Cześć czemu przetłumaczyłeś TCHP jak po rosyjsku jest THP? Dokładnie od czego nie wiem ale sprawdź ZIS 2 i ZIS3 jak nie będziesz miał gdzie to zerknij 1 Część Wyzwolenia tam dowódca baterii walił z bliska do czołgów i jak napisy są z lewej to może odczytasz pozd Marek
Cześć pole poszukiwań masz spore bo średnicę ok. 30 cm to miał nasz Żuk i Nysa ale cechy charakterystyczne - 6 szpilek , 3 śruby mocujące bęben do piasty i kołek ustalający mogą to trochę ułatwić ale z braku najważniejszych wymiarów szanse masz marne. pozd Marek
Tak tylko że na pierwszym zdjęciu z suwmiarką wymiar jest po zewnątrz i dlatego jest to 7,65 browning a po wyglądzie spłonki można wnioskować odpalenie z ppszy pozd Marek
Ja bym powiedział że oryginalny PRL sprzed co najmniej 30 lat. Kupiłem taki sam z 15 lat temu i był suchy i sztywny jak jej długo się nakombinowałem jak go zmiękczyć ale wylądował w spodniach od wykopek pozd Marek