Jump to content

Tawarisz

Forum members
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Jest to orzełek wz.19. Wygląda dobrze, chodź pewnie się mylę. Na moje będzie oryginał.
 2. Kolego fala, spójrz na długość miejsca na magazynek, na twoich zdjęciach są za długie
 3. Podobne (ale nie identyczne) były do Walthera PPK. Mi to wygląda na samoróbki.
 4. A może cywilna? Co znajduje się pod klapą z drugiego zdjęcia?
 5. Może od VIS'a coś? Odciśnięty kształt pasuje, jeśli przeszycie "pod kabłąkiem" to miejsce na magazynek to również by pasowało do magazynka VIS'a.
 6. Co się miałem dowiedzieć to się dowiedziałem. Dzięki.
 7. Na niektórych aukcjach piszą, że mundury w tym kolorze to filmowe rekwizyty zrobione z wywrócony na lewą stronę bluz moro. Czy to prawda? Przy okazji ponawiam pytanie o koszerność tych mundurów?
 8. Dzięki bardzo. Mam rozumieć że na reko mogę normalnie iść w takim mundurze?
 9. Witam. Mam pytanko odnośnie bluz mundurowych WP na Wschodzie, otóż czy istniały błękitne odmiany tych bluz? Na znanym portalu aukcyjnym można znaleźć za dość niską cenę komplet z właśnie takim mundurem. Czy nadał by się on na reko? W załączniku przykładowe zdjęcie(nie moje).
 10. A może zna ktoś nazwę jakiegoś PPK na 6mm "naboje" prócz tych wszystkich RK-95 i startów Walthero-Podobnych?
 11. Cześć! Ostatnio naszła mnie ochota aby wejść na odrobinę wyższy poziom i z Denixowych replik przejść na coś bardziej poważniejszego a mianowicie chciałbym zakupić replikę Walthera PPK bądź Makarova na amunicję 9mm P.A.K. (oczywiście ze zwężką w lufie). I się zastanawiam który wybrać..? Budżet mam ograniczony (300zł) a na oku narazie trzy modele. 1. Ekol Major - Turecka replika PPK, niezbyt odzwierciedla oryginał (bardziej mi P-64 przypomina) ale to nie zmienia faktu iż wygląda ciekawie. https://www.colosus.pl/pistolet-gazowy-ekol-major-czarny-kal-9mm-x137266 2. Ekol Majarov - Ta sama sytuacja tyle że replika Makarova. Znów wyglądem nie jest zbyt zbliżony do oryginału ale ponoć turki lepszego kopa mają niż trzecia propozycja. https://www.colosus.pl/pistolet-gazowy-ekol-majarov-czarny-kal-9mm-x143035 3. Bruni New Police - Tutaj już hukowiec włoskiej produkcji. Replika PPK, wykonana dość dobrze chodź nie idealnie (kształt kurka, magazynku są inne niż w oryginale). Najbardziej przypomina mi oryginał co jest zaletą, ale wadą jest z tego co wyczytałem troszke mniejsza siła a co za tym idzie odrzut i wrażenia ze strzelania mogą być mniejsze. https://www.colosus.pl/pistolet-gazowy-bruni-new-police-czarny-kal-9mm-x142606 Może ktoś miał styczność z tymi replikami i wie coś na ten temat? Wiem że za taką cenę wiele nie dostane, ale szukam czegoś na początek. Wiem też że do końca legalne nie są, tzn. Pan aspirant znajdując takową replikę w aucie może problemów narobić nawet jeśli lufa jest zwężona, ale wozić raczej tego ze sobą nie będę. Z góry dzięki za odpowiedzi.
 12. Jak mam się kłócić w sądzie o takie coś to już podziękuję. Dzięki za odpowiedzi.
 13. Cześć, znalazłem aukcję z takim rewolwerem(zdjęcie nie jest moje) i chcę się dowiedzieć jaki to typ i czy jest legalny(sprzedawca pisze, że elementy już nie ruchome i "broń" całkowicie legalna). Wątpię że iglicę by wyjął z takiego dziadostwa więc czy koledzy pomogą po stanie zachowania ocenić legalność? Z góry dziękuję :)
 14. Wygląda mi to na zaczepy od pasków do puszki maski p.gaz niemieckiej. Obok zauważyłem również zaczepy do samej maski. Poszukaj w google pod frazą Maska GM-38" lub coś w tym stylu.
 15. Odnalazłem takie oto zdjęcie opisane jako Original soviet 1939 boots". Podeszwa jest identyczna z tą moją. Może jest jednak szansa na radzieckie, wojenne pochodzenie?
×
×
 • Create New...

Important Information