KayFranz Napisano 24 Wrzesień 2019 Napisano 24 Wrzesień 2019 Z cyklu "Mało tu ich nie jest..." - 5 razy Lublin R.X. Niektóre gotowe, niektóre w bieliźnie... Źródło: ALGR
KayFranz Napisano 24 Wrzesień 2019 Napisano 24 Wrzesień 2019 I jeszcze Hanriotek, dwudziesty ósmy tego imienia. Numer ewidencyjny - nieustalony. Źródło: ALGR
Sedco Express Napisano 1 Październik 2019 Napisano 1 Październik 2019 W dniu 29.09.2019 o 18:48, formoza58 napisał: . Ansaldo A-300-2 - 2os. samolot wywiadowczy produkcji ZM PliL (Zakłady Mech. Plage i Laśkiewicz) w Lubliniw
Sedco Express Napisano 1 Październik 2019 Napisano 1 Październik 2019 W dniu 29.09.2019 o 17:52, formoza58 napisał: . "O-2" - 2os. samolot sportowy konstrukcji Michała Offierskiego. Zbudowany w Wytwórni "Samolot" w Poznaniu. Na zdj. prawdopodobnie oblot w 24.10.1928 r.w Ławicy a za sterami pil. E.Hołodyński.
Sedco Express Napisano 1 Październik 2019 Napisano 1 Październik 2019 W dniu 26.09.2019 o 15:47, formoza58 napisał: . Samolot wywiadowczy 2 os. - Brandenburg C-I Phoenix
Sedco Express Napisano 1 Październik 2019 Napisano 1 Październik 2019 W dniu 24.09.2019 o 15:57, formoza58 napisał: Maszyna 2 eskadry wywiadowczej. Samolot niszczycielski (bombowy) Fredrichshafen G-III. W wojnie polsko-bolszewickiej w składzie nie 2 esk.wyw. a 21.EN (eskadra niszczycielska).
Sedco Express Napisano 1 Październik 2019 Napisano 1 Październik 2019 W dniu 24.09.2019 o 15:58, formoza58 napisał: . To nie jest ten sam samolot. Na górnym zdjęciu Albatros B-II nr. "5" (nr. CWL 17-12) Użytkowany w latach 1924-27 w Szkole Lotn. - Bydgoszcz. Zdjęcie dolne - De Havilland DH-9 - lekki samolot bombowy. Dar (20 egz.) Króla Jerzego V. Razem w użytkowaniu - 40 egz.
Sedco Express Napisano 1 Październik 2019 Napisano 1 Październik 2019 20 godzin temu, Spirit of Warsaw napisał: 20 godzin temu, Spirit of Warsaw napisał: W dniu 30.09.2019 o 20:30, formoza58 napisał: . "Jaki to samolot ?" Może się mylę ale uważam, że żaden polskiej konstrukcji
formoza58 Napisano 1 Październik 2019 Autor Napisano 1 Październik 2019 Czołem Sedco, po kilku miesiącach " ciszy" Trochę byłem niespokojny, lotnicze wątki " tokowały", więc sprawdziłem, czy jeszcze są, czy nie poszły do archiwum. Ale oki, są wszystkie... Wpadło mi to zdjęcie z " sanitarnym", bodaj przy okazji zagranicznych zawodów, w którym triumfowały nasze pielęgniarki PCK . Twoja opinia w tym przypadku rozstrzygająca ----------------------------------------------------------------- Nie do identyfikacji, z przymrużeniem oka, od "c" do "c", na wesoło ...
Sedco Express Napisano 2 Październik 2019 Napisano 2 Październik 2019 (edytowane) Z Allegro - błędny podpis Potez XXV". Na zdjęciu Bartel BM-4a z silnikiem Le Rhone 80 KM produkowany seryjnie w zakładach "Samolot". Samolot szkolny 22 egz. dostarczono w okresie 1928-29. Użytkowany w Niższej Szkole Pilotażu w Bydgoszczy. PS - 1 egz. Rząd RP podarował królowi Afganistanu Aman-Ullachowi podczas jego wizyty w Polsce w 1928r. Edytowane 2 Październik 2019 przez Sedco Express
Sedco Express Napisano 2 Październik 2019 Napisano 2 Październik 2019 (edytowane) 32 minuty temu, formoza58 napisał: . Friedrichshafen FF-33E "8" - 2 os. wodnosamolot zwiadowczy. W BLM - 1 egz. (do 1925 r.) Edytowane 2 Październik 2019 przez Sedco Express
Sedco Express Napisano 2 Październik 2019 Napisano 2 Październik 2019 9 godzin temu, formoza58 napisał: . "Szkolny samolot bojowy" ?! Toż to LWS - 3 "Mewa" samolot obserwacyjny/towarzyszący.
Sedco Express Napisano 2 Październik 2019 Napisano 2 Październik 2019 W dniu 25.09.2019 o 00:21, formoza58 napisał: MD Lot. ... Ostatnie zdjęcie - BLM (Baza Lotnictwa Morskiego) Puck, 1920 r. od prawej; - Lubeck Travemunde F-4 nr. 7 - Friedrichshafen FF-49 B nr. 1 W miejscu szachownic widoczne bandery MW - -
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się