Skocz do zawartości

Jaruzelski - byłem naładowany nienawiścią do Rosji


grzeb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie mogłem się powstrzymać
Kindżał napisał
Ponieważ za czasów rządów ................ wielu porządnym ludziom żyło się bardzo źle, a z kolei różnej maści łobuzom bardzo dobrze"
Czy ja mam Déjà vu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek ja po prostu pamiętam te czasy, ludzie byli w gębach silni ale żeby coś zadziałać... o to było już bardzo trudno. Dlatego też antykomunizm klepaczy internetowych (nie piszę tu o Tobie) jest dla mnie zabawny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie potrafisz zrozumieć, że ludzie mieli dosyć, byli stłamszeni, zastraszeni, lub poprostu chcieli żyć ormalnie" i cieszyć się tym szarym życiem?
Nie uważasz, że wielu modliło się codziennie, aby ten system wreszcie upadł i aby odbyło się to bez rozlewu krwi?
Kolejnych wielu dalej wierzyło, w niemiecki Katyń i stonkę z Ameryki...Ci sami teraz bajurzą jak to dostatnio żyło się im w PRL-u bo kazdy i pracę miał i kolonie były i mieszkania... A ilu by z tego calego ogółu wyjechało na zachód" gdyby mogło? Zastanawiał się kolega? Gdyby w latach 50 otwarto granicę jak myślisz jeden z drugim -ilu by zostało do lat 90-tych? Zresztą nie ma o czym mowić- to widac czasami w wiadomościach - płyną sobie uryści" z Kuby i przypadkowo błądzą tratwami w kierunku USA...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest generalnie ciekawe, że ludzie zawsze chcieli uciekać z komunistycznego raju" do zgniłych kapitalistów", a raczej nigdy odwrotnie :) I trzeba ich było siłą zatrzymywać w kraju. W takim Berlinie to nawet mur postawili...

Osyjan,

Ja nie wiem, czy antykomunizm jest zabawny. To chyba normalny odruch każdego myślącego człowieka :) A że teraz słychać tyle krytycznych głosów wobec poprzedniego ustroju? Cóż, ludzie czytają i wyrabiają sobie swój pogląd, który w końcu mogą wyrazić (choć z tym też dzisiaj bywa różnie). Nie można potępiać ludzi, którzy nie żyli w PRL, ale go krytykują. Im przynajmniej nie można zarzucić, że w tamtych czasach się zeszmacili lub nic nie zrobili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ormalny odruch każdego myślącego człowieka :)"

Niniejszym obraziłeś kilkadziesiąt milionów Polaków, ale mniejsza z tym...

Dla przykładu mojego śp Dziadka, który z II Armia szedł na Belin a później był aktywnym członkiem RN... i drugiego śp Dziadka, który z NOW'u przeszedł na dyrektora potężnych zakładów chemicznych...

Rozumiem, że ten drugi to zdrajca a obaj byli myślenia" pozbawieni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie sobie program zrobiony przez rosyjską TV o naszym
generale.
On sam Wam powie kim jest.
Mówił do rosyjskiego mikrofonu, więc może was czekać dysonans poznawczy.
Nie powiedział o swoim aładowaniu nienawiścią do Rosji".
Nie powiedział o tym, jak ze swoim pochodzeniem, zrobił
zawrotną karierę w stalinowskim wojsku.
Za to opowiedział wiele bajek.
Oceńcie sami jego postawę!

http://www.youtube.com/watch?v=g-lPPgrfSUo

Pozdrawiam
p-l

PS. szczególne, jaruzelskie pozdrowienia dla
nieugiętego trolla cairo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkalować i obrażać kogoś jest łatwo gdy jest się anonimowym.ale nie oto chodzi.warto zanim się coś napisze spojrzeć w lustro i zastanowić się -co ja bym w tedy zrobił będąc na miejscu tych ludzi ,tego człowieka,żyjąc wczasach bez wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby sąd powiedział : WINNY . Jak za dobrych stalinowskich czasów chyba . Nie znam się na prawie ale wydaje mi się może nawet błędnie , że za nim sąd powie o kimś WINNY to powinien mu tą winę najpierw udowodnić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek 2013-03-15 20:11:25

Nie, że złośliwie, ale zapytam- nie chcesz zrozumieć, czy nie potrafisz?

Po 1945 znaczącej części naszych rodaków było jedno siano, czy rządzić będą czerwoni, zieloni czy nawet tęczowi... Chcieli pić wódkę, stawiać mury i się reprodukować*, miast politykować i się bać. A, że znacząca część świadomie, w owczym pędzie lub cynicznie wstąpiła do partii, to już całkiem inna bajka...

Straszenie III wojną światową niekoniecznie mieści się w tym pakiecie" a pojęcie, że to mrzonka dość szybko wyrobili sobie również Wyklęci.

A dlaczego wg Ciebie wstąpienie do PPR i współpraca z UB ( dla chronologii ) to naturalna kolej rzeczy?


I nie mylmy pojęć- partia i komunizm szarego Kowalskiego znacząco się różnił od partii i komunizmu choćby przykładowego Jaruzelskiego... Nie równaj wszystkich w dół...






* kolejność przypadkowa i nie wymieniająca wszystkiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie rozpedzili od lasa do sasa, mialo byc o zlych uczynkach generala , ale jak widac nikt ich wymienic nie potrafi.Bajdurzycie o komunizmie,stalinizmie, hitleryzmie i nijak sie to ma do osoby rzeczonej.Pelno jakichs dupereli i gornolotnych frazesow person ktore przeszlosc niezbyt odlegla znaja z wytworow pewnej instytucji,gdyz czas ow ogladali zza burty spacerowki lub byli w planach na nastepna pieciolatke , ktore to czytane przez nich wywolywaly zada sie zmazy nocne.A jesli juz w temacie to polecam najnowsze wytwor, szacownej instytucji na temat sexu w PRL, napisala to jakas chyba dziewica , co o wspolczesnym sexie pojecia nie ma,a co dopiero tak antycznym jak ten w PRL.To tak co nie ktoryn do lozka na dobranoc polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie fotka ale ulotka, i nie z lat 80tych tylko współczesna.
PS Bolszewickie myślenie pt skoro wszyscy jesteśmy przekonani że X jest zbrodniarzem to sąd powinien zgodnie z głosem opinii publicznej go skazać" miałem kiedyś za typowe dla dziennikarzy na poziomie GW i jej potomnych tabloidów.
Jak dziś widzę, jest to powszechna choroba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teutonic, no smialo dawaj te zbrodnie i oswiec lud ciemny,wbrew temu co sugeruje Lipek mozna sie swobodnie wypowiadac, no chyba ze wroca do steru ci co juz byli tylko sie przystawkami struli , a wtedy mozesz miec pobudke o szostej ,ale puki co to sie nie krepuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek, chyba wiem w czym jest problem.
Otóż komunizm fundamentalistyczny ( bolszewicki) istniał realnie tak do 1952 roku. Potem przeszedł skokowo w coś co można nazwać real-socem, oczywiście mając swoich epigonów, oraz ostre nawroty.
Jeżeli słusznie oceniam, to ideologia czystego" komunizmu jest ogólnie godną potępienia, natomiast pragmatyzm real-socu to kwestia odrębna, warta przedyskutowania bez zacietrzewienia i z dużą dozą rozwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek - oczywiście, że komunizm, zwłaszcza jeśli wspomni się jego realne dokonania" jest dla każdego normalnego człowieka obrzydliwy podobnie jak nazizm. Zabawne jest jednak, że obecnie do jednego gara wsadza się bolszewicką czerezwyczajkę i osoby o przekonaniach lewicowych a jako człowiek inteligentny, że spektrum lewicowości jak i prawicowości jest bardzo szerokie i stawia się wszystkich, którzy choćby nie potępiają wszystkiego co działo się w PRL - pod mianownik czerwony". Rozumiem, że jest to jakiś tam skrót myślowy tym niemniej ten skrót prowadzi do tego, że umysłowi tryglodyci wobec wszystkiego co nie wydaje im się dość prawicowe wdzierają się krzycząc swoje sztandarowe hasło az sierpem, raz młotem i.t.d."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnież czynią lewicyjący krzykacze- wszystko co nie lewe - to faszyzm. A więc uważają niektórzy, że tragiczne wydarzenia, które wydarzyły się podczas kadencji" naszego powszechnie szanowanego generała nie obarczają go osobiście?
Dziwne... Myślałem, że w zwiazku z funkcjami jakie pełnił odpowiedzialny był za sytuację w kraju, no ale może byłem w błędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie