Jump to content

Zdjęcia naszych samolotów w latach 1920- 1939

Recommended Posts

Fokker F-VIIa/1m nr.fabr. 5090 SP-AA o nazwie własnej "Oleńka" z PLL "Lot".

Logo "żuraw" na sterze kierunku wprowadzono w 1931 r. co pozwala datować zdjęcie.

Prócz w/w w Polsce użytkowano (od listopada/grudnia 1928 r.do 1938/39 r.)) jeszcze pięć tego typu samolotów o nazwach własnych:

"Maryla", "Nina", "Pola", Rena" i "Sława".

PLL Lot.png

• 1 month later...
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Szybowiec "Miś" - 1925 r. Zawody szybowcowe - Gdynia - Oksywie

Fakt, że rozwój szybownictwa przyhamował po 1925 r. Ale czy nie było to efektem ogólnego braku wiedzy na temat "lotów żaglowych"? Przecież nawet w Niemczech teoria i mechanika lotu szybowców dopiero p

Na ten weekend - kolejna premiera w tym wątku. Gabriel P-Va, amatorski samolot z 1921 r., zbudowany w Bydgoszczy przez braci Gabriel: Jana i Pawła (noszących przed 1918 imiona Wilhelm oraz Walthe

Posted Images

W dniu 24.09.2019 o 15:58, formoza58 napisał:

.

lot s iid.JPG

lot s iiidd.JPG

To nie jest ten sam samolot.

Na górnym zdjęciu Albatros B-II nr. "5" (nr. CWL 17-12) Użytkowany w latach 1924-27 w Szkole Lotn. - Bydgoszcz.

Zdjęcie dolne - De Havilland DH-9 - lekki samolot bombowy. Dar (20 egz.) Króla Jerzego V. Razem w użytkowaniu - 40 egz.

Czołem Sedco, po kilku miesiącach " ciszy" 😉  Trochę byłem niespokojny, lotnicze wątki " tokowały", więc sprawdziłem, czy jeszcze są, czy nie poszły do archiwum. Ale oki, są wszystkie...

Wpadło mi  to zdjęcie z " sanitarnym", bodaj przy okazji zagranicznych zawodów, w którym  triumfowały nasze pielęgniarki PCK . Twoja opinia w tym przypadku rozstrzygająca 😉 

-----------------------------------------------------------------

Nie do identyfikacji, z przymrużeniem oka, od "c" do "c", na wesoło ...

lot s raz na wesolo.JPG