Jump to content

banderas

Forum members
 • Content Count

  1357
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Blaszka z 1919 roku znaleziona w necie http://www.poszukiwanieskarbow.com/galerie/psie-numerki/27.jpg
 2. Dwa znaczki z 1909 roku z Warszawy.Z lewej strony znak blaszany płatny a z prawej ezpłatnyj". Zwraca uwagę różny kształt blaszek w jednym roczniku. Zgodnie z ukazem z 1880 roku kształt blaszki zmieniany był co roku a celem tej zmiany było ułatwienie hyclom rozpoznania z dalszej odległości czy pies posiada aktualną opłatę. Opłata za psa wynosiła jednego rubla rocznie,przyjezdni podlegali tej opłacie tylko w przypadku gdy zostawali w mieście dłużej niż jeden miesiąc. Słyszałem ,że bezpłatne znaczki przyznawane były gościom hotelowym albo że znaczki takie przeznaczone były dla psów pracujących i stróżujących.Słyszałem też że znaczki były wręczane przyjezdnym na warszawskich rogatkach które miały na celu kontrolę przepływu ludności i pełnienie funkcji sanitarnych.Nikt jednak nie potrafił wskazać żródła tych informacji.
 3. Śliczny numerek 1884 Варшава,kolekcja rośnie.
 4. ...widać ,że las szykuje się już do snu zimowego i nauka na przyszłość aby w Listopadzie zapomnieć o grzybobraniu. pzdr. b.
 5. ..... a na koniec trafiłem na miejsce z opieńkami,wszystkich było około 50 sztuk...
 6. ...potem trafił się samotny gołąbek....
 7. Dzięki Panowie za informacje. ...no wybrałem się dzisiaj na te grzyby ale bez rewelacji. Pierwszy grzyb jaki spotkałem to purchawka...
 8. IdeL,znam sprawę z tymi grzybami-był u nich dyabeu ,stawiali opór ale dyabeu użył magicznych sztuk i polegli http://www.youtube.com/watch?v=triac-Iwxbk Kurna,nikt nie był dzisiaj w lesie?
 9. Witam. Mamy Listopad,ostatnio trochę popadało i noce były ciepłe więc tak się zastanawiam,czy warto się wybrać jeszcze na grzyby. Patrząc na mapkę aktualnego występowania grzybów http://www.grzyby.pl/wystepowanie.htm teoretycznie można jeszcze coś tam nazbierać,a jak w praktyce.Był może ktoś dziś w lesie? Mam chęć jutro wyskoczyć pod Wilgę,może uda się zebrać chociaż na kilka słoiczków,co sądzicie? pzdr. b.
 10. Zabór rosyjski,znaczek mosiężny z datą 1893.
 11. Warszawa 1949,aluminiowy,na rewersie wybity numer.
 12. Powiat warszawski 1949 r. aluminium ,jednostronny.
 13. a w Warszawie kształt blaszki z 1899 roku był taki.
 14. a u mnie nie otwiera się pełne menu-czemu?
 15. Mała ciekawostka. Numerek z 1976 powstał z przerobionego stempla z 1975 r.
×
×
 • Create New...

Important Information