Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
33 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

 

On jeszcze za to euro dostaje... To jest robota marzeń! A no i jeszcze ruble, to inna sprawa.

Edytowane przez Cronos
Napisano
14 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Bułgaria ma oficjalnie prorosyjską, oficjalnie współpracującą z putlerem i całkiem wpływową partię Възраждане, czy jak kto woli Vazrazhdane, więc trudno mieć entuzjazm wobec tego państwa. Nasz Sikorski wyraźnie zasugerował, że przelot samolotu putlera nad Polską źle dla putlera się skończy, a Bułgaria wręcz przeciwnie, zezwoliła na taki przelot. Samo się to komentuje.

można dać zezwolenie , a później nie przypilnować jakiegoś czeczeńskiego czy afgańskiego wilka ze stingerem , jako drzewiej bywało

Napisano
53 minuty temu, bodziu000000 napisał:

 

 

To z zeszłej nocy jest. Tu efekt:

"Zdjęcia z konsekwencjami wybuchu w zakładzie amunicji w Kopiejsku, obwód czelabiński, Rosja.

 

Oficjalnie na ten moment - 12 zabitych, 10 nadal poszukiwanych.

 

W pobliżu epicentrum wybuchu można zobaczyć porozrzucane resztki amunicji i zapalniki do niej."

IMG_20251023_194804_071.jpg

IMG_20251023_194803_860.jpg

IMG_20251023_194803_510.jpg

IMG_20251023_194804_146.jpg

IMG_20251023_194803_714.jpg

IMG_20251023_194804_138.jpg

  • Tak trzymać 1
Napisano (edytowane)

No ale jako to? Przecież nic się nie stało. Wszystkie ukraińskie drony zostały - jak zawsze - bohatersko zestrzelone. Takie gigantyczne straty na skutek upadku tylko jednego maleńkiego fragmentu końcówki skrzydła zestrzelonego drona...?

:classic_wink: 🤣

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano

"Od marca, gdy przejęliśmy centra logistyczne, zrealizowaliśmy ok. 80 tys. transportów – średnio 20 tys. ton miesięcznie. Wspieramy obronę powietrzną, wysyłaliśmy np. radar systemu Patriot (z zasobów Niemiec), przekazujemy sprzęt dla wojsk pancernych, artylerii, jednostek walki elektronicznej oraz inżynieryjnych. To praca zespołowa, angażująca ekspertów z wielu krajów. Mamy system komputerowy „uzbrojony” w sztuczną inteligencję (AI), który gromadzi roczne zapotrzebowanie, ale też codziennie aktualizujemy dane operacyjne, reagując na zmieniającą się sytuację na froncie."

https://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/44978?t=Bron-i-szkolenia-NATO-wspiera-Ukraine-systemowo

Napisano
1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

 

Co na to Węgrzy? Zapomnieli?

W 69 rocznicę węgierskiego powstania antykomunistycznego ten zdrajca, pies i oślizgła onuca oddaje hołd kremlowi. 

Napisano
2 minuty temu, karpik napisał:

Co na to Węgrzy? Zapomnieli?

Też jestem w nieustającym szoku, ale tak, zapomnieli.

Wyrosło pokolenie srajfonów i butików ulicy Váci (sam ją kiedyś bardzo lubiłem) i teraz rok '56 te pokolenia mają w pompie.

Napisano
2 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

Też jestem w nieustającym szoku

Nie, nie sądzę, aby zapomnieli, czego przykładem może być popularność Magyara....

Choć, nie ma się co oszukiwać, to nie tylko efekt związków Orbana z Kremlem, ale także np dramatycznej sytuacji gospodarczej czy ekonomicznej Węgier, za które... Orban odpowiada.

Napisano
1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał:

Opozycja miała swój marsz, gdzie podaje się 2 x liczbę uczestników, w porównaniu do zwolenników Orbana.

Uczciwie wyborów nie wygra, ale niestety, ma wszelkie środki do ominięcia tej niedogodności.

Napisano
3 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

No ale to nie w omawianym państwie... ;-)

„Madjar” zwrócił się do Węgrów w rocznicę rewolucji 1956 roku i życzył im ponownego uwolnienia się od rosyjskiego wpływu

 

Dziś na Węgrzech odbywają się wielotysięczne wiece poświęcone rocznicy rewolucji 1956 roku. Są one postrzegane jako początek wyborów parlamentarnych. Dowódca Sił Bezzałogowych Robert Browdi o pseudonimie „Madjar” zwrócił się do Węgrów z apelem o ponowne uwolnienie się od rosyjskiego wpływu.

 

„69 lat temu historyczna Ojczyzna mojego Ojca Józefa Browdiego odważnie powiedziała czerwonej dyktaturze „Ruszkik haza” („Rosjanie, wracajcie do domu!”). Narodzie Węgier! Wiem, że dziś zbieracie się razem i zostaną wygłoszone alternatywne wobec istniejących wizje. Oczywiście dziś rozpocznie się kampania wyborcza na Węgrzech. Niech więc będzie bez krwi! A za Tiszą wreszcie pojawi się Madjar, dla wszystkich Madjarów MADJAR”,

 — napisał Robert Browdi, nawiązując do głównego konkurenta Orbána w nadchodzących wyborach – Pétera Madjara, który jest liderem opozycyjnej partii „Tisza” i wspiera Ukrainę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie