Jump to content

banderas

Forum members
 • Content Count

  1357
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Blaszka z 1919 roku znaleziona w necie http://www.poszukiwanieskarbow.com/galerie/psie-numerki/27.jpg
 2. Dwa znaczki z 1909 roku z Warszawy.Z lewej strony znak blaszany płatny a z prawej ezpłatnyj". Zwraca uwagę różny kształt blaszek w jednym roczniku. Zgodnie z ukazem z 1880 roku kształt blaszki zmieniany był co roku a celem tej zmiany było ułatwienie hyclom rozpoznania z dalszej odległości czy pies posiada aktualną opłatę. Opłata za psa wynosiła jednego rubla rocznie,przyjezdni podlegali tej opłacie tylko w przypadku gdy zostawali w mieście dłużej niż jeden miesiąc. Słyszałem ,że bezpłatne znaczki przyznawane były gościom hotelowym albo że znaczki takie przeznaczone były dla psów pracujących i stróżujących.Słyszałem też że znaczki były wręczane przyjezdnym na warszawskich rogatkach które miały na celu kontrolę przepływu ludności i pełnienie funkcji sanitarnych.Nikt jednak nie potrafił wskazać żródła tych informacji.
 3. Śliczny numerek 1884 Варшава,kolekcja rośnie.
 4. ...widać ,że las szykuje się już do snu zimowego i nauka na przyszłość aby w Listopadzie zapomnieć o grzybobraniu. pzdr. b.
 5. ..... a na koniec trafiłem na miejsce z opieńkami,wszystkich było około 50 sztuk...
 6. ...potem trafił się samotny gołąbek....
 7. Dzięki Panowie za informacje. ...no wybrałem się dzisiaj na te grzyby ale bez rewelacji. Pierwszy grzyb jaki spotkałem to purchawka...
 8. IdeL,znam sprawę z tymi grzybami-był u nich dyabeu ,stawiali opór ale dyabeu użył magicznych sztuk i polegli http://www.youtube.com/watch?v=triac-Iwxbk Kurna,nikt nie był dzisiaj w lesie?
 9. Witam. Mamy Listopad,ostatnio trochę popadało i noce były ciepłe więc tak się zastanawiam,czy warto się wybrać jeszcze na grzyby. Patrząc na mapkę aktualnego występowania grzybów http://www.grzyby.pl/wystepowanie.htm teoretycznie można jeszcze coś tam nazbierać,a jak w praktyce.Był może ktoś dziś w lesie? Mam chęć jutro wyskoczyć pod Wilgę,może uda się zebrać chociaż na kilka słoiczków,co sądzicie? pzdr. b.
 10. Wracając do meritum to są dwie szkoły w tej materii ale moim zdaniem zdjęcie jest żle opisane.
 11. Mój wpis dotyczył twojego dobrego wychowania i szacunku dla innych użytkowników,poczytaj to. Podstawowe zasady korzystania z Forum: Forum służy wymianie informacji i doświadczeń. Każdy ma prawo zadać pytanie lub udzielić odpowiedzi zgodnie z zasadami Regulaminu niezależnie od stopnia zaawansowania. Na Forum obowiązują zasady wzajemnego szacunku i dobrego wychowania. Wypowiedzi stanowią własność intelektualną autorów i nie mogą być powielane bez ich zgody poza serwisem. Temat dyskusji powinien być jednoznacznie związany z tematyką serwisu. Konta nie użytkowane przez okres dłuzszy niż 6 miesięcy od ostatniego zalogowania mogą zostać zablokowane bez powiadomienia. Użytkownik który założył nowy wątek ma prawo wnioskować o jego blokadę jeżeli dyskusja nie będzie wystarczająco merytoryczna. System automatycznie blokuje pierwszych 5 postów nowo zarejestrowanych użytkowników, po ich akceptacji blokada zostaje również automatycznie zdjęta. Na Forum zabrania się: Rejestracji adresów internetowych jako nicki Udostępniania konta i jego danych osobom postronnym. Nazwa wybrana przez użytkownika przy rejestracji nie może obrażać innych uczestników serwisu ani naruszać ich dóbr osobistych Rejestracji i dyskusji tej samej osoby pod paroma nickami Zamieszczania wypowiedzi/materiałów powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe, antysemickich, rasistowsich i jednoznacznie obrażających uczucia religijne. Zamieszczania opisów i sposobów rozbrajania wszelkich niewypałów, niewybuchów. Zamieszczania własnych stopek w postach. Jedyne dozwolone to stopki dodawane przez sytem po ingerencji moderatora. Zamieszczania ofert kupna lub sprzedaży. Zamieszczania bezpośrednich zaproszeń na imprezy, spotkania, zloty - takie informacje proszę zamieszczać w dziale ogłoszenia - Imprezy, zloty, spotkania. aśmiecania" forum informacjami nie związanymi z jego przeznaczeniem. Rozpowszechniania informacji nieprawdziwych lub mogących wprowadzać w błąd. Zamieszczania reklam stron internetowych, serwisów lub sklepów. Wykorzystywania forum dla promocji własnych serwisów Internetowych Świadomego wywoływania obraźliwych osobistych dyskusji oraz umieszczania wypowiedzi jawnie obrażających innych członków Forum. Nadużywania wielkich liter, które według netykiety oznaczają krzyk. Szczególnie w nazwach wątków. Nie zapychamy Forum wypowiedziami typu Masz rację" - jeśli chcemy poprzeć czyjąś wypowiedź, staramy się ją rozwinąć, zaprezentować własne argumenty. Działalność czysto komercyjna na Forum jest zabroniona. Zabrania się dodawania zbędnych postów mających na celu podniesienie ich liczby przy danych użytkownika. Zabrania się nadawanie wątkom tytułów niezgodnych z treścią i tematyką dyskusji.
 12. cezar81 :Żal mi ciebie amatorze..." bez komentarza :(
 13. Zabór rosyjski,znaczek mosiężny z datą 1893.
 14. Warszawa 1949,aluminiowy,na rewersie wybity numer.
 15. Powiat warszawski 1949 r. aluminium ,jednostronny.
×
×
 • Create New...

Important Information