Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie vol. 5


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Właśnie wysłuchałem podcastu na temat „pomocy polskiego kościoła katolickiego” dla uciekinierów z Ukrainy. Sprawdzono dużą liczbę domów zakonnych, plebanii, innych nieruchomości kościelnych na polskiej ścianie wschodniej. Ilość znalezionych tam Ukraińców z obecnej fali uciekinierów - ZERO. Ukraińskich matek z dziećmi - ZERO. I to w warunkach, w których wszystkie takie obiekty kościelne są puste co najmniej w 50-70 proc. (sam takie znam).

Wyłącznie dziesiątki tysięcy Polaków i prywatnych firm robią teraz, co mogą, aby tym wszystkim Ukrainkom z dziećmi ofiarować cokolwiek z godziwych warunków. Państwo PiS ma to w tyłku. Daje co najwyżej stadion albo halę sportową lub widowiskową,a dalej Ukraińcy bujajcie się sami.

Nie policzyłbym, ilu już mam przyjaciół i znajomych, którzy za darmo oddali ukraińskim matkom z dziećmi jakieś swoje dodatkowe mieszkanie, albo zaproponowali takim Ukrainkom wspólne zamieszkanie z nimi. Nawet dziś opracowujemy różne formy pomocy dla Ukrainek z dziećmi z biznesmenem, który jest klientem mojej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest co doceniać i czy brak obozów to taka znowu wielka różnica między tym, co teraz ma miejsce?

Mamy znajomych, których znajoma Ukrainka drugi tydzień siedzi na łóżku polowym w hali widowiskowo-sportowej na warszawskim Ursynowie i płacze, jest w dużej depresji. Mój krąg znajomych jest już przepełniony ukraińskimi matkami z dziećmi, ale coś będziemy załatwiać jeszcze i dla tej nieszczęsnej.

Chyba można sobie wyobrazić, ilu takich ludzi siedzi w tych różnych halach i płacze. A państwowej pomocy psychologicznej dla nich - ZERO. Tydzień temu brałem udział w poszukiwaniach psychologów (najlepiej ukraińskich) do opieki nad ukraińskimi uciekinierami w Polsce. Kto tych psychologów szuka? Jakaś instytucja państwa PiS? Nie. Oczywiście organizacja społeczna, NGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja zbłaźniła się, okazała się nieprzygotowana do wojny. Zachód więc dał jej czas na reorganizację i aktualizację planów. Rosja uderzy teraz silniej i całe euro-atlantyckie towarzystwo powie z miną profesjonalistów – jak dobrze, że nic nie zrobiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

#Wrocław. Uchodźcom z Ukrainy pomaga 20 bezdomnych. To mężczyźni z Noclegowni św. Brata Alberta. Są wolontariuszami w Hali Orbita, która jest miejscem noclegowym dla uciekających przed wojną.-Nam pomagają, więc my też pomagamy. Czujemy się potrzebni-usłyszałem”. @RMF24pl

1.thumb.jpg.123605914bbd1b7b83316bc722d0f307.jpg

Niech psychoprawicowa przestępczyni Kania wskaże 20 księży na jakimś polskim przejściu granicznym, którzy pomagają uchodźcom z Ukrainy, tak jak tych 20 bezdomnych we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je...

Akurat na bieżąco wiem, co się dzieje w Stolycy zDolnego Śląska...
I wiem, że nie ma kraju na Świecie, który byłby organizacyjnie-finansowo-materialnie przygotowany na przyjęcie 2 mln Ukraińców w przeciągu dwóch tygodni...

Ale wiem także, że nie ma państwowych zasad postępowania, nie bardzo można liczyć na "materiały" z Agencji, itp itd...

Gdyby nie setki tysięcy jeśli nie miliony wolontariuszy, to mielibyśmy "jaka piękna katastrofa"- a tak, media całego Świata pieją z zachwytu...

 

 


PS Ciekawe, czy biurwy dostaną premie za pomoc i nadgodziny... Przecież taki Radziwiłł aż spać nie może...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Niech psychoprawicowa przestępczyni Kania wskaże 20 księży na jakimś polskim przejściu granicznym, którzy pomagają uchodźcom z Ukrainy, tak jak tych 20 bezdomnych we Wrocławiu.

Nie kuś, bo się tam pojawią z pustymi koszykami na daniny lub terminalami płatniczymi. Niech lepiej siedzą w tych pałacach i nie przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos pomocy ze strony kościoła, pisowska i reżymowa Polityka opisuje to tak:
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/2158089,1,koscioly-z-pomoca-dla-uchodzcow-grzech-ich-nie-wykorzystac.read

A w ogóle to proponuję założyć wątek "Wojna polsko-polska vol. 1", żeby oszołomy z prawa i lewa miały się gdzie produkować, bez zaśmiecania tego wątku.

Edytowane przez colias1
  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, colias1 napisał:

A propos pomocy ze strony kościoła, pisowska i reżymowa Polityka opisuje to tak:
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/2158089,1,koscioly-z-pomoca-dla-uchodzcow-grzech-ich-nie-wykorzystac.read

Cytat z artykułu: „Już obecnie Caritas Polska przekazała tam na najbardziej potrzebne rzeczy 100 tys. zł. Taka sama suma na najpotrzebniejsze wydatki trafiła do polskich diecezji, które graniczą z Ukrainą: lubelskiej, przemyskiej, zamojsko-lubaczowskiej i siedleckiej” – relacjonował ks. Iżycki.

100 tys. - tyle to Głódź wydaje na flaszki przez kwartał. Wstydu kk nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les05 nie bierz przykładu z propagandy Putina lub PiS bo jak twierdzisz że w wojnie w Syrii to garstka ludzi uciekła to twoja garstka tak wygląda

"Z powodu walk swoje domy musiało opuścić ponad 9 milionów osób. Liczba Syryjczyków, którzy zostali zarejestrowani jako uchodźcy w sąsiednich krajach lub czekają na nią, wynosi dziś 2.563.434. Do tego dochodzi ponad 6,5 miliona wewnętrznie przesiedlonych Syryjczyków."

to tak na marginesie taka garstka . Ale wiem że pisać to potrafisz ale czynić już nie . Pytanie przyjąłeś Ukrainkę z dzieckiem pod dach ???. Zapewniam że nie bo jak byś przyjął , jak Jedburgh_Ops lub inni to się dowiesz o pomocy naszego państwa i kreowaniu jak to PIS rozporządzeniami pomaga !!. I nagle byś się zdziwił jak grają tobą w h..a . Tak tak . W prasie i telewizji bębnią że każdy Polak który przyjmie i będzie utrzymywał uchodźców to dostanie na uchodźcę pomoc wysokości 40 zł dziennie , sprawdź jaki jest zapis i co trzeba zrobić aby to pozyskać i aby np przekazać to uchodźcy. mam w d..e te 40 zł ale Ukraince i dziecku by się przydało tyle że straż graniczna polska dostała dyrektywę że ma tylko odnotowywać kto przybył i nie stempluje wiz, paszportów czy dowodów , a przepis PIS mówi wyraźnie tylko dla uchodźcy którzy mają wbite w paszporcie przekroczenie granicy " oczywiście których to nasz SG nie wbija " efekt nikt w Polsce nie dostanie żadnej pomocy . taki PISzdzielcze skurwysyńskie pitolenie , mało tego w Częstochowie oczekiwanie na pozwolenie o pracę to obecnie 3 lata . Tak 3 lata bo jest 8 pracowników na miasto Częstochowa i wszystkie przyległe miasta w okół . Prywatnym firmą odpowiadają że rząd od 6 lat nie przysłał ani jednego więcej pracownika i jak ktoś chce zatrudnić niech to robi na czarno . Na stwierdzenie czy to jest polecenie urzędowe to się śmieją i mówią nie dajcie się złapać bo wtedy dowalimy wam 20 tys kary. To jest praworządność w wydaniu PIS. a to zaledwie czubek góry lodowej . Większość Ukraińców uciekła mają tylko dowody osobiste , ale to nic w Ukrainie bardzo dużo osób posiada jeszcze takie stare jak nasz papierowe . Idź z Ukrainką i załóż jej konto w banku aby mogła pracować z takim dowodem , no spróbuj !! się dowiesz podejścia państwa i przygotowania na ten eksodus . od ponad 3 miesięcy się Putek przygotowywał do wojny , USA i państwa ościenne wiedziały co się będzie działo . A nasi twardogłowi mieli wszystko w d..e bal wszystkich świętych , Zero przygotowania . Jest to najbardziej skurwiała i skompromitowana władza jaka była od okrągłego stołu , ale  o tym się przekonują Ci co muszą się na co dzień z decyzjami tych błaznów borykać . Les05 widzę że nawet nie jesteś prywaciarzem bo jak byś przeczytał "POLSKI ŁAD" dla przedsiębiorców i musiał byś go w swojej firmie wdrażać to sama Ci by się pięść w kułak zwinęła i chciał byś wtedy komuś przypierdolić albo temu co wiecznie kłamie i propagandą sieje albo sedesowi.

  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodziu,

ładuj wszystko, co znajdziesz o tym słynnym (także z kontrowersyjności) pułku Azow. To są straszne zakapiory i walczą bezpardonowo. Mało o nich teraz wiadomo, bo są traktowani tak trochę jak elita. Wiadomo tylko, że główna część pułku (ta kibolska stara gwardia) walczy na wschodzie, a pułk nieco się rozczłonkował i na zachodnim brzegu Dniepru jest centrum rekrutacyjne pułku i tam się szkoli nowego rekruta, także w użyciu Javelinów i podobnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Landszaft napisał:

Les05 nie bierz przykładu z propagandy Putina lub PiS bo jak twierdzisz że w wojnie w Syrii to garstka ludzi uciekła to twoja garstka tak wygląda

"Z powodu walk swoje domy musiało opuścić ponad 9 milionów osób. Liczba Syryjczyków, którzy zostali zarejestrowani jako uchodźcy w sąsiednich krajach lub czekają na nią, wynosi dziś 2.563.434. Do tego dochodzi ponad 6,5 miliona wewnętrznie przesiedlonych Syryjczyków."

to tak na marginesie taka garstka . Ale wiem że pisać to potrafisz ale czynić już nie . Pytanie przyjąłeś Ukrainkę z dzieckiem pod dach ???. Zapewniam że nie bo jak byś przyjął , jak Jedburgh_Ops lub inni to się dowiesz o pomocy naszego państwa i kreowaniu jak to PIS rozporządzeniami pomaga !!. I nagle byś się zdziwił jak grają tobą w h..a . Tak tak . W prasie i telewizji bębnią że każdy Polak który przyjmie i będzie utrzymywał uchodźców to dostanie na uchodźcę pomoc wysokości 40 zł dziennie , sprawdź jaki jest zapis i co trzeba zrobić aby to pozyskać i aby np przekazać to uchodźcy. mam w d..e te 40 zł ale Ukraince i dziecku by się przydało tyle że straż graniczna polska dostała dyrektywę że ma tylko odnotowywać kto przybył i nie stempluje wiz, paszportów czy dowodów , a przepis PIS mówi wyraźnie tylko dla uchodźcy którzy mają wbite w paszporcie przekroczenie granicy " oczywiście których to nasz SG nie wbija " efekt nikt w Polsce nie dostanie żadnej pomocy . taki PISzdzielcze skurwysyńskie pitolenie , mało tego w Częstochowie oczekiwanie na pozwolenie o pracę to obecnie 3 lata . Tak 3 lata bo jest 8 pracowników na miasto Częstochowa i wszystkie przyległe miasta w okół . Prywatnym firmą odpowiadają że rząd od 6 lat nie przysłał ani jednego więcej pracownika i jak ktoś chce zatrudnić niech to robi na czarno . Na stwierdzenie czy to jest polecenie urzędowe to się śmieją i mówią nie dajcie się złapać bo wtedy dowalimy wam 20 tys kary. To jest praworządność w wydaniu PIS. a to zaledwie czubek góry lodowej . Większość Ukraińców uciekła mają tylko dowody osobiste , ale to nic w Ukrainie bardzo dużo osób posiada jeszcze takie stare jak nasz papierowe . Idź z Ukrainką i załóż jej konto w banku aby mogła pracować z takim dowodem , no spróbuj !! się dowiesz podejścia państwa i przygotowania na ten eksodus . od ponad 3 miesięcy się Putek przygotowywał do wojny , USA i państwa ościenne wiedziały co się będzie działo . A nasi twardogłowi mieli wszystko w d..e bal wszystkich świętych , Zero przygotowania . Jest to najbardziej skurwiała i skompromitowana władza jaka była od okrągłego stołu , ale  o tym się przekonują Ci co muszą się na co dzień z decyzjami tych błaznów borykać . Les05 widzę że nawet nie jesteś prywaciarzem bo jak byś przeczytał "POLSKI ŁAD" dla przedsiębiorców i musiał byś go w swojej firmie wdrażać to sama Ci by się pięść w kułak zwinęła i chciał byś wtedy komuś przypierdolić albo temu co wiecznie kłamie i propagandą sieje albo sedesowi.

Landszaft, Ukraińców pod dach nie przyjąłem ale kilka dni temu obiecałem jednej Ukraińce i jej mężowi przekazać coś co jest im równie potrzebne jak dach. Za kilka dni to dostaną, jak wszystko dobrze pójdzie. Na inne pytania nie odpowiem, bo twoje problemy mnie przerastają. Przykro mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Landszaft napisał:

Pytanie przyjąłeś Ukrainkę z dzieckiem pod dach ???. Zapewniam że nie bo jak byś przyjął , jak Jedburgh_Ops lub inni to się dowiesz o pomocy naszego państwa i kreowaniu jak to PIS rozporządzeniami pomaga !!. I nagle byś się zdziwił jak grają tobą w h..a .

Przede wszystkim to państwo PiS gra w ten zacny organ z Ukraińcami. Dziś w mediach wielkie halo, że od dziś Ukraińcy mogą dostawać numery  PESEL i że np. w Warszawie to jest zorganizowane na Stadionie Narodowym.

No to żona wzięła nasze Marinę i Maszę do samochodu i jazda szybko na Narodowy. A tam jeżdżą samochody z megafonami, że dziś już nie przyjmują, bo... numerki się kuźwa skończyły! Tych PiSowców to po...ło! Numerki im się skończyły! Chyba im się kryzys uchodźczy pomylił z jakąś pocztą z numerkami albo z przychodnią NFZ z numerkami. Co za debile.

To powinno działać całodobowo, a nie kuźwa na jakieś łaskawe numerki od państwa PiS. Megafony podawały, że przyjmują Ukraińców na Narodowym jutro od 8 rano. Zobaczymy, czy jutro będą numerki, czy może trzeba stać po numerek od 1.00 w nocy, żeby go dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie