Skocz do zawartości

honker

Użytkownik forum
  • Zawartość

    1 703
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Zawartość dodana przez honker

  1. Cześć ostatnie zdjęcie to uszkodzona oś bębna pepeszy pozd Marek
  2. Cześć zapewne spinka od mankietu ojciec miał podobne pozd Marek
  3. honker

    łuska

    Cześć wygląda na kopciłkę zrobioną z ,50 lub Dszk-i na rusznicę chyba za mała pozd Marek
  4. Melduję się !
  5. Cześć na pewno rosyjska z 43 roku. Zmierz kaliber , długość i średnicę denka - porównaj z pelotką 36 mm ,40 mm i ppanc 45 mm Honker
  6. Cześć czemu przetłumaczyłeś TCHP jak po rosyjsku jest THP? Dokładnie od czego nie wiem ale sprawdź ZIS 2 i ZIS3 jak nie będziesz miał gdzie to zerknij 1 Część Wyzwolenia tam dowódca baterii walił z bliska do czołgów i jak napisy są z lewej to może odczytasz pozd Marek
  7. Cześć pole poszukiwań masz spore bo średnicę ok. 30 cm to miał nasz Żuk i Nysa ale cechy charakterystyczne - 6 szpilek , 3 śruby mocujące bęben do piasty i kołek ustalający mogą to trochę ułatwić ale z braku najważniejszych wymiarów szanse masz marne. pozd Marek
  8. Niestety w tym roku nie zdążyłem Marek
  9. Cześć porównaj z Żukiem i Warszawą było co najmniej dwie wersje pozd Marek
  10. honker

    Łuska

    Tak tylko że na pierwszym zdjęciu z suwmiarką wymiar jest po zewnątrz i dlatego jest to 7,65 browning a po wyglądzie spłonki można wnioskować odpalenie z ppszy pozd Marek
  11. Cześć porównaj z farbenmarke pozd Marek
  12. Cześć poszukaj w ( Niewidzialna Ręka ) może cała załoga należała. Działali w tym samym czasie. pozd Marek
  13. Ja bym powiedział że oryginalny PRL sprzed co najmniej 30 lat. Kupiłem taki sam z 15 lat temu i był suchy i sztywny jak jej długo się nakombinowałem jak go zmiękczyć ale wylądował w spodniach od wykopek pozd Marek
  14. Pracuje w KG SG w W-wie a pas nówka sztuka z przydziału
  15. U nas strzela jedna z oficerów SG i też używa takiego pasa pozd Marek
  16. Cześć weź też pod uwagę obciążniki do sukien- musiały być nieduże ale ciężkie. Te masz trochę małe ja znajdowałem większe ok.4cm a bywały też z napisem Paris. Z tym że ważny był też rok użytkowania inne suknie były w połowie 19w , inne pod koniec a jeszcze inne w 20w do 1914r pozd Marek
  17. Cześć jeżeli wymiar masz po zapięciu to popatrz na pokrowce do pepeszy. Z miesiąc temu widziałem jak rozpakowywali 2 szt. z podobnych na dwóch filmikach a wymiar pasuje. U nas brak w sprzedaży -syn szukał ale nie znalazł były tylko do DP28 ale są dłuższe. pozd Marek
  18. A wiadomo co było w środku i korodowało przez kilkadziesiąt lat- wtedy szanowano każdy kawałek metalu a szczególnie kolorowe.
  19. Cześć możesz nie znaleźć podobnego bo wg mnie jest to zwykły aluminiak tylko leżał w słabych warunkach- znajdowałem w tym kolorze różne kawałki aluminium- w większości kawałki fasunków z niemieckich hełmów na terenie kotła na RB. A kolorek jest taki bardziej żółto-pomarańczowy niż czerwonawy jak miedź. pozd Marek
  20. Cześć z prawej zaczep do niemieckiej klamry pozd Marek
  21. Cześć rozmiar 41 cena 28 rubli rok produkcji albo 83 albo 88-trzeba rozszyfrować ten skrót GOST 447-88 ale nie są starsze. Przyszfa z podeszfą są klejone a obcas zrobiony na wtryskarce ,poza tym są skórzane a nie kierzowe a w czasie wojny skórzane to mieli robione ręcznie na zamówienie { jak zdobyli skórę na Niemcach } albo wyżsi oficerowie i generalicja pozd Marek
  22. Cześć Twój jest odlewany to trochę inna bajka ale kto powiedział że był tylko jeden producent ? Takich reklamówek były setki w każdym kiosku Ruchu. pozd Marek
  23. Cześć zmierz rozstaw tych ,, szczęk,, z drugiego zdjęcia i dopasuj łuskę .Wygląda na 20mm więc zacznij od niemieckich flaków 20mm a jak będzie pasować to sprawdź też nasz NKM 20mm pozd Marek
  24. Cześć wrzuć drugą stronę to trochę ułatwi. Wrzuć w google frazę orzeł piastowski z PRLu to powinno wyskoczyć zdjęcie orła użytkownika Hajer w MyViMu.com . Jeżeli Twój jest podobny to jest to gadżet reklamowy dla turystów z lat 70-tych. Był on przyczepiony do takiego prostokątnego proporczyka o szerokości orła i długości ok 25cm i zapakowanego w celofan. U mnie wisiał na słomiance razem z resztą znaczków na szpilce i herbowymi proporczykami . pozd Marek
  25. Cześć cukiernica, szkatułka, zestaw kuchenny albo podobne pozd Marek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie