Skocz do zawartości

Jaruzelski - byłem naładowany nienawiścią do Rosji


grzeb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
jeszcze ten cytat:
Po 1945 znaczącej części naszych rodaków było jedno siano, czy rządzić będą czerwoni, zieloni czy nawet tęczowi... Chcieli pić wódkę, stawiać mury i się reprodukować*, miast politykować i się bać."

Moim zdanie jest to prostackie internacjonalistyczne" kłamstwo, rodem z czerwonego Księżyca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z moim zacytowaniemz z 2013-03-16 09:56:24 dam jeszcze jeden cytat pewnego lewicowca", charakteryzujący jego plany w stosunku do Polski:

Tylko naród, którego warstwy kierownicze zostaną zniszczone da się zepchnąć do roli niewolników" Adolf Hitler, 1939.

W odniesieniu do Polski ten plan Adolf realizował w zmowie z innym lewicowcem" o ksywie Stalin.

Jeśli ktoś tutaj uważa, że ten plan tych dwóch lewicowców" został zrealizowany w 100% (co wynika z postu z 2013-03-15 21:20:29), to zapewniam go, że się bardzo myli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden cytat, dla przypomnienia, z kim utożsamia się autor postu z 2013-03-15 21:20:29.

„... Generalne Gubernatorstwo jest naszym rezerwuarem siły roboczej do prostych prac (cegielnie, budowa dróg, itd., itp.)(...) Należy bezwarunkowo zwrócić uwagę na to, że nie może być żadnych polskich panów"; gdzie są tacy polscy panowie, mają być oni, choćby nie wiem jak twardo to zabrzmiało, zabici(...) Führer musi podkreślić jeszcze raz, że dla Polaków może być tylko jeden pan i jest nim Niemiec, dwóch panów obok siebie nie może być i nie ma na to zgody, dlatego wszyscy przedstawiciele polskiej inteligencji mają zostać zabici. To brzmi twardo, ale takie jest prawo życia.” Martin Bormann, 2.10.1940

Potem, po wojnie, za tego pana dla Polaków zaczęli uważać się Żydzi ze wschodu i inni sowieccy pachołkowie (jak Jaruzelski) nasłani przez Stalina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osyjan- nie będziesz nam wmawiał, że białe jest białe a czarne czarne...

Toż, po samej nazwie arodowy socjalizm" widać, że ten twór nie miał nic wspólnego z lewicą :-)

Szkoda, że dla kogoś krwawy antykomunizm ( wraz z rasizmem, solidaryzmem społecznym, kolektywizmem, kultem państwa i silnej jednorodnej władzy ) wystarcza za uznanie za ruch prawicowy...

Tak, jak się z Bandolero nie zgadzałem, tak tu chłopina miał rację...


PS No, chyba że prawicowy ograniczymy tylko do ruchów kościelnych/religijnych, to zmienia postać rzeczy :-)




PS A co to ma wspólnego z Jaruzelskim???


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 13:24 16-03-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś ironię, którą paroma cechami faszyzmu podparłem...? Cechami, które odpowiadają ruchom mniej lub bardziej, ale lewicowym. I które stoją w mocnej sprzeczności z prawicą? Podobnie, jak Adi, który populistycznie uciekał od monarchistycznego starego pruskiego (nie)porządku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając niektóre wypowiedzi można odnieść wrażenie iż czyta się marksistowski plagiat.Przytaczanie argumentów które dowodzą winy gen J. mija się z sensem.Wystarczy znać historię Polski.Śmieszy , przeraża i skłania do refleksji,fakt iż na tym forum są osoby które bardziej interesuje historia starej podkowy ,którą znajdą w ziemi , a historia naszego kraju jest im obca. Jaki jest komunizm ? .Dziś gdy na Wiejskiej odnaleziono dawno temu zagubiony rękopis scenariusza do komedii Barei,i na jego podstawie próbuje się budować demokracie w tym kraju, społeczeństwo tęskni za .....właściwie za czym?... . Erih,Boer... . Nie ten system jest zły,lecz ci którzy w nim żądza .Dziękuje wam . Byłem po dziś dzień oszukiwany ,lecz teraz już wiem , słońce się kreci w okUł ziemi ,Tybet jest wolnym państwem ,generał J był agentem CIA i uratował Europę PRZED SOWIECKĄ CHORDĄ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad dwadzieścia lat tak wielu szuka dowodów winy generała Jaruzelskiego i efekty jak widać są żadne."

Nie tylko dotyczy to Jaruzelskiego. Poza płotkami nikt nie został ukarany. Idąc Twoim tropem rozumowania... komunizm był dobry bo nie ma skazanych. Tylko jedno małe ale - sędziowie którzy są byłymi komuchmi albo ich dziećmi. Hermetyczne środowisko, stanowiska wręcz dziedziczone, kompetencje czasami nikłe ale w myśl zasady mierny bierny ale wierny idealnie pasują do jakże wspaniałego systemu jakim był komunizm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Zapomniałem dopisać: nie tylko sędziowie ale też prokuratorzy. Całe to środowisko naszego wspaniałego wymiaru sprawiedliwości nadaje się do wymiany. Państwo w państwie - taka namiastka tego co mieliśmy przed obaleniem" komuny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: Ponad dwadzieścia lat tak wielu szuka dowodów winy generała Jaruzelskiego i efekty jak widać są żadne."

No tak, słusznie, gdyby Adolf Hitler czy Stalin stanął przed sądem, to żadnego pospolitego przestępstwa nie można byłoby im udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment hasła Intelligenzaktion" (pol. akcja „Inteligencja”) na PL-Wiki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Intelligenzaktion

Intelligenzaktion (pol. akcja „Inteligencja”) zwana także („Flurbereiningung”) „Akcja Oczyszczenia Gruntu” lub (Direkteaktion) (pol. akcja bezpośrednia) – kryptonim akcji fizycznej likwidacji polskiej inteligencji oraz polskich warstw kierowniczych na terenie okupowanej Polski przeprowadzonej od września 1939 do kwietnia 1940 roku. Akcja była częścią wielkiego Generalnego Planu Wschodniego. ...."

Ciekawostką jest, że to hasło nie występuje na Wikipedii w takich językach: niemiecki, rosyjski, hebrajski, idysz.

Kolejną (niektórym nieznaną) cikawostką jest że akcja była kontynuowana przez Stalina w latch 1939-1956 i przez W. Jaruzelskiego w latach 1981-1989. To ostanie ja pamiętam dobrze, w odróżnieniu od niektórych tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejną (niektórym nieznaną) cikawostką jest że akcja była kontynuowana przez Stalina w latch 1939-1956 i przez W. Jaruzelskiego w latach 1981-1989. To ostanie ja pamiętam dobrze, w odróżnieniu od niektórych tutaj."

Nie jestem sympatykiem Jaruzelskiego, ale pisanie, że w sposób planowy mordował w latach 1981-1989 polską inteligencję przekracza wszystkie granice absurdu!!!

Tego to nawet po wojnie za Stalina i Bieruta nie było. Ba, było wręcz przeciwnie, bo komuniści starali się po wojnie przeciągnąć inteligencję na swoją stronę, obdarzając chętnych różnymi przywilejami. To dlatego wielu intelektualistów o znanych nazwiskach, ma plamę w życiorysie z tamtych lat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie