Skocz do zawartości

Jaruzelski - byłem naładowany nienawiścią do Rosji


grzeb

Rekomendowane odpowiedzi

Punk widzenia (jak wiadomo) ma silny związek z punktem siedzenia. Ten specyficzny Pluralizm" był znany nawet w tysiącletniej 3. Rzeszy Niemieckiej.
Oto karta pocztowa z okresu wojny, na której napisano:
Der Führer kennt nur Kampf, Arbeit und Sorge. Wir wollen ihm den Teil abnehmen. Den wir ihm abnehmen können."

Po polsku:
Firer zna tylko walkę, pracę i troski. My chcielibyśmy mu część (tych problemów) odjąć. Więc możemy mu odjąć."

Zaangażowanie w przejęcie choćby małej części rosk" okrutnego dyktatora powodowało zmianę punktu siedzenia i widzenia. Polacy poznali to dobrze w okresie PRL i stanu wojennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A co ty możesz wiedzieć o stanie wojennym? Skoro sam napisałeś, że żyłeś wtedy w ciepełku i dobrobycie na zachodzie. A teraz leczysz tu na forum swoje kompleksy i fobie niedoszłego ojownika z komuną". Dla ciebie czas się zatrzymał w stanie wojennym [moi znajomi, którzy wyemigrowali na początku lat 80-tych do USA też tak mają].

O komunie zapomnij, bo obecnie mamy neoliberalny kapitalizm zafundowany nam przez niejakiego Sachsa z USA - ksywa iewidzialna ręka rynku", prywatyzacja przez upadłość" i liczą się tylko ci, którym się uda ukraść pierwszy milion".

A to, że w tym nowym systemie, narzuconym nam zresztą odgórnie przez USA, najbardziej obłowili się byli partyjni aparatczycy i wielu z czołówki styropianowców, to zupełnie inna bajka. Szkoda tylko, że zmarnowano dorobek całego pokolenia, a młodym pozostaje jedynie emigracja - ostatni gasi światło. Ale to nie jest wina komuny, bo jej już nie ma od przeszło 20-tu lat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elpasys napisał: Wcześniej napisałem, że posty balansa są najbardziej odrażające.
Teraz musze jeszcze dopisać, że są najGłupsze."

Po raz pierwszy muszę się z tobą zgodzić! Byłem jeszcze [stosunkowo] młody, wierzyłem w ideały i lepszą Polskę po upadku komuny. Na własne życzenie poznałem jak smakuje pod celą" ciemny chleb i gorzka kawa, jak smakują jakieś popłuczyny, które robiły za zupę, jak śmierdział Azor", jak doskwierał brak fajek, jak zabijało się nudę grą w warcaby zrobione z kulek chleba. A przede wszystkim jak dobijała człowieka ta niepewność - co będzie jutro. No cóż, głupi i naiwny byłem.

Tyś pewnie w tym czasie obracał" panienki tam na zachodzie. A teraz siedząc w wygodnym fotelu przed kompem walczysz z komuną", której już od dawna nie ma. A kij ci w oko...

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma komuny, to co się z nią stało, gdzie są Ci wszyscy dygnitarze, oficerowie, prokuratorzy, sędziowie, wojskowi, całe służby specjalne ,kierownictwo zakładów i fabryk...? W więzieniach? Uciekli za granicę? Skoro walczyłeś z komuną to wiesz że są tam gdzie byli albo przeszli na tłuste emerytury więc nie mów mi że komuny nie ma bo jest dokładnie tam gdzie była, zmieniła tylko trochę twarz i nazwę. I jedyne co się zmieniło to to że komuniści odpalili parę stołków związkowcom" a Michnikowi dostała się Wyborcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans, odpusc , to beznadziejne przypadki, nalezalo by dla nich wywolac jakies powstanie warszawskie lub reaktywowac stan wojenny, wykazali by sie i kompleksow by nie mieli i byliby na biezaco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu agentów zostawili Rosjanie w Polsce?
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przyznaje, że byli funkcjonariusze SB, współpracujący z KGB, są zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa.

więcej: http://fakty.interia.pl/polska/news-ilu-agentow-zostawili-rosjanie-w-polsce,nId,944069
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans, odpusc , to beznadziejne przypadki, nalezalo by dla nich wywolac jakies powstanie warszawskie lub reaktywowac stan wojenny, wykazali by sie i kompleksow by nie mieli i byliby na biezaco."

dlaczego obrażasz swoich rozmówców, brak Ci argumentów lub czujesz że Twoje są słabe to nic nie pisz bo zaniżasz wartość tego forum. Nawiasem mówiąc od zwrócenia Ci uwagi za takie zachowanie jest moderator ale jaki on jest każdy widzi. Na dodatek to jest wątek o Jaruzelskim więc odpuść sobie powstanie warszawskie bo tu rozmawiamy o czerwonce a stan wojenny już raz mieliśmy więc skoro twierdzisz że dla dobra ogółu przydałby się ponownie to pasujesz jak ulał do zeszłej epoki: pała w rękę i leczymy pospólstwo z ich chorych imperialistycznych przypadłości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do właściciela tego forum.
Proszę o pozbawienie funkcji moderatora osoby o nicku Człowiek Śniegu", który tutaj wielokrotnie dowiódł, że nie jest moderatorem, lecz prowokatorem, przepełnionym nienawiścią do Polski i wszystkich przejawów polskości.

Być może to on jest właścicielem, to ja wysiadam. Nie chcę uczestniczyć w takiej anypolskiej hecy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palacz, dobrze iz sobie przypomniales temat watku, bo jak na razie to na temat malo kto napisal, wiesz cos o zbrodniach generala? teoretyzujesz tylko w temacie martwego bohaterstwa, a sam nim zostac nie chcesz proponujac to innym,kazda wypowiedz nie potakujaca Tobie i elpasysowi wywoluje u tamtego jakies histeryczne reakcje i slowotok o antypolskosci ,a co do minionej epoki-to ja w niej zylem , Ty znasz z opowiadan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osyjan, sadysto ;)
Natomiast w ramach resocjalizacji, mam inny pomysł.
Na początek zacytuję ( jak na starego komucha przystało) Lenina : Żeby odnosić zwycięstwa trzeba umieć walczyć!".
Tak więc na początek typowy wojskowy tor przeszkód z epoki gen.Jaruzelskiego.
Ciekawe ilu z Was, kanapowych patriotów, go przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc na początek typowy wojskowy tor przeszkód z epoki gen.Jaruzelskiego."

Mówisz o słynnych ścieżkach zdrowia"? Czy o fali, która w komuszym wojsku rozrosła się do patologicznych rozmiarów (tak to jest, gdy byle prostak mógł zostać oficerem)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boer - zbrodnie... jakie zbrodnie, komunizm był cacy poza paroma płotkami nikt przecież nie dostał wyroku. Więc o czym mogę z Tobą dyskutować skoro nie mam kwitka z napisem zbrodniarz" Propaganda, propaganda i jeszcze raz pranie mózgu.

A z tym martwym bohaterstwem to że co mi proponujesz, zamach samobójczy czy co? Bo nie wiem. Podobno patriotyzm teraz to płacenie podatków i zbieranie psich kup więc może to mi zaproponujesz a nie od razu porywanie się na własne życie bo jeszcze później powiesz że jestem wariatem


Bawicie się w czwórkę elpasysem doprowadzając go do wściekłości, to prawda:
Doprowadź do szału rozmówcę, to twój przeciwnik. Wykoślaw jego wypowiedź, by się nie zorientował, zmuś do mówienia o szczegółach, by się w nich poplątał"
to jest dokładnie to co z nim robicie a biedak dał się wciągnąć. Ta sama szkoła te same metody.

No i Wam trzeba udowadniać że komuna była zła, że Jaruzelski to zbrodniarz. Tylko nie da się tego zrobić bo nie ma na to kwitów... więc niech w Waszym mniemaniu komuna pozostanie rajem a Jaruzzelski bohaterem broniącym nas przed ZSRR tylko na litość najwyższego nie pociskajcie nam tego chłamu - czasy kiedy trzeba było przytakiwać takim głupotom minęły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma kwitów że X to zbrodniarz, to obowiązuje zasada domniemania niewinności. Czyli że to oskarżający musi udowodnić winę oskarżającego, nie odwrotnie. Inaczej państwo prawa idzie się paść.
Tego kolega chce ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie rozumie.
Natomiast co do fali : jak pamiętam, to patologia była tam, gdzie wojsko po prostu się nudziło. Natomiast w jednostkach, które były rozliczane za konkretne wyniki, fala stawała się zjawiskiem pozytywnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu siekanina.:)Moim zdaniem gen.Jaruzelski jest bezpieczny.Nic mu nie grozi,a na pewno nie wyrok skazujący wydany przez sad RP.
Mam pytanie,czy ktokolwiek słyszał o zarzucie skierowanym bezpośrednio do gen.J. o udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępcza o charakterze zbrojnym?

Ja osobiście nic takiego nie słyszałem ażeby pan generał był o to posądzony.

Zachowanie generała,sposób tłumaczenia,wypowiadanie się w mediach określił bym jako słynny jezuicki dryl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie