Jump to content

Krzysztof115

Forum members
 • Posts

  1474
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Krzysztof115 last won the day on July 16 2019

Krzysztof115 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Krzysztof115's Achievements

26

Reputation

 1. Wymysł artysty, a litewskie sam.panc. zasłaniały odwrót Litwinom w kierunku mostu przez rzekę, a nie musiały pokonywały jakieś zapory.To tak jak i z Garfordem, który leży w rowie i udaje wielkopolskiego Ehrharda i wielu osobom udaje się na to nabrać!
 2. Oba litewskie samochody pancerne o nazwach: "Perkunas" i "Pragaras" (Ehrhardt) nie zostały zniszczone i się wycofały.
 3. Samochód pancerny Austin, z uszkodzonym podwoziem, ustawiony na platformie kolejowej został uprowadzony przez.por. Małagowskiego w dniu 15 marca 1918 r. z Mohylowa na Dnieprem przed zajmującymi to miasto Niemcami. Wagon z Austinem został włączony w skład improwizowanego, szerokotorowego pociągu pancernego "Związek Broni" I. Korpusu Polskiego, gen. Dowbora-Muśnickiego.
 4. Powtarzam jeszcze raz: wielkopolska "Danuta" to krakowski poc.panc. o nazwie "Wawel", natomiast wielkopolska "Rzepicha" to jednostka niemiecka, zdobyta przez powstańców wielkopolskich w lutym 1919 roku pod Rynarzewem.
 5. Na Polu Mokotowskim odbyło się poświęcenie 2 szkolnych samolotów ofiarowanych naszemu lotnictwu wojskowemu przez warszawską Policję. Pan wojewoda warszawski Władysław Sołtan na tle samolotu.
 6. Samolot Potez, ofiarowany przez Magistrat m. Warszawy Lidze Ochrony Powietrznej Państwa (L.O.P.P.). Napis fundacyjny powinien być naniesiony i byłby widoczny przy fotografii.
 7. Samolot rajdowy Amiot 123 we Francji o nazwie własnej: "Marszałek Piłsudski". Obok samolotu generał Józef Haller, twórca tzw. "Błękitnej Armii".
 8. To ciekawy temat, niestety, fotki z przedwojennej prasy. "Na błoniach krakowskich poświęcenie samolotu sanitarnego la Polskiej Armii. Ufundowany przez siostry zakonne Urszulanki, o nazwie: "Święta Urszula". Poświęcił go metropolita krakowski ks. Sapieha".
 9. Załoga fabryki czekolady "Branka" S.A. we Lwowie funduje samolot RWD-8.
×
×
 • Create New...

Important Information