Cypis Napisano 17 Październik 2025 Napisano 17 Październik 2025 4 godziny temu, bodziu000000 napisał: moment uderzenia w rafinerię w gwardiejsku telegram-cloud-document-2-5444943453769204425.mp4
MarekA Napisano 17 Październik 2025 Napisano 17 Październik 2025 Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał: zapewne, pomijając nieliczne służby, to tak, jak z demokracją i ruchami antydemokratycznymi- wykorzystują one, do oporu, w walce z demokracją wszelkie możliwe prawa i możliwości, które im ta właśnie demokracja zapewnia Zakładasz, że politycy i służby państwa atakowanego hybrydowo kontratakując będą przejmować się prawem? Czyim? Własnym czy agresora?
Czlowieksniegu Napisano 17 Październik 2025 Autor Napisano 17 Październik 2025 24 minuty temu, MarekA napisał: Zakładasz, że politycy i służby A czy i, ewentualnie, napisałem "coś" o Ukrainie? Zakładam, że przy okazji fizycznej agresji Rosji, piszemy sobie o wojnie hybrydowej, którą Rosja prowadzi z częścią państw Europy. I tu, dziwnie zabrzmi i chętnie się pomylę, obstawiam, że nawet jeśli takie działania są przez nie prowadzone, to na minimalną skalę i/lub bardziej jako przygotowanie do pełnoskalowych ataków w razie W i realnego fizycznego zagrożenia ze strony Rosji. Co więcej- gwarantuję, że gdyby takie działania były faktycznie przez nie prowadzone, to środowiska z Kremlem powiązane, czy np dziennikarze śledczy już dawno by je nagłośnili, czy "coś" o tym wspomnieli.
karpik Napisano 17 Październik 2025 Napisano 17 Październik 2025 17 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Jeżeli kundle putina ujadają to znaczy, że robimy dobrze. Wsza ludzka ma czelność pisać coś o terroryzmie, gdy ich przydupas- ludobójca niszczy każdej nocy, każdym możliwym sposobem, cywilną infrastrukturę w Ukrainie. Świński ryj. 3
fala Napisano 17 Październik 2025 Napisano 17 Październik 2025 1 godzinę temu, karpik napisał: Jeżeli kundle putina ujadają to znaczy, że robimy dobrze. Wsza ludzka ma czelność pisać coś o terroryzmie, gdy ich przydupas- ludobójca niszczy każdej nocy, każdym możliwym sposobem, cywilną infrastrukturę w Ukrainie. Świński ryj. Nasza rodzima ludzka wesz chciała nam urządzić Budapeszt w Warszawie, i ciągle jeszcze podskakuje.
karpik Napisano 17 Październik 2025 Napisano 17 Październik 2025 Obwód kurski ma swój klimat. VID_20251017_233435_860.mp4
karpik Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 Nocą dobre drony zaatakowały podstację 500 kV „Wieszkajma” — jeden z kluczowych węzłów energetycznych Wołgi został wyłączony z eksploatacji W wyniku ataku dronów w Rosji uszkodzona została podstacja 500 kV „Wieszkajma” — ważny obiekt systemu energetycznego Środkowej Wołgi, będący częścią MIES Wołgi (oddział PAO „Rosseti FSK EES”). Informują o tym media i miejscowi mieszkańcy, publikujący odpowiednie filmy. Ta podstacja jest kluczowym węzłem pierścienia energetycznego Wołgi, zapewniającego połączenie systemów energetycznych Uljanowska, Mordowii, Czuwaszy i Samary. Przez „Wieszkajmę” przechodzą tranzytowe przepływy energii elektrycznej z północno-wschodniej Rosji, w szczególności z elektrowni wodnych Syzrańskiej i Żigulowskiej, do centralnych regionów kraju. Ponadto jednocześnie w siedmiu rosyjskich lotniskach z powodu zagrożenia dronami wstrzymano starty i lądowania. W Soczi opóźniono 27 lotów startujących i lądujących, dwa samoloty krążą w powietrzu, nie mogą wylądować. VID_20251018_061134_140.mp4
MarekA Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 13 godzin temu, Czlowieksniegu napisał: Co więcej- gwarantuję, że gdyby takie działania były faktycznie przez nie prowadzone, to środowiska z Kremlem powiązane, czy np dziennikarze śledczy już dawno by je nagłośnili, czy "coś" o tym wspomnieli. Klasyk powiedział, że wojna to polityka realizowana innymi metodami. Ujawnianie lub nie informacji o pewnych wydarzeniach jest elementem prowadzonej polityki. Na dziennikarzy śledczych bym nie liczył. Każde, nawet najbardziej demokratyczne państwo posiada środki dyscyplinujące takich dziennikarzy. Czy niemieccy dziennikarze śledczy są skuteczniejsi od niemieckich służb specjalnych? Sprawców wysadzenie gazociągu NS powinny wykryć służby za to odpowiedzialne a nie jacyś dziennikarze. Moim zdaniem tak było. Nie mogły (nie chciały) jednak tego podać do publicznej wiadomość i dlatego zrobili to dziennikarze. Ot, polityka. To, że bezpośrednimi sprawcami podobno są Ukraińcy wcale nie oznacza że Ukraina za tym stoi. Np. gdybyś chciał przeprowadzić akcję sabotażową w Królewcu wysłał być do jej wykonania Polaków? Nie lepiej było by zwerbować Rosjan, Białorusinów lub kogoś z wielu narodów zamieszkujących FR?
Czlowieksniegu Napisano 18 Październik 2025 Autor Napisano 18 Październik 2025 2 godziny temu, MarekA napisał: Czy niemieccy dziennikarze śledczy są skuteczniejsi Zdecydowanie...
Czlowieksniegu Napisano 18 Październik 2025 Autor Napisano 18 Październik 2025 "To potężna i niebezpieczna broń. Wiele złych rzeczy mogłoby się wydarzyć. Nie będziemy przekazywać rzeczy, których potrzebujemy do obrony kraju." Z pozdrowieniami dla tych, którzy i wierzyli w samo przekazanie, i nie wierzyli, że m.in. takim argumentem DTrump się posłuży.
Cronos Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 Myślę że Zeleński nie brał na serio tych Tomahowków. Świetnie się pobawił propagandowo tym straszakiem, a i tak wie że trzeba sobie radzić samemu. Tzn. z Europą, bo chyba w końcu wszystko poszło na dobre tory, jeśli chodzi o zbrojenie (mam taką nadzieję). A w ogóle to wczorajsze spotkanie to było jak film instruktażowy z wariatkowo.
Jedburgh_Ops Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 (edytowane) W dniu 17.10.2025 o 08:57, MarekA napisał: Wielkie gratulacje dla ruskich; naprawdę olbrzymie. Nikt na świecie nie ma takiego dorobku, jak wyszczególniony poniżej. Niech ktoś spróbuje pokazać taki natowski własny „dorobek” czy to z obu wojen zatokowych, czy z wojny powietrznej nad b. Jugosławią. Na temat poniższego dorobku z utęsknieniem będę wypatrywał kolejnego – z niezliczonych – artykułu towarzysza lektora PZPR, który prorosyjską propagandą zalewa od pół wieku polską prasę lotniczą promując „najlepszość” radzieckiej/rosyjskiej techniki lotniczej i jej przewagę nad zachodnią. W kontekście poniższego dorobku jestem olbrzymim fanem rosyjskiej elektroniki wojskowej, w tym głównie awioniki i związanymi z nią systemami identyfikacji „swój-oby”. Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem jakości rosyjskich półprzewodników, na których w olbrzymiej mierze te systemy muszą się opierać. A jestem tym większym fanem, że widziałem ruskie gęby z opadem szczęk na widok tego, jak się produkuje półprzewodniki w kraju innym niż ZSRR/FR. 1. 25 lutego 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-30 Floty Czarnomorskiej 2. 18 lipca 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 3. 11 września 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 4. 3 marca 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 5. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili Ił-a-22M 6. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili Mi-35M (Mi-24WM) 7. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili pierwszego Mi-8MTPR-1 8. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili drugiego Mi-8MTPR-1 9. 28 września 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35 10. 6 października 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 11. 18 października 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Mi-8MTW-5 12. 17 grudnia 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-25 13. 15 stycznia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ił-a-22M 14. 17 lutego 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35 15. 23 lutego 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie A-50 16. 27 marca 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35 17. 10 kwietnia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Mi-24 18. 21 czerwca 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ka-29 Floty Czarnomorskiej 19. 5 października 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie S-70 20. 18 grudnia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ka-52 21. 13 czerwca 2025 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-25 22. 17 października 2025 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-30SM Od razu proponuję, że gdy w tej wojnie będzie uroczyste, jubileuszowe 25. ruskie zestrzelenie własnego samolotu lub śmigłowca to żeby post temu poświęcony uczcić stosowym akcentem… Edytowane 18 Październik 2025 przez Jedburgh_Ops
Cypis Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 dostawy wody pitnej na ruskim odcinku frontu niezagrożone video_2025-10-18_17-19-12.mp4
Cypis Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 zestrzelone ukraińskie drony właściwie nie uszkodziły składu paliw w teodozji 2025-10-18 11.24.29.mp4
pawel_breslau Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 5 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał: Wielkie gratulacje dla ruskich; naprawdę olbrzymie. Nikt na świecie nie ma takiego dorobku, jak wyszczególniony poniżej. Niech ktoś spróbuje pokazać taki natowski własny „dorobek” czy to z obu wojen zatokowych, czy z wojny powietrznej nad b. Jugosławią. Na temat poniższego dorobku z utęsknieniem będę wypatrywał kolejnego – z niezliczonych – artykułu towarzysza lektora PZPR, który prorosyjską propagandą zalewa od pół wieku polską prasę lotniczą promując „najlepszość” radzieckiej/rosyjskiej techniki lotniczej i jej przewagę nad zachodnią. W kontekście poniższego dorobku jestem olbrzymim fanem rosyjskiej elektroniki wojskowej, w tym głównie awioniki i związanymi z nią systemami identyfikacji „swój-oby”. Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem jakości rosyjskich półprzewodników, na których w olbrzymiej mierze te systemy muszą się opierać. A jestem tym większym fanem, że widziałem ruskie gęby z opadem szczęk na widok tego, jak się produkuje półprzewodniki w kraju innym niż ZSRR/FR. 1. 25 lutego 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-30 Floty Czarnomorskiej 2. 11 września 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 3. 18 lipca 2022 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 4. 3 marca 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 5. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili Ił-a-22M 6. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili Mi-35M (Mi-24WM) 7. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili pierwszego Mi-8MTPR-1 8. 24 czerwca 2023 - ruscy (wagnerowcy) zestrzelili drugiego Mi-8MTPR-1 9. 28 września 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35 10. 6 października 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-34 11. 18 października 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Mi-8MTW-5 12. 17 grudnia 2023 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-25 13. 15 stycznia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ił-a-22M 14. 17 lutego 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35 15. 23 lutego 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie A-50 16. 27 marca 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-35 17. 10 kwietnia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Mi-24 18. 21 czerwca 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ka-29 Floty Czarnomorskiej 19. 5 października 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie S-70 20. 18 grudnia 2024 - ruscy zestrzeliwują sobie Ka-52 21. 13 czerwca 2025 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-25 22. 17 października 2025 - ruscy zestrzeliwują sobie Su-30SM Od razu proponuję, że gdy w tej wojnie będzie uroczyste, jubileuszowe 25. ruskie zestrzelenie własnego samolotu lub śmigłowca to żeby post temu poświęcony uczcić stosowym akcentem… Jestem ZA
Cypis Napisano 18 Październik 2025 Napisano 18 Październik 2025 takie tam ciekawostki od ruskich: 16.10. Zmasowany atak wroga na obiekty infrastruktury energetycznej w obwodzie wołgogradzkim. W wyniku ataku dronów Sił Zbrojnych Ukrainy wybuchł pożar w stacji elektroenergetycznej Bałaszowskaja w obwodzie nowonikołajewskim, poinformował gubernator A. Boczarow. Strażacy pracują. Ekipy remontowe przywracają zasilanie w miejscowościach sąsiadujących z podstacją. 17.10. Kilka podstacji elektrycznych na Krymie zostało uszkodzonych w wyniku ataku Sił Zbrojnych Ukrainy (UAF). Gubernator półwyspu Siergiej Aksionow poinformował o tym na Telegramie 18.10. Podstacja w miejscowości Wieszkaima w obwodzie uljanowskim zapaliła się po ataku dronów. Regionalne Centrum Zarządzania (RCC) poinformowało o tym na kanale Telegram
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się