Jump to content
Sign in to follow this  
aaaa.gggg

Brygada Swietokrzyska NSZ-1945r.

Recommended Posts

6 godzin temu, balans napisał:

Rok 2022, matura po reformach Czarka, czy jak mu tam:

Język polski - analiza dzieł zebranych św. JP2

Geografia - udowodnij, że Krym zawsze należał do Polski

Historia - pokoloruj rysunek żołnierzy BŚ i ich kolegów z RSHA

itd, itp

Jak wrzucasz takie "zabawne"  przemyślenia na poziomie dawnej gimbazy to nie wytykaj innym zaniżanie poziomu czy jakieś intelektualne braki. Bo to klasyczne  samozaoranie jest.

1 godzinę temu, les05 napisał:

Jak uczyli, że to zapluty karzeł reakcji, to ci pasiło?

Mnie tak nie uczyli, bo ja do szkoły chodziłem w latach 60-tych. A wtedy był kult partyzantów i do szkoły zapraszali na lekcje patriotyzmu nawet tych z AK.

Ale jak już zeszło na nauczanie, to specjalnie dla ciebie dodam jeszcze jeden przedmiot na maturach 2022:

Matematyka - Kościół przejął działkę w centrum miasta wartą 3,5 miliona, ze zwyczajowa bonifikatą 99%. Oblicz ile faktycznie zapłacił i dlaczego tak dużo?

Edited by balans

takafura- masz rację, Balans wprowadza w błąd

Prawdziwe będzie

Matura 1960 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

Matura 1970 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

Matura 1980 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile procent stanowi zysk drwala?

Matura 1990 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal i jaki wpływ miała jego praca na otoczenie drzewa (uwzględnij sąsiadującą z drzewem florę i faunę)?

Matura 2000 r. (tylko dla zainteresowanych)

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. W tym celu musiał wyciąć kilka starych drzew. Opisz w kilku zdaniach, jak w tej sytuacji czuły się biedne zwierzątka leśne i rośliny? Jak bardzo niekorzystne dla środowiska jest wycinanie starych drzew?

Matura 2010 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20.

Matura 2020 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala.

11 minut temu, takafura napisał:

Jak wrzucasz takie "zabawne"  przemyślenia na poziomie dawnej gimbazy to nie wytykaj innym zaniżanie poziomu czy jakieś intelektualne braki. Bo to klasyczne  samozaoranie jest.

Zabawnie już było, teraz zaczyna być na poważnie. A że życie przerosło kabaret? To nie moja wina...

6 godzin temu, balans napisał:

Zabawnie już było, teraz zaczyna być na poważnie. A że życie przerosło kabaret? To nie moja wina...

Zabawne to będzie jak się ten kabaret spali.