Jump to content

steell

Forum members
 • Posts

  3736
 • Joined

 • Last visited

  Never

steell's Achievements

0

Reputation

 1. Tytuł artykułu jest mylący, może celowo, a może dziennikarz nie rozgarnięty.
 2. Z muzeum narazie nic nie wiadomo Cytat: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wstrzymał do czasu rozpoznania decyzję ministerstwa kultury o połączeniu Muzeum II Wojny Światowej z Muzeum Westerplatte w Gdańsku. Sąd rozpatrzy skargę i podejmie decyzję.
 3. Michnik toasty wznosił za tekę ministerialną dla Kiszczaka to czego oczekujecie od Wyborczej"? To taki Gross tylko o wielu nazwiskach.
 4. Zakładając że ten ubot" leży tam na dnie, to koszt wydobycia tak by niczego nie zniszczyć może znacznie przekroczyć oferowane 5 tys zł.
 5. Z zasady jako nie fachowiec nie wypowiadam sie w tym temacie, ale zdjęcie wstawione przez leszek01 2015-08-16 11:38:00 spowodowało u mnie poważne problemy zdrowotne. Na chwilę obecną nie wiem czy przeżyję.
 6. Poprawia samopoczucie, ale z drugiej strony świadczy o mizerii wyposażenia.
 7. Odbuduje się jeszcze większy i piękniejszy, nie martw się.
 8. Tu to samo miejsce trochę wcześniej http://fotopolska.eu/119609,foto.html?o=u141669
 9. Trochę tego nazbierałeś. Fajnie by było zrobić uproszczoną makietę czołgu z przeźroczystej grubej pleksi i osadzić w niej elementy odnalezione w miejscach im należnych. No ale to tylko takie marzenia :)
 10. Wybaczcie niecierpliwość ale ciekawość mnie zjada od wewnątrz. Są dostępne fotki wnętrza tego egzemplarza po wyczyszczeniu z błota?
 11. No to może cofniemy się trochę dalej w czasie. Lechici a Piastowie" Nie będę cytował całego tekstu bo każdy sobie przeczyta, natomiast jak to faktycznie jest? wszak nawet obecnie niektóre nacje nazywają nas lachami w różnych odmianach tego słowa. http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/lechici1.html
 12. Tarcze drużyny mogły być w miarę jednolite, oczywiście chodzi o barwy. Do tego zrobione na błysk hełmy i podobne płaszcze. Ustawienie szyku z podobną bronią i mamy w miarę jednolicie wyglądające wojska. To najprostsze rozwiązanie, woj przyjmowany do drużyny musiał być w jakiś sposób wyróżniany o reszty kręcącej się po grodzie, w tym wypadku możliwe że wręczano np. płaszcz, który pewnie był znakiem zastrzeżonym" dla drużyny. Koszt do przyjęcia a symbol widoczny od razu. Pewnie w przypadku zużycia lub zniszczenia, zakup nowego był już w gestii drużynnika ale co mundur" to mundur"
 13. Prawdę mówiąc, chrześcijańska Europa miała sporo szczęścia. Jak pisał tysiąc lat temu Ibrahim Ibn Jakub: „Na ogół Słowianie są skorzy do zaczepki i gwałtowni i gdyby nie ich niezgoda wywołana mnogością rozwidleń ich gałęzi i podziałów na szczepy, żaden lud nie zdołałby im sprostać w sile”. Być może gdyby nie nasza kłótliwość, językiem współczesnej dyplomacji byłby nie francuski, ale słowiański.. http://www.focus.pl/historia/artykuly/zobacz/publikacje/chuligani-z-wasami/strona-publikacji/2/nc/1/ Swarliwość pozostała nam do czasów obecnych
×
×
 • Create New...

Important Information