Jump to content

stg1971

Forum members
 • Content Count

  2944
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by stg1971

 1. stg1971

  Naboje szkolne

  pocisk drewniany,spłonka czarna gumka,nabój szkolny.polska 2 RP
 2. stg1971

  Naboje szkolne

  niemiecki flak 20 mm bakielitowy,schemat przedstawił adm,i polaki szkolne.
 3. najstarszy jaki trafiłem,został sprzedany,nie zbieram tego typu znaczków.poszedł do dobrej kolekcji.
 4. spadek,pokrewieństwo,po najbliższej rodzinie ojciec ,matka wolne od podatku.
 5. czytam i widzę same głupoty,bateria flaka umieszczona pod okiem mieszkańców,????rozmawiamy o 2 wojnie a nie terażniejszości,czy tu spotkam osobę myslącą logicznie.
 6. w tygodniu sprawdzę,czy jest.
 7. podstawa oznaczona została buchnięta albo zakopana ale jej nie widziałem.
 8. chodzi o wieniec przy drodze,tam gdzie występowały szklane guziki byłem tam dwa dni temu.między barakami,pierwsza podstawa od ulicy.
 9. w kółku podstawa po 88 wysadzona wschodnia strona i lej po bombardowaniu,na wschodniej części baraki dla obsługi.pozostały tylko podstawy fundamentów,cholera jasna przecież ja mieszkam w tym rejonie,około 5 km.
 10. obok jednego ze stanowisk z 88 jest potężny lej,widać że rosjanie starali się zniszczyć baterię,jedna okopana bateria została wysadzona przez jakiegoś miłośnika fortyfikacji w latach 80 ubiegłego wieku,obecnie teren porządne przeszukany przez kilku naszych użytkowników z tego forum i mnie też,śmigam tu już od ponad 25 lat.generalnie znajduje tu się śmietnik,fanty z festung breslau.jedna podstawa znikneła kilka lat temu.
 11. masz może i rację,ale z tego co widać to jest około 4 montaży pod coś większego,wymurowane i obsypane ziemią i kilka tzw.kwietników około 5-6 sztuk.te duże stanowiska są od 88.znam doskonale lasek,
 12. podstawa do 88 mm wyglądała nieco inaczej,jakby nie było potężne działko,zazwyczaj okopana,z osłoną np.20 i tu mamy doskonały przykład.we wrocławiu przy ulicy niskie łąki jest piękny przykład baterii dział 88 i 20 .na tych betonowych podstawach na sto procent montowano małe kalibry.
 13. ewidentnie widać że są to podstawy do flaka,,zasadniczo składały się z działka 88 i np.20 te małe betonowe podstawy są od 20.zawsze takie stanowiska były montowane na przedmieściach miast,w polsce na wschodzie aglomeracji.
 14. kolego RADNORI i tu się z tobą zgadzam,przykład afery hazardowej,przestępcy PO są dużo gorsi od łobuzów w kominiarkach.
 15. to co z tą blaszką,proszę o konkretne odp.
 16. nie wstyd się pytać,od tego te forum jest,następny przykład pobytu amerykanów na dolnym śląsku.
 17. musisz zaminować i w powietrze wysadzić komputer,najlepiej wyjedż do meksyku.a broń spiłować gumówką,pamiętaj że nadal istnieje konspiracja ss i sd te służby nie śpią,poczytaj poradnik starego akowca,tam znajdziesz wskazówki,a tak poważnie to przyszli po sprężynki,śrubki,jak już napisałeś to dopisz co zakupiłeś na serwisie,nie wszystko co jest w broni jest ścigane prawem,najlepiej siedż tam tam gdzie jesteś,pamiętaj że każdy powrót samolotem do kraju cię demaskują,żadnych podróży lotem,tylko auto,napisz coś więcej bo są osoby co to ich interesuje np.mnie.ja korzystam z komputera kolegi radnego z PO.
 18. napisz coś więcej .bo to tylko mała wskazówka,w jakiej sprawie i czy coś zabrali,myślę że już teraz żadnej tajemnicy nie ma ,więc czekamy na więcej inf.o której wpadli,bo ja otwieram po 12 .poz.robert.
 19. kiedyś nabyłem tą blaszkę na giełdzie staroci od kopacza,około 6-7 lat.myślę że jest oryginalna.pochodzi z okolic oleśnicy.tyle wiem,myślę że jest 2 wojenna.
 20. witam ,chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej na temat tego soldata.może spis danych,
 21. wydaje się że nie robiono żadnych eksperymentów medycznych,na dolnym śląsku przetrzymywano jeńców w byłych po hitlerowskich obozach jak np.rogożnica,jelcz laskowice,łambinowice,generalnie władza ludowa przejeła wszystkie obiekty w których można było zamknąć,zakatować,system hitlerowski dużo nie odbiegał od stalinowskiego.
 22. po śmierci stalina wielu wróciło do domów,ale to zaledwie 5-10 procent reszta zmarła na syberi.
×
×
 • Create New...

Important Information