Jump to content

Graudenz 18

Forum members
 • Content Count

  1744
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Witam, Mój pradziadek i jego brat służyli w 50pp w czasie kampanii wrześniowej. Pradziadek dostał się do niewoli w okolicach Świecia a jego brat Tucholi. Obaj trafili do stalagu II A w Neubrandenburg.
 2. Tak tam przebiegała droga w XIX/XX wieku http://www.mapy.eksploracja.pl/viewpage.php?page_id=51 tu znajdziesz mapę na której jest zaznaczona i jak przebiegała
 3. Tak drzewko czołgów mało przejrzyste. Mój nick w grze Graud klan PMHC
 4. Orzełek wielkopolski dziś mi wyfrunął :)
 5. Dzisiejsze z nowej miejscówki zapowiada się bardzo ciekawie :)
 6. http://www.miet-box.de/cgi-bin/auktion/item.pl?item=207 Jest sporo informacji o tym pierścieniu wystarczy wpisać w google grawer Ich atme tier und ohne angst."
 7. Bardzo ciekawy ten sygnet. Możesz jeszcze coś o nim opowiedzieć? Więcej zdjęć daj jak możesz. Pozdrawiam G_18
 8. dzięki :) już wszystko wiem. Pozdrawiam
 9. Jest ktoś w stanie powiedzieć na temat skrótu NDR. Bogacz zapewne nazwa własna a ten przedziwny skrót? Wycinek pochodzi z Messtischblatt.
 10. daj fotki po oczyszczeniu. Poszukaj jakiś sygnatur.
 11. Festung tu chodzi chyba o podpisanie traktatu pokojowego miedzy Niderlandami a Brandenburgia które miało miejsce 27 lipa 1655 roku. A tak się składa że 1 pułk powstał w Poczdamie co za tym idzie w Brandenburgi. Tak bynajmniej myślę, ma ktoś inne pomysły na tego orła?
 12. Festung nie mam pojęcia o co chodzi w tej dacie. Orzeł 1 1 Pułku Piechoty Gwardii Cesarstwa Niemieckiego sformowany w 1688 roku. W 1655 miała miejsce bitwa pod Ochmatowem raczej to nie ma nic z tym wspólnego. Sam jestem ciekaw. pozdrawiam Mister to jest forum pasjonatów nie handlarzy ;) Z tego co pamiętam allezło też posiada forum i takie pytania to tam kieruj, wątpię że ktoś się tu podejmie wyceny.
 13. Na przyszłość link do fajnej i pomocnej strony w pomocy identyfikacji orłów i innych rzeczy pruskich. http://www.kammerbulle.de/eHauptseite.htm
 14. Kolego proszę nie krzycz. Pisząc caps lock krzyczysz. Zdjęcie twojego orła http://www.kammerbulle.de/Images/IR87Mann.JPG Zidentyfikowany jest jako Infantry-Regiment No. 87, Enlisted Ranks.
×
×
 • Create New...

Important Information