Jump to content

Krzysztof115

Forum members
 • Content Count

  1452
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Krzysztof115 last won the day on July 16 2019

Krzysztof115 had the most liked content!

Community Reputation

18 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ponoć jest to ilustracja do książki młodego historyka- jednak na zdjęciu jest pociąg pancerny "Paderewski"pod Warszawą w lipcu/sierpniu 1920 roku w nowym składzie bojowym.
 2. Jedyną drogą to poszukiwanie takich informacji w Archiwum w Katowicach. Po 100 latach pełnej listy 67 powstańców NIKT nie podał. Plątają się takie nazwiska jak: mat Cyganek, Pasztela, Aleksander Walerus (zapewne brat Karola).
 3. Bardzo ciekawa informacja i pierwsza informacja o szerokotorowym pociągu pancernym "Podhalanin" ( był to "pancerny składak", zestawiony ze zbędnych wagonów bojowych po "Postrach I" oraz "Postrach II"). Poszukuję tego zdjęcia w bardzo dobrej jakości. Przynajmniej 2 rosyjskie armaty górskie 76,2 mm wz.1904 stanowiły wyposażenie wielkopolskich poc.panc.
 4. Nie wiedziałem, że ukazała się taka ciekawa publikacja o "awiacji I Korpusu".
 5. Kolego Thor- sprecyzuj pytanie. Istnieje jeszcze jedna replika "Korfantego".
 6. Pociąg pancerny Nr 20 "Bartosz Głowacki" jesienią 1920 roku.
 7. Fotografia wykonana we Lwowie jesienią 1919 roku. Parowóz austriackiej serii 178 numer 95 opancerzony blachą żelazną 10-15 mm w warsztatach KBPP we Lwowie.
 8. Napisałem na temat lwowskiego "Pioniera" artykuł. Zdjęcie jest także wydatowane- 10 maja 1919 roku. Później "Pionier", analogicznie jak do do zdobycznego austro-węgierskiego, został podzielony na 2 pancerne części i w ten sposób powstały 2 nowe pociągi (cudowne rozmnożenie). Prawdopodobnie podzielono i inne polskie poc.panc. w tym "Paderewskiego".
 9. Parowóz pancerny "Poznańczyka" > to zdjęcie jest wydatowane -wiosna 1920 roku. Foto "gołego Śmiałego".
 10. Armata oczywiście nie w wieży, armata kazamatowa wyciągnięta z kazamat krakowskich z dorobioną tarczą pancerną. To uzbrojenie P.P.5 "Odsiecz I". Foto do "Hallerczyka".
 11. Ładniutkie- "Generał Listowski" vel "Postrach II". Popularny pociąg pancerny "Śmiały".
 12. Ładne zestawienie, ja przesyłam fotkę "Hallerczyka" na stacji Hołoby.
×
×
 • Create New...

Important Information