Jump to content

colias1

Forum members
 • Posts

  92
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

colias1 last won the day on October 5 2020

colias1 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

colias1's Achievements

3

Reputation

 1. Dla porządku należałyby chyba jeszcze dodać, że żaden nie został przebudowany na Poteza 540.
 2. Stary retusz by Janusz Magnuski. Jednym słowem fejk.
 3. Doprawdy? Jest Kolega przekonany, że w przypadku nitów spęczanych różnice w średnicy na drugim miejscu po przecinku są istotne? Poza tym w czasie naprawy stosuje się nity nadmiarowe. Mogę się dowiedzieć kto dorabia złącza 1/4 obrotowe? Naprawdę? A jak zaproponuję naprawię najbliższą z typo-szeregu metrycznego blachą nadmiarową, to co się stanie? MRB mi odrzuci? No faktycznie w lotnictwie potrzeba części zapasowych to coś niezwykłego (sarkazm, żeby nie było nieporozumień). Proponowana przez Kolegę filozofia dorabiania części, jako żywo nasuwa mi smutne skojarzenia ze śmiercią kpt. Sobańskiego. Może to lepiej, że Kolego nie jest już technologiem...
 4. Generalnie kasa z datków szła do jednego wora. W efekcie mogło się okazać, że krakowscy rzemieślnicy ufundowali wojsku np. 1000 par gaci. Bezwzględnie potrzebnych, ale medialnie... no cóż... W związku z tym z magazynu wyciągano jakiś bardziej ambitny sprzęt, odświeżano i pokazywano jako ten zakupiony z zebranych pieniędzy. Takie drobne oszustwo, ale czego się nie robi dla podtrzymania morale narodu.
 5. Kolego Jedburgh_Ops, jakby Kolega sięgał po inne opracowania niż te dostępne w najbliższym kiosku, to by kolega wiedział, że rzetelnych historyków lotniczych w Polsce jest wielu.
 6. Szachownica raczej nie polska a informująca, że to samolot przydzielony do dowódcy grupy armii.
 7. Tylko kolejowe FT - i to nie wszystkie - miały oświetlenie.
 8. Lepiej niż później niż wcale." Obyś miał rację Woytas. Ja się boję, że jak się zrobi afera medialna, to zaraz zlecą się wszelkiej maści politycy z prawa i lewa. To raczej nie wróży, że będzie lepiej.
 9. Coś nasi dziennikarze mają opóźniony zapłon. Sprawa - przynajmniej w światku lotniczym - wiadoma od tygodni.
 10. Dojna zmiana"? Raczej nie. W tym przypadku, to klasyczne przeszacowanie własnych możliwści, czy - jak kto woli - zlekceważenie na starcie potencjalnych problemów. Brak wystarczających kompetencji, czasu oraz finansów połaczony z głębokim przekonaniem o swojej nieomylności. A temat naprawdę jest nie trywialny.
 11. Nie podobają mi się pyskówki polityczne na naszym forum. Uważam, że moderatorzy dali totanie d... dopuszczając to czegoś takiego Nie mam zamiaru w tym uczestniczyć, ale jak ktoś pisze taką bzdurę, że NSDAP była partią prawicową (lewicową zresztą też do końca nie była a niezideologizowani politolodzy od zawsze mają bardzo poważne problemy z jej zaszuwladkowaniem) to zdzierżyć nie mogę. Przykro, że tacy starzy i wydawałoby się rozsądni forumowicze w zacietrzewieniu tracą dystans i poczucie zdrowego rozsądku, że o podstawowej uczciwości względem historii nie wspomnę. Wstyd!
 12. Fala wcale nikogo nie obraża. Jest popyt na bajki, to i podaż się pojawiła. Zdrowo i zgodnie z naturą. A że za nasze pieniądze... W sumie gorsze przewały publicznego grosza widziałem niezależne od barw noszonych na tarczach miłościwie na panujących.
×
×
 • Create New...

Important Information