich; naprawdę olbrzymie. Nikt na świecie nie ma takiego dorobku, jak wyszczególniony poniżej. Niech ktoś spróbuje pokazać taki natowski własny „dorobek” czy to z obu wojen zatokowych, czy z wojny powietrznej nad b. Jugosławią.

Na temat poniższego dorobku z utęsknieniem będę wypatrywał kolejnego – z niezliczonych – artykułu towarzysza lektora PZPR, który prorosyjską propagandą zalewa od pół wieku polską prasę lotniczą promując „najlepszość” radzieckiej/rosyjskiej techniki lotniczej i jej przewagę nad zachodnią.  

W kontekście poniższego dorobku jestem olbrzymim fanem rosyjskiej elektroniki wojskowej, w tym głównie awioniki i związanymi z nią systemami identyfikacji „swój-oby”. Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem jakości rosyjskich półprzewodników, na których w olbrzymiej mierze te systemy muszą się opierać. A jestem tym większym fanem, że widziałem ruskie gęby z opadem szczęk na widok tego, jak się produkuje półprzewodniki w kraju innym niż ZSRR/FR.

1. 25 lutego 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-30 Floty Czarnomorskiej

2. 18 lipca 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34

3. 11 września 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34

4. 3 marca 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34

5. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili Ił-a-22M

6. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili Mi-35M (Mi-24WM)

7. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili pierwszego Mi-8MTPR-1

8. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili drugiego Mi-8MTPR-1

9. 28 września 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35

10. 6 października 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34

11. 18 października 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Mi-8MTW-5

12. 17 grudnia 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-25

13. 15 stycznia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ił-a-22M

14. 17 lutego 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35

15. 23 lutego 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie A-50

16. 27 marca 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35

17. 10 kwietnia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Mi-24

18. 21 czerwca 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ka-29 Floty Czarnomorskiej

19. 5 października 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie S-70

20. 18 grudnia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ka-52

21. 13 czerwca 2025 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-25

22. 17 października 2025 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-30SM

 

Od razu proponuję, że gdy w tej wojnie będzie uroczyste, jubileuszowe 25. ruskie zestrzelenie własnego samolotu lub śmigłowca to żeby post temu poświęcony uczcić stosowym akcentem…

 image.thumb.png.98d086ab1e534ad232d7798d1a473160.png

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano
5 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Wielkie gratulacje dla ruskich; naprawdę olbrzymie. Nikt na świecie nie ma takiego dorobku, jak wyszczególniony poniżej. Niech ktoś spróbuje pokazać taki natowski własny „dorobek” czy to z obu wojen zatokowych, czy z wojny powietrznej nad b. Jugosławią.

Na temat poniższego dorobku z utęsknieniem będę wypatrywał kolejnego – z niezliczonych – artykułu towarzysza lektora PZPR, który prorosyjską propagandą zalewa od pół wieku polską prasę lotniczą promując „najlepszość” radzieckiej/rosyjskiej techniki lotniczej i jej przewagę nad zachodnią.  

W kontekście poniższego dorobku jestem olbrzymim fanem rosyjskiej elektroniki wojskowej, w tym głównie awioniki i związanymi z nią systemami identyfikacji „swój-oby”. Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem jakości rosyjskich półprzewodników, na których w olbrzymiej mierze te systemy muszą się opierać. A jestem tym większym fanem, że widziałem ruskie gęby z opadem szczęk na widok tego, jak się produkuje półprzewodniki w kraju innym niż ZSRR/FR.

1. 25 lutego 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-30 Floty Czarnomorskiej

2. 11 września 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34

3. 18 lipca 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34

4. 3 marca 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34

5. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili Ił-a-22M

6. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili Mi-35M (Mi-24WM)

7. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili pierwszego Mi-8MTPR-1

8. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili drugiego Mi-8MTPR-1

9. 28 września 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35

10. 6 października 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34

11. 18 października 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Mi-8MTW-5

12. 17 grudnia 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-25

13. 15 stycznia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ił-a-22M

14. 17 lutego 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35

15. 23 lutego 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie A-50

16. 27 marca 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35

17. 10 kwietnia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Mi-24

18. 21 czerwca 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ka-29 Floty Czarnomorskiej

19. 5 października 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie S-70

20. 18 grudnia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ka-52

21. 13 czerwca 2025 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-25

22. 17 października 2025 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-30SM

 

Od razu proponuję, że gdy w tej wojnie będzie uroczyste, jubileuszowe 25. ruskie zestrzelenie własnego samolotu lub śmigłowca to żeby post temu poświęcony uczcić stosowym akcentem…

 image.thumb.png.98d086ab1e534ad232d7798d1a473160.png

Jestem ZA😀

Napisano

takie tam ciekawostki od ruskich:

16.10. Zmasowany atak wroga na obiekty infrastruktury energetycznej w obwodzie wołgogradzkim. W wyniku ataku dronów Sił Zbrojnych Ukrainy wybuchł pożar w stacji elektroenergetycznej Bałaszowskaja w obwodzie nowonikołajewskim, poinformował gubernator A. Boczarow. Strażacy pracują. Ekipy remontowe przywracają zasilanie w miejscowościach sąsiadujących z podstacją.

17.10. Kilka podstacji elektrycznych na Krymie zostało uszkodzonych w wyniku ataku Sił Zbrojnych Ukrainy (UAF). Gubernator półwyspu Siergiej Aksionow poinformował o tym na Telegramie 

18.10. Podstacja w miejscowości Wieszkaima w obwodzie uljanowskim zapaliła się po ataku dronów. Regionalne Centrum Zarządzania (RCC) poinformowało o tym na kanale Telegram 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie