Jump to content

Krzysztof115

Forum members
 • Content Count

  1036
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nabyłem książkę "Białe Legiony 1914-1918" (autor Wojciech Jerzy Muszyński). Zdjęcia w bardzo dobrej jakości i z niej to zdjęcie - i stawiam po raz kolejny pytanie: gdzie stoją 3 samochody pancerne I Korpusu??
 2. Pierwszy Marszałek Polski, Józef Piłsudski (u dołu zdjęcia, w maciejówce, odwrócony plecami do fotografa) dekoruje powstańców śląskich orderami na Rynku w Katowicach podczas swej wizyty na Śląsku w dniu 27 sierpnia 1922 r. Rząd za marszałkiem Piłsudskim widoczny jest generał Stanisław Szeptycki oraz kapitan Marynarki Wojennej Robert Oszek.
 3. Parowóz niemiecki, opancerzony w zakładach "Zieleniewskiego" w Krakowie, który został przydzielony do "Kaniowa". Zdjęcie tej jednostki właśnie z października 1919 r.
 4. Bardzo ciekawe zdjęcie- tajne rozmowy pokojowe polsko - sowieckie jesienią 1919 r. (w rejonie Łunińca) pod osłoną polskiego, regularnego pociągu pancernego P.P.12 "Kaniów". Na tym zdjęciu jeden z członków sowieckiej komisji.
 5. Tak, rysunek Wróblewskiego zawiera poważny błąd merytoryczny, cóż wizja artystyczna. Brakuje jeszcze takiego zdjęcia. Nurtuje mnie od dawna namalowany niemiecki znak taktyczny na tylnej płycie pancerza? Co on oznacza?
 6. Msza polowa przed "Pancerką Kabicz" w dniu 19 czerwca 1921 r.
×
×
 • Create New...

Important Information