Skocz do zawartości

Co z figurami II...


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem ciekaw, czy Śnieżny, zgodnie z instrukcją Sutryka, posypuje głowę popiołem i błaga o wybaczenie za noc kryształową;) Tego, że wolno Mu świętować to pewne bo pewnie głosował na obecnych w ratuszu ale zgodnie  ze słowami vice, ci co głosowali inaczej to obywatele bez prawa świętowania...

Brawo Wy w Breslale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Marcinku....

Akurat w Breslau była trzecia co do wielkości synagoga na terenie Niemiec i Austrii. Została przy okazji Nocy Kryształowej spalona.

Dwa- żenujące są twoje nieustanne przytyki polityczne- choć dla twojej wiedzy, nie głosowałem na Sutryka. Staram się zrozumieć, że poza wycieczkami politycznymi niewiele masz do napisania, ale w sumie pojąć tego nie mogę, że chce ci się syf robić- może Forum zmienisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co czujesz się winy za tą synagogę? Odnośnie dalszej części Twojego wpisu to zwracam honor za przypisanie Ci preferencji wyborczych, lecz uważam, że moje wpisy w wątkach politycznych nie różnią  się poziomem od wpisów bliższych Ci politycznie forumowiczów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie czuję się winny, co nie zmienia faktu, że nie przeszkadza mi przypominanie na forum publicznym Nocy Kryształowej. Podobnie, jak nie przeszkadza mi przypominanie wielu innych rocznic. Jednocześnie wolę zapalić świeczkę dla ofiar Nocy Kryształowej, niż patrzeć na np rozpychające się brunatne towarzystwo spod 14/88 czy wątpliwej inteligencji część uczestników wrocławskiej wersji MN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Określenie Breslau kojarzy się nam, Polakom, z okupacją niemiecką, nazistowską naszych ziem. Kiedy Niemcy przejęli nasze ziemie, kiedy germanizowali miasta." - Adam Andruszkiewicz.

Czy ktoś wie u kogo ten pan się leczy?? Wolałbym na tego samego lekarza nie trafić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie