Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

magius28

Forum members
 • Content Count

  596
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

magius28 last won the day on January 24

magius28 had the most liked content!

Community Reputation

32 Excellent

Recent Profile Visitors

347 profile views
 1. Dzizas! @Sowa74 słyszałeś kiedyś takie pojęcie jak: "wolontariat"?? Jak nie to sprawdź w słowniku. A i jeszcze jedno, modna na wszelkiej maści i rodzaju wolontariat przyszła do nas właśnie z tego "cudownego zachodu", gdzie, jak twierdzisz, na wszystko są stawki i wszystko za kasę (tak dla twojej informacji najsilniej rozwinięty wolontariat jest w takich krajach jak USA, Wielka Brytania i wspomniane przez Ciebie Niemcy).
 2. Nic nie dokupuj i nie kombinuj! Nie psuj fanta z historią! Klamry RAD w całości wyglądały następująco (foto). Twoja, po wojnie uzyskała "drugie życie". Ktoś wyciął łopatę ze swastyką (czyli przeprowadził chałupniczą denazyfikację) i używał jej dalej. To, moim zdaniem, czyni twój fancik zdecydowanie ciekawszym, niż setki kompletnych klamer RAD.
 3. Gdzieś mnie migło (na Onecie czy też WP), że to arsenał "pomafijny"
 4. Pisowsko-klerykalny beton traktuje wszystko co "media" Rydzyka podają, jako prawdę objawioną.
 5. Hmmm.... jak on chce tego cudu dokonać, jak przez Wisłę w Warszawie można było już w zeszłym roku niemal przejść suchą nogą??
 6. Yeti Wiem, jestem gorszy od herbaty, słyszę to niemal codziennie.
 7. Cała ta blablanina nie będzie miała najmniejszego sensu tak długo, jak długo nie zostaną jednoznacznie określone i zapisane w ustawie definicje zabytku, zabytku ruchomego, zabytku archeologicznego i przedmiotu o znacznej wartości historycznej, kulturalnej lub społecznej nie będącego zabytkiem. To jest absolutna podstawa do rozpoczęcia jakiejkolwiek dyskusji o zmianie prawa. Inaczej to tylko bicie piany.
 8. Ja tam ekspertem nie jestem, nie znam się na tym, więc nie będę jednoznacznie oceniał, czy lepszy byłby Caracal czy Black Hawk. Mnie interesuje jedynie to, że o ile w przypadku Caracali było przynajmniej z grubsza wiadomo co kupujemy i za ile, o tyle w przypadku Black Hawk'ów nie wiemy praktycznie nic, a i cena wcale nie jest jakaś okazyjna, o czym już w kwietniu 2019 r. pisała Polityka. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1791170,1,pis-kpil-z-ceny-caracali-kupil-smiglowce-duzo-drozej.read
 9. Yeti to Yeti, a sasquatch to sasquatch. Yeti, że istnieje, to się już przekonałem, choć to hektolitry kawy i piwa temu było, a i kontakt raczej przelotny, więc sklerozę krajanowi wybaczam
 10. Ja spotkałem gościa, który mówił że w Tatrach widział Sasquatcha. Więc one też istnieją
 11. Jak się mają problemy z silnikami Caracali do całej gamy problemów (choć niektórzy już mówią nawet o wadach projektowych) F-35, które nasza światła władza zadeklarowała kupić, bez żadnego offsetu i dostępu do technologii??
 12. Co się dziwisz?? Kasa poszła dla Kurskiego, a trzeba przynajmniej udawać, że się coś dla ludzi robi.
 13. @Sowa74 dotknąłeś głębszego problemu, dotyczącego nie tylko poszukiwań, ale w ogóle sposobu myślenia o prawie i stanowieniu prawa w naszym "wspaniałym" PRL-u. Problemem jest bowiem to, że w naszym grajdołku, choć zmienił się ustrój gospodarczy, nie za bardzo zmienił się ustrój polityczny i wszelka "wadza" wciąż jest święcie przekonana, że to nie państwo jest dla obywatela, lecz obywatel dla państwa. Ponad 30 lat po upadku komuny, w PRL-u jest promowany opresyjny system prawny.
 14. Czyli: "Jedna baba, drugiej babie..." i to ma być dowód na poparcie twoich tez?? No coż...
 15. Przekop mierzei to w ogóle perełka nad perełkami, pomysł jeszcze genialniejszy niż centralny port lotniczy. Zgodnie ze wszystkimi kalkulacjami finansowymi, a także wszelkimi przewidywaniami biologów, oceanografów, ekologów i klimatologów (w związku z dalszym stawianiem przez naszą "światłą władzę" na węgiel bardzo prawdopodobnymi) zanim przekop zwróci się choćby w połowie znajdzie się pod wodami Bałtyku (razem z całą mierzeją i Elblągiem).
×
×
 • Create New...

Important Information