Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

No tak... spółka zatrudniająca -naście tysięcy pracowników, rękoma swych kadrowych i księgowych nie potrafi wyliczyć pensji... Bo przecież takie było/jest tłumaczenie ze strony rządu i rodziny...
Błagam...

Piszesz teraz o całkiem innej sprawie a nawiązujesz do moich postów z pierwszych dni stycznia gdy dużo nisze pensje dostali m.in. nauczyciele. 

Tam była prostsza sprawa bo nie złożyli oświadczeń o przysługujących im ulgach - histeria była wielka, wyjaśnienie dość proste.

A to co mówią o Polskim Ładzie kadry i księgowi to już sprawa na osobny temat. Rządzący chcieli dobrze, wyszło jak zwykle, zobaczymy ile zdążą wyprostować rozporządzeniami i interpretacjami MF i skarbówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Piszesz teraz o całkiem innej sprawie a nawiązujesz do moich postów z pierwszych dni stycznia gdy dużo nisze pensje dostali m.in. nauczyciele.  "

Znaczy się? Piszę, posługując się co rusz nowymi przykładami, o niższych pensjach, które otrzymało N milionów mieszkańców raju nad Wisłą...

 

"nauczyciele
Tam była prostsza sprawa bo nie złożyli oświadczeń o przysługujących im ulgach - histeria była wielka, wyjaśnienie dość proste. "

Ty tak na serio? Nauczyciele, podobnie, jak mundurówka i służby?

 

"Rządzący chcieli dobrze, wyszło jak zwykle, zobaczymy ile zdążą wyprostować rozporządzeniami i interpretacjami MF i skarbówki. "

Taaaa.... Zawsze i wszędzie chcą dobrze, ale pamiętaj "Nie kradnij, rząd nie lubi konkurencji".

 

PS Od kiedy ustawy wolno "wyprostować rozporządzeniami i interpretacjami MF i skarbówki. "? Z ciekawości pytam, bo to będzie zgodne z modą przewodniej partii narodu, ale mało zgodne z np Konstytucją...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

"No bo nie próbowałeś nawet wyjaśnić jakim cudem mając emerytury ..."

Czy ja coś pisałem o zasadach? Nie- dyskusja była o prostej matematyce- jaka kwota była XII.2021 a jaki i, że niższa, w I.2022...

 

PS Podpowiem ci, że ja zazwyczaj pod koniec stycznia roku kolejnego miałem rozliczony podatek za rok poprzedni. Na dziś nie istnieją nawet programy informatyczne liczące PIT'y roczne. Na tyle dużo jest zmian i zmian do zmian.. A Mistrz Power-pointa zapowiada kolejne...

 

 Dlatego nadal jestem ciekaw dzięki jakim zasadom trafili do elitarnego klubu 0,000001 % :)

Ps. Pisząc w styczniu że nie ma jeszcze programu liczącego PIT roczny nie czepiasz się odrobinę ? Masz czas do maja 2023. I druga dobra wiadomość - jak coś skopałeś to oddadzą Ci z 5 tyś. nadpłaty. Albo nakażą zwrot 6 tyś. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

nauczyciele
Tam była prostsza sprawa bo nie złożyli oświadczeń o przysługujących im ulgach - histeria była wielka, wyjaśnienie dość proste. "

Ty tak na serio? Nauczyciele, podobnie, jak mundurówka i służby?

 

"Rządzący chcieli dobrze, wyszło jak zwykle, zobaczymy ile zdążą wyprostować rozporządzeniami i interpretacjami MF i skarbówki. "

Taaaa.... Zawsze i wszędzie chcą dobrze, ale pamiętaj "Nie kradnij, rząd nie lubi konkurencji".

 

PS Od kiedy ustawy wolno "wyprostować rozporządzeniami i interpretacjami MF i skarbówki. "? Z ciekawości pytam, bo to będzie zgodne z modą przewodniej partii narodu, ale mało zgodne z np Konstytucją...

 

 

8 raz to napiszę - prosta sprawa była z nauczycielami co nie złożyli oświadczeń. Nie wypowiadałem się o mundurówce i służbach.

A gdzie napisałem że prostowanie ustaw w ten sposób jest poprawne ? 

Bardzo mocno nadinterpretujesz i potem rozprawiasz się z własną tezą, nie moją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

" Dlatego nadal jestem ciekaw dzięki jakim zasadom trafili do elitarnego klubu 0,000001 % :)"

Skąd powyższe dane?

 

"Ps. Pisząc w styczniu że nie ma jeszcze programu liczącego PIT roczny nie czepiasz się odrobinę ? Masz czas do maja 2023. I druga dobra wiadomość - jak coś skopałeś to oddadzą Ci z 5 tyś. nadpłaty. Albo nakażą zwrot 6 tyś. ;) 

Idziesz tropem takiego jednego, co o Tu i zimnej wojnie się rozpisuje..
Może nie wiesz, może się pomyliłeś- za 2021 trzeba się rozliczyć do końca kwietnia* 2022...

A dlaczego wg ciebie się czepiam?
Rozumiem, że np do banku dokumentów związanych z dz. gosp. nie doniosę, podpierając się twoją opinią i bredniami Mistrza Power-pointa? Nie zadziała, z góry podpowiem...


Podziwiam twój upór i zaangażowanie.. ale poczytaj opinie praktyków księgowości, kadr, itp, itd.. serio.

 

 

* upraszczam- znaczenie ma kiedy i jak długi majowy w 2022 wypadnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"...wyszło jak zwykle, zobaczymy ile zdążą wyprostować rozporządzeniami i interpretacjami MF i skarbówki."

vs

"A gdzie napisałem że prostowanie ustaw w ten sposób jest poprawne ? "

 

Rozumiem, że skoro napisałeś, że "zobaczymy ile zdążą wyprostować rozporządzeniami i interpretacjami MF i skarbówki." to dopuszczasz możliwość, że będzie kolejny legislacyjny wał...

 

"Bardzo mocno nadinterpretujesz i potem rozprawiasz się z własną tezą, nie moją. "


A nie, wróć... ty tak sobie, żeby poprawić wizerunek przewodniej partii narodu.. nawet, gdy korzysta z metod niezgodnych z prawem i zasadami jego tworzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

rozumiem, że skoro napisałeś, że "zobaczymy ile zdążą wyprostować rozporządzeniami i interpretacjami MF i skarbówki." to dopuszczasz możliwość, że będzie kolejny legislacyjny wał...

 

"Bardzo mocno nadinterpretujesz i potem rozprawiasz się z własną tezą, nie moją. "


A nie, wróć... ty tak sobie, żeby poprawić wizerunek przewodniej partii narodu.. nawet, gdy korzysta z metod niezgodnych z prawem i zasadami jego tworzenia :-)

Kolejny raz coś mi przypisujesz i radośnie z tym polemizujesz.

I zaczynasz zdanie od "rozumiem" a nie rozumiesz że także mi jest doskonale znana zasada że akt niższego rzędu ( rozporządzenie) nie może być sprzeczny z aktem wyższego rzędu (ustawą).

Serio czujesz się 10 razy mądrzejszy od kogoś kto przyznaje się do głosowania na PiS ? Może jest w tym odrobina nieuzasadnionej pychy ?

Bo nawet ironię dość oczywistą ( to o rozporządzeniach zmieniających wadliwa ustawę) bierzesz na serio jakbyś z jakimś upośledzonym polemizował.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"że także mi jest doskonale znana zasada że akt niższego rzędu ( rozporządzenie) nie może być sprzeczny z aktem wyższego rzędu (ustawą). "

No to w jaki sposób oczekujesz naprawy/poprawy/zmiany bubla, jakim są przepisy, np, podatkowe Ładu? Przecież obaj wiemy, że drugi raz głosowanie nad ustawą się nie uda...

 

Sam napisałeś, że "zobaczymy ile zdążą wyprostować rozporządzeniami i interpretacjami MF i skarbówki.".

Czyli z pokorą czekasz na kolejne łamanie prawa i zasad jego tworzenia...

 

PS Ale wracając do przykładów- czym sobie, w takim razie, górnicy z KGHM zasłużyli na obniżki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

"Rządzący chcieli dobrze, wyszło jak zwykle, zobaczymy ile zdążą wyprostować rozporządzeniami i interpretacjami MF i skarbówki. "

Dziwne że nigdy się nie "pomylą" ma korzyść podatnika. Zdarzył się kiedyś taki cud?

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał:

Sam napisałeś, że "zobaczymy ile zdążą wyprostować rozporządzeniami i interpretacjami MF i skarbówki.".

 

 

Czy z tego wynika , że 

 

2 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Czyli z pokorą czekasz na kolejne łamanie prawa i zasad jego tworzenia...

 

? Przecież On tego dosłownie nie napicał ;) No i udowodnij , że czarne jest czarne a białe jest białe :D . 

ps. I zobacz , jak ładnie wybrnął z Twoich emerytów.. Umieścił ich w ułamku promila ,żeby nie można było powiedzieć , że łże ...

ps.2 https://businessinsider.com.pl/gospodarka/glapinski-zdradzil-ile-powinny-wyniesc-stopy-dla-kredytobiorcow-to-bylaby-katastrofa/eqzmjzf  ciekawe , co powinien zrobić człek tak niekompetentny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szutnik

"ps. I zobacz , jak ładnie wybrnął z Twoich emerytów.. Umieścił ich w ułamku promila ,żeby nie można było powiedzieć , że łże ..."

Emerytów, nauczycieli, pracowników KGHM... plus mundurówkę i służby, co dla odmiany przedstawiciele przewodniej partii narodu przyznali...

Parafrazując Tyra- generalnie syndrom sztokholmski pomieszany z syndromem oblężonej twierdzy :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

szutnik

"ps. I zobacz , jak ładnie wybrnął z Twoich emerytów.. Umieścił ich w ułamku promila ,żeby nie można było powiedzieć , że łże ..."

Emerytów, nauczycieli, pracowników KGHM... plus mundurówkę i służby, co dla odmiany przedstawiciele przewodniej partii narodu przyznali...

Parafrazując Tyra- generalnie syndrom sztokholmski pomieszany z syndromem oblężonej twierdzy :-)

 

 

Ja wiem, że "promile" już zaczynają się podliczać i wyjdzie dupa zbita z bełkotu Pinokia. Można jeszcze próbować przykrywać to jeszcze jakimiś wyimaginowanymi problemami ale kamień już zaczął się toczyć z góry i nic go nie zatrzyma :( .....nawet zmiana władzy :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Człowieku Śniegu,

daj sobie spokój z dyskutowaniem z Balansem. Nie widzisz, kto to jest? Jak kiedyś będziesz miał nastrój do żartów to co najwyżej możesz go poprosić o pokazanie stempelka, kiedy ostatnio zdawał egzamin z prawa lotniczego i procedur operacyjnych w narodowej przestrzeni powietrznej. A potem niech Ci opisze praktykę, bo procedury na papierze procedurami, ale gdyby się ich trzymać to ruskie statki powietrzne nieźle by spadały, tylko że nikt tego nie chce.

Daj sobie spokój z dyskutowaniem z Balansem. Nie szkoda Ci prądu?

Bardzo długo byłeś dla mnie prawdziwym Guru odnośnie lotnictwa. Bo co tam ja ze swoimi 2 latami w aeroklubie i to przeszło pół wieku temu, liźnięciem jedynie Prawa Lotniczego, a z fachowej literatury lekturą BIIL'a. A tu trafił się Gość, który nie dość, że Prawo Lotnicze i Procedury Operacyjne w NPP ma w małym palcu, to jeszcze koleguje się nawet z generałami i jest zapraszany/bywa służbowo[?] na wojskowe lotniska, a nawet na tajne ćwiczenia na DOL'ach, aby je ocenić[?]. Do tego, jak sam się chwali, ma liczne certyfikaty i bardzo ważne pieczątki, o których to ja nawet pomarzyć bym nie śmiał...

I wszystko było fajnie, do czasu gdy się okazało, że tak naprawdę, to nie rozróżnia Wyłącznej Strefy Ekonomicznej [EEZ], od Strefy Kontroli Powietrznej jakiegoś państwa. Nie rozróżnia też samolotów szpiegowskich np. U-2, od samolotów ON. Aby się jeszcze bardziej skompromitować, to zamiast odpowiedzieć na kilka prostych pytań, to stosuje taktykę protekcjonalizmu - że to niby balans to taki mały Jasio, który jest po dużym piwku i nie wie co mówi.

 Aby nie przeciągać tematu, to ja tylko ponownie poproszę o odpowiedź na jedno pytanie - Gdzie to niby Brytyjczycy strącili, czyich i jakich konkretnie typów samolotów i śmigłowców w swojej strefie TEZ?

PS. Mam nadzieję Yeti, że tym razem mojego posta nie wytniesz w imię poprawności politycznej?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

szutnik- a nie zrobiło na Tobie wrażenia, że

"Analogicznie moje wydatki wzrosły podobnie choć ja potrafię je racjonalnie wytłumaczyć."

w odniesieniu do +/- 400 % między 2015 a 2021?

 

Wiesz, znam z autopsji tą korporacje a i wielu leśników i wyżej i wiem ,że nie mają źle:) A gdy któremuś czegoś brakuje korzysta z lewizn , które są tak trudne do udowodnienia ,że niemal niemożliwe. Tak że, nieważne co się w tym chorym kraju dzieje , im nie stanie się krzywda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, szutnik napisał:

Tak! Znam nawet dwa :) Jeden ze Stanów, drugi z Reichu :D 

Ja znam trzeci!

Księgowa pisowskiego CBA i 9 wyparowanych baniek. Ona rzucała tymi bańkami w męża. Skarbówka musiałaby pracować z lornetkami, nie z komputerami, aby to się wydało (jak ona ładnie rzuca) i aby państwo 9-bańkowe zapłaciło od tego „podatek”. To, że teraz płacą, ale inaczej i ze stosownej ławy to już zupełnie inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale, że podwyżka +/-400 % w ciągu 4-5 lat?
Zazdroszczę... no, ale ja oderwana od rzeczywistości wielkomiejska elita jestem...

No widzisz ! Trzeba było inaczej chrumkać , to może dopuścili by Cię do koryta :D . A tak, musisz jak ja zapieprzać na te podwyżki.

ps. Patrz , jak koledzy ładnie się starają , żeby i im coś skapnęło z Pańskiego stołu... ( pewnie niektórym to nawet się udało )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 11:50, balans napisał:

A odnośne historii, to "najsławniejszy" i zarazem najbardziej tragiczny był przelot pasażerskiego Koreańczyka, któremu Amerykanie nakazali przelecieć się nad Sachalinem...

To pewnie dla tego ruskie znaleźli skrzynki i nie ujawnili ich do 1992 by kryć winnych Amerykanów...

Znowu bzdolisz... Wina pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 19:50, Jedburgh_Ops napisał:

Dziś w necie wylądowała IPNowska teczka Ewy Chabros-Chromińskiej - SBczki, która dowodziła zakupem dla PiS Pegasusa.

„Antykomunistyczna”, „antyesbecka” partia PiS przez lata dawała zarabiać milicjantom, ubekom, esbekom, KGBistom z firmy Matic nie tylko na Pegasusie. Ta esbecka banda pod rządami PiS dostała od PiS 40 baniek i wyposażała: Prokuraturę Krajową, CBA, NBP, Centrum Informatyki Ministerstwa Finansów, Centrum Cyberbezpieczeństwa Sił Zbrojnych, ale najlepsze, że też... IPN.

Płyty nagrobne nad kierownictwem MBP chyba się trzęsą ze śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Sam napisałeś, że "zobaczymy ile zdążą wyprostować rozporządzeniami i interpretacjami MF i skarbówki.".

Czyli z pokorą czekasz na kolejne łamanie prawa i zasad jego tworzenia...

Ile razy trzeba Ci pisać że to ironia o prostowaniu ustaw rozporządzeniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

szutnik

"ps. I zobacz , jak ładnie wybrnął z Twoich emerytów.. Umieścił ich w ułamku promila ,żeby nie można było powiedzieć , że łże ..."

Emerytów, nauczycieli, pracowników KGHM... plus mundurówkę i służby, co dla odmiany przedstawiciele przewodniej partii narodu przyznali...

Parafrazując Tyra- generalnie syndrom sztokholmski pomieszany z syndromem oblężonej twierdzy :-)

Dalej mnie nie przekonałeś, nawet nie próbowałeś, że jest taka możliwość aby emeryci z dochodami do 5 tyś. stracili. A tu czytam że to ja łżę.

I ponownie piszę że nawet nie wspominałem o mundurowce i służbach tylko o nauczycielach i części emerytów ?

Ty masz na drugie imię Doris ? Tak jak ta z "Gdzie jest Nemo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

Ależ ja doskonale rozumiem twoje frustracje.

Miał być skok cywilizacyjny i dokumentne przemeblowanie systemu podatkowego. A wyszedł pożar w burdelu, którego nawet Suski z Sasinem by się nie powstydzili...

Ja się frustruję  wyłącznie rżnięciem głupa i pozorowaniem dyskusji :)

Lubię fakty, argumenty, linki do ciekawych materiałów...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie