Jump to content

stg1971

Forum members
 • Content Count

  2944
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. stg1971

  Naboje szkolne

  pocisk drewniany,spłonka czarna gumka,nabój szkolny.polska 2 RP
 2. stg1971

  Naboje szkolne

  niemiecki flak 20 mm bakielitowy,schemat przedstawił adm,i polaki szkolne.
 3. najstarszy jaki trafiłem,został sprzedany,nie zbieram tego typu znaczków.poszedł do dobrej kolekcji.
 4. spadek,pokrewieństwo,po najbliższej rodzinie ojciec ,matka wolne od podatku.
 5. czytam i widzę same głupoty,bateria flaka umieszczona pod okiem mieszkańców,????rozmawiamy o 2 wojnie a nie terażniejszości,czy tu spotkam osobę myslącą logicznie.
 6. w tygodniu sprawdzę,czy jest.
 7. podstawa oznaczona została buchnięta albo zakopana ale jej nie widziałem.
 8. chodzi o wieniec przy drodze,tam gdzie występowały szklane guziki byłem tam dwa dni temu.między barakami,pierwsza podstawa od ulicy.
 9. w kółku podstawa po 88 wysadzona wschodnia strona i lej po bombardowaniu,na wschodniej części baraki dla obsługi.pozostały tylko podstawy fundamentów,cholera jasna przecież ja mieszkam w tym rejonie,około 5 km.
 10. obok jednego ze stanowisk z 88 jest potężny lej,widać że rosjanie starali się zniszczyć baterię,jedna okopana bateria została wysadzona przez jakiegoś miłośnika fortyfikacji w latach 80 ubiegłego wieku,obecnie teren porządne przeszukany przez kilku naszych użytkowników z tego forum i mnie też,śmigam tu już od ponad 25 lat.generalnie znajduje tu się śmietnik,fanty z festung breslau.jedna podstawa znikneła kilka lat temu.
 11. masz może i rację,ale z tego co widać to jest około 4 montaży pod coś większego,wymurowane i obsypane ziemią i kilka tzw.kwietników około 5-6 sztuk.te duże stanowiska są od 88.znam doskonale lasek,
 12. podstawa do 88 mm wyglądała nieco inaczej,jakby nie było potężne działko,zazwyczaj okopana,z osłoną np.20 i tu mamy doskonały przykład.we wrocławiu przy ulicy niskie łąki jest piękny przykład baterii dział 88 i 20 .na tych betonowych podstawach na sto procent montowano małe kalibry.
 13. ewidentnie widać że są to podstawy do flaka,,zasadniczo składały się z działka 88 i np.20 te małe betonowe podstawy są od 20.zawsze takie stanowiska były montowane na przedmieściach miast,w polsce na wschodzie aglomeracji.
×
×
 • Create New...

Important Information