Skocz do zawartości

Jaruzelski - byłem naładowany nienawiścią do Rosji


grzeb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Elpasys- ale Ty kiedyś przestaniesz się chwalić znajomości Wiki i zdolnościami detektywistycznymi? Prawda?
Nie po raz pierwszy stosujesz argument, że coś jest w "naszej Wiki a w "niemieckiej nie..."

Argumentacja na poziomie podstawówki... o nie ups przepraszam to moderator - to w takim razie górnolotna argumentacja...

O co czepiasz się człowieka, że zdobywa wiedzę w internecie i podpiera swoje wypowiedzi źródłami? Nie czepiaj się wiki bo jest tam mniej głupot niż tu gdzie moderujesz. Poza tym o tym co napisał nie wiedziałem i cieszę się że to napisał A Ty po raz kolejny udowodniłeś mi że nie jesteś moderatorem tylko prowokatorem (pierwszy raz zrobiłeś to w wątku o żołnierzach wyklętych umieszczając w 4 i 5 odpowiedzi nazistowskie flagi sugerujące związek wyklętych z faszyzmem - komunizm nie dał rady to Ty próbujesz? )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi podać daty, gdy sugerowałem związek między Wyklętymi a faszyzmem?

Chętnie poczytam, może coś mi uciekło?

Dwa- histerie Elpasysa związane z istnieniem lub nie istnieniem pewnych haseł w zależności od języka Wiki są argumentem na ... Podpowiedz na co? Obawiam się, że Wyklętych nie ma ani w wersji arabskiej ani chińskiej- co z tego wynika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elpasys święte słowa.W kraju w którym dziennikarz potrafi udowodnić więcej niż prokuratura,gdzie od prawie 3 lat biegli nie potrafili zmierzyć dokładnie 'słynnej brzozy' myląc się zaledwie o metr. Tłumacząc się podłożem ,które utrudnia precyzyjny pomiar.... W kraju gdzie są afery, solne,autostradowe i Bóg wie jakie . Gdzie rączka rączkę myje,i nikomu nic nie można udowodnić. Chcecie namacalnych dowodów? .Sięgnijcie pamięcią do lat młodości,co niejeden z nas robił? mając niechlubną notę w dzienniczku ucznia .Bojąc się konsekwencji ,wyrywało się kartkę,plamiło ,gubiło dzienniczek ,lecz ślad pozostawał. W tym dzienniczku ,czyste kartki, brak uwag i zachowanie wzorowe.Tylko plamy podejrzane ,czerwoniste ,krwiste. Pyta MATKA POLSKA...cóż to? . A to ...to się krwią w 70 -tym umazało ,ale to ,to wszyscy wiedzą i nie powiedzą....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wątek o wyklętych wisi na samej górze a do 5 liczyć potrafimy wszyscy.

Tobie uciekło mi nie.

Histerie histeriami, są czy nie, elpasys przytoczył jako ciekawostkę to że hasła te gdzieś występują a gdzieś nie. Więc przeczytaj jeszcze raz jego wypowiedź, zasłoń część o ciekawostce i skonfrontuj to z Twoimi odpowiedziami.

Wyklętych nie ma ani w wersji arabskiej ani chińskiej- co z tego wynika?" (pomijam to że to nie wątek o wyklętych) może to sugerować że że Chińczycy i Arabowie nie mieli nic wspólnego z wyklętymi. Natomiast brak hasła Intelligenzaktion w niemieckojęzycznej wiki może sugerować że ktoś tu nie chce o czymś mówić oraz to że przyszłe pokolenia Niemców chętniej powiedzą że czegoś nie było... bo skoro nie ma w wiki, skoro nie ma w podręcznikach, skoro nigdzie się o tym nie mówi... no to było coś takiego czy nie? Może również sugerować że solidarność i poczucie dumy w tym narodzie jest bardzo duże bo nie znalazła się żadna osoba która umieściła artykuł o tym. Mają swoich bohaterów i ich szanują, ciemne karty historii zostawiają histerykom takim jak elpasys. A my mamy swoich bohaterów ale poczucie dumy jest niższe więc pozwalamy przyrównywać ich do (rechot historii) faszystów. Za to gloryfikujemy tych którym współpraca z sojusznikami" ze wschodu przychodziła dość łatwo ... bo ponoć takie były czasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palacz - redagowanie haseł w wiki nie jest trudne i dostępne dla wszystkich. Znajomość niemieckiego jest również powszechna. Trochę inicjatywy i można takie hasło do niemieckiej wikipedii wstawić a potem obserwować co się dzieje a potem ewentualnie to komentować.
Pisanie, że czegoś nie ma i ma to jakieś ukryte, złowrogie powody dla Narodu Polskiego (duże litery nie przypadkowe :) jest po prostu zabawne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bofors233 cyt: Elpasys święte słowa.W kraju w którym dziennikarz potrafi udowodnić więcej niż prokuratura,gdzie od prawie 3 lat biegli nie potrafili zmierzyć dokładnie 'słynnej brzozy' myląc się zaledwie o metr. Tłumacząc się podłożem ,które utrudnia precyzyjny pomiar.... W kraju gdzie są afery, solne,autostradowe i Bóg wie jakie . Gdzie rączka rączkę myje,i nikomu nic nie można udowodnić. Chcecie namacalnych dowodów? .Sięgnijcie pamięcią do lat młodości,co niejeden z nas robił? mając niechlubną notę w dzienniczku ucznia .Bojąc się konsekwencji ,wyrywało się kartkę,plamiło ,gubiło dzienniczek ,lecz ślad pozostawał. W tym dzienniczku ,czyste kartki, brak uwag i zachowanie wzorowe.Tylko plamy podejrzane ,czerwoniste ,krwiste. Pyta MATKA POLSKA...cóż to? . A to ...to się krwią w 70 -tym umazało ,ale to ,to wszyscy wiedzą i nie powiedzą...."

To ja teraz proszę o wierszyk i żeby było dużo o Polsce, Narodzie Polskim, Żołnierzach Wyklętych, zdradzie sojuszników" (he,he), krwi, bohaterstwie, podłych komunistach, katach, oprawcach, niewinności Polskiej itd, itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans- jakim to degeneratem trzeba być, żeby podważać tezy, że Hitler, Stalin i Jaruzelski w porozumieniu i wspólnie, stosowali ludobójstwo wobec polskiej inteligencji i ludu pracującego miast i wsi..."

Fanatycy, którzy wypisują takie głupoty tak naprawdę pomagają Jaruzelskiemu. Bo ośmieszają tak przy okazji wszystkich tych, którzy się domagają politycznego rozliczenia Generała [np. za Grudzień 70].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal czekam..."

drukowanymi napisać? Umieszczasz w wątku o wyklętych zdjęcia z nazistami, jest to jawna prowokacja i próba dyskredytowania tych bohaterów. Powtórzę jeszcze raz prowokator nie moderator. Przez całą komunę trzeba było słuchać tych bredni o bandytach po lasach i zaplutych karłach reakcji, teraz jest to tylko ciekawostka nadająca się do prac naukowych badająca wpływ propagandy ustrojów totalitarnych na życie i światopogląd kolejnych pokoleń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to najbardziej sie podoba domaganie sie osadzenia i wydania sprawiedliwego (mniemam) wyroku, a jednoczesnie twierdzenie iz te sady,te prokuratory, te mecenasy to sie do tego nie nadaja .To jak to ma byc?,ustawiony dwuszereg funkcjonariuszy IPN z palami, czy jakas nowa Norymberga?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z balansa:
.....bo komuniści starali się po wojnie przeciągnąć inteligencję na swoją stronę, obdarzając chętnych różnymi przywilejami."

To fakt, że komuniści poszukiwali chętnych do współpracy, obiecując i dając różne przywileje, np. mieszkania, w sytuacji gdy normalny człowiek o mieszkaniu mógł tylko marzyć.

Ja też kilkakrotnie otrzymywałem od komunistów (MSW, SB) propozycje współpracy i różnych stanowisk, ale wstręt do komuny i krzywdy, jakich moja rodzina i moi rodacy doznali od komuny, nie pozwalały mi tych propozycji przyjąć.
Miało to taki skutek: gdy Jaruzelski (agent Moskwy) ogłosił stan wojenny, byłem za granicą. Dużo podróżowałem, organizując pomoc dla rodaków. Próbowałem też nawiązać kontakty z anykomunistami w NRD i Czechosłowacji. Do NRD wjechałem bez problemu, ale gdy chciałem przekroczyć granicę NRD/Czechosłowacja zostałem zatrzymany przez Stasi i zostałem poddany wilogodzinnemu przesłuchaniu, połączonemu z rewizją osobistą. Gdy poprosiłem o podanie powodu zatrzymania, powiedzano mi, że polskie służby wpisały mnie na listę osób niebezpiecznych (uważajcie balans!). Po 12 godzinach zostałem zwolniony i wjechałem do Czechosłowacji. Tu historia się powtórzyła, na granicy z Czechosłowacja/Austria zostałem zatrzymany i poddany przesłuchaniu z kałachem wymierzonym we mnie. Po kilku godzinach zwolnili mnie, nie podając powodu zatrzymania, przy czym zabrali mi wszystkie mapy drogowe i plany miast.

Odpowiem balansowi tak, jak mówili moi przyjaciele w NRD o komuszych ofertach: entweder rot, oder tod" (czerwony albo martwy). A ja takich ofert nie przyjmuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie mowili Twoi niemieccy towarzysze, tez w latach 80 bywalem kilka razy w NRD.Szczeka opadala jak sie widzialo reakcje na dowcipy o ustroju, a szok wywolal widok jak ruski soldat podszedl do wozka z kilbaskami przy ktorym byla kilkuosobowa kolejka, wogole stojacych zignorowal a ci potulnie jeszcze mu sie usuneli aby mogl dokonac zakupu,u nas taki numer by mu nie wyszedl,kielbas nie bylo, potulnych baranow rowniez,pojedynczo soldaty nigdzie nie chodzily.Przynajmniej we Wroclawiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co opisałem powyżej, nie jest niczym nadzwyczajnym, mieści się w podanej niżej definicji:
Pojęcie zbrodni komunistycznych wprowadzono do polskiego prawodawstwa w 1998 r. W art. 39 ustawy o IPN – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu określono, że zbrodniami tymi są: "czyny popełnione przez funkcjonariuszy państwa komunistycznego w okresie od dnia 17 września 1939 r. do dnia 31 lipca 1990 r., polegające na stosowaniu represji lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostek lub grup ludności, bądź w związku z ich stosowaniem, stanowiące przestępstwa według polskiej ustawy karnej obowiązującej w czasie ich popełnienia. Po raz pierwszy też w ustawie tej zdefiniowano pojęcie organów bezpieczeństwa odpowiedzialnych bezpośrednio za owe zbrodnie." (PAP)

Jaruzelski był szefem od wszystkiego, miał władzę absolutną, on rąk sobie nie brudził, miał do tej brudnej roboty swoich siepaczy".

więcej:
http://dzieje.pl/ksiazka/sladami-zbrodni-przewodnik-po-miejscach-represji-komunistycznych-lat-1944-1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boer pałowanie to zapewniali nam rodacy ale w poprzednim ustroju, osobiście nie mam ochoty bić nikogo kto ma inne poglądy ja poprostu wiem że prawda wyjdzie na wierzch. W swoim żarcie poruszyłeś sedno sprawy: brak dekomunizacji - od 89 dalej wszędzie mamy komunistów u władzy, zmieniły się tylko najbardziej skompromitowane pierwszoplanowe twarze. Sędziowie prokuratorzy urzędnicy politycy dyrektorzy - wszystko to dalej ta sama elyta" gotowa sprzedać czy zabić rodaka w imię własnych interesów nie mówiąc już o patriotyzmie. Zapewne jest całe grono osób twierdzących że nie da się przeprowadzić dekomunizacji - proponuje zatem skopiować rozwiązania sąsiadów którzy skutecznie poradzili sobie z tym problemem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palacz , wiec jednak Norymberga" , tak jak dawno juz doszedlem do wniosku iz nalezy oglosic przetarg miedzy galaktyczny na zarzadzanie sredniej wielkosci krajem w srodku europy, bo kadr do sprawowania jakiej kolwiek wladzy nie posiadamy, maja tylko talenty do robienia hokus-pokus i kasy niema, od soltysa poczawszy na wsi zapadlej na palacu namiestnikowskiego mieszkancu skonczywszy(obecnym i wszystkich poprzednikow kompetencje byly jakie byly),a kto choc raz mial do czynienia z wymiarem sprawiedliwosci to jestem pewien iz w jakakolwiek sprawiedliwosc przestal wierzyc, to i tak samo musimy chyba w koncu poprosic jakis obcy sad o sprawiedliwy wyrok.Tylko w konkluzji, kim my w koncu jestesmy iz sami nie potrafimy takich spraw pozalatwiac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie przeczytałeś ostatniego zdania :Zapewne jest całe grono osób twierdzących że nie da się przeprowadzić dekomunizacji - proponuje zatem skopiować rozwiązania sąsiadów którzy skutecznie poradzili sobie z tym problemem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zmęczył mnie ta wielowątkowa dyskusja, dowodów zbrodni bezpośredniej" znaleźć nie sposób- zauważyć pragnę, ze czerwony gienjerał podpada mi poważnie pod tzw. sprawstwo kierownicze.
Jako, że władza po 1945r- co jest dla wszystkich rzeczą oczywistą- została przejęta nielegalnie, wszystkie zarządzenia, ustawy, przepisy wydane po 45r nie mają mocy prawnej, a gienjerał jako głowa i członek zarządu" grupy przestępczej jest pośrednio odpowiedzialny za utrzymywanie nielegalnej władzy, oraz wszystkie zbrodnie systemu, który został nielegalnie zaprowadzony na terytorium ówczesnego PRL.
W końcu mając wiedzę o przestępstwach nie doniósł o powyższym fakcie organom ścigania a to podpada również pod kolejny paragraf.
Proste, logiczne, i tyle na temat.
Życzę owocnej dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alans (3570 / 60) 2013-03-17 11:46:19

Balans- a Ty nie wiesz, co to ironia..."

Przecież to nie było do Ciebie Yeti.

I jeszcze odnośnie PRL-u, był jaki był, wielu się nie podobał, mnie również [obecna wolna Polska też mi się nie podoba], ale innej Polski wtedy nie było, teraz też nie ma innej.

Też nie słyszałem aby nawet najbardziej zatwardziały bojownik z komuną i z PRL-em spalił świadectwo maturalne, czy też dyplom wyższej uczelni uzyskany w tamtych czasach, a powinien bo nielegalny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie