Skocz do zawartości

Jaruzelski - byłem naładowany nienawiścią do Rosji


grzeb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Co do mordów politycznych- o ile wiem tylko Popiełuszko , reszta to są nie poparte dowodami domniemania' ????-Erich to coś nowego? rozmiem że ks. Popiełuszko był jedyna ofiarą tych "biurokratów. Czyli te dziesiatki innych ofiar "tzw ieznanych sprawców" chocby z okresu lat 80-tych (zeby dalej nie siegać) po prostu doznawało przypadkiem" zawałów, wieszało sie samo, ulegało wypadkom, nagle dostawało apoleksji, wyskakiwało z okien itp. ciekawe co piszesz..a iurokraci"rozliczali po prostu tylko benzynke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybielanie różnej maści PRLowskich agentów", ezydentów" i innych iurokratów" jest co najmniej niesmaczne.

Aczkolwiek wcale mnie nie dziwi fanatyczna obrona jednostek i organizacji miejących krew rodaków na rękach, przez osoby pokroju AKMSa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kulturze prawnej cywilizacji Zachodu nie oskarża się człowieka a tym bardziej nie wydaje się wyroków jeśli na jego winę nie ma dowodów.
W Azji na podstawie pomówień obcina się głowy.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 14:48 12-08-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomsee: i dodałbym woli znalezienia dowodów i ich chęci osądzenia. Oskarżać i oceniać kazdy ma prawo. Tym bardziej że w sprawiedliwośc w tym kraju biorąc pod uwage opinie jaka cieszą sie nasze iezawisłe" Sądy nie ma co juz raczej liczyć....A jesli chodzi o dowody w takich sprawach to na nie nie licz. Wszelkie działania miały na celu własnie dzialanie tak aby dowodów nie było i ich zacieranie.( sami nie sypną bo długo by nie pożyli, to swoista dintojra mafijna). To byli fachowcy wysokiej klasy w zbrodni wiec nie wierz jak w mantre w Polskie Sądownictwo niczym w Amerykańskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam to wszystko i przyznam - mam mieszane uczucia. Bo pamiętam jeszcze czasy, gdy w latach 80-tych chodziłem na zadymy i skandowałem: Jaruzelski będziesz wisiał" i to nawet wtedy gdy mnie trochę spacyfikowało SB" - to nawet wówczas nadal chodziłem i skandowałem, zresztą ku zdziwieniu moich znajomych, że mi to nie przeszło i że chce mi się jeszcze w to wszystko bawić. Bo inni kombinowali jak tu zarobić na boku [najlepiej w zielonych, bo wiadomo jakie wtedy było przebicie]...
Jeszcze w latach 90-tych byłem bardzo zbulwersowany, że Jaruzelski nie trafił pod sąd [przede wszystkim za Grudzień 70], ale przyznam, że obecnie po kilkudziesięciu latach od tamtych czasów, widok schorowanego starca przed sądem zupełnie nie sprawia mi satysfakcji...
Ja wiem, że są tu na forum PRAWDZIWI POLACY-KATOLICY, którzy pewnie jeszcze w roku 2050 będą ostro walczyć z komuną, ale dlaczego jak czytam ostatnie niusy na portalach - to prawdziwy Polak i katolik" zaczyna mi się jakoś dziwnie kojarzyć z facetem, który zaprzęga swoją żonę do pługa i maltretuje swoje dzieci, a jemu podobne potomstwo tak dla zabawy wrzuca małego kotka do dmuchawy rolniczej...
Sam nie wiem co o tych moich skojarzeniach sądzić.
A może ktoś mi to będzie mógł jakoś logicznie wytłumaczyć?
Tylko proszę nie pisać, że wszystkiemu są winni żydzi, masoni i cykliści", bo my wszyscy to tacy cacy" jesteśmy, tylko jakoś tak dziwnie cały świat się na nas uwziął...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans ja Ci to logicznie wytłumaczę:

To, że Jaruzelski jest stary, nie ma znaczenia.
Albo jest sprawiedliwość, albo jej nie ma.
On akurat skrupulatnie zadbał o to, aby przez długi czas nie można było rozliczyć komunistycznych morderców, popleczników systemu i konformistów. mi się chcę jak oni uczestniczą w obchodach okrągłostołowych, a przecież oni byli po drugiej stronie barykady ich cele były diametrialnie odmienne odniepodległościowych.
Wszyscy śpiewali śpiewke o zapomnieniu i o wolnych wyborach.

Akurat Jaruzelskiego można osądzić ponieważ niektóre jego zbrodnie się nie przedawniają.

Skoro odpuścimy temu typowi, to nie łudź się, ale znajdą się inni cwaniacy, którzy popełniając podobne czyny, będą powoływać sie w swojej obronie na jego przypadek, lub kalkulować, że jak i on unikną odpowiedzialności.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 19:44 12-08-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol wulfgar, na Popiełuszkę są twarde kwity , na innych nie ma nic poza domniemaniami ( nawet poszlak).
czyli ci co usunęli Popiełuszkę to byli biurokraci , a reszta SB to byli wybitni fachowcy ? Ciekawostka jakaś , zwłaszcza wobec moich własnych doświadczeń nt akt kolegi.. Zbierali na niego kwity intensywnie a potem czytając je mieliśmy gały jak karpie. To była czysta fantastyka bez dopisku naukowa. Typowe nabijanie statystyki i sciemniactwo. Kapuś pisał np raporty siedząc już pół roku u rodzinki w RFN.Bo coś trzeba było na koniec kwartału do teczki dołożyć... Choćby przepisując słowo w słowo ( z błędami) milicyjny raport z ukarania mandatem...
Co do łapania sowieckich szpiegów pomiędzy 45 a 56... Jajca sobie , kolego , robisz. W tym czasie w Polsce nie było ani ćwierć sowieckiego szpiona. Chyba że jakiś wiał akurat na zachód trasą przez Polskę - a takich usiłowano łapać. Nie wiem czy z sukcesem - takie akta poszły na przemiał w 56 roku.
W Polsce natomiast było od metra sowieckich oficerów wywiadu kontrwywiadu bezpieki rozpoznania i czego bądź wykonujących zadania niejawne , pod przykryciem , dwuetatowców... Ich mieli łapać ? Kolegów z tej samej de facto firmy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarant nic mi niestety logicznie nie wytłumaczyłeś, acz doceniam Twoja próbę. Diagnoza niestety zupełnie nietrafna i w dużym stopniu nie na zapodany przeze mnie temat. Bo ja tu pytałem bardziej o hipokryzję...
P.S.
Gazeta Wybiórcza" to nie moja bajka [Radio Maryja na szczęście też nie]. Ba z tą pierwszą od zawsze się nie zgadzałem - zarówno odnośnie propagowanego przez nią neoliberalizmu, jak i lansowanej przez nią poprawności politycznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol Erich. akurat na do tej pory tak naprawde kiedy i jak zginąl chyba że wierzysz w to przedstawienie i farse ktore odegrano wsadzajac de facto pionki w warunkach sądzenia przez iezawisły" Sąd PRL co potwierdza wiekszośc jego uczestników ( tego procesu). a tak naprawde do końca nie wiadmo nawet obecnie jak,i kiedy naprawde zginął. A jesli chodzi o inne ofiary to poszlak jest az od metra . tylko jak to wcześniej napisałem nigdy sie o tym nie dowiemy bo tzw ieznani sprawcy " nie byli idiotami i takimi pewnie pozostana ( chciałbym sie mylić). Inaczej wierzmy że Stanisław Pyjas ot tak spadł ze schodów, bo nie ma dowodów, Tych dowodów takze w innych sprawach juz pewnie nigdy nie bedzie. bo tu jestem pesymistą. Polecam ci program w soboty na tvp info około godz 20 tej pt. ieznani sprawcy". Wiekszości mordercow komunistycznychi tak sie niczego nie udowodni o nie ma dowodów". Bo też ich działanie na tym polegało jak wyzej napisałem:zacieranie sladów, kierowanie na fałszywe tory, pozorowanie wypadków itd w tym byli mistrzami. i czekaj tatka latka na dowody. chyba że który przed smiercią sie sypnie w co bardzo wątpie. Al Capone tez skazano tylko na podstawie przestępstw podatkowych bo tylko te mu udowodniono mimo że wszyscy i tak wiedzieli ze ma na sumieniu dziesiatki morderstw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol wulfgar, co do Popiełuszki to mam odmienne zdanie. To była wewnątrzpartyjna rozgrywka , gdzie bezpośredni wykonawcy, podpuszczeni przez eton" zostali odstrzeleni przez frakcję ewizjonistów" . Żeby zobaczyć w miarę prawdziwy obraz tamtych wydarzeń , należy prześledzić(krytycznie!) listy awansów w resortach siłowych z tamtych lat. Oraz listy płac ze szczególnym uwzględnieniem premii.
Teraz te materiały są ogólnie dostępne.
Co do innych ofiar : masz poniekąd rację . Dowody jeżeli istniały , zostały dawno temu skutecznie zniszczone. Dziś już nie da się dowieść czy Iksińskiemu który zapił się na śmierć , polewała przypadkowa osoba czy podstawiony funkcjonariusz , doskonale zdający sobie sprawę że Iksiński ma problem alkocholowy i zajechaną wątrobę..
Natomiast sprawa Pyjasa wydaje się być drugą po sprawie Popiełuszki , typową zbrodnią na tle politycznym w owych czasach. i też tak jakby brakuje tu finezji. Tylko okoliczności były bardziej sprzyjające zacieraniu śladów ( a i znając krakowskie środowisko , to i po drugiej stronie nie wykluczam rozlicznych konfabulacji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek wcale mnie nie dziwi fanatyczna obrona jednostek i organizacji miejących krew rodaków na rękach, przez osoby pokroju AKMS"

Nie krępuj się, napisz jeszcze, że jestem zaplutym karłem reakcji", hehe. Tak ostentacyjnie obnosisz się z nienawiścią do Rosjan, a stosujesz komunistyczna retorykę. Kindzałku, jesteś Marianem Brudzyńskim tego forum, i za to Cię lubię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, chcialbyś być zaplutym..." ? Wolisz sobie żartować ? Z wielu Twoich wypowiedzi wynika, że woi" stali po drugiej stronie barykady", tej która wlaśnie szermowala tego typu określeniami, w odniesieniu do bohaterów walczących o wolną i niepodleglą Polskę !

Co do Rosjan, to sie grubo mylisz. Tych Rosjan walczących, czy to z reżimem sowieckim, czy putinowskim bardzo podziwiam i szanuję ! Naucz sie więc odróżniać zwyklych ludzi od tyranów i reżimów, to może kiedyś zrozumiesz czego nie cierpię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukam zemsty ani jakiejś tam kary,uważam ze dość są nasze pudełka zapełnione,niedługo będą odsiadywać wyroki kolekcjonerzy i miłośnicy historii,co do stanu wojennego to mogę się zaliczać do osób walczących ,osobiście naklejałem ulotki i waliłem w zomowskie tarcze ,osobiście 2-4- rozwaliłem,ale jak czytam takie brednie to mi podnosi ciśnienie,musimy pewne sprawy wyjaśnić:jaruzelski i kiszczak to przestępcy,PRON to organizacja przestępcza,podobna do takich jak nsdap tylko o mniejszym rozmiarze,uważam że robienie spraw i karanie osób po 80 to lekka przesada,wiem ze oni zdają sobie sprawę z tego co uczynili,niech im ziemia lekką będzie,ile im pozostało,sąd ostateczny więc niech on osądzi,pozdrawiam,.stg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ostrą polemikę AKSM i kindżał,czy warto,znamy historię i doskonale wiemy co nasz kraj stracił w obliczu 2 wojny i czasów powojennych,wyzwolenie nastąpiło w 89 roku,naród stracił możliwość rozwoju przez pół wieku stąd te nasze zacofanie w każdej dziedzinie gospodarki,każdy ma swoje poglądy,ale fakty oczywiste pozostaną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, Stg, ja myślę podobnie - palenie stosów nic tu już nie da. Ale przez to jestem uznany za fanatycznego obrońcę jednostek i organizacji miejących krew rodaków na rękach". Tylko dlatego, że niektórych nic nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe, hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie