Jump to content

RDW60

Forum members
 • Posts

  216
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

RDW60's Achievements

1

Reputation

 1. Nie posiadam więcej fotek. Jestem winny wyjaśnienie, może moje zapytanie będzie dokładniejsze. Na maila dostałem fotki z zapytaniem co to jest. Mail jest z Rosji. Nie znam pytającego i nie prowadzę żadnych korespondencji z Rosji, zaintrygowało mnie to na tyle, że chciałbym odnaleźć jakiś ślad rzemieślnika o nazwisku Trzonkowski. Sugestia że to mogą być narzędzia cukiernika jest niezła, bo część narzędzi wygląda jak foremki i stemple czy taż matryce. Może Trzonkowski był producentem a nie użytkownikiem tych narzędzi.
 2. Proszę o pomoc w identyfikacji warszawskiego rzemieślnika oraz przedmiotów.
 3. Witam, na plaży w Gdańsku znalazłem małą tabliczkę wykonaną z jakiegoś tworzywa sztucznego. Nie bardzo wiem do czego była wcześniej przytwierdzona i jak tłumaczyć napis wytłoczony po niemiecku Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji znaleziska.
 4. Formoza masz wiedzę większą od Czerwonego Krzyża. Udowadniasz swoim postępowaniem, że warto ślęczeć nad dokumentami i co najważniejsze umieć z nich skorzystać aby przynieść radość innym. W dzisiejszych czasach jest to rzadki dar. Daniel 299 życzę Tobie i Twojej rodzinie dalszych potwierdzeń miejsca spoczynku pradziadka.
 5. Moderator jest tutaj niepotrzebny. Odpowiedziałeś w tonie dyplomatycznym, lecz dla mnie zrozumiałym. Jak powstał ten wątek to się ucieszyłem i zacząłem się trochę udzielać. Tak się złożyło, że byłem w tamtym roku na obchodach 80 rocznicy tej bitwy a nie miałem blisko. Zgromadzenie w jednym miejscu informacji, fotografii, wspomnień jest koniecznie potrzebne. Ale... no własnie, po wpisach Miroslava odniosłem wrażenie, że to My mamy dać info a nie je otrzymać, prościej się wyrażając mam wrażenie, ze info jest zbierane na potrzeby kogoś "pancernego" z Niemiec. Chciałbym się mylić, lecz Miroslav Twój sposób i styl wypowiedzi jest w większości jakiś zagmatwany, trudny a jednocześnie dyplomatycznie zrozumiały.
 6. Autora powyższego tekstu proszę o wyjaśnienie celu, logiki i do kogo jest skierowany ten tekst akurat w tym wątku.
 7. Fotka TKS-a wklejona przez Bodzia 31 marca. Czy widoczna we włazie bocznym jest to wypalona twarz plutonowego Marcina Wieliczko???
 8. Porucznika Franciszka Wątrobę awansowano pośmiertnie na kapitana
 9. Jan Lucjan Wyciślak w opracowaniu "Polskie Termopile", bitwy pod Zadwórzem - Dytiatynem napisał:
 10. Tak lepiej wygląda, dziękuję, widać że u fotografa terminowałeś ? Wracając do tematu - tablice z rozpoznanymi nazwiskami poległych
×
×
 • Create New...

Important Information