Jump to content

brodaamor

Forum members
 • Content Count

  1028
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Stary i ślepy jestem. Bez okularów widziałem znak zapytania na końcu :)
 2. To właśnie jest Karcz, późniejszy dowódca Mazowieckiej Brygady Kawalerii. Zdjęcie najprawdopodobniej wykonane przez Narcyza Witaczyńskiego.
 3. Zdjęcie powyżej jest z ćwiczeń 1 pułku szwoleżerów, którym dowodził ppłk Jan Karcz
 4. Celem odświeżenia. Może ktoś odwiedzający forum nie często, go zidentyfikuje.
 5. Rozważałem i taką ewentualność, ale wiedza, która została mi przekazana wraz z pomnikiem mówi, że to jest zwycięski projekt na pomnik w... I tutaj jest pies pogrzebany, bo nie wiadomo gdzie. Pomników tych mam kilka i wszystkie pozostałe udało mi się zlokalizować. Niestety dokumentacja techniczna, konkursowa pojechała na śmieci i nie udało mi się jej odzyskać.
 6. Nie mogę skojarzyć pomnika z fotki, więc się ratuję pomocą forum i liczę na pomoc w identyfikacji. Jako, że zdjęcie jest małe, to trochę jeszcze napiszę o samym wyglądzie pomnika. Na górze jest orzeł, gryf i znak rodła. Napis na pomniku głosi: 64 Polakom rozstrzelanym w 1939 r. przez hitlerowskiego najeźdźcę społeczeństwo Wybrzeża". Liczę, że ktoś z Was się spotkał z tym pomnikiem i wskaże mi miejsce, w którym stoi. Wszelkie formy wyszukiwania w sieci zawiodły.
 7. Co się dzieje? Nie żyje Tomasz Stańko - poinformowała córka artysty. Miał 76 lat. W ostatnim czasie długo chorował. Zmarł Tomasz Stańko, trębacz jazzowy i kompozytor. O jego śmierci poinformowała córka artysty oraz saksofonista Piotr Baron. Dziś rano umarł jeden z Ojców Założycieli polskiego jazzu" - napisał. Stańko urodził się w 1942 roku w Rzeszowie. Uczył się w Krakowie m.in. w Średniej Szkole Muzycznej i Akademii Muzycznej w Krakowie. Zaczynał karierę w zespole Jazz Darings z m.in. Adamem Makowiczem. W latach 60. współpracował m.in. z Krzysztofem Komedą i występował na festiwalu Jazz Jamb
 8. Według mnie też to nie jest Mszczonów. W żadnej relacji nie ma nic o pozostawionym polskim sprzęcie. Bitwa o Mszczonów była grą do jednej bramki, nie podejrzewam więc, by Niemcom udało się zniszczyć naszego pepanca.
 9. Sztandar był wręczany w Zgierzu, nie w Sieradzu. Di Sieradza pułk zaczął przybywać w 1935 roku.
 10. Ostatnie zdjęcie i zagadka to klasztor Kamedułów w Krakowie.
 11. 2018-03-19 17:34:26 to Podzamcze koło Wieruszowa
×
×
 • Create New...

Important Information