Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

takafura

"Na wykresy zerknąłem ale nie mam pojęcia jak to skomentować. Może dobrze że wykresy tak ładnie pną się w górę a może źle ? Nie mam w tym temacie bladego pojęcia... "

O czym nie masz, pomijając inne tematy, bladego pojęcia?
Że miało być lepiej-taniej-itp-itd?
A wychodzi + 25 % większe zatrudnienie a w porównaniu do 2015 w 2021 wydatki Kancelarii wzrosły o delikatne +/- 400 %....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Balans

Ale Ty czytasz to co piszesz?

Człowieku Śniegu,

daj sobie spokój z dyskutowaniem z Balansem. Nie widzisz, kto to jest? Jak kiedyś będziesz miał nastrój do żartów to co najwyżej możesz go poprosić o pokazanie stempelka, kiedy ostatnio zdawał egzamin z prawa lotniczego i procedur operacyjnych w narodowej przestrzeni powietrznej. A potem niech Ci opisze praktykę, bo procedury na papierze procedurami, ale gdyby się ich trzymać to ruskie statki powietrzne nieźle by spadały, tylko że nikt tego nie chce.

Daj sobie spokój z dyskutowaniem z Balansem. Nie szkoda Ci prądu?

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Erih napisał:

Jedburggh_Ops, tak mi sorry, nie rozumiemy się. jednostkowy przykład żony polityka, która "dwutorowo" się realizuje, z jednej strony jako pilotka myśliwska, z drugiej jako matka, nie jest dla mnie przykładem reprezentatywnym.

Masz rację czepiając się kariery tej konkretnej pani a jednocześnie nadużywasz jednostkowego przypadku.

PS Dla mnie ten pan nigdy nie był ciekawą opcją polityczną. Ot, takie chadeckie nic usiłujące wykroić sobie kawałek tortu w układance PO-PiS. Może dla tego niezbyt etyczne zachowanie jego małżonki wcale mnie nie bulwersuje. Natomiast niezbyt mi się podoba, że jej jednostkowy przykład rozciągasz na całą resztę kobiet w Siłach Zbrojnych.

Cześć Erih,

Przykro mi, że Ci przykro :-)

To, co specjalnie dla Ciebie opisałem, nie jest seksistowskie. Mam niezmierzony szacunek wobec kobiet, chodzę na wszystkie demonstracje Strajku Kobiet, więc to nie jest tak, że w tych moich postach dla Ciebie chciałem paniom dołożyć.

Ale cwaniactwa za moje pieniądze tolerował nie będę, czy to w wykonaniu kobiet, czy to mężczyzn, a cwaniactwo zalęgło się w SPRP na potęgę. Ty to cwaniactwo finansujesz, ja to finansuję i 37,95 mln Polaków. Kolejnych urlopów macierzyńskich pilotce mającej psi obowiązek kontrolowania polskiej przestrzeni powietrznej tolerował (przynajmniej bez komentarza) nie będę, bo jako podatnik z polskimi pilotami myśliwskimi zawarłem zupełnie inną umowę. I to ja ją zawarłem, Ty ją zawarłeś, a nie państwo bez żadnych własnych pieniędzy.

Jak Ci wspomniałem, w pewien sposób byłem związany z polskimi pilotami MiG-ów-29.  Bywałem u nich w Janowie i bywałem u nich na DOL-ach. To byli i są goście w najwyższym stopniu etyczni. Wszyscy zakończyli służbę a MiG-ach-29 jako podpułkownicy, pułkownicy, a jeden jako generał. Im by nigdy do głowy nie przyszło, żeby posłużyć sobie do stopnia kapitana, co najwyżej majora, a potem prysnąć z wojska do linii lotniczych za pieniądze X razy większe, niż w woju.

Mimo że Ci przykro, to niestety podtrzymuję, że kobieta-pilot myśliwski to żaden pilot na jakąkolwiek wojnę lub choćby tylko napiętą sytuację na granicy powietrznej jej państwa (wyjątek to Izrael, ale o wyjątkach tu nie mówimy). Przyczyny fizjologiczne wspomniałem, ale nie tylko o nie chodzi. O gigantyczny aspekt polityczno-propagandowy też, ale to za długo, żeby pisać tu elaborat na ten temat.

Uprawnione do latania na MiG-ach-29 są w Polsce trzy kobiety. Jednocześnie brakuje pilotów do F-16 i nie daje się osiągnąć wspomnianego przeze mnie wcześniej współczynnika 1:2. No więc dlaczego trzy polskie pilotki myśliwskie latają/latały tylko na MiG-ach-29, czyli na samolotach „sportowych”, jak się je w wojsku określa, bo nie nadają się do żadnej współczesnej walki, a wyłącznie do tzw. podtrzymywania nawyków pilota? Gdyby te pilotki były wybitne, gdyby można im było zaufać, że będą latały, a nie rodziły kolejne dzieci i siedziały na urlopach macierzyńskich to już dawno byłyby na F-16, a nie na „sportowych” MiG-ach.

Chcesz się założyć, że spośród tych trzech polskich pilotek MiG-ów-29 tylko jedna chce przeczekać, żeby (ewentualnie, być może) przejść na F-35, a pozostałe dwie rozstaną się z SPRP bez dosłużenia stopnia choćby majora i prysną do linii lotniczych po sfinansowaniu im przez durnych podatników świetnego wykształcenia i wyszkolenia?

A że złotousty Szymon Hołownia – udający dobrego wujka dla wszystkich, aby tylko przedrzeć się do polityki – to postać wysoce nieciekawa to się z Tobą całkowicie zgadzam. Miałem tylko sekundę zawahania, czy nie oddać jakiegoś głosu na niego, ale sam się sobie dziwię, że doszło u mnie do czegoś takiego.

Pozdrowienia! :classic_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, takafura napisał:

Tylko dla przyjaciół lasu i LP ;)

To ja poproszę.

Z Puszczy Kampinoskiej nie wychodzę, nawet mam status jej strażnika społecznego i dostałem specjalne numery komórkowe dla wtajemniczonych, żeby zgłaszać różne akty wandalizmu, więc takie zdjęcia mi się należą.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bjar_1 napisał:

Co zimę dokarmiam ptaki...

O, właśnie, my z żoną też!

Kupujemy w Maxi Zoo taką specjalną karmę w kulkach dla ptaków, bo ludzie kompletnie nie wiedzą, co ptakom podawać i prędzej je zabijają złą karmą, niż im pomagają. Kiedyś moja firma realizowała specjalny program społeczny na ten temat z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków.

Absolutnie (te specjalne) zdjęcia Pani Rzecznik mi się należą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

O, właśnie, my z żoną też!

Kupujemy w Maxi Zoo taką specjalną karmę w kulkach dla ptaków, bo ludzie kompletnie nie wiedzą, co ptakom podawać i prędzej je zabijają złą karmą, niż im pomagają. Kiedyś moja firma realizowała specjalny program społeczny na ten temat z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków.

Absolutnie (te specjalne) zdjęcia Pani Rzecznik mi się należą!

Mnie uczono, że dzikich ptaków się nie dokarmia, chyba, że faktycznie 3 miesiące grubą warstwą śniegu leży.

Może się takafura wypowie w temacie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 14:58, Jedburgh_Ops napisał:

Pegasusa dla Polski - pod kontrolą służb PiS - kupiła rodzinna firma byłych milicjantów i esbeków.

Teraz będzie tak, jak w więzieniach, że najważniejsi świadkowie najcięższych przestępstw zawsze pod prysznicem poślizną się na mydle ze skutkiem śmiertelnym.

Właśnie nam tu zmarł najważniejszy świadek wdrażania Pegasusa w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karpik napisał:

Mnie uczono, że dzikich ptaków się nie dokarmia, chyba, że faktycznie 3 miesiące grubą warstwą śniegu leży.

Najpiękniejszym „klientem” tego, co z żoną zorganizowaliśmy, jest ptak nie miejski, bo śliczny dzięcioł z czerwonym brzuszkiem. I jest to klient najbardziej kulturalny. Podje sobie do syta, ile tylko chce, ale nie usiłuje ukraść całej kuli jedzenia, jak robią to miejskie wrony siwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Balans

Ale Ty czytasz to co piszesz?

Sam wrzuciłeś, że to DTrump wywalił USA z Otwartego Nieba...

By później skomentować, że "A co nas w Europie obchodzi, czy Chiny przystąpiły do ON, czy nie? "

 

"Ja się odniosłem do tej bzdury o Tu-214R. "

Czyli, bo się pogubiłem?

 

Chciało by się napisać "Młody to się dziwi"... No to wróćmy do korzeni, czyli do Traktatu "Otwarte Niebo" - uzgodniony został w marcu 1995 roku, a w życie wszedł 1 stycznia 2002 roku i podpisały go 34 państwa. A traktat polegał na tym, że sygnatariusze mieli prawo do przeprowadzania lotów zwiadowczych nad terytorium innego państwa, aby mieć potwierdzenie, że jakieś państwo nie szykuje się do niespodziewanego ataku. No i to działało do 22 listopada 2020 roku, kiedy to Trampek wycofał się z tego traktatu, jak zresztą praktycznie ze wszystkich traktatów rozbrojeniowych, w tym z Iranem, z którym zresztą teraz USA ma ból głowy. Rosja odczekała jeszcze 8 miesięcy i też się wycofała.

I jeszcze wracając do tej głupoty jaką wypisał Jed... Otóż Rosja nie miała samolotu, który by w pełni pozwolił jej korzystać z formuły "Otwarte Niebo", no więc postanowili przebudować pasażerskiego Tu-214 na samolot ON. Tyle tylko, że nim go ukończyli, to traktat wypowiedzieli Amerykanie. A więc wypisywane przez Jed... totalne głupoty, że Tu-214R to ma być odpowiednik amerykańskich samolotów szpiegowskich tylko go ośmiesza. Vide link.

https://www.google.com/url?esrc=s&q=&rct=j&sa=U&url=https://www.defence24.pl/rosyjski-tu-214-certyfikowany-do-lotow-w-ramach-traktatu-o-otwartych-przestworzach&ved=2ahUKEwjthJPHr8X1AhUZAxAIHW9nBFMQFnoECAIQAg&usg=AOvVaw2-nAheehPeYbje9U5qVrIM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans...

Mogłeś powyższego nie pisać, miast do imentu na zorientowanego-inaczej wyjść...

"Otóż Rosja nie miała samolotu, który by w pełni pozwolił jej korzystać z formuły "Otwarte Niebo", no więc postanowili przebudować pasażerskiego Tu-214 na samolot ON. Tyle tylko, że nim go ukończyli, to traktat wypowiedzieli Amerykanie. A więc wypisywane przez Jed... totalne głupoty, że Tu-214R to ma być odpowiednik amerykańskich samolotów szpiegowskich tylko go ośmiesza. "

vs

Tu-214ON

Masz wszelkie daty, które do szczęścia i trollowania potrzebujesz:


https://www.airforce-technology.com/projects/tu-214on-open-skies-reconnaissance-aircraft/

___________________________________

Przedstawiciel Stanów Zjednoczonych odmówił podpisania ostatecznego dokumentu ws. certyfikacji nowego rosyjskiego samolotu Tu-214ON z cyfrową aparaturą rozpoznawczą, który miał być wykorzystywany do lotów nad obcymi państwami - uczestnikami traktatu "Otwarte niebo".

wrzesień 2018 roku

____________________________________

Prezydent Donald Trump zapowiedział wycofanie Stanów Zjednoczonych z międzynarodowego Paktu Otwartego Nieba. Umowa gwarantuje możliwość odbywania wojskowych lotów obserwacyjnych nad terytorium innego kraju. Celem takich lotów mogą być obiekty wojskowe i poznanie ruchów wojsk prowadzonych w innych krajach.

maj 2020

______________________________________

Rosja wyszła z traktatu o otwartym niebie. Putin podpisał ustawę

czerwiec 2021

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, karpik napisał:

Mnie uczono, że dzikich ptaków się nie dokarmia, chyba, że faktycznie 3 miesiące grubą warstwą śniegu leży.

Może się takafura wypowie w temacie 😁

Śnieg i mróz to dobry okres na dokarmianie ptaków, choć te 3 miesiące ze śniegiem jest większym wyzwaniem dla dzików czy saren.

Dla większości ptaków zabójcza jest utrzymująca się dłużej gołoledź, warstwa lodu na drzewach, krzewach, runie odcina je drastycznie od pokarmu i giną masowo z dnia na dzień.

Dokarmianie wtedy to ratowanie życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Balans...

Mogłeś powyższego nie pisać, miast do imentu na zorientowanego-inaczej wyjść...

"Otóż Rosja nie miała samolotu, który by w pełni pozwolił jej korzystać z formuły "Otwarte Niebo", no więc postanowili przebudować pasażerskiego Tu-214 na samolot ON. Tyle tylko, że nim go ukończyli, to traktat wypowiedzieli Amerykanie. A więc wypisywane przez Jed... totalne głupoty, że Tu-214R to ma być odpowiednik amerykańskich samolotów szpiegowskich tylko go ośmiesza. "

vs

Tu-214ON

Masz wszelkie daty, które do szczęścia i trollowania potrzebujesz:


https://www.airforce-technology.com/projects/tu-214on-open-skies-reconnaissance-aircraft/

___________________________________

Przedstawiciel Stanów Zjednoczonych odmówił podpisania ostatecznego dokumentu ws. certyfikacji nowego rosyjskiego samolotu Tu-214ON z cyfrową aparaturą rozpoznawczą, który miał być wykorzystywany do lotów nad obcymi państwami - uczestnikami traktatu "Otwarte niebo".

wrzesień 2018 roku

____________________________________

Prezydent Donald Trump zapowiedział wycofanie Stanów Zjednoczonych z międzynarodowego Paktu Otwartego Nieba. Umowa gwarantuje możliwość odbywania wojskowych lotów obserwacyjnych nad terytorium innego kraju. Celem takich lotów mogą być obiekty wojskowe i poznanie ruchów wojsk prowadzonych w innych krajach.

maj 2020

______________________________________

Rosja wyszła z traktatu o otwartym niebie. Putin podpisał ustawę

czerwiec 2021

 

 

Ale co tym chcesz udowodnić??? Może to, że traktat był zły, bo lepsza jest zimna wojna??? No to masz zimną wojnę i oby się to skończyło tylko na zimnej wodzie w kranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura... "ktoś" do ciebie... kolejny, na marginesie...

271797327_344800107469634_20720224763116203_n.jpg

Daremny trud, współczucia wobec trudnej sytuacji finansowej pracowników Polskiej Miedzi  u mnie nie wzbudzisz. Pewnie od lutego wskakują na najwyższy próg podatkowy ;)

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Na wykresy zerknąłem ale nie mam pojęcia jak to skomentować. Może dobrze że wykresy tak ładnie pną się w górę a może źle ? Nie mam w tym temacie bladego pojęcia... "

O czym nie masz, pomijając inne tematy, bladego pojęcia?
Że miało być lepiej-taniej-itp-itd?
A wychodzi + 25 % większe zatrudnienie a w porównaniu do 2015 w 2021 wydatki Kancelarii wzrosły o delikatne +/- 400 %....

 Analogicznie moje wydatki wzrosły podobnie choć ja potrafię je racjonalnie wytłumaczyć.

Student w dużym mieście, drugie dziecko w szkole z internatem, opony BFG M/T do terenówki, renowacja oldtimera żony.

A tak na serio, to ważne jest nie ile coś tam wzrosło ale dlaczego, czy jest to w jakiś racjonalny sposób uzasadnione. Bardzo teoretycznie patrząc to jest kilka procent szans.

No ale po co się rozdrabniać na jakieś merytoryczne analizy, osiem gwiazdek lekiem na całe zło, kluczem do zrozumienia rzeczywistości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Daremny trud, współczucia wobec trudnej sytuacji finansowej pracowników Polskiej Miedzi  u mnie nie wzbudzisz. Pewnie od lutego wskakują na najwyższy próg podatkowy ;) ..."

I znów kota prezesa ogonem odwracasz...

Jeszcze niedawno przedstawiciele przewodniej partii narodu twierdzili:

- przypadki jednostkowe
- wszystkiemu winni nierozgarnięci kadrowi, księgowe, itp, itd

A teraz Mistrz Power-pointa wysadził polski system podatkowy w powietrze, twierdząc, że część podatników to będzie wg starego systemu a część wg nowego podatek dochodowy rozliczać.

Ty natomiast, zarzuciłeś mi pisanie nieprawdy, gdy podałem przykład moich Rodziców, którzy emerytury dostali w niższej kwocie..

 

"Analogicznie moje wydatki wzrosły podobnie choć ja potrafię je racjonalnie wytłumaczyć. "

Chcesz napisać, że twoje wydatki między 2015 a 2021 wzrosły o +/- 400 %? I, że jesteś w stanie je pokrywać? Szacunek...
Dostałeś tej wysokości wzrost zarobków, czy część z lewizny?

 

 

PS Trzymam kciuki za wszystkich- i za wyznawców przewodniej partii narodu, i jeszcze bardziej za wszystkich pozostałych, którzy głębokiego szoku dostaną, w 2023, przy rozliczeniach za 2022.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans

"Ale co tym chcesz udowodnić??? Może to, że traktat był zły, bo lepsza jest zimna wojna??? No to masz zimną wojnę i oby się to skończyło tylko na zimnej wodzie w kranie... "

Co powyższe ma wspólnego z twoimi głupotami, że Rosja nie miała samolotu zdolnego wykonywać powyższe misje?
Musisz, wiem że będzie bolało, się zdecydować- czy ty głupoty o Tu chcesz wypisywać, czy niewiele mądrzejsze o Otwartym Niebie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Daremny trud, współczucia wobec trudnej sytuacji finansowej pracowników Polskiej Miedzi  u mnie nie wzbudzisz. Pewnie od lutego wskakują na najwyższy próg podatkowy ;) ..."

I znów kota prezesa ogonem odwracasz...

Jeszcze niedawno przedstawiciele przewodniej partii narodu twierdzili:

- przypadki jednostkowe
- wszystkiemu winni nierozgarnięci kadrowi, księgowe, itp, itd

 

To chyba najbogatsza spółka. pracownicy o najwyższych dochodach więc nie są chyba zbyt reprezentatywni ?

No ale mogę się mylić :)

 

3 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Ty natomiast, zarzuciłeś mi pisanie nieprawdy, gdy podałem przykład moich Rodziców, którzy emerytury dostali w niższej kwocie..

No bo nie próbowałeś nawet wyjaśnić jakim cudem mając emerytury poniżej 5 tyś. zł tracą na nowych podatkach. Bo akurat to się sprawdziło, ze w tej grupie na Nowym Ładzie 99,99999 % emerytów zyska.

Może mają emerytury specjalne, zagraniczne, umowy na zlecenie lub przeliczane z juanów na ero ? Nadal jest ciekaw, ale nie mam dowodów aby Ci zarzucać kłamstwo. Nie znam się na tyle na podatkach choć wiele lat byłem na tzw. ryczałcie, a ostatnio dobrowolnie zrezygnowałem bo zbyt wiele niejasności i bałem się kontroli 5 lat wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"To chyba najbogatsza spółka. pracownicy o najwyższych dochodach więc nie są chyba zbyt reprezentatywni ?

No ale mogę się mylić :)"

No tak... spółka zatrudniająca -naście tysięcy pracowników, rękoma swych kadrowych i księgowych nie potrafi wyliczyć pensji... Bo przecież takie było/jest tłumaczenie ze strony rządu i rodziny...
Błagam...

 

"No bo nie próbowałeś nawet wyjaśnić jakim cudem mając emerytury ..."

Czy ja coś pisałem o zasadach? Nie- dyskusja była o prostej matematyce- jaka kwota była XII.2021 a jaki i, że niższa, w I.2022...

 

I już kilka przykładów, masowych, ci podałem, ale niestety nie chcesz lub nie potrafisz zrozumieć, że Nowy Ład jest jednym wielkim nieporozumieniem*, z którego obywatele nie wyjdą do kwietnia 2023...

 

* eufemizm...

 

PS Podpowiem ci, że ja zazwyczaj pod koniec stycznia roku kolejnego miałem rozliczony podatek za rok poprzedni. Na dziś nie istnieją nawet programy informatyczne liczące PIT'y roczne. Na tyle dużo jest zmian i zmian do zmian.. A Mistrz Power-pointa zapowiada kolejne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Co powyższe ma wspólnego z twoimi głupotami, że Rosja nie miała samolotu zdolnego wykonywać powyższe misje?

Nie kłam!!! Bo ja nigdzie nie napisałem, że Rosja nie miała samolotu zdolnego wykonywać powyższe misje. Ja napisałem cyt. "Rosja nie miała samolotu, który by w pełni pozwolił jej korzystać z formuły "Otwarte Niebo"..."  I takim samolotem miał się stać po certyfikacji właśnie Tu-214R. Ale Trampek wybrał powrót do zimnej wojny, i oby się tylko na zimnej skończyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie