Jump to content

magius28

Forum members
 • Content Count

  705
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

magius28 last won the day on November 12 2020

magius28 had the most liked content!

Community Reputation

68 Excellent

Recent Profile Visitors

597 profile views
 1. Ależ oczywiście, że nie, doskonale wiemy, że za równo jeden jak i drugi sporo na sumieniu mają, tymczasem w So kampfen Breslau zgodnym chórem absolutnie całe zło przypisują Hankemu.
 2. I dlatego dziś za wzór młodzieży stawia się zbrodniarzy jak Bury, czy kolaborantów jak Jura??
 3. A cóż takiego wypisuję?? Co jest złego w twierdzeniu, że jak każdy naród na świecie mamy również w swojej historii epizody, którymi (delikatnie powiedziawszy) nie bardzo można się chwalić?? Najzabawniejsze jest to, że zarówno Ty, jak i Tyr czy les05, odsądzając od czci i wiary Żydów, reprezentujecie dokładnie taki sam sposób myślenia o swoim narodzie jak Ci "paskudni" Żydzi. Jedynym pocieszeniem dla mnie pozostaje fakt, że w naszym śmiesznym kraiku być może odmitologizować historię uda się szybciej i łatwiej niż w Izraelu, bo (na szczęście) nie ma ona tak silnego i bezpośredniego podłoża re
 4. @Sowa74 sądząc po tym co w temacie Żydów wypisujesz na forum, to akurat taka opinia o Polakach po rozmowach z Tobą dziwić za bardzo nie może, ale oczywiście winny jest Gross i Tokarczuk.
 5. A ty oczywiście w Izraelu zamieszkujesz i znasz to z rozmów na ulicy.
 6. P Przecież właśnie się nią zajmuję, na tyle uczciwie i poważnie na ile potrafię. To naprawdę nie moja wina, że kompleks niższości "prawdziwych patriotów" nie pozwala im z uwagą pochylić się nad opracowaniami przedstawiającymi fakty nie do końca zgodne z ich (całkowicie bezpodstawną) wiarą w Polskę i Polaków jako kraj i naród absolutnie bez skazy. Pisałem już w pierwszych moich postach, w tym temacie, że bezkrytyczne podchodzenie do źródeł (zwłaszcza gdy są to prace popularno-naukowe, a nie opracowania stricte naukowe) jest przejawem braku elementarnego warsztatu i umiejętności pracy
 7. Może zanim zaczniesz pisać takie głupoty, sprawdź w słowniku co znaczy: "wychwalać". Śmiem twierdzić, że ani balans, ani ja nie mamy żadnej obsesji na punkcie Polski, po prostu nas nie interesuje mitologia, tylko historia RP, a ta nie zawsze jest (niestety) chwalebna.
 8. Oświeć mnie geniuszu, gdzie i w którym miejscu masz jakąkolwiek część wspólną, między tym co napisałem a twoim cytatem z Grossa (z którym się tak na marginesie głęboko nie zgadzam).
 9. Biorąc pod uwagę, że od zarania ludzkości, nasz gatunek cechuje się tym, że dla zysku i władzy jest w stanie posunąć się do najokropniejszych rzeczy, mając na względzie kompletną ruinę gospodarczą i praktycznie całkowite załamanie gospodarki monetarnej, a także zbiorową znieczulicę wywołaną pięcioletnią traumą nie mam najmniejszych wątpliwości, że zawsze znaleźliby się chętni do przekopywania pól śmierci i zawsze znaleźliby się chętni do skupowania pozyskanych w ten sposób dóbr. Z resztą, jak pokazują fakty, to zjawisko miało miejsce nie tylko w Polsce. Wskaż mi zdanie z mojej
 10. Idąc tym tropem publikacje Jońcy i Koniecznego dot. Festung Breslau to również tylko i wyłącznie stek propagandowych bzdur. Weź się chłopie ogarnij, wyłącz Bąkiewicza, włącz myślenie.
 11. A ta informacja niby co zmienia w stanie faktycznym?? Problem "poszukiwaczy złota" występował po II WŚ w całej Europie, plądrowane były nie tylko obozy zagłady, ale także miejsca masowych mordów na żydach, żaden uczciwy historyk nigdy nie powie, że to była wyłącznie polska specjalność (Gross również nigdzie niczego takiego nie napisał). I dla jasności, nie traktuję twórczości Grossa jako prawdy objawionej, wszystkie jego publikacje są w sporym stopniu tendencyjne, a podawane liczby w wielu przypadkach, znacząco przeszacowane. W najmniejszym stopniu jednak nie zmienia to najważniejszego faktu.
 12. Nie był eskimosem, lecz Żydem i nie był też jedynym Żydem, który to złoto skupował, tyle tylko, że w dalszym ciągu nie zmienia to faktu, że pola śmierci rozkopywali głównie Polacy.
 13. Ok, rozumiem, że twoim zdaniem Rajgród, Wąsosz, Goniądz ect. to robota ufoludków. Pola śmierci w Bełżcu, Sobiborze, Treblince zostały rozryte przez psy i dziki. No cóż, można wierzyć w garbate aniołki nawet.
 14. Dokładnie to samo co Elwro spotkało Unitrę i przecież o tym napisałem. Napisałem też, że było od jasnej i trochę przekrętów i przewałów przy okazji tej wariackiej prywatyzacji. Nie zgadzam się jedynie z Twoim twierdzeniem, że absolutnie wszystko co się działo było z góry ukartowanym "zamachem na polską gospodarkę" (o ile w schyłkowym okresie PRL-u można jeszcze o jakiejś gospodarce mówić). Podam Ci jeszcze jeden przykład. Nie wszystkie PGR-y przynosiły straty. Było również kilka gospodarstw dobrze i mądrze zarządzanych, które całkiem nieźle sobie radziły i przynosiły zyski. W jednym z takic
 15. Gross jako pierwszy napisał o tym, o czym "wszyscy wiedzieli, ale nikt nie chciał rozmawiać". Już tylko z tego powodu jego książki zasługują na uwagę. Dzisiejsze badania historyków (niestety) w znacznym stopniu potwierdziły wszystkie tezy, zawarte w publikacjach Grossa.
×
×
 • Create New...

Important Information