Skocz do zawartości

Jaruzelski - byłem naładowany nienawiścią do Rosji


grzeb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam nieodparte wrażenie, że gen Jaruzelski jest tematem zastępczym, akurat on jakoś wielkich dóbr się nie dorobił.
Zresztą z tym sadzeniem trzeba się mocno spieszyć, bo wiek już podeszły i można nie zdążyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek tak a propo komuszego wojska to wcale takie zle nie bylo,ja swoj obywatelski obowiazek wypelnilem w latach 1982-1984 , bylo komusze ale innego wtedy nie bylo , byl stan wojenny i jak nie byles lepszym wariatem to nie szlo sie wywinac, a czy TY spelniles swoj patriotyczny obowiazek? pisze patriotyczny bo rzucasz tym slowem jak zul panienkami co sie prowadza lekko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka z netu:Czy te usta moga klamac?"

Boer pisze:ja swoj obywatelski obowiazek wypelnilem" ;) Jakim obywatelskim obowiazkiem jest sluzba wojskowa w armii kierowanej przez sowieckich agentow i podleglej obcemu dowodztwu? Boer to jakie ty masz obywatelstwo? W latach 80. miales paszport ZSRR? Zreszta takie myslenie przypomina bujdy jaruzela. Ten szpicel pod... swoich bliskich i wysylajacy czolgi na Polakow tez pewnie mysli, ze ::ja swoj obywatelski obowiazek wypelnilem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b[allegrowicz67 Czy ty się zastanawiasz co piszesz? obrażasz ludzi nawet ich nie znając. Ja rozumiem że propaganda potrafi wyprać mózg, ale jest jeszcze coś takiego jak ludzka przyzwoitość, której tobie chyba brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odwage powiedziec milionom ktorzy sluzyli ze robili cos zlego?"

masz odwagę powiedzieć Czechom albo Słowakom że nasi żołnierze robili coś dobrego?

W stanie wojennym wojsko z milicją wyszło przeciwko narodowi. Też robili coś dobrego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tą przyjemność , że odbywałem służbę wojskową w Ludowym Wojsku Polskim z czego nie ukrywam jestem dumny . Cieszę się , że kraj dla którego służby oddałem swoje dwa lata życia był sprzymierzeńcem Związku Radzieckiego . Całe szczęście jeszcze w moim przypadku to to , że nie urodziłem się dwa lata później bo miałbym już nie przjemność służyć w wojsku solidaruszym . Generał Jaruzelski dla mnie osobiście to największy polski patriota . Jedynie co mi sie u niego trochę nie podoba obecnie to to , że cały czas za wszystko przeprasza a moim zdaniem nie ma ani kogo ani za co przepraszać .

Co do wpisów zacietrzewionych antykomunistów to uważam , że wyrażają swoje poglądy do których mają prawo . Mnie na pewno nie są w stanie obrazić . Gdybym poczuł się obrażony ich wpisami to tak jak powiedział , że mają całkowitą rację .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heer Romen_66 (cokolwiek ma to oznaczać)
otóż wątek ten dotyczy generała Jaruzelskiego a temat zszedł na wojsko z jego epoki, nie tylko z paru lat ale ogólnie komusze wojsko a ściślej czy można być dumnym ze służby wojskowej w tym okresie. Daj sobie spokój z obrażaniem innych bo nawet tego nie umiesz porządnie zrobić. I ten tekst o rozkładaniu kałacha - litości, bo zaraz temat zejdzie do poziomu a ja zrobię więcej pompek więc mam racje". Mamy już swoje lata wiec nie zachowujmy się jak nasze dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego ze pokolenie urodzone w latach 60 to prawie ze przestepcy bo sluzyli w komuszym wojsku",a ci co nigdy nie sluzyli , swoj patriotyzm okazujacy wznoszeniem patriotycznych okrzykow precz z komuna" i az sierpem....", ludzie pomiedzy 20-30 lat to najbardziej oddany i ofiarny kwiat narodu. Masakra.
Szczescie wasze ze matka mnie dobrze wychowala bo bym wam dosadnie powiedzial co o was mysle, nieudaczniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafi mi ktoś wytłumaczyć, co ma grabienie liści w WP do W.J ? Osoby które miały coś sensownego do napisania i to zrobiły , już dawno nie biorą udziału w tej dyskusji.Rzucanie grochem.....Teraz czekam ... kto obleje mnie pomyjami?Dwaj najwięksi patryjoći tego forum???.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę jedyne co potraficie wnieść do dyskusji to obrażanie oponentów i wzajemne poklepywanie się po pleckach? Każdy żył w komunie i prawie każdy mężczyzna odbył służbę wojskową. To nie oznacza że wszyscy byliście przestępcami, większość z Was może być dumna z własnej postawy wobec życia i trudnych wyborów przed jakimi nie raz stanęliście. Ale gloryfikowanie PRL-u komuny i wojska sowieckiego (tak tak sowieckiego bo ono takie było polskie jak ci co wydawali rozkazy czyli - ruskie, na dodatek Panowie dumni z LWP - byliście mięsem armatnim ewentualnego konfliktu z zachodem -super)to przesada. Znaczy to że nie rozumiecie tragedii narodu w tamtym czasie. Było Wam dobrze, miło wspominacie komunę? Gratuluje. Szkoda że zapomnieliście o reszcie narodu, naszej niepodległości, niezależności, historii. Szkoda że poświęciliście na zapomnienie wszystkich bohaterów którzy odważyli podnieść rękę na wschód. Ale co tam, WAM było dobrze.

Cały czas ciągnie się za nami brak dekomunizacji i jasne powiedzenie że ten ustrój totalitarny był zły, tak aby pan Gienek czy Zenek nie mógł pod budką z piwem przekonywać Karolka jakie to komunizm nie był dobry.


P.S
Szczescie wasze ze matka mnie dobrze wychowala bo bym wam dosadnie powiedzial co o was mysle, nieudaczniki."

Jedno zdanie a tyle złości. Do Twojej wiadomości to po pierwsze nie jestem pewny czy byłoby to szczęście czy nie bo: po drugie jednak Cię dobrze nie wychowała skoro w tym samym zdaniu już obrażasz. Ale dziękuję że się powstrzymałeś bo i tak już szuramy po dnie.

Wynika z tego ze pokolenie urodzone w latach 60 to prawie ze przestepcy bo sluzyli w "komuszym wojsku,a ci co nigdy nie sluzyli , swoj patriotyzm okazujacy wznoszeniem patriotycznych okrzykow "precz z komuna i"raz sierpem...., ludzie pomiedzy 20-30 lat to najbardziej oddany i ofiarny kwiat narodu."

Ci którzy wymigali si z komuszego wojska nie mogą mieć teraz 20-30 lat i wznosić owych okrzyków.


W jednym sie zgadzamy: MASAKRA
Dyskusja z Wami to żadna przyjemność. Jakiś poziom trzeba trzymać Panowie i Panie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można edytować postów więc dopisze jeden pod drugim:
bez sensu żeby Polak Polakowi wilkiem był i to jeszcze za takie coś jak PRL czy Jaruzelski. Niech to pozostanie waszą dumą jeśli tak wolicie. Życzę Wam powodzenia (bez ironii) i wypisuję się z tej kłótni. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i oczom nie wierzę - zresztą może jest to sprawa osobistych doświadczeń i poglądów ale w moim środowisku w czasach PRL-u była głęboka wiadomość, że służba w ówczesnym wojsku jest obciachem, dwoma lub trzema latami wyrwanymi z życiorysu a składanie przysięgi na sojusze z ZSRR wiernopoddańczą deklaracją. Toteż migano się od armii jak było można i ten, któremu się to udało chodził w glorii człowieka sukcesu ;). I nie była to opinia jakiegoś wąskiego środowisko ale przekonanie dosyć powszechne.
Rozumiem jednak, że przeżycia w czasie służby wojskowej często są skarbem najwyższym i wspomnieniem najcenniejszym w życiu powracającym life motive" zwłaszcza w czasie męskich rozmów" przy alkoholu toteż poniektórzy zapewne będą się oburzać no to co napisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osyjan, o ile pamiętam, to najważniejszy motyw migania" się nie był ideologiczny. W ogóle wszelakie ideologizowanie uważano za przejaw frajerstwa, no chyba że ktoś szedł na działacza", wtedy był to oczywisty trybut na rzecz kariery.
Najważniejsze było, że młode byki wolały wygodne życie w cywilu, a zsw uważali za stratę cennego czasu- czasu który woleli poświęcić na ustawianie się w życiu i z niego korzystanie.
Ot, takie wtedy rosło pokolenie młodych cyników.
PS Ciekawe że starsze, pamiętające wojnę pokolenie, uważało służbę w WP za słuszną, a nawet konieczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih masz rację dlatego napisałem o motywach migania się środowiska, które znam a raczej znałem za dawnych czasach. Jednak motyw ideologiczny unikania służby wojskowej był po 80 r. coraz wyraźniej ideologiczny, równoległy do rozkładu systemu panującemu nam pod rządami generała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideologicznie to migali się rozmaici pacyfiści, anarchiści, rastamani i podobni. I tacy właśnie ludzie robili to z przekonania.
Z motywem iepodległościowym" spotkałem się raz- ze strony mocno oazowego" dziewczęcia, które uparło się mnie awracać". Oj wtedy to była dyskusja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie