Jump to content

wulfgar

Forum members
 • Content Count

  1080
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. mialem na mysli samorzutne odzialy samoobrony tworzone przez Polaków na Wołyniu za cichą aprobatą i czasami wsparciem niemieckim chociazby, ktore nigdy nie wchodziły w skład żadnych struktur wojskowych Niemieckich. Niemcy tolerowali ich istnienie szczegolnie w warunkach rzezi na Wołyniu oczywiście w ograniczonym zakresie i niektorych miejscach.
 2. komuś najwyrazniej pomyliło sie to z oddzialami samoobrony polskiej które istotnie Niemcy w ograniczonym zakresie pozwalali w niektorych miejscach tworzyć i uzbrajali w broń w celu ochrony polskich wsi na Wołyniu pzed bandami sowieckimi i UPA.
 3. I to mysle jest świetna puenta. tej jakże wzbogacajacej dyskusji.
 4. takie miejsca nazywają sie ksiegarnie, antykwariaty albo allegro.
 5. Mario 33 .racja. była taka ksiązka historia spoleczna III Rzeszy" .tam ciekawie to opisano. niestety nie pamietam autora teraz. ale wyszło to pare lat temu.Jak znajde dam znać.
 6. tylko ze trzeba z tej wiedzy umiec korzystać". Jest też skarbnicą także róznego śmieci informacyjnych.
 7. Gadasz jak nawiedzony "szkop - można tez gadać jak "nawiedzony rusek japończyk" itd no to jest puenta mysle. czyzbym trafił w sedno? wracaj chłopie do biblioteki albo ksiegarni i poszerz horyzonty.
 8. Mario 33 .akurat nad tym fenomenem głowia sie historycy i beda sie glowić. Zadziałał splot cech narodowych, sytuacji gospodarczo politycznej, ukierunkowanie energii narodowej na jakiś cel, socjologia, nadzieja na zmiane itp.
 9. doświadczenia każdy ma inne. a na nauke nigdy za póżno. zosataw otwarty samochód w PL a np w niemczech albo np rower na ulicy i zobacz gdzie ci szybciej ukradną ? i kto to zrobi? niemiec czy szwed?
 10. Jaraca i co niby to ma udowadniać. No ukradli ale co to ma wsponego z wynalazczościa? ruscy pewnie maja drugie tyle z naszych bibliotek.
 11. a wiec jedynie druk" pozostał. biedni ci niemcy. co za ciemniaki...
 12. to fakt. ten wątek sie juz wyczerpuje. A żartując argumenty kol Jaraca są dobre na forum Naszego Dziennika" albo stowarzyszenia Patritycznego Grunwald". Bez obrazy ale świadczą o kompletnej ignorancji i niewiedzy. ale jak to w życiu na nic nie jest za poźno. Jest wiele teraz ciekawych publikacji o II wojnie wiec wystarczy chcieć pochodzić po ksiegarniach i nieco rozjaśnić umysł w tym zakresie..Kazdy z nas poszerza swoje horyzonty jak umie.
 13. nie przesadzaj jaraca ale mase zlodziei i brudasów to raczej znajdziesz też u nas. A samochód to raczej ci gwizdnie Polak, Turek czy cygan rumuński tam a nie Niemiec. nie przypadkiem to Nasi" przodowali w złodziejstwie w Niemczech i kradzieżach samochodów ........pozatym jest róznica w wygladzie miast i wsi w Niemczech a U nas. choć i to sie powoli zmienia na korzyść w PL.
 14. Obserwując Lecha Kaczyńskiego który moim zdaniem reprezentuje wszystkie wady narodowe, mam wrażenie że zachowywalibyśmy się w stsunku do Rosjan identycznie jak Niemcy w stosunku do nas po 1 września 39." - (SIC!) sorry ale musiałem to powtórzyć. No comments.
×
×
 • Create New...

Important Information