Jump to content

elpasys

Forum members
 • Posts

  1715
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

elpasys's Achievements

0

Reputation

 1. Za co? Dawno temu w latach 70-tych XX wieku mieszkając tam poznałem pewnego Niemca, który powiedział mi, że przez 4 lata wojny był w Polsce (tak powiedział). Gdy spytałem go co tam robił, powiedział mi: Cały czas grałem na harmonii". Więc pytam, za co ten wyrok?
 2. Proszę zauważyć, że na tym ostatnim zdjęciu jest aż trzech Hitlerów. Jak więc mogliśmy z nim wygrać?
 3. W kanadyjskiej kopalni diamentów o nazwie Diavik znaleziono największy w Ameryce diament o wadze 552 karaty i wielkości kurzego jajka.
 4. Przeniesione tutaj, Niemiecki artykuł o Wojtku i kilkanaście zdjęć: http://www.spiegel.de/einestages/soldatenbaer-wojtek-polnische-armee-rekrutierte-braunbaeren-a-947624.html
 5. Wykaz Niemców z 20DP poległych w Zambrowie i okolicy jest tutaj: http://www.20pzgrendiv.eu/verlustliste-1939/
 6. cd Info o oficerze, którego grób pokazano na ostatnim zdjęciu. Werner Aydt 20. Infanterie/Panzergrenadier Division (mot), Aufkl. Abt. 20 zginął w miejscowości Zaręby-Warchoły, woj. mazowieckie.
 7. Uzupełnienie do ostatniego zdjęcia. Poległy oficer z ostatniego zdjęcia Aydt jest ujęty w wykazie poległych niemieckich oficerów we wrześniu '39 w Polsce. http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=120220
 8. Wyjaśnień c.d. Na stronie: https://fotopolska.eu/Warszawa/b2737,Fort_II_Wawrzyszew.html?f=7240-foto dedykowanej Fortowi II Wawrzyszew, ktoś napisał tak: zajac50 To nie jest Fort II Wawrzyszew. Na mapach z tego okresu Fort II ma jeden przejazd przez fosę i dojeżdza do niego kolejka. 2017-03-22 14:57:32 (rok temu)" Sprawę uważam za wyjaśnioną.
 9. Zdjęcie, którego dotyczyła uwaga kol. Spirit of Warsaw pochodzi ze strony http://www.spiegel.de/fotostrecke/fotograf-der-propagandakompanie-benno-wundshammer-fotostrecke-125011-10.html i zawiera taki opis (nm): erstört: Nicht die Bombardierung selbst, aber die Folgen dokumentierte der Fotograf im September 1939 mit dieser Luftaufnahme des zerbombten Forts VII Zbarz im Süden von Warschau."
 10. Wyjaśnienie. Zdjęcia które powyżej zamieściłem pochodzą z artykułu Fotograf Wehrmachtu, Reporter diabła". http://www.spiegel.de/einestages/wehrmacht-fotograf-der-propagandakompanie-benno-wundshammer-a-1025042.html opisującego działalność Benno, właściwie Benedikta Heinricha Wundshammera, który zrobił karierę w III Rzeszy, a potem ukrywając swą przeszłość, w RFN. Wykonywał zdjęcia na wszystkich frontach, w tym w Polsce w 1939r. Jako uzupełnienie daję portret jednego z niemieckich pilotów myśliwca, uczestnika napaści na Polskę.
 11. Warszawa, zbombardowany Fort VII barż" (W-wa Włochy).
 12. Załoga bombowca Heinkel He 111 w trakcie bombardowania Warszawy.
 13. Nie na stalowych kołach, ale też w drodze. Zdjęcie wykonane 15 sierpnia 1941 na południowy-wschód od Warszawy, w drodze powrotnej z terenów Polski odebranych sowietom.
×
×
 • Create New...

Important Information