Jump to content

magius28

Forum members
 • Content Count

  619
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

magius28 last won the day on January 24

magius28 had the most liked content!

Community Reputation

32 Excellent

Recent Profile Visitors

458 profile views
 1. Odyn się z at pro pożegnał jak go kolejny raz utopił.
 2. Z JPII to w ogóle ciekawa historia, bo na początku pontyfikatu był uważany powszechnie za nawiedzonego reformatora i postępowca, a pod koniec robił za przedstawiciela betonu. Wracając zaś do głównego tematu, to powoli przestaje być we Wrocku śmiesznie. Sytuacja wymknęła się spod kontroli i sanepid nie jest w stanie ustalić ścieżki zakażenia już w przypadku co najmniej 4 osób. Znaczy to tyle, że każdy przechodzień na ulicy jest potencjalną bombą biologiczną.
 3. Yeti to już trochę się zdezaktualizowało. Po tym jak się okazało, że korona tnie we Włoszech czarną mafię równo z trawą (w ciągu ostatnich 2 tygodni circa about 30 księży zarażonych podczas mszy, 10 z nich już zmarło), to nasi czarni na wyprzódki rzucili się kościoły zamykać.
 4. Zgadzam się z Tyr'em (świat się kończy ) Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że nie każdy guzik służył do zapinania odzieży, były (i są do dziś) guziki pełniące jedynie funkcję ozdobną.
 5. Czego najlepszym dowodem jest sytuacja w Iranie, Chinach, Japonii czy Korei Południowej. Radzą sobie po prostu perfect i nie mają najmniejszego problemu.
 6. Yeti nie kop się z "wiedzoodpornym" bo sprowdzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem. Trzeba być kompletnym ignorantem pozbawionym absolutnie elementarnej wiedzy na temat UE, aby krzyczeć, że KE nie wysłała do Włoch lekarzy czy maseczek. KE bowiem nie dysponuje ani żadnymi lekarzami, ani też własnymi zapasami sprzętu na czas kryzysu (między innymi dzięki Polsce, ale to temat na odrębną dyskusję). To co KE mogła zrobić to JEDYNIE zwrócić się z apelem do innych krajów członkowskich UE, nie objętych wtedy jeszcze epidemią, o przekazanie Włochom środków ochronnych i ewentualną pomoc medyczną. Taki apel został wystosowany, tyle że odpowiedź nań była zerowa. Cały cyrk z koronawirusem pokazuje właśnie, że UE, jeśli ma być rzeczywiście skuteczna przy takich kryzysach, wręcz musi się jeszcze bardziej zintegrować! Bez utworzenia spójnego, ogólnoeuropejskiego systemu zdrowotnego, bez utworzenia wspólnych, europejskich rezerw kryzysowych każda następna pandemia (a koronawirus nie jest ani pierwszą ani też z całą pewnością ostatnią) będzie siała spustoszenie. Macie czarno na białym - żadne państwo europejskie nie jest sobie w stanie samodzielnie poradzić ze zjawiskami globalnymi. Ale przecież waszym zdaniem pogłębianie integracji to niemalże zdrada narodowa. Więc czemu do cholery teraz macie pretensje do KE, skoro sami najpierw odebraliście jej niemalże wszystkie narzędzia, które mogłyby okazać się skuteczne w obecnej sytuacji??
 7. Ja wiem, że przekonanych nic nie przekona, ale jak ktoś pisze głupoty to nie sposób nie zareagować. Twoja wypowiedź zaś świadczy przede wszystkim o braku elementarnej wiedzy na temat tego co, jak i gdzie mogą instytucje UE w ramach podpisanych przez państwa członkowskie traktatów. Kwestie ochrony zdrowia i organizacji opieki zdrowotnej są akurat tym obszarem (stety bądź niestety) w którym kompetencje instytucji UE są praktycznie żadne. De facto UE może jedynie nakłaniać kraje członkowskie do koordynacji działań i pomagać w jej organizacji (o ile taka koordynacja nastąpi). W myśl traktatów, kraje członkowskie UE nie mają nawet obowiązku respektować i wdrażać zaleceń Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. UE może natomiast przynajmniej próbować łagodzić ekonomiczne skutki pandemii i to robi. Już dziś pojawiły się informacje na temat zmian polegających na czasowym "rozluźnieniu" regulacji dot. pomocy państw dla firm zagrożonych stratami czy nawet bankructwem z powodu pandemii tudzież wymogów dot. długu i deficytu publicznego. Ponadto pojawiła się propozycja uproszczenia procedur aby państwa członkowskie mogły szybciej "konsumować" środki unijne.
 8. O tym, jak wesoły mamy burdelik w naszym wspaniałym kraiku i jaką radosną twórczość w związku z koronawirusem świadczy na przykład działanie wrocławskiego sanepidu, który nie uznał za stosowne sprawdzić gdzie bywał i z kim kontaktował podczas pobytu w Polsce delikwent, który zaraził całą swoją rodzinę, a obecnie sam leży w szpitalu w USA bo, cyt: "przyjechał i wyjechał z Polski jako osoba zdrowa". Drugim przykładem radosnej twórczości są działania MEN, które w osobie ministra Piontkowskiego stwierdziło, że o ile dzieci i młodzież ze szkół masowych mogą się zarazić, zachorować a także zarażać innych, o tyle dzieciaki i młodzież z niepełnosprawnościami (uczniowie Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych) są koronawiruso-odporne i mogą normalnie jeździć do szkoły (często z drugiego końca miasta lub z gmin ościennych) mieć normalne lekcje ect. I jeszcze jedno. @Tyr - bardzo ciekawy wywód historyczny, nie zmieniający jednak absolutnie faktu, że tak mieszkańcy Judei jak i Galilei kulturowo należeli do tej samej społeczności. Ponadto, tak Józef (według św. Mateusza), jak i Maria (według św. Łukasza) wywodzą się z rodu Dawida (Józef jest potomkiem Salomona, Maria - Natana). Warto też zaznaczyć, że społeczność żydowska nigdy nie była (i do dziś nie jest) jednorodna etnicznie. Głównym elementem spajającym była kultura i religia. Ponadto, a może przede wszystkim, od zarania dziejów, po dzień dzisiejszy, Żydem jest jedynie ten, kto miał żydowską matkę, lub przeszedł konwersję na judaizm. W przypadku Jezusa nie ma mowy o jakiejkolwiek konwersji, i choć ostatecznie zarzucono mu bluźnierstwo i podżeganie do buntu to nikt nigdy i nigdzie nie negował jego przynależności do społeczności żydowskiej. Z tego zaś jednoznacznie wynika, że również Maria należała do tej wspólnoty - innymi słowy była Żydówką.
 9. Podaj cóż to za "dobre info". Mnie już znajomi pytają, czy to prawda że we Wrocławiu wprowadzono zakaz poruszania się po mieście bez środków ochrony epidemiologicznej. Sytuacja jest poważna, ale bez przesady, to jeszcze nie powód by wariować. A i jeszcze jedno Pamiętajcie że ryż jest z Chin a makaron z Włoch.
 10. E tam, jest dobrze. Przecież Dworczyk dziś rano stwierdził cyt: "JESZCZE, nie ma podstaw do paniki".
 11. Im dłużej się temu cyrkowi zwanemu potocznie Wojskiem Polskim przyglądam, a zwłaszcza decyzjom jakie w tej materii zapadają, tym bardziej jestem przekonany, że gdzieś po MONie od lat krąży ściśle tajna i absolutnie priorytetowa instrukcja działania. Instrukcja bardzo prosta, bo złożona z dwóch zdań. Zdań będących cytatem z dość znanej postaci filmowej. Instrukcja zaś brzmi: "Róbmy coś! Róbmy, zanim do nas dotrze, że to bez sensu!" Ps. Patrząc na całokształt "polityki obronnej" w latach 1990-2020, to właściwie należałoby się zastanowić, czy to w/w instrukcja jest cytatem, czy też ktoś ją bezczelnie podpieprzył i w filmie wykorzystał.
 12. Wiesz co. Państwa narodowe to mieliśmy w jewropie od zarania dziejów niemalże i średnio co 10 - 15 lat przez te wszystkie wieki się wzajemnie napieprzaliśmy. Biorąc pod uwagę, że w chwili obecnej mamy (wciąż trwający) najdłuższy w dziejach okres względnego przynajmniej spokoju w jewropie, to ja chyba jednak wolę ten ponadnarodowy kołchoz, ze wszystkimi jego wadami.
 13. Nic nie dokupuj i nie kombinuj! Nie psuj fanta z historią! Klamry RAD w całości wyglądały następująco (foto). Twoja, po wojnie uzyskała "drugie życie". Ktoś wyciął łopatę ze swastyką (czyli przeprowadził chałupniczą denazyfikację) i używał jej dalej. To, moim zdaniem, czyni twój fancik zdecydowanie ciekawszym, niż setki kompletnych klamer RAD.
 14. Gdzieś mnie migło (na Onecie czy też WP), że to arsenał "pomafijny"
 15. Pisowsko-klerykalny beton traktuje wszystko co "media" Rydzyka podają, jako prawdę objawioną.
×
×
 • Create New...

Important Information