Jump to content

pomsee

Forum members
 • Content Count

  6652
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by pomsee

 1. W archiwum historii mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego są fantastyczne wspomnienia gen. Janusza Brochwicza-Lewińskiego http://www.1944.pl/index.php?a=site_archiwum&STEP=03&id=369&key_word=&users_next_page=&order=&surname=&name=&nick=&ranga=&division=&search=brochwicz
 2. Olgierd Budrewicz 2009-08-01 11:44:44, aktualizacja: 2009-08-01 11:45:50 O Dzidziusiu mordercy" i innych bohaterach Powstania Warszawskiego, o przyjaźniach na całe życie i kozach, które ratowały dzieci na Żoliborzu, opowiada uczestnik Powstania Warszawskiego (wówczas dwudziestolatek) Anicie Czupryn. I przypomina, że wielu z powstańców trafiło po drugiej wojnie światowej prosto do komunistycznych więzień Żołnierze, walka, a może twarz ukochanej dziewczyny... Co widzi Pan przed oczami, gdy słyszy słowo: powstanie"? Moment, gdy czekamy. Wybuch Powstania wyznaczony był na godz. 17, mieliśmy roz
 3. Wysłałem Ci maila. Daj znać czy doszedł.
 4. Każda wygodna dla Ciebie forma a na kiedy to na wczoraj ;) Poważnie to kiedykolwiek aby tylko była bo bardzo mi na niej zależy i szukam jej od dawna bezskutecznie. Dziękuję!
 5. Chodzi mi (m.in.) o tę serię. Znalazłem z niej tylko 52 i 54 pułki.
 6. Koledzy pomóżcie! Poszukuję źródeł do dziejów 51 pułku strzelców kresowych w okresie wojny polsko - bolszewickiej. Może znacie jakieś pozycje na temat tego pułku? Czy w serii, która ukazała się w latach międzywojennych pt: arys historji wojennej pułków polskich 1918 - 1920" ukazała się pozycja dotycząca 51pp?
 7. I ja znalazłem na liście kogoś swojego". Szkoda, że dane są takie lakoniczne, nie ma np. miejsc urodzenia.
 8. Z programu wynika, że tak ale szczegółów na razie nikt nie zdradza pewnie dlatego, że projekt jest w fazie bardzo początkowej.
 9. Poczekajmy może ktoś zorientowany oświeci nas w tej sprawie ;)
 10. Trooper a masz pewność, że zachowane części kadłuba są od Vickersa jednowieżowego?
 11. Rusza kolejny projekt odbudowy polskiego czołgu, tym razem będzie to Vickers.Info za wydaniem magazynu Było nie minęło" z 9.V.2009 r. Jak się okazuje z czołgu tego zachowało się wiele oryginalnych części w tym i wieża! (Co dla osób interesujących się tematem nie było tajemnicą ;) Mam nadzieję, że koledzy z FWP zdradzą jaka wersja Vickersa będzie rekonstruowana ;0 http://www.tvp.pl/historia/magazyny-historyczne/bylo-nie-minelo/wideo/09052009
 12. GrzeM możesz napisać coś więcej o ucieczce Bielaka i Plichty na zachód?.
 13. Nic dodać nic ująć: Hollywood raczej nie będzie robić filmów zgodnych z polską racją stanu. Jak chcemy takie filmy oglądać to sami musimy je sobie nakręcić. Nikt za nas (czyli Polaków) tego nie zrobi.
 14. W tym wątku trochę o tym pisałeś: http://www.odkrywca-online.com/polnische-wehrmacht-waffen-ss-polen,642052.html#642052
 15. kiezmarski o ile punkt 1 Twojej wypowiedzi jest cokolwiek dyskusyjny (nie piszę, że mylny) to za dwa pozostałe chapeau bas.
 16. majors jak jaraca przyznał celnie ująłeś jego intencje, które kierowały nim kiedy stwarzał ten wątek. I to jest OK. Tylko, że zabawne są próby udowadniania (usadowionej gdzieś między wierszami) tezy, że my Polacy nie jesteśmy tacy głupi bo Niemcy wcale nie są najmądrzejsi. A nie można tego zrobić wprost i bez używania wątpliwych argumentów? I tak szczerze mówiąc to tak ciekawy temat tylko traci poprzez sprowadzania go do polsko-niemieckich animozji.
 17. rip71 i inni proszę bez obrazy. Nie chciałem nikogo dotknąć a jedynie powołałem sie na opinie dosć powszechną w latach, kiedy służba w LWP wiązała się z przysięganiem na sojusz z Armią Czerwoną. Mam swiadomosc, że nie kazdy chciał sie od tego wymigać i wspomnienia z wojska sa dla tych osób z różnych względów ważne.
 18. A ja w wojsku nie byłem bo w czasach, w których byłem poborowym pojscie do LWP to był krańcowy obciach. :)))
 19. Ma ktoś arkusz k2s2 (Włocławek) mapy topograficznej Królestwa Kongresowego z roku 1839? Miałem ale mi gdzieś zginęła a pilnie jej potrzebuję.
 20. Jotesowi chodziło chyba o to coś" zaznaczone na fotkach więc nie jest to skaza kliszy czy fotografii.
 21. Maru czy znasz dalsze losy tego jarzma? Poszło na złom?
×
×
 • Create New...

Important Information