Jump to content

danieloff

Forum members
 • Posts

  5045
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

danieloff's Achievements

1

Reputation

 1. devil, współczuję premanentnej inwigilacji, moja żonka też spod Siedlec, ale takich numerów mi nie wykręca:-)
 2. Piekny! Stan jak marzenie. Wielu poszukiwaczy co prawda lekceważy ze wzgledów ideologicznych lub finansowych (o mało warte") znaleziska z okresu wczesnej Polski ludowej", ale dla mnie to naprawdę ciekawe znaleziska, godne już miejsca w kolekcji.
 3. Anabol - fajny ten orzełek SP, od dawna na takiego poluję, może kiedyś wreszcie trafi się pod cewką. Rangerspd - pogratuluj bratu, piękna kuriczka, wczesna moskiewska sztanca.
 4. Co prawda mówią, że kurica nie ptica", ale akurat te ptaszki szczególnie sobie upodobałem (z wzajemnością:-)
 5. I właśnie to jest Patriotyzm. A nie głupie gadanie, jak to się Niemców nie lubi, bo nam Zamek Królewski spalili i krowy na kontyngent zabrali. Dzisiaj w Europie nikogo to już nie obchodzi, liczy się inteligencja, pracowitość i przedsiębiorczość, a nie pretensje o krzywdy sprzed lat, którymi najczęściej przykrywa się własne narodowe kompleksy i niedoskonałości. Rem takich kompleksów nie ma - naprawdę duży szacunek dla Ciebie.
 6. Zaspany, bo całą noc kopałem sztolnię - żeby w 2032 roku Odkrywca miał o czym pisać - Tajemnicza "Sztolnia Borsuka - czy istnieje i czy ukryto w niej tajne taśmy z nieznanymi odcinkami Magdy M.?"
 7. Melduję się - kopię, pamiętam, czuwam! :-)
 8. A ja dostałem dziś informację, że prezydent podpisał mój akt nominacji na pierwszy stopień oficerski!!! Jestem więc oficerem rezerwy, Bocian, dodaj mi ppor" przed nickiem, he,he :-)
 9. A może znacie modlitwę na ładną klamrę carskich grenadierów? :-) Jak ją zastosuję i klamerka wyjdzie to stanę się wierzacy, he,he.
 10. Ludziska, ale wam czachy parują, jeszcze jakieś kółko różańcowe założycie na Forum albo grupę modlitewną. Prtoponuję założyć dział religijny - można będzie opracować Modlitewnik Odkrywcy", a w nim - Modlitwa przed wykopkami", Modlitwa o klamerkę", Modlitwa o MG", Litania po znalezieniu Bandenkampfabzeichen" itp. :-)
 11. A tak swoją drogą to czego będziemy poszukiwać po współczesnym wojsku??? Spójrzmy na mundur polowy - zamiast pięknych mosiężnych guziczków - napy, rzepy, zatrzaski, zamki błyskawiczne, plastikowe guziki; zamiast metalowych orzełków - haftowane lub wytłoczki w gumie i plastiku, zamiast odznak - materiałowe haftowane lub wytłaczane w gumie naszywki; klamry do pasów - w naszej armii stalowa z inicjałami WP, ale w większości innych armii po prostu stalowy lub plastikowy zatrzask lub hak. Ogólnie poza bronią nie będzie czego zbierać na pobojowisku...
 12. A na Allegro pojawią sie kopie łusek do pepeszy...
 13. Taaaa... duch (z łac. spirytus) na wykopkach może być niebezpieczny...
 14. Tak odnośnie Ortelsburga - panowie, może kojarzycie wytwórnię z tej tabliczki znamionowej?
×
×
 • Create New...

Important Information