Jump to content

KayFranz

Forum members
 • Posts

  657
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

KayFranz last won the day on August 29

KayFranz had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

KayFranz's Achievements

49

Reputation

 1. ROBOTNICY I PRACOWNICY ZAKŁADÓW ŻYRARDOWSKICH OBRONIE NARODOWEJ
 2. I ładnie widoczną deską dna bagażnika za tylną wręgą kabiny.
 3. Zakładam ten wątek w nadziei, że osoba czytająca to forum może naprowadzi mnie na ślad. Ktoś w Polsce ma to zdjęcie. Dotarłem nawet do takiej osoby, rozmawialiśmy przez telefon, dostałem zrobiony smartfonem podgląd oryginału, ale kontakt się urwał. W każdym razie abonent jest od wielu tygodni niedostępny. Mam nadzieję, że to nie to, co myślę... Czy ktoś z Was wie, kto posiada taką fotografię? Nie musi być dokładnie ta sama albo tej wielkości, przecież przed wojną kopiowanie fotografii było dość popularne, więc może to nie jedyna, która się zachowała. Interesuje mnie scenka z tym samolotem (lub może inne, podobne ujęcia). Jeśli możecie podrzucić mi jakiś trop - poproszę BARDZO o priva. Od razu uprzedzam - nie zamierzam nikogo pozbawiać cennej pamiątki czy fragmentu zbiorów, jeśli właściciel zechce fotografię zachować - to tak się stanie. Proszę tylko o podrzucenie "ścieżki" do tej osoby.
 4. Dobra, wiem, że za chwile ktoś mnie wyprostuje, że kalendarz się nie zgadza - ale to konstrukcja "mentalnie" jeszcze nawiązująca do przedwojennych osiągnięć, więc tutaj dam wici. Nic nowatorskiego w tym latawcu nie było. Wypłynęły znakomitej jakości zdjęcia powojennego PZL S-1. Ujęcia były robione przez zawodowego fotografa, na przełomie 1945 i 46 r. i są w naprawdę dobrych, fachowych rękach. Na razie opublikowano ich 6, ale klatki z filmu są sukcesywnie skanowane i obrabiane, więc może będzie więcej. Słowo kluczowe: Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka” P.S. Właśnie sobie sprawdzam, czy to nie jest czasem OSTATNI samolot ozdobiony przedwojennym logotypem PZL. Zna ktoś późniejsze konstrukcje z tym logiem?
 5. Heba na odwyrtkie... Drzewiecki to ten w okularkach.
 6. Wiem, znam. Dmitrij ma błogosławieństwo na używanie moich profili, więc w tym przypadku proszę nie traktować go jako standardowego "webmastera z tamtego kraju"... Trochę go zresztą dokarmiłem materiałami do Ciervy.
 7. A, to. Skupiłem się na treści napisu na tej leżącej tablicy, a nie zajrzałem w ogóle na link do FB. Faktycznie, to wygląda na Skniłów. Konkretnie prawa strona (patrząc od wejścia) dużego hangaru. Po lewej stał w nim "Wicher". THX
 8. Znalazłem o wiele lepszej jakości foto tej sowieckiej Ciervy.
 9. Ok, chwilę mnie tu nie było. Widocznie zbyt kunsztownie ukryłem myśl przewodnią - chodziło mi raczej o to, że na samolocie są reklamy i STANAVo i SHELLa, ale i tak benzynkę brano od jeszcze innej firmy. No, ale jeżeli już mamy festiwal firm paliwowych (na razie zagranicznych, krajowych jeszcze nie tykamy...) to jeszcze to: Giedgowd Ignacy nad logotypem rzeczonej f-my MobilOil (foto rzecz jasna zajumane z NAC-u) oraz mini-zagadek: na którym polskim samolocie było naklejone takie logo? Jeśli ktoś zna odpowiedź, to siedzi cicho (konkursu nie będzie, bo i tak nagrodę już schrupałem...), za to niech ci mniej świadomi przećwiczą szukanie.
 10. Foto z cyklu "Piniondz nie wonieje..." Na kadłubie reklamka firmy paliwowej STANAVO, na ogonku reklamka firmy paliwowej SHELL. W czasie 3. KKA w 1930 paliwo dostarczała firma MobilOil, w każdym razie jej cysterny są na zdjęciach. Bohater pierwszego planu nie wymaga opisu. Tu sami fachowcy.
 11. Pojawiło się na znanym, krajowym itd. Czego to szczątki? Bo próba ustalenia dalszych szczegółów (data, miejsce) to raczej bez szans jest. Oczywiście mam swój typ, ale nie chcę niczego sugerować. Napisałem go BIAŁYMI literkami (żeby nie psuć chętnym przyjemności odgadywania) -> Ansaldo A.1 Balilla
×
×
 • Create New...

Important Information